Canada among the 10 happiest countries in the world

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
sunrise16
Мнения: 126
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 8:47 pm
Местоположение: Montreal

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от sunrise16 »

-12 градуса края на март,може и да е приятно време за екскимосите,но не и за нормалните хора по света

също така -12 е приятно време и за хора който са свикнали по това време да е -25 и много отдавна не са живяли на нормален климат
:y:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от roumensp »

davidT написа:
roumensp написа: По твоята логика циганите в Сандански трябва да са най-щастливите хора: хич не ги интересуват сметки (стига да има достатъчно жица), немат пари за химий, не ринат сняг, ядене и пиене на корем (ако са изровили достатъчно от кофата), мачлета, секс, касетофона на рамото и пей сърце ...
Спам бота явно не е надарен с природнна интелигентност :D ми естествено че циганите са едни от най-щастливите хора
Ми аз не им го оспорвам. Нито на теб ти оспорвам, че може да си щастлив, газейки калта и лайната в селските свинарници на една от най-бедните и корумпирани държави в Европа.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от davidT »

roumensp написа: Ми аз не им го оспорвам. Нито на теб ти оспорвам, че може да си щастлив, газейки калта и лайната в селските свинарници на една от най-бедните и корумпирани държави в Европа.
Къде ги газя тея лайна и свинарници ве спам бот ? откъде :censored: вади такива заключения ?
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от roumensp »

davidT написа:
roumensp написа: Ми аз не им го оспорвам. Нито на теб ти оспорвам, че може да си щастлив, газейки калта и лайната в селските свинарници на една от най-бедните и корумпирани държави в Европа.
Къде ги газя тея лайна и свинарници ве спам бот ? откъде :censored: вади такива заключения ?
Био-прасетата на балкона в панелката ли ги гледаш ? Сигурно си го остъклил и санирал, да не настинат. :D Сложи и едни решетки, ако още не си, да не ги гепят щастливите цигани. И не забравяй да се запасиш с био-яйца от щастливи кокошки. :rofl:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от Kan_Tangra »

sunrise16 написа:
-12 градуса края на март,може и да е приятно време за екскимосите,но не и за нормалните хора по света

също така -12 е приятно време и за хора който са свикнали по това време да е -25 и много отдавна не са живяли на нормален климат
:y:
На -12 градуса било приятно времето хахахаха! :rofl:
Кво да кажем бургазлии, като е 20 градуса слънчево, тихо и топло.
Народът по тениски и черни очила се разхожда из главната, площадите, парковете и морската градина; кафета с масички и градини навсякъде, цъфнали дръвчета, а дядовците и бабките се припичат по пейките на слънце.

Честно май някои хора отдавна не са виждали 'приятно време', че да си спомнят какво е. ;) :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от davidT »

roumensp написа: Био-прасетата на балкона в панелката ли ги гледаш ? Сигурно си го остъклил и санирал, да не настинат. :D
Аз в панел не живея .
По- удачно ще е ТИ вземи гледай 5-6 прасета ,нали имаш микроскопично дворче.Плюсове много а имаш условия ,хем ще си помагаш с моргиджа на мухлясало бунгалото,хем и при вас вали доста ,165 дни в годината,дъжда ще ги къпе и ще са чисти :D
Жена ти ще ги храни,а ти ще ги чешеш/но не по мъдете/ да са спокойни и щастливи :D

То бунгалото и сега ти прилича на кочина,така че голяма разлика няма да има :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от Panem et Circenses »

Ivan1007 написа:Четенето е нещо, което се научава в най-общия случай в началното училище на роден език и след няколко години изучаване и практикуване на чужд
Четенето с разбиране е нещо по-различно и някои хора явно никога не го усвояват.
Пример - горния постинг

http://worldhappiness.report/faq/"
А самият ти Иванчо чете ли го този репорт "с разбиране" (както ти самият твърдиш или и ти си от тези "някои")

Този репорт освен абсолютната класация има и една относителна - промяната в "щастливостта" между 2005-07 (преди кризата) и 2013-2015. Тези резултати за мен са по-важни защото те обясняват много от събитията които стават по света.
Тук на първо място по положителна промяна с цели 1.285 точки (от потенциално 10 - щастливостта през 2005-07) е Никарагуа.

За твоя голяма изненада на 10 място (+.738 точки) е любимата ти Русия - това предполагам ще ти обясни ( и на форумните модератори/администратори) защо Путин се харесва и е подкрепян от населението!!!

Китай е на 19 място (подобрение 0.525)
Германия е на 21 място (подобрение 0.486) - но това е преди цунамито от рефюджетата

България е на 31 място с подобрение от 0.373 точки - реално подобрение, почувствано и потвърдено от реалните хора живеещи там, а не от кумовете и балдъзите на хора, които не са стъпвали там с години или десетки години (дори за тежки операции на родителите си) и които твърдят че положението е много лошо и се влошава, на летището те чакат с ножовете да те убият и оберат, а ако оттам се спасиш ще те пребият с бухалките в таксито - и които кумове или балдъзи по всяка вероятност са дали апартаменчето или къщата на човека тук под наем за повечко пари отколкото "канадеца" знае и гледат до го плашат за да не си дойде и да разбере истината...

Норвегия (4-то място в абсолютната класация) е чак на 59 място в относителната с едно малко подобрение от 0.082 точки - но това също е преди петролната криза и преди цунамито от рефюджетата.

Швейцария (2-ро място в абсолютната класация) е на 68 място в относителната с едно нищожно подобрение от 0.035 точки.

И ето го момента който всички очакват с нетърпение - Канада е на 71 място, но не с подобрение, а с влошаване от 0.041 точки (което и потвърждава мнението на "ивандаман" и на другите дългосрочни обитатели - "Канада го кара малко като стара мома. На стара слава и репутация от миналото.Била хубава, желана и дащна преди няколко десителития. Сега, въпреки че все още става вече не е същата" - все още има мераклии (черни, филипинци и всякакви други беднотии) но ще бъде непознаваема след само 5-10 години.
Да не се забравя че това малко влошаване е под ръководството на Харпър (2-ри резултат в G7). Под HM Trudeau II с всичките нови или увеличени данъци, тахи, феета, толове, ревеню туулове и т.н. щастливостта в Канада ще се подобри неимоверно, а пък да не говорим за тия в Алберта особено ако нямат съпруг/съпруга на държавна службица. Опиянени от щастие много хора ще се хвърлят от мостове или под коли, ще се тровят, бесят, застрелват...
А ако се спука и жилищния балон - даже не ми се мисли как това ще се отрази на щастливостта на тази държава....

Вече нехристиянската държава УК (друг G7) има влошаване от 0.161 точки и е на 85 място.

USA (G7 и най- голямата икономика) е на 93 място с влошаване от 0.261 точки. Независимо от много розовите официални прогнози за състоянието на икономиката - рекорно ниска безработица, много нови работни места, висок темп на икономически растеж, ниска инфлация, рекорни сток маркети и т. н. редовите американци, които чувстват всичко това на собствен гръб, са опиянени от щастливост и масово гласуват за Тръмп за да си върнат държавата в едно предишно състояние!!!

Франция (друг G7) е на 101 място с влошаване от 0.336 точки

"Най-щастливата" държава Дания е на 106 място тук с влошаване от 0.401. Взимайте повече мусюлмани - те ще ви подобрят щастливостта още повече.

Япония (друг G7) е на 107 място с влошаване от 0.446 точки. Те ехпериментират яко вече повече от четвърт век, вече са и с негативен лихвен процент и все се надяват горкичките да отхвърлят определението на Айнщайн за лудост (insanity).

Испания е на 118 място с влошаване от 0.711 точки и следвана непосредствено от Италия (G7 член) с влошаване от 0.735 точки.

Южния ни съсед Гърция е на последното 129 място с влошаване от цели 1.294 точки - това е един индикатор за всичките "западни развити" държави - какво ще стане когато текущата икономическа система се разпадне и пенсионното, сток-маркетното и жилищното понзи гръмнат!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от roumensp »

davidT написа:
roumensp написа: Био-прасетата на балкона в панелката ли ги гледаш ? Сигурно си го остъклил и санирал, да не настинат. :D
Аз в панел не живея .
По- удачно ще е ТИ вземи гледай 5-6 прасета ,нали имаш микроскопично дворче.Плюсове много а имаш условия ,хем ще си помагаш с моргиджа на мухлясало бунгалото,хем и при вас вали доста ,165 дни в годината,дъжда ще ги къпе и ще са чисти :D
Жена ти ще ги храни,а ти ще ги чешеш/но не по мъдете/ да са спокойни и щастливи :D

То бунгалото и сега ти прилича на кочина,така че голяма разлика няма да има :D
Мухлясалото бунгало е с пазарна цена 1.5М в метрополитен, който винаги е бил в челните места на всякакви класации за "best / most livable cities" и това ти изказване показва на всички с какво елементарно парче си имат работа.

Panem et Circenses написа: ... Bla-bla-bla ... ще гърмят понзита ...
А защо ти, разбиращият, продължаваш да си нещастен в Канада вместо да се изнесеш докато е време в щастливите Никарагуа или Русия ?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10086
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от Pavel M »

[Мухлясалото бунгало е с пазарна цена 1.5М в метрополитен, който винаги е бил в челните места на всякакви класации за "best / most livable cities" и това ти изказване показва на всички с какво елементарно парче си имат работа.

*]

румба това е твой цитат.
ти нали уж живееше някъде в покрайнините на мъглив и дъждовен Ванкувър
кога се премести на хаваите :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от miteto »

davidT написа:Аз в панел не живея .

То бунгалото и сега ти прилича на кочина,така че голяма разлика няма да има :D
Що, ти къде точно живееш бе, симпатяга? Да не би с парите от пипсовете да си купил каменен замък на брега на Сен Тропе :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от Kan_Tangra »

Абе аз не мога да разбера, темата е за най-щастливите нации, а вие тука си 'мерите' цената на бунгалата.
Не 1.5, ами 15 милиона да е, това какъв критерий е за щастие!?
По-скоро критерият е точно обратен!
Ако някой се позовава на цената на бунгалото си, то определено нещо друго в живота му куца.
Истински щастливите хора не парадират с такива неща.

Отделно пък, не мисля, че на глава от населението в Канада се пада по едно 1.5 милионно бунгало. Така че примерът не е статистически значим. Така че няма как да има стойност и да е по темата.

За прасетата, пак не виждам връзка.
Къде е казано на Давид колко му струва къщата?
Къде е казано, че прасета можеш, а и си ДЛЪЖЕН да гледаш точно в някакъв ценови диапазон на къщи!?
Значи в къща за 1.5млн не можеш да гледаш прасета по презумпция, щото такава и била цената, а в къщата на Давид задължително се гледат прасета, щото била в България?
Странна логична линия. Направо се обърках! ;)
Сигурно ако и аз се напуша и нашмъркотя, може и да хвана тая сложна логика.
Но за сега нещо ми убягва...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от davidT »

roumensp написа: Мухлясалото бунгало е с пазарна цена 1.5М в метрополитен, който винаги е бил в челните места на всякакви класации за "best / most livable cities" и това ти изказване показва на всички с какво елементарно парче си имат работа.
Имаме си нов милионер в форума :D чич Румен Свинара ахахах :D
Да не си се объркал нещо и да е 1.5 МИЛИАРДА ???
Ебах ти устата , ебахти и хвалбите ...нали знаеш кой се хвалят ? и пазарната цена на бунгалото е от значение само за банката ,щото е нейно :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от Kan_Tangra »

А, нищо чудно да го е изплатил, а и да е толкова. Аз му вярвам.
Но не всеки е дошъл в Северна Америка преди 20 години като специалист програмист, и е успял да се снабди с евтина къща преди надуването на балона.

Сега на сегашните условия не знам какъв трябва да си, за да извадиш да купиш 1.5 млн къща. Па било и на мортиж.
Разбира се, това е защото сме нещо не достатъчно образовани, интелигентни, и работливи, та не съумяваме да си намерим работа за 500к, та да изпреварим в наддаването китаите.
Наистина не знам какво минава през ума на някои хора.
Но не се иска да си много интелигентен за да видиш якия двоен аршин, с който се мери.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10086
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от Pavel M »

Kan_Tangra написа:Абе аз не мога да разбера, темата е за най-щастливите нации, а вие тука си 'мерите' цената на бунгалата.
Не 1.5, ами 15 милиона да е, това какъв критерий е за щастие!?
По-скоро критерият е точно обратен!
Ако някой се позовава на цената на бунгалото си, то определено нещо друго в живота му куца.
Истински щастливите хора не парадират с такива неща.

Отделно пък, не мисля, че на глава от населението в Канада се пада по едно 1.5 милионно бунгало. Така че примерът не е статистически значим. Така че няма как да има стойност и да е по темата.

За прасетата, пак не виждам връзка.
Къде е казано на Давид колко му струва къщата?
Къде е казано, че прасета можеш, а и си ДЛЪЖЕН да гледаш точно в някакъв ценови диапазон на къщи!?
Значи в къща за 1.5млн не можеш да гледаш прасета по презумпция, щото такава и била цената, а в къщата на Давид задължително се гледат прасета, щото била в България?
Странна логична линия. Направо се обърках! ;)
Сигурно ако и аз се напуша и нашмъркотя, може и да хвана тая сложна логика.
Но за сега нещо ми убягва...

при новопоканатчените булгари логика недей търси
писал съм по проблема още преди 10 години
там логика няма.има единственно и само омраза
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Canada among the 10 happiest countries in the world

Мнение от davidT »

roumensp написа: А защо ти, разбиращият, продължаваш да си нещастен в Канада вместо да се изнесеш докато е време в щастливите Никарагуа или Русия ?
Ти като си толкова щастлив и си милиардер,какво правиш 24/7/365 дни в форума и цвъкаш ниско интелигентен спам нон стоп ? а не обърнеш внимание малко на семейството или да се наслаждаваш на прекрасния ВЦ климат ? :D не говоря за острови и т.н. щото едва ли може да си го позвалиш

Щастлив милиардер пък кисне по цял ден във форума :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Публикувай отговор