Онлайн курс Francisation en ligne

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Онлайн курс Francisation en ligne

Мнение от J&V »

И нещо друго - този курс по францизация на място задължителен ли е, колко време продължава и може ли да се прекъсне по всяко време ( примерно намираш работа и не можеш да ги съвместяваш)?[/quote]

Курсът не е задължителен и можеш да го прекъснеш, когато искаш. В същност, имаш право да го караш в първите 5 години след пристигането. За това,че ти намалят нивото при оценяването, не мисля, че е при всички и навсякъде. В моята група имаше една арабка, дето нямаш никаква нужда да учи и деже се бяха опитали да й откажат, но тя им беше казала, че има проблем с писането и я пуснали. Лично според мен, с С1 от БГ, нивото ще ви се стори доста ниско. Аз влязох на трето, последно ниво, имах Б2 от БГ и определено като граматика нищо ново не научих. Да не говорим, че хората взимаха бъдеще просто време ( в ниво 3, последното), а кондисионелите ги минаха с бясна скорост, в края на курса, материя, без която в БГ не знам какво ниво биха ти дали. За сюбжонктива да не говорим. Колумбетата от курса не знам дали и след години тук научават, че има такова животно. Курсовете на Министерство на имиграцията са на 3 нива, всяко от по 11 седмици. Служат да имаш някакви доходи в началото, докато се ориентираш какво ще правиш.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Онлайн курс Francisation en ligne

Мнение от jasmin_veni »

за францизацията тук зависи в кой колеж си. Мъжът ми беше във Вю Монтреал, изкара всички нива, започна от почти 0 ниво (имаше някакъв речник, но пасивен), после продължи едно ниво лятото в Юкам и в края на трето ниво вече се оправяше доста добре с езика. След 4-то се яви на изпит по френски за тукашен колеж и го приеха.
Не съм съгласна, че нищо не научавате от францизацията, но трябва да се учи допълнително и във вас, не само да посещавате курсовете например. Да не говорим, че мъжът ми попадна в супер група и направи страхотни приятелства, които и до днес продължават :)

Онлайн курса ми помогна, колкото да имам с кого да си говоря всяка седмица, да упражнявам езика докато пристигнем.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Shenia
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Юли 11, 2012 12:09 am

Re: Онлайн курс Francisation en ligne

Мнение от Shenia »

Сърдечно благодаря на всички за информацията и коментарите ! Намерих отговор на всички въпроси, които ме вълнуваха в момента от България. А и с оглед на това да постъпим правилно, все пак, доколкото е възможно ... ;)

На всички желая сила и оптимизъм ! :)
DCS: 11.07.2011
CSQ: 12.09.2013
Sydney: 19.02.2015
Visa: 11.12.2015
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Онлайн курс Francisation en ligne

Мнение от balbi »

Shenia написа:Сърдечно благодаря на всички за информацията и коментарите ! Намерих отговор на всички въпроси, които ме вълнуваха в момента от България. А и с оглед на това да постъпим правилно, все пак, доколкото е възможно ... ;)

На всички желая сила и оптимизъм ! :)
:y:
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Онлайн курс Francisation en ligne

Мнение от milly »

Не е съвсем по темата, но интересува доста хора, които смятат да карат францизация на място.

http://www.newswire.ca/fr/news-releases ... 44033.html"
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Публикувай отговор