Простотии на българския манталитет

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

klisurov написа:
Павел написа:Да се заселиш в Канада където, за разлика от БГ, имаш възможност не само да се храниш здравословно, ами и да опитваш всякакви други кухни от различни държави, и да биеш редовно път до другия край на Монреал за да си купуваш луканка, кебапчета, мухлясали вафли и бг. сирене, за което дори намръщения собственик те предупреждава, че може да не е много читаво :^)
Някаква друга идея как да опитам български кебапчета, част от "всякакви други кухни от различни държави"?
50 % свинска кайма и 50 % говежда, чаена чаша вода на кило кайма, подправки ( сол, черен пипер, чубрица, кимион) на вкус м месиш оствяш да престои час два и правиш кебапчета ( ръцете в студена вода да се не лепи) Баси не е горта Гараш - правя ги от 15 години и са върха.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от umeiko »

Ivan1007 написа:
klisurov написа:
Павел написа:Да се заселиш в Канада където, за разлика от БГ, имаш възможност не само да се храниш здравословно, ами и да опитваш всякакви други кухни от различни държави, и да биеш редовно път до другия край на Монреал за да си купуваш луканка, кебапчета, мухлясали вафли и бг. сирене, за което дори намръщения собственик те предупреждава, че може да не е много читаво :^)
Някаква друга идея как да опитам български кебапчета, част от "всякакви други кухни от различни държави"?
50 % свинска кайма и 50 % говежда, чаена чаша вода на кило кайма, подправки ( сол, черен пипер, чубрица, кимион) на вкус м месиш оствяш да престои час два и правиш кебапчета ( ръцете в студена вода да се не лепи) Баси не е горта Гараш - правя ги от 15 години и са върха.
А как да махна антибиотиците и хормоналните добавки дето правят говеждото сърце БУХ? То не напразно у канадско нема да видиш дреболийки, сърчица и мозъчета, и тем подобни сладки нещица дето само от нормална крава можеш да измъкнеш, не от дебело угоено напрящяло и пукнало от сърдечен удар говедо.
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от axinia59 »

извинявайте,че се намесвам в темата ,но това месо,което ядем ние в БГ е толкова отвратително,че се чудя как сме още живи .почти всички стоки са изкуствени , а в тях се слагат специални добавки от които да ти се струва вкусно.почти няма магазин, в който да не се събират пари за раковоболни деца и млади хора. контрол няма , защото търговията се държи от мафията.


ще ви кажа как се правят кебапчета;

кайма - 60 процента свинско,40 - телешко

сол,черен пипер , малко грис , кимион на вкус и заледена газирана вода.

това е рецепта на производителите . нарязването на кебапчетата , обаче става на машина. :P
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Kpetrov »

umeiko написа:А как да махна антибиотиците и хормоналните добавки дето правят говеждото сърце БУХ?
Е те в магазин Балкан, София или който и да било друг да не би да ги махат антибиотиците и хормоналните добавки!?
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от klisurov »

Благодаря за рецептите!

Ей ся запрЯтам ръкавето и съ почвам да мачкам у тенджерта.
Даже кво да съ бъркам у джебо за каймъта, направо че си я мелим у дОма.
Дип, че дедо ми преди 40 и кусур години ми показА как да мелИм у коритото.
Сал да притичам до магазинО да си вземем една мелачка, че тя и за домате става.
Някой да има ламарина и варел, та да си сваря малко буркани с домати и компоти?
А, и лютеничка ще ми кажете ли как се бърка?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

umeiko написа:
Ivan1007 написа:
klisurov написа:
Павел написа:Да се заселиш в Канада където, за разлика от БГ, имаш възможност не само да се храниш здравословно, ами и да опитваш всякакви други кухни от различни държави, и да биеш редовно път до другия край на Монреал за да си купуваш луканка, кебапчета, мухлясали вафли и бг. сирене, за което дори намръщения собственик те предупреждава, че може да не е много читаво :^)
Някаква друга идея как да опитам български кебапчета, част от "всякакви други кухни от различни държави"?
50 % свинска кайма и 50 % говежда, чаена чаша вода на кило кайма, подправки ( сол, черен пипер, чубрица, кимион) на вкус м месиш оствяш да престои час два и правиш кебапчета ( ръцете в студена вода да се не лепи) Баси не е горта Гараш - правя ги от 15 години и са върха.
А как да махна антибиотиците и хормоналните добавки дето правят говеждото сърце БУХ? То не напразно у канадско нема да видиш дреболийки, сърчица и мозъчета, и тем подобни сладки нещица дето само от нормална крава можеш да измъкнеш, не от дебело угоено напрящяло и пукнало от сърдечен удар говедо.
Това са глупости, поне що се отнася до Албърта - говеждото е без никакви хормонални добавки. Пасат и ядат сено и нищо друго. Зимата само им развие балата сено с трактора на земята. В обор не влизат - само ако е много студено когато се телят за некой ден.
И сърца, бъбреци, черен дроб се продават навсякъде. Мозъка е табу - национална простотия.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Ivan1007 »

klisurov написа:Благодаря за рецептите!

Ей ся запрЯтам ръкавето и съ почвам да мачкам у тенджерта.
Даже кво да съ бъркам у джебо за каймъта, направо че си я мелим у дОма.
Дип, че дедо ми преди 40 и кусур години ми показА как да мелИм у коритото.
Сал да притичам до магазинО да си вземем една мелачка, че тя и за домате става.
Някой да има ламарина и варел, та да си сваря малко буркани с домати и компоти?
А, и лютеничка ще ми кажете ли как се бърка?
Ако си я смелиш у дома е най-добре, но е излишна разправия според мен.
Мелачккте са в Канадиан Тайр при ловджийските джаджи. :tmi:

Ако си вземеш може да си правиш наденици и луканки. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от klisurov »

Ivan1007 написа:
klisurov написа:Благодаря за рецептите!

Ей ся запрЯтам ръкавето и съ почвам да мачкам у тенджерта.
Даже кво да съ бъркам у джебо за каймъта, направо че си я мелим у дОма.
Дип, че дедо ми преди 40 и кусур години ми показА как да мелИм у коритото.
Сал да притичам до магазинО да си вземем една мелачка, че тя и за домате става.
Някой да има ламарина и варел, та да си сваря малко буркани с домати и компоти?
А, и лютеничка ще ми кажете ли как се бърка?
Ако си я смелиш у дома е най-добре, но е излишна разправия според мен.
Мелачккте са в Канадиан Тайр при ловджийските джаджи. :tmi:

Ако си вземеш може да си правиш наденици и луканки. ;)
Като бяхме на социал си купихме машина за правене на хляб, че долар и кусур в Dollarama-та са си пари.
Гледам, че вече близо година не сме я ползвали :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

klisurov написа:Като бяхме на социал си купихме машина за правене на хляб, че долар и кусур в Dollarama-та са си пари.
Гледам, че вече близо година не сме я ползвали :(
Тия машини съм чувал да ги купуват единствено българи, така че добре се връзват със заглавието на темата. :D
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от Marto »

И китайци! На жената много й хареса един хляб от машина дето ядохме в България и още първия уикенд купихме. Ще видим кога ако въобще ще я разопаковаме :rofl:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от klisurov »

Marto написа:... хареса един хляб от машина ...
И на мен вкуса ми харесва. А и виждаш какво слагаш. Ама все не мога да кандардисам по-добрата половинка да умеси един хляб :(
Казват, че и тесто за козунаци месела (машинката де ;) ), ама не сме я пробвали.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от roumensp »

klisurov написа:
Marto написа:... хареса един хляб от машина ...
И на мен вкуса ми харесва. А и виждаш какво слагаш. Ама все не мога да кандардисам по-добрата половинка да умеси един хляб :(
Казват, че и тесто за козунаци месела (машинката де ;) ), ама не сме я пробвали.
Не вярвам да направиш козунак, който е по-добър от италианските дето ги продават по магазините.
За хляба всеки си има вкус ... аз предпочитам multigrain от много вида зърна (12, 15, 18) и дори и да можеш да направиш нещо подобно с машина, едва ли си заслужава труда и времето.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от speedy »

За любителите на кравешки мозък Канада не е добро място. Забранено е да се използва за храна. Предполагам е ясно защо.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от 7George »

speedy написа:За любителите на кравешки мозък Канада не е добро място. Забранено е да се използва за храна. Предполагам е ясно защо.
- Мярка срещу изтичане на мозъци? Или страх от "луда крава"?
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Простотии на българския манталитет

Мнение от optics »

Някой да пусне анкета да се преброим дето нямаме машини за хляб.
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор