Риболова в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

И на мен на щука ми заприли4а ама доста голяма ми се стори ... ;)
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

Ухаа, заформя се тука рибарска среща във форума. Хубава идея да споделим опит. Идеята за излет с лодка за щука и на мен много ми допада. И съм мераклия, но за жалост нямам други съмишленици.
Аз миналите лета често ходих на реката над Лавал, и доста рибки съм хващал. Предимно сом (малък и среден около 50см дълъг) и костур средна работа. Ама от брега като се хвърля така е. Веднъж и змиорка ми закачи, туй животно дърпа повече от рибата като вземе да се мята и гъне, няма спиране. Пак на тая река на мястото където ходя едни познати изкараха миналата година 2 4увала риба :) Да ги питаш за какво им е толко риба, ама са я скъсали.
За шаран съм чувал че има големи някъде към рив сюд, но не съм ходил. Един приятел ще ме води уж тая година.
Сега съм се навил и аз за щука да хвърлям, ама лодка трябва да му се невиди. Абе туй щуката е доста нападателна и не подбира много много. Поне от тия филмчета дето ги има тука.
http://www.ontariofishingreels.com/nort ... ideos.html
Засилва се и атакува, не се колебае. Това е мое наблудение, без дори да съм ловил щука.
Чао наслука на рибарите!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Баща ми миналата година хвана на една река над Сен Савьор щукле около 120 см. Там по принцип вадим костури и едни такива като мрени с мустаци, които не надвишават 40-50см....- това са най-големите, които аз съм хванал там. От къде се е взела тази щука не ми е ясно още повече, че реката ми изглежда сравнително плитка...
Svilko
Мнения: 252
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:21 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Svilko »

balbi, туй скромно щукле от брега ли го вадихте или с лодка?
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Риболова в Канада

Мнение от maranzika »

Я да раздвижа малко темата ,че ме засърбяха ръцете вече.Да падат тия ледове и да се разходя най-накрая за риба тука.Да се запозная с местните риби дето се вика.Предимно на спининг ме интересува,така че всяка информация за хищни риби около Монреал ще ми е полезна.
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re:

Мнение от balbi »

Svilko написа:balbi, туй скромно щукле от брега ли го вадихте или с лодка?
Свилко ще ме прощаваш за окъснелия с няколко години отговор :)
От брега! Както казах не знам от де се появи точно в тази река. Доста плитка е за подобни индивиди...
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Риболова в Канада

Мнение от balbi »

maranzika написа:Я да раздвижа малко темата ,че ме засърбяха ръцете вече.Да падат тия ледове и да се разходя най-накрая за риба тука.Да се запозная с местните риби дето се вика.Предимно на спининг ме интересува,така че всяка информация за хищни риби около Монреал ще ми е полезна.
Къде живееш? Няма да идвам на гости - да знам накъде да ти ккажа да ходиш най-близо :)
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Риболова в Канада

Мнение от maranzika »

В Монреал.. :D На Van Horne сме.Но то е ясно че ще се ходи нанякъде с колата за риба.Даже и рибари намерих тука вече,остава да си взема и въдица(макара си имам) и да ги почваме. :lol: :lol:
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
Публикувай отговор