Каквото душата поиска! Истинска Магия!

Къде, кога, какво и как предстои да се случи.
Публикувай отговор
zornica
Мнения: 601
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:01 pm
Обратна връзка:

Каквото душата поиска! Истинска Магия!

Мнение от zornica »

Очаквайте Розмари Де Мео в Монреал, Канада
Неделя – 20 Март 2016 г., 10.00 до 15.00 ч.

Здравейте, сънаРОДници! Вчера присъствах на семинара на Розмари Де Мео в Торонто и не само се потопих в МАГИЯТА на българското тайнство, но станах част от него. Неописуемо е да се докоснеш до Скритото Знание на Собствения си Род. Няма по силна връзка от връзката с Корена. Розмари не само ни припомни тази истина, но ни посвети и в отдавна забравени български обичаи и малко познати обредни наричания. И .... всеки накрая Нарече! Каквото душата поиска! Истинска Магия!
Silvi Stoyanova - March 13 - Торонто
***************************************************************************************
Очаквайте Розмари Де Мео в Монреал, Канада
Неделя – 20 Март 2016 г., 10.00 до 15.00 ч.
50 $ преди, 65 $ на вратата (514) 629 6951

6767 Cote des Neiges, salle 697, Montreal, QC, H3S 2T6
Канадско-български културен център "Зорница" Монреал
https://www.facebook.com/Canadian-Bulga ... 913983067/"

Подробности за програмата ще намерите в описанието на събитието.
Посетете и страницата на Розмари http://www.narichane.com"
да опитате от тайнството.
**************************************************************************************
С почит: Розмари Де Мео
Монреал - 20-ти БЛАГОВЕЦ
Преди малко повече от 10 години една „случайност” ме отведе в малка махала в Родопите. Отидох за 2 седмици, а останах почти година. Там разбрах, че една баба, която гледа кози, знае повече от духовен учител, публикувал 5 тома духовни правила и напътствия. Езикът й беше друг, а животът-простичък. Баба Магда си чуваше земята, защото двете си се гледаха. Но най-вече си чуваше Корена. От нея за първи чух тази дума „корен” по друг начин. И други думи чух – „магия” „сила” и „наричане”.
После с нейна благословия започнах да наричам и аз.

Вече години обикалям България, наричам и разказвам. Дойде ред да разкажа и на емигрантите...за Корена, паметта, обичта и силата му.
Няма да е лесно. Нито за мен, нито за вас...
Вие не знаете коя съм.
Аз пък не знам дали приказката за България ви е още важна...

Помня какво казваше баба Магда:
„Помни чедо, Коренът не е котва да те държи през гърлото и да те не пуска! Всеки е свободен да е там, където е избрал да бъде. А той, Коренът си пази рожбите и си ги чува, като го повикат...Важно е само рожбите му да помнят къде са първом проплакале...”

Заглавието на семинара е
СКРИТОТО ЗНАНИЕ НА БЪЛГАРИТЕ
но след време хората сами си го нарекоха
ДАРЪТ НА КОРЕНА

Ето и неговото съдържание:
* Коренът, генът и първият избор на Душата
* Какво е Душата според българите? От къде идва силата й?
* Истината за Магията и Силата.
* Вяра и религия. В какво вярва българинът?
* Какво е НАРИЧАНЕ?
* Понятието „БЪЛГАРСКО ХРИСТИЯНСТВО” и какво старо знание се крие зад православно-християнските празници: Игнажден, Благовещение, Еньовден, Преображение, Кръстовден...
* Каква е разликата между Светото кръщение и старото българско Рожбено наричане?
* 10-те божи заповеди и 10-те народни повели
ВАЖНО: Семинарът завършва с практика НАРИЧАНЕ НА ВОДАТА!
Моля всеки, който ще участва да си носи широк съд (купичка), за да може да се включи в практиката!

Урокът продължава 5 часа, с почивка по средата.
Цената за участие е $65
За двама души, членове на едно семейство( включително деца), обща цена $110.
Ако желаете да участва детето ви, то следва да е на възраст най-малко 17г. и да владее прекрасно български език. В противен случай би изпитвало голямо затруднение със старите коренни думи, които изобилстват в семинара.

Ще публикувам още много на страницата на това събитие, а вие заповядайте на сайта ми http://www.narichane.com"

Добре дошъл е всеки с добри очи и обич към България!

С почит: Розмари Де Мео
**************************************************************************************
На вниманието на българските емигранти
Уважаеми дами, господа, роднини и приятели!
Причината да публикувам отново това писмо е предстоящият ми семинар в Торонто и Монреал „СКРИТОТО ЗНАНИЕ НА БЪЛГАРИТЕ” на 12-ти и 20-ти март.
Писмото е предизвикано от зачестилите ми разговори с емигранти и най-вече от разговор, който проведох с българка, живееща в САЩ от 25 години.
В моя профил има повече 7000 души. Около 40% са емигранти. Поради естеството на работата ми с много от тях си пиша , а някои идват на обреди и семинари, когато се прибират в България. Занимавам се с изследване на автентична българската обредност и нейните проявления в наши дни. Не веднъж съм споделяла и във фейсбук философията, която стои в основата на това изключително старо и мъдро знание:
Когато душата отново идва на този свят (преражда се), тя прави два избора – към земята, където да се прояви и към родителите. От тези два избора се търкулват уроците по пътя (съдбата). Те са изначалната предпоставка за старта, радостта, болката, стремежа, загубите и целите в един човешки живот. Когато душата избере земята и родителите и се прероди в тяло, тя се свързва с Корена. Коренът е носител на генетична памет и причинно следствени връзки на родова и народностна основа.
Старите хора казват, че в Корена е силата на човека. В него са преплетени изначалните възли на най-силните и дълбоки устои.
И най-важното – има причина безсмъртната, мъдра душа да избере точно това свързване, за точно този живот!
За това се казва „Почитай корена си!” Там ти е силата. Там е кодирано онова, което в крайна сметка трябва да бъде научено, изстрадано и празнувано точно в този живот!
Пиша това изключително опростено, за да е ясна темата.
Поради точно тази тема, по която много хора четат и в профила ми и в сайта ми, емигрантите споделят следното, простете ми обобщението:
„ Живея от много години в чужбина, имам работа, семейство, живота ми е организиран, но...не съм щастлив. Уж всичко е наред, живи и здрави сме, но нещо ми липсва...Сякаш съм в някаква безтегловност...Няма нещо, което да ме радва истински....Сякаш съм изгубил сили и желание за живот...Какво да направя? Липсва ми България...не знам как да го обясня...няма нещо конкретно...или има? Липсват ми ония приятели, с които да мога да си говоря за всичко...баба ми...тогава, когато бях малък...миризмите...свободата...не знам...Това ли е Коренът? Как да се свържа с него?”
Когато снощи говорих с българката от Щатите(ще я нарека Мария) , първо я попитах кое е това, което не харесва в България и защо се е махнала от тук? Започна един познат монолог, пропит с доста страст и омерзение, изпълнен с обвинения към държавата и системата. Изчаках този порой от думи. След това я попитах защо тогава й липсва България? Мария замълча. Изпушихме по цигара. Познавах това неистово усилие да преглътнеш сълзите си пред непознатия човек. После изрече само едно: „Не знам...тук е...у дома”.
Мария беше поредната, която ми се беше обадила, за да й помогна да се свърже с Корена си.
Скъпи мои приятели емигранти!
Коренът е философско понятие. Той не е котва, която да ви привързва към родната земя. Когато човек се роди, той получава най-големия си дар – свободната воля. Тази воля може да бъде упражнена и в посока земя и родители. Разбира се, че вашия път може да ви отведе далеч от родината!
Душата на всеки от нас е свързана с Корена до смъртта ни. Когато упражните волята си да сте далеч от родната земя, тази нишка става по-чувствителна. Нарича се носталгия и не случайно е неразделна част от човещината. Нишката зазвънтява. Има хора, които почти не чуват гласа й. Има други, които умишлено го заглушават, за да не изпитват болка. Има и трети, които са в мир с този глас и просто присядат от време навреме, за да го послушат и да почерпят сили.
Свързването с Корена не е някаква медитативна практика или комплекс от упражнения. Коренът е нещо, свързано с пълнокръвния, жив живот тук и сега.
Да, има хора с по-дълбоки корени, които просто не могат да оцелеят далеч от България. Аз съм точно в това число.
Но има други, които могат. Те не са по-малко българи. И когато те имат нужда от свързване и сила, просто трябва да почетат Корена си и той ще им отвърне.
Как става това? Както става и за всеки българин в България!:
Когато дадеш българско име на децата си.
Когато учиш децата си да четат и пишат и на български.
Когато им разказваш и български приказки.
Когато ги научиш и на български песни.
Когато прочетеш и българска книга.
Когато послушаш българска музика.
Когато се обадиш на майка си.
И на баба си.
Когато поговориш с приятел от училище.
Когато разкажеш на приятелите си в чужбина за България. С гордост.
Когато умесиш една българска питка. С почит и обич.
Когато вечер притихнеш за миг с мисъл за дома. С благодарност.
Когато си сигурен, че щастието ти е точно там, където си в момента!
Или когато се наложи, честно да си отговориш на въпроса „кое е по-важно Радостта или Сигурността?".
На времето аз избрах Радостта и упражних свободната си воля да се прибера в моята България. Цената беше изключително висока, но пък си струваше.
Това може да стори всеки от вас, защото всеки е някъде по своя воля.
Точно правото да избирате и да действате е ученето по Пътя.
Човешкият ум е така устроен, че да намира лесно безкрайни оправдания за бездействието.
Действието в посока промяна е избор, който е ваше свещено право.
Никой няма право да ви казва какво да правите и да ви съди, че сте далеч!
Единствен съдник е собствената ви душа. Ако сте ограбили радостта и силата й, само вие ще решите как и дали да й ги върнете. Душата безпогрешно знае дали радостта й е изтекла, защото нишката между нея и Корена е пред скъсване. Или причината е друга.
Слушайте нея.
Винаги бъдете там където сте по своя воля!
И помнете, че каквото и да става, в България винаги има едно У ДОМА, което да ви чака!
С почит, Розмари.
П.П. Така се наредиха „случайностите”, че на Сирни заговезни да бъда с българите в Торонто, а Благовец да посрещна с българите в Монреал. Няма да е лесно нито за мен, нито за тях. Само обстоятелството, че ще се съберем по своя воля е достатъчно. Дано повече от тях разберат и причината!
Събитието в Канада можете да видите тук "
А повече за българщината съм разказала тук http://www.narichane.com"
https://scontent-yyz1-1.xx.fbcdn.net/hp ... 2385_o.jpg
Публикувай отговор