град Квебек

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

град Квебек

Мнение от kram »

Здравейте, тъй като съм в период на търсене на квартира, искам в квартала в който ще се настаним да има училище с паралелка подготвителен по френски за новопристигнали/ не всяко училище предлага такава/.Предстой ми да запиша детето си/ 9 години/ в училище и моля за информация къде има такива училища. Моля, който разполага с информация да сподели опита си. Благодаря предварително!
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: град Квебек

Мнение от J&V »

kram написа:Здравейте, тъй като съм в период на търсене на квартира, искам в квартала в който ще се настаним да има училище с паралелка подготвителен по френски за новопристигнали/ не всяко училище предлага такава/.Предстой ми да запиша детето си/ 9 години/ в училище и моля за информация къде има такива училища. Моля, който разполага с информация да сподели опита си. Благодаря предварително!
Здравейте,
В част от училищата има францизация за децата нефранкофони, която върви успоредно с обучението, но за подготвителен клас аз не съм чувала. Бихте могли да зададете вашите въпроси тук http://www.cscapitale.qc.ca/pnj.asp" (има линк за кореспонденция). Така ще имате най-вярната информация, директно от източника.
Успех!
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: град Квебек

Мнение от kram »

Благодаря! :handshake:
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: град Квебек

Мнение от emis »

Kram,здравейте и ние сме се насочили към Квебек сити.Мислим да летим края на май-началото на юни,ако и вие сте за тогава можем да пътуваме заедно ако искате.Поздрави.
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: град Квебек

Мнение от kram »

Пиша на лични :)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: град Квебек

Мнение от J&V »

kram написа:Благодаря! :handshake:
Извинявам се за пропуска, има още една комисион сколер, която покрива част от района на Квебек-град: http://www.csdecou.qc.ca/contact/" . Разгледайте ги и двете.
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: град Квебек

Мнение от optics »

emis написа:Kram,здравейте и ние сме се насочили към Квебек сити.Мислим да летим края на май-началото на юни,ако и вие сте за тогава можем да пътуваме заедно ако искате.Поздрави.
Дано имате хубави причини да сте се насочили натам. Работа се намира много по-трудно отколкото в Монреал например. Успех !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kram
Мнения: 79
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 6:48 am

Re: град Квебек

Мнение от kram »

Да наясно съм с това.За момента отчитам плюсовете, а ако не покрият очакванията ми, винаги може да се предприеме друг ход. :)
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: град Квебек

Мнение от J&V »

kram написа:Да наясно съм с това.За момента отчитам плюсовете, а ако не покрият очакванията ми, винаги може да се предприеме друг ход. :)

Тук малко ще се опитам да коригирам. Хубава работа се намира по-трудно. Иначе, ако не си претенциозен в началото, се намира не чак толкова трудно работа. Уточнявам, не става дума за пост - чистач(ка).
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: град Квебек

Мнение от Kan_Tangra »

kram написа:Да наясно съм с това.За момента отчитам плюсовете, а ако не покрият очакванията ми, винаги може да се предприеме друг ход. :)
Всеки 'друг ход' е свързан със скъпоценно време и пари.
Когато човек е млад е склонен да подценява 'времето' като ресурс и дори буквално да го игнорира.
Станеш ли на 40-50 и обърнеш ли се назад, се оказва, че някои 'маловажни' избори се оказват съдбоносни. Оказва се и, че нямаш неограничено количество от по 2-3-5 години за прахосване в произволни градове, на г. на географията.

Също, като 'ресурс' може да се брои и 'морала'.
Едно е, нахъсан, да кацаш в новото и да си мислиш 'Аз съм пича!'
Друго е, да си опитал, да не се е получило, и да ходиш другаде.
Пак може да си викаш ако искаш 'Аз съм пича!', ама ще е с половин уста ... :D
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: град Квебек

Мнение от domino »

Kan_Tangra написа:
kram написа:Да наясно съм с това.За момента отчитам плюсовете, а ако не покрият очакванията ми, винаги може да се предприеме друг ход. :)
Всеки 'друг ход' е свързан със скъпоценно време и пари.
Когато човек е млад е склонен да подценява 'времето' като ресурс и дори буквално да го игнорира.
Станеш ли на 40-50 и обърнеш ли се назад, се оказва, че някои 'маловажни' избори се оказват съдбоносни. Оказва се и, че нямаш неограничено количество от по 2-3-5 години за прахосване в произволни градове, на г. на географията.

Също, като 'ресурс' може да се брои и 'морала'.
Едно е, нахъсан, да кацаш в новото и да си мислиш 'Аз съм пича!'
Друго е, да си опитал, да не се е получило, и да ходиш другаде.
Пак може да си викаш ако искаш 'Аз съм пича!', ама ще е с половин уста ... :D
+1

От опит мога да кажа, че преместването от Квебек Сити в Торонто ми беше дори по-трудно от преместването София -> Квебек Сити. Нещо като, вторият парашутен скок, който е по-труден от първия. Да не говорим, че наемането на квартира в Торонто от Квебек Сити се оказа несравнено по-трудно от наемането на квартира от София в Квебек Сити. И дето вика Танграта, като кацах в Квебек Сити морето беше до колене, а като пътувах с колата за Торонто вече знаех колко „хард” може да е „рокът” и нямаше никаква романтика в цялата тази работа.

Иначе за работата в Монреал и Торонто, вярно е, че има доста повече обяви за работа но в същото време има и доста повече кандидати за тези обяви. Дето вика един приятел, за неговата позиция (ИТ) в Торонто са се получили 2000 CV-та. Броят хора кандидатстващи за една позиция в Торонто и Монреал вероятно е по-голям от този в Квебек Сити. Иначе в големите градове има доста повече компании и в този смисъл има доста повече възможности; борбата за тях обаче (особено за по-хубавите) навсякъде е „безмилостно жестока” :) .
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
maria29
Мнения: 676
Регистриран на: Нед Сеп 28, 2003 6:46 pm

Re: град Квебек

Мнение от maria29 »

:clap:
Скъпи/скъпа Крам
ти наистина има6 късмет 4е ти дават тези съвети..за съжаление когато аз трябва6е да избирам къде да кацна го няма6е този форум и избрах град Кебек ...което от4итам като гре6ка но какво да се прави...поне ми помогна да се запозная МНОГООО добре с местния манталитет..само едно доуто4нение..дори и за 4иста4ка е трудно да намери6 работа, не се надявай ...виж сезонно може да бере6 ягоди ако иска6...
Не искам да предизвиквам спорове от рода какъв прекрасен град е Кебек...така е ...за туризъм :)
"If you don't know jewelry, know the jeweller." (Warren E. Buffett)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: град Квебек

Мнение от balbi »

domino написа: Иначе за работата в Монреал и Торонто, вярно е, че има доста повече обяви за работа но в същото време има и доста повече кандидати за тези обяви. Дето вика един приятел, за неговата позиция (ИТ) в Торонто са се получили 2000 CV-та. Броят хора кандидатстващи за една позиция в Торонто и Монреал вероятно е по-голям от този в Квебек Сити. Иначе в големите градове има доста повече компании и в този смисъл има доста повече възможности; борбата за тях обаче (особено за по-хубавите) навсякъде е „безмилостно жестока” :) .
Относно работата... Съгласен съм с Домино, че конкуренцията е наистина голяма. Няма да споделя броя на подадените от мен резюмета първата година като пристигнах(става въпрос за стартиране в АйТи сектора), защото няма да е етично пред хората, които тепърва ще започват борбата си тук. Въпроса е, че и в Монреал и в Торонто такива обяви съществуват. Мога да споделя, че съотношението между работа в Монреал и работа в Квебек е брутално. В Квебек имаше обяви само за сис админи по времето, в което търсих аз и то за държавни институции, а за последните достъпа на имигранти като нас е труден дори след като вземем гражданство, поданство или там както му се казва... Не казвам, че е невъзможно, но е трудно.
Та в този аспект Монреал и Торонто са определено по-лесен вариант. От друга страна на мен Квебек Сити ми харесва повече като град от Монреал, но човек трябва да прецени и да си сложи приоритети.
В Квебек го има и фактора френски. В Монреал без френски има оправия, докато в Квебек ми се струва, че са доста крайно настроени по отношение на език.:)
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: град Квебек

Мнение от balbi »

maria29 написа::clap:
Скъпи/скъпа Крам
ти наистина има6 късмет 4е ти дават тези съвети..за съжаление когато аз трябва6е да избирам къде да кацна го няма6е този форум и избрах град Кебек ...което от4итам като гре6ка но какво да се прави...поне ми помогна да се запозная МНОГООО добре с местния манталитет..само едно доуто4нение..дори и за 4иста4ка е трудно да намери6 работа, не се надявай ...виж сезонно може да бере6 ягоди ако иска6...
Не искам да предизвиквам спорове от рода какъв прекрасен град е Кебек...така е ...за туризъм :)
:y:
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: град Квебек

Мнение от J&V »

maria29 написа::clap:
Скъпи/скъпа Крам
ти наистина има6 късмет 4е ти дават тези съвети..за съжаление когато аз трябва6е да избирам къде да кацна го няма6е този форум и избрах град Кебек ...което от4итам като гре6ка но какво да се прави...поне ми помогна да се запозная МНОГООО добре с местния манталитет..само едно доуто4нение..дори и за 4иста4ка е трудно да намери6 работа, не се надявай ...виж сезонно може да бере6 ягоди ако иска6...
Не искам да предизвиквам спорове от рода какъв прекрасен град е Кебек...така е ...за туризъм :)
Аз не съм съгласна с цитираното мнение. Лично познавам хора, които са си доста добре реализирани, както и такива в правителсвото. Вярно е, че са се установили тук преди доста години, когато в региона е имало по-малко имигранти. Може ли да задам въпроса - брането на ягоди преди колко време се случи? Не стряскайте така хората. Случаи има различни. За последните две години, в град Квебек се установихме да речем 4 семейства (тези, които познавам) - има двама технисиен комптабле, един в ДеЖарден. Все още има на францизация. Никой от новодошлите не е работил като чистач. Местните все още са резервирани, да, но това не значи, че всички берем ягоди. Град като Квебек лично за мен си е място, където е по-лесно да се адаптираш, по-малък е, градският транспорт е добре организиран. Напоследък, пласирането на хора под формата на разни програми, финансирани от правителсвото е сериозно застъпено. Има много възможности за учене и усъвървенстване. Ако някой идва тук с намерението да заеме пост директор, главен счетоводител, инженер без грам да си бутне пръста, обикновено се разочарова. Извинявайте ама с развален френски и скапан английски няма как да се получи. Има хора, които са минали и през фабриките, където ако сравним с нашата мила родина, условията на труд са определено човешки и с една заплата можеш да живееш човешки. Не искам да окуражавам излишно никого, но такова тотално негативно мнение не бих могла да толерирам, защото знам как се чувства човек няколко месеца преди заминаването. Последното нещо, от което той има нужда е обезкуражаване.
Не казвам, че е лесно, но много моля, ние не сме умрели от глад установявайки се тук, както сами можете да констатирате, и инернет си имаме....
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
Публикувай отговор