Интернет

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

grozdan написа:
analgin написа:... голямата инвазия на БУЛСАТКОМ към момента (моите родители гледат от средата на декември над 50 канала с HD качество без никакви проблеми)
аналгине, това живо ме интересува. Сателит или ИПТВ? Къде да прочета повече (на сайта на булсатком не пише)?
За това сме шопи, за да се подкрепяме.
Дай ми малко време, защото днес ми е първи работен ден след ваканцията, ще пусна отделна тема по въпроса. Говоря за IPTV и видимо в Панама, преди да пусна темата ще проверя дали работи и тук в Монреал, но считам,че няма основания да се притеснявам.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интернет

Мнение от karelia79 »

ablood написа:
karelia79 написа:Изобщо не смедоволни, защото ту има нет, ту няма.
Това не мисля, че ще се промени, ако новият доставчик ползва същата линия.
Ние сме също на Тексави 15, но с кабелен нет и е железен. Редовно се случва да стриймваме едновременно на 5 екрана.
Рутъра обаче нещо се дъни и иска рестарт веднъж-дваж седмично.
Ablood, след 1 година мъки с АДСЛ, и ние минахме на кабелния на Тексавии 15. Ами наистина е железен. Много сме доволни. :y: :y: :y:
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Интернет

Мнение от Ascao »

Ние сме със кабелен на Аканак. НИкакви проблеми с качеството. Единственото ми оплакване е цената, което ни принуждава да сме на 10мб и децата като влезат в ютуба ние не можем да гледаме IPTV. Като се разрових из сайта на Тексави виждаме че за същите пари скороста е двойна на ънлимитед трафик.
Въпроса ми е би ли имало проблеми с тегленето на банани от Замундата да речем? За Аканак съм сигурен, че няма проблем и че не докладват активноста на потребителите...

Мерси!
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интернет

Мнение от balbi »

Balkan написа:Както и да е .Аз вече използвам Querizon и съм много доволен.Така че няма нищо страшно.Човек трябва да опита дори то да е Българско...
Успех на новата компания :y:
Аз също! :y:
Успех и късмет!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интернет

Мнение от balbi »

ablood написа:
karelia79 написа:Изобщо не смедоволни, защото ту има нет, ту няма.
Това не мисля, че ще се промени, ако новият доставчик ползва същата линия.
Ние сме също на Тексави 15, но с кабелен нет и е железен. Редовно се случва да стриймваме едновременно на 5 екрана.
Рутъра обаче нещо се дъни и иска рестарт веднъж-дваж седмично.
Блъде аз от Тексави АДСЛ се преместих към Querizon. Определено има разлика! Не знам шейпър ли ми бяха сложили или не..., но нета определено нямаше нищо общо с това, за което плащах.
Линията е Бел-ска и наистина понякога прави пръчки, но което не зависи пряко от доставчика ти няма как да се промени. Кабелни трасета никой няма да позволи да се полагат :)
Определено обаче сега имам нет за разлика от преди :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Интернет

Мнение от optics »

Е това е файдата да си монреалец - фраш от конкурентни доставчици.
В наше село има само два, ама като казвам два, значи два и край, зиро, ниенте, туй то.
Единия е в подписа на Гийка увековечен от мухата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Интернет

Мнение от kiro »

optics написа:Е това е файдата да си монреалец - фраш от конкурентни доставчици.
В наше село има само два, ама като казвам два, значи два и край, зиро, ниенте, туй то.
Единия е в подписа на Гийка увековечен от мухата.
Виж това: https://www.juce.ca/"

Service Availability
JUCE cable Internet plans are now available throughout Vancouver Island, including Greater Victoria, Nanaimo, Duncan, Powell River, Parksville, Comox/Courtenay etc.
Bulgayrian
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Интернет

Мнение от optics »

kiro написа:
optics написа:Е това е файдата да си монреалец - фраш от конкурентни доставчици.
В наше село има само два, ама като казвам два, значи два и край, зиро, ниенте, туй то.
Единия е в подписа на Гийка увековечен от мухата.
Виж това: https://www.juce.ca/"

Service Availability
JUCE cable Internet plans are now available throughout Vancouver Island, including Greater Victoria, Nanaimo, Duncan, Powell River, Parksville, Comox/Courtenay etc.
Kiro, мерси, това е интересно да се има едно наум, но за съжаление за мен, за момента няма смисъл.
Аз съм в момента на едногодишна прИмоция, D/U = 25/5 Mbps за $30 на месец (стандартно $68).
Тия предлагат 20/1.5Mbps за $57 и 30/5Mbps за $70 - верно и двете са им с неограничен трафик, но в момента това не ми е приоритетно.
Освен това искат $79 за инсталация и $10 за пращането на модема = $89 грешни пари.
Тия двата за които говорех - Шоо и Телъс не чарджат нито за инсталация, нито за модем.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Интернет

Мнение от Panem et Circenses »

optics написа:Е това е файдата да си монреалец - фраш от конкурентни доставчици.
В наше село има само два, ама като казвам два, значи два и край, зиро, ниенте, туй то.
Единия е в подписа на Гийка увековечен от мухата.
Ами къде е тогава "ванкувърския Антони Брейчев"???

При толкова много паралии и ИТ специалисти там - колко му е да вземат един HELOC и да инвестират в нещо откоето могат да се изкарват малко (или повече пари) - но по всяка вероятност повече отколкото от сток маркета. Да не говорим че при внимателно проучване плащането на тази част от моргича става "tax deductible".

Ама все тоя Путин им е в главата... и той виновен за всичко!!!
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
flo
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 10:13 pm
Местоположение: Montréal

Re: Интернет

Мнение от flo »

Нека споделя и моето мнение за Керизон и Антони. Клиенти сме едва от няколко месеца. Цените и избраната от нас скорост за домашен Интернет ни устройват. Вярно е, че самият сайт има пропуски, които в бъдеще се надявам да бъдат оправени. За мен това не е определящо в решението ни да се прехвърлим от Аканак към Керизон. Още от първия телефонен разговор с Антони, а в последствие и като негови клиенти, смело бих казала, че не сме получавали толкова добър сервиз от Интернет компания. И то на български език! На всички мои лаишки въпроси бе отговаряно подробно, професионално, но на разбираем от мен език. Искено се надявам мнението ми за фирмата и собственика да остане такова и в идните години. При сходни с конкурентите цени( в някои случаи по-добри) и прекрасно обслужване, не виждам смисъл да се коментира сайта на фирмата. Явно е, че се отделя далеч повече време за клиентите, отколкото поддържането на една луксозна опаковка, която не винаги е гаранция за качество. Пожелавам на собственика успех и занапред в този бизнес. Надявам се при разрастването му, което е сигурно, да не загубим това чудесно отношение към клиента. За мен, това е най-решаващият фактор да избера Керизон.
maranzika
Мнения: 60
Регистриран на: Нед Дек 19, 2010 1:55 pm

Re: Интернет

Мнение от maranzika »

flo написа:Нека споделя и моето мнение за Керизон и Антони. Клиенти сме едва от няколко месеца. Цените и избраната от нас скорост за домашен Интернет ни устройват. Вярно е, че самият сайт има пропуски, които в бъдеще се надявам да бъдат оправени. За мен това не е определящо в решението ни да се прехвърлим от Аканак към Керизон. Още от първия телефонен разговор с Антони, а в последствие и като негови клиенти, смело бих казала, че не сме получавали толкова добър сервиз от Интернет компания. И то на български език! На всички мои лаишки въпроси бе отговаряно подробно, професионално, но на разбираем от мен език. Искено се надявам мнението ми за фирмата и собственика да остане такова и в идните години. При сходни с конкурентите цени( в някои случаи по-добри) и прекрасно обслужване, не виждам смисъл да се коментира сайта на фирмата. Явно е, че се отделя далеч повече време за клиентите, отколкото поддържането на една луксозна опаковка, която не винаги е гаранция за качество. Пожелавам на собственика успех и занапред в този бизнес. Надявам се при разрастването му, което е сигурно, да не загубим това чудесно отношение към клиента. За мен, това е най-решаващият фактор да избера Керизон.
+1
От 1 седмица сме при Тони Брейчев и само положително мога да се изкажа по въпроса.
Изпратени документи във Виена- 13.06.2011г.
Получени документи във Виена- 17.06.2011г.
Accuse- 07.10.2011г
В листата на чакащи интервю-05.10.2012г.
Покана за интервю -24.01.2013г.
Интервю - 05.04.2013г. , 14.30ч.
.
.
.
Кацане в Монреал:14.01.2016г.
stoyan ignatov
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 6:24 pm
Местоположение: Montreal

Re: Интернет

Мнение от stoyan ignatov »

:y:
flo написа:Нека споделя и моето мнение за Керизон и Антони. Клиенти сме едва от няколко месеца. Цените и избраната от нас скорост за домашен Интернет ни устройват. Вярно е, че самият сайт има пропуски, които в бъдеще се надявам да бъдат оправени. За мен това не е определящо в решението ни да се прехвърлим от Аканак към Керизон. Още от първия телефонен разговор с Антони, а в последствие и като негови клиенти, смело бих казала, че не сме получавали толкова добър сервиз от Интернет компания. И то на български език! На всички мои лаишки въпроси бе отговаряно подробно, професионално, но на разбираем от мен език. Искено се надявам мнението ми за фирмата и собственика да остане такова и в идните години. При сходни с конкурентите цени( в някои случаи по-добри) и прекрасно обслужване, не виждам смисъл да се коментира сайта на фирмата. Явно е, че се отделя далеч повече време за клиентите, отколкото поддържането на една луксозна опаковка, която не винаги е гаранция за качество. Пожелавам на собственика успех и занапред в този бизнес. Надявам се при разрастването му, което е сигурно, да не загубим това чудесно отношение към клиента. За мен, това е най-решаващият фактор да избера Керизон.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Интернет

Мнение от roumensp »

Panem et Circenses написа:
optics написа:Е това е файдата да си монреалец - фраш от конкурентни доставчици.
В наше село има само два, ама като казвам два, значи два и край, зиро, ниенте, туй то.
Единия е в подписа на Гийка увековечен от мухата.
Ами къде е тогава "ванкувърския Антони Брейчев"???
Добре е да има конкуренция, но не виждам какво толкова по-добро би могъл да предложи. Плащам 123 за 120/10 Mbps на Шоо и не се оплаквам ... Няма контракт, пари за инсталация и т.н.
А Novus предлагат 300/15 Mbps за 103 кинта (100/10 е $74), но ги няма в района ми.
http://www.novusnow.ca/internet/"
Единственото с което би могъл да ги конкурира е липсата на лимит, но лично аз още не съм надвишавал 0.8-те ТВ, които имам, да не говорим, че още не съм чул за случай, когато Шоо са накарали някой да плаща за overlimit.
https://community.shaw.ca/thread/18653"
victorugo
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 9:04 am

Re: Интернет

Мнение от victorugo »

Аз съм от почти година с Антоний и мога само суперлативи да кажа. Даже го препоръчвам на всички мои познати. Нямам забиване на нета, а сме четирима ползватели. Успех само ти пожелавам Тони.
Публикувай отговор