Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Ами понеже изчетох половината форум canadavisa, досега не съм видяла никъде да е изискването от датата на ITA - просто никъде не е посочено като изискване в CIC.
Виждам, че масовата практика е 6 месеца назад от датата на издаване.

Ето такава информация намирам аз (това е от хора, които са минали успешно през процедурата):

If you got an ITA on 13 Jan and are submitting your application on 12 March, provide statements from at least 1st Sep till 29th Feb.

Hypothetically, if the ITA were on 31st Jan and you were submitting the application on 29th March, provide statements from either 1st Sep till 29th Feb or 15th Sep till 15th Mar. Either of those would suffice. And CIC can always ask for recent bank statements, if required, at any point in time during the process.



Разбира се ако им дадеш документ с по задни дати, това би било дори позитив но доколкото разбирам тях ги интересува наличността ти, когато подаваш документите, защото после може да ги изхарчиш половината за такси, медицински и документи...
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Дам, права си. Аз грешно се изразих, друго исках да кажа, но то не е важно в случая :)

Иначе, като оставим настрана форумите това е официалното изискване:

Document requirements

The applicant should provide official letter(s) from financial institution(s) that list all current bank and investment accounts as well as outstanding debts such as credit card debts and loans.
The letter(s) must be printed on the letterhead of the financial institution and must include the applicant’s name, the contact information of the financial institution (address, telephone number and email address), the account numbers, the date each account was opened and the current balance of each account as well as the average balance in the past six months.
Other documents may also be requested, as necessary.


Естествено заемите никой не ги пише :lol:

А медицински за кога сте планирали? Предполагам и при теб няма изпратени формуляри, а пише, че там където ще ги правиш ще ти ги дадат?
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Не сме ги планирали, ние получихме ITA в сряда и досега мислихме дали да откажем или не заради финансова драма.
Иска ми се да си пуснем едни профилактични изследвания предварително примерно идната седмица да сме сигурни че всичко е ок.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравейте, аз май съм направила една беличка но се надявам да ми споделите мнение.

Според epress entry стаж се зачита за skilled worker само професии level 0 А и В.
Искст ти да си листнеш всички occupations обаче.
Една моя работа за 3 месеца е лвл Д т.е. не става за целите ми. Не ми влияе защото стажа ми от 3 години се покрива от сегашната ми работа само.
Не мога да го изтрия вече от профила защото е заключен след ITA.

Според това дали е проблем и трябва ли да обяснявам нещо?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Нищо грешно не си направила. Аз също имам такава, само че моята е 8 години :) Просто няма да получиш точки за нея, но не може да не я впишеш в профила си, защото ще се получи дупка, която ще трябва после да обясниш защо е.
Но понеже фигурира в профила ти, ще трябва да приложиш референс летер и за нея, без значение, че не носи точки.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Да аз реферънс летър имам защото сън се заблудила че влиза в сметките.
Честно казано при първоначалната еуфория от тая ITA минах през всякакви филми и чак днес се успокоих и взех да мисля трезво.

Сега да доизмисля и парите как да оправя и мисля да рискувам. Най много да загубим малко врене и 1000 долара...

Знаете ли къде може да видя значението на абревиатурите като ppr, aor и т.н?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Vesse
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 9:46 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Vesse »

Здравейте, добре аз искам да попитам голям проблем ли е ако в банковата сметка видят че имате кредитна карта или лизинг на кола или кредит? тъй като доколкото знам като се иzвади извлечение от банка няма как да се скрият тези неща? понеже аз не живея в Българя и сте аплайвам от тук; та тук поне в банката няма как да го направят без да се виждат разни заеми и карти ...
мерси
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей, преди време когато съм си пускала дебит кредит в извлечението ми излезе само едкн оувърдрафт като минус. Кредита не се виждаше което беше учудващо за мен.

Нека някой по-разбиращ да сподели.


Spaneva,
Въпрос към теб защото предполагам вече си стигнала до там. В canadavisa форума прочетох че ECA репирта трябва да стигне в оригинал до CIC. Аз доколкото виждам обаче ти искат всичко ъплоуднато.
Реално праща ли се нещо физически?
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
veselina123
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 4:50 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от veselina123 »

Здравейте!!
Нова съм във форума ,но мисля ,че събрах някаква представа по процедурата Еxpress entry ,но имам нужда от разяснение относно някои въпроси.Аз ще бъда основен кандидат ,средното ми образование от ПГ по туризъм със специалност технолог в производството и обслужването в общественото хранене,бакалавър съм по бълг.език и английски език с професия учител.Работя в куриерска фирма от около 3-4 год.Нямам стаж по специалностите ,които съм завършила.От това ,което прочетох в официалния сайт по техния списък с професии - NOC ,моята в куриерската служба е в списък 0 .,мога ли да кандидатствам с нея,въпреки ,че нямам съответствие между образование и стаж? И следващия ми въпрос засега е за точковата система ,аз изчислих че имам 271 точки ,а някъде в предишните коментари споменават за точки около 480.Не изчислявам правилно или просто събирам много малко точки? Питам ,за да преценя реалните си шансове .
ще бъда благодарна ,ако получа някакво разяснение по въпросите :)
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Vesse написа:Здравейте, добре аз искам да попитам голям проблем ли е ако в банковата сметка видят че имате кредитна карта или лизинг на кола или кредит? тъй като доколкото знам като се иzвади извлечение от банка няма как да се скрият тези неща? понеже аз не живея в Българя и сте аплайвам от тук; та тук поне в банката няма как да го направят без да се виждат разни заеми и карти ...
мерси
Не знам как стоят нещата в чужбинско и не мога да коментирам. Тук се попълва едно заявление, в което си попълвате какво точно искате да ви бъде издадено. Реално мога да имам 4 сметки в банката и да искам само две от тях да фигурират в удостоверението. Като цяло наличието на кредитна карта, лизинг или кредит няма да е проблем ако в документите е показано, че ще ви останат необходимите за Канада средства след погасяването на задълженията.


Anna.N, нищо не се праща на хартия. Даже четох по форумите, че не им искали и сканиран ЕСА, а и аз го нямам в списъка с документи. Предполагам се дължи на факта, че номера на документа е въведен още при началното ми попълване на регистрацията, а пък това е нещо, което лесно могат да проверят. Така или иначе ще го приложа към сканираната диплома. Ей така от мен да мине :D

veselina123 можете да кандидатствате с всяка професия, за която имате минимум 1 година трудов стаж и която попада в категория 0, А или В. Без значение е дали имате образование по тази специалност.
С 271 точки шансът ви е 0, но пък няма как да знаем дали сте ги сметнали правилно. ИЕЛТС имате ли?
danimrb
Мнения: 65
Регистриран на: Чет Ное 12, 2015 5:54 am
Местоположение: Бургас, България

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от danimrb »

veselina123
Аз ще бъда основен кандидат ,средното ми образование от ПГ по туризъм със специалност технолог в производството и обслужването в общественото хранене,бакалавър съм по бълг.език и английски език с професия учител. - Средното образование не е нужно да го доказвате. Ще можете да получите точки за висшето си образование - бакалавър. Задължително обаче следва предварително да минете през приравняване в WES или друга агенция от списъка на CIC.
Работя в куриерска фирма от около 3-4 год.Нямам стаж по специалностите ,които съм завършила.От това ,което прочетох в официалния сайт по техния списък с професии - NOC ,моята в куриерската служба е в списък 0 .,мога ли да кандидатствам с нея,въпреки ,че нямам съответствие между образование и стаж? - Няма изискване стажът Ви да бъде както специалността от образованието. Както Ви е отговорила и spaneva, изисква се минимум стаж от 1год. в професия от левел 0, А или В.
И следващия ми въпрос засега е за точковата система ,аз изчислих че имам 271 точки ,а някъде в предишните коментари споменават за точки около 480. - Задължително следва да имате ниво на английски език от изпит IELTS. Без него няма как да кандидатствате. Той участва в много критерии, така че ако желаете да си повишите общите точки, един от начините е да имате висока оценка на IELTS.
Всички отговори на въпросите си можете да намерите и в официалния източник: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... didate.asp"

Успех!
"You may not earn a lot of money, but you may be worth a lot as a person!"
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

spaneva,

Имам въпрос. Аз попълвам стъпка 1 и доколкото разбирам стъпка 2 с прикачването на документи ще стане достъпна след това.
Моя съпруг си вади нов паспорт и не мога да завърша стъпка 1 защото ми трябва номера от паспорта.
След стъпката с прикачването на документи има ли нещо друго?

Питам , за да сме наясно дали ще успеем с времето.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
veselina123
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Яну 16, 2016 4:50 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от veselina123 »

Точки с минималнобизикван резултат иелтс равен на cbl (canadian benchmark level 7:

Възраст - 90
Образование бакалавър - 112
Иелтс 4 компонента по 16 = 64
Образование на мъжа ти - 2
Фактор образование и език - 13
Фактор стаж и език - 25
Общо 306

Точки с резултат иелтс равен на cbl (canadian benchmark level) 9:

Възраст - 90
Образование бакалавър - 112
Иелтс 4 компонента по 16 = 116
Образование на мъжа ти - 2
Фактор образование и език - 25
Фактор стаж и език - 50
Общо 395

Засега това са точки които не стигат да получите покана да пусбете документи за виза.

Вариант има. За да отговаряте на условията на провинциална програма Онтарио трябва да имате 400 точки. Ако се запишете на курс по френски и изкарате минимален резултат ще вдигнете до 400. Шансът да ви изпратят покана от Онтарио програмата изобщо не е малък. Въпросът е до колко ви се рискуват едни пари.

Здравейте, първо да благодаря на всички,които взеха отношение по моя въпрос. Веднага след като писах във форума Anna.N ми помогна и изчисли точките ми правилно ,които се оказаха недостатъчни.Нямам IELTS ,мога да се явя на него ,но дори и с висок резултат пак не ми стигат.Вариантите ми са или аз и мъжа ми да запишем френски като втори език на най-ниското ниво ,за да вдигнем точките, или да запиша магистратура.В момента проучвам въпроса с магистратурата,тъй като имам записан първи семестър и за мен е по-постижимо.Ако някой се сеща за друг вариант ,моля да го сподели.За сега най-удачното е магистърската степен.
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравей, всъщност паралелно може мъжа ти да поучи малко английски и също да се яви на IELTS, което ще ви даде още малко точки.

Според последното изявление на CIC точките по Експрес Ентри ще падат в бъдеще, това беше изявлението на 23rd Annual Immigration Law Summit. Също така се споменава, че броя на кандидатите по Експрес Ентри, които се одобряват за ITA ще се повиши, когато се изчистят останалите от 2014 година кандидатури за обработка. Очаква се Експрес Ентри да се превърна в основен източник на емигранти за Канада. Ето статията на англ: http://www.cicnews.com/2015/11/importan ... kCZpC.dpuf

Вариант за OINP (Ontario Immigrant Nominee Program).
Трябват ви регистрация в Експрес Ентри като трябва да посочите province of interest ONTARIO.
След като системата ви изчисли точките, определя по коя имиграционна линия попадате - за да сте "избираем" за OINP трябва да попадате в една от тези две категории: the Federal Skilled Worker Program (FSWP) or the Canadian Experience Class (CEC). Това го пише горе в профила ви, където са изредени няколко програми и на тази, на която отговаряте вие пише MET. (т.е. отговаряте на критериите).
Трябва да имате минимум 400 точки по Експрес Ентри.
Можете да подадете кандидатурата си само в случай , че получите съобщение в системата на CIC с PT Notification of interest. След него имате 45 дни да си пуснете документите + такса от $1500.

Иначе вариантите са повишаване на точките не са много.. Език и най-краткотрайната магистратура, която можете да изкарате.

Ако някой вижда други варианти, да сподели :)
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Аз вариант виждам единствено като провинциална номинация. Има много провинции, които предлагат такава, трябва просто да се разрови човек и да чете. Но без взет ИЕЛТС няма смисъл да коментираме.

Anna, първоначално имаш да попълниш една форма с твоите и на мъжа ти данни, която е частично попълнена с данните, които си въвела при създаването на ЕЕ профила ти. На базата на данните в тази форма след това се генерира чеклиста с необходимите документи, които ще трябва да качиш. Също така най-отдолу има таблица с дължимата сума, която ще трябва да платиш с кредитна карта. Предполагам вече си отговорила на въпроса дали искаш да платиш само таксата за разглеждане на документите или таксата плюс визите заедно. Е, ей тези цифри се мъдрят там. Ще ти трябват и снимки - ако още не сте ги направили те съветвам да си разпечаташ изискванията и да отидеш с тях във фотото.

За който се интересува таксите са:

За обработка на документите:
550$ за главния кандитат
550$ за придружаващия
по 150$ на дете

Визи:
490$ за всеки
децата не плащат нищо
Публикувай отговор