Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

Marto написа:Майтап!

Това лято след като се видяхме с вас тръгнахме за Сиатъл, също с канадски паспорти и на границата американеца ни пита какво сме правили в БЦ - ами тука имаме едни приятели. Вика, а браво, българи ли бяха?

После ни пита дали във Ванкувър сме ходили да ядем нещо на китайски (той самият беше от такъв произход) и ми се развика как така не ме е било срам, на жена ми много й се е ядяло това, а тя се кискаше отзаде в колата. Пълно шоу и най-приятното пресичане на американска граница.
научи ли, най накрая мандарина марто ? ;) :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Translink's compass card:

Живеещите в БК знаят за какво става дума.

Накратко потрошиха десетки милиони долари за система която не работи.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

Ти от къде знаеш, че не работи?
Тъкмо я пуснаха, отделно я тестваха близо 2 години.
Дано да не си прав...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

tonich написа:Ти от къде знаеш, че не работи?
Тъкмо я пуснаха, отделно я тестваха близо 2 години.
Дано да не си прав...
Гледай новините утре вечер.. ;)

Key words: Frustration, Travel delays, (by as much as 10 minutes) Waste of money etc.

Утре народа тръгва на работа и системата ще се срине..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

A, аз реших че китайците и индийците нещо пак...
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

ivandaman написа:
tonich написа:Ти от къде знаеш, че не работи?
Тъкмо я пуснаха, отделно я тестваха близо 2 години.
Дано да не си прав...
Гледай новините утре вечер.. ;)

Key words: Frustration, Travel delays, (by as much as 10 minutes) Waste of money etc.

Утре народа тръгва на работа и системата ще се срине..
А-а-а-а! Ти си хвърлял боб?!
Така кажи! ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

Байлингуализъма, по редица причини, но конкретния повод е продукт на който английския и френския етикет са на противоположните страни на кутията/буркана и е нареден на рафта така, че само френския се вижда. Добре че обикновено има и картинка :D

ПС: Сега се вгледах в аватара на tonich - eй за тва става дума :rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Тонич е франкофон, нищо че е и баровец, немой го закача ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

Този еврейски трик предполагам, че го има вече и в България, но не спира да ме изумява наглостта му. Пресен пример:

Харесвам си популярен модел пътечка за бягане. Виждам подобен модел на четворна цена в CanadianTire. Оказва се, че не е подобен, а абсолютно същият, но дебранднат с различно име специално за веригата. Държат само някоя мостра за разнообразие и периодично поръчват количества за да го пуснат с 75% намаление (тоест нормалната цена на производителя).
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Мастъркрафт ?
:o
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

Marto написа:Байлингуализъма, по редица причини, но конкретния повод е продукт на който английския и френския етикет са на противоположните страни на кутията/буркана и е нареден на рафта така, че само френския се вижда. Добре че обикновено има и картинка :D

ПС: Сега се вгледах в аватара на tonich - eй за тва става дума :rofl:
И като четат в самолета инструкциите на френски. Не че някой ги разбира тъдява ама щото сме били байлингуъл и аре сега още 5 минути загубени при всеки полет. АМАН!
Taxation is theft.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от Ivan1007 »

mortigur написа:
Marto написа:Байлингуализъма, по редица причини, но конкретния повод е продукт на който английския и френския етикет са на противоположните страни на кутията/буркана и е нареден на рафта така, че само френския се вижда. Добре че обикновено има и картинка :D

ПС: Сега се вгледах в аватара на tonich - eй за тва става дума :rofl:
И като четат в самолета инструкциите на френски. Не че някой ги разбира тъдява ама щото сме били байлингуъл и аре сега още 5 минути загубени при всеки полет. АМАН!
Чъ пък загубени!

И на двата езика го карат докато рулират до пистата.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Marto написа:Байлингуализъма, по редица причини, но конкретния повод е продукт на който английския и френския етикет са на противоположните страни на кутията/буркана и е нареден на рафта така, че само френския се вижда. Добре че обикновено има и картинка :D
В Албърта (и БК) инструкциите ни са да бъдат обърнати с английския напред. Представяте ли си как се чувстват на такива места франкофоните? :(
Embrace your climate change!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Канадски простотии

Мнение от IRA »

Зависи от авиокомпанията , с немците са обикновено 3 , като на немси обясняват поне 10 мин, а на другите деа езика общо 2мин. :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Чакай да напиша и аз нещо...Ама-ха! Толкоз простотия в таз Канада, дето са ни вързали насила да стоим, че чак стигнахме до 45 страница. :lol:
Значи да се върнем към въпроса. Всеки ден минавам през едно и също място на връщане от работа - вътрешна уличка в един от големите билдинги на Монреал. Имаме си и външни, де, ама аз съм си избрала този път, щото е по-топло през зимата. Уютно е, чисто и от двете страни има витрини на лъскави бутици. Та, преди няколко дни преаранжираха една от тези витрини...Мъжки манекен облечен в луксозен костюм, до него червено куфарче за ръчен багаж на колелца и....може би да са в тон с него - червени галошки. :D
Сега! За галошките ми е ясно. Те предпазват луксозните ни обувки от солта... Но ако може да ми обясни някой за куфарите! Обръщам се най-настойчиво към монреалци. (Не знам дали в другите градове има такава модна тенденция.) Забелязали ли сте, че всеки трети в метрото или по улиците тътрузи такова куфарче? Та! Изгаря ме непреодолимо любопитство и любознателност. Какво носят в тези куфари? Моля, само смислени отговори! ( Пример: Отговор - храна се отхвърля като безсмислен. Хората, които ги тътрузят са далеч от добре охранени мерки, освен ако не страдат от глисти, знам ли?!)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Заключено