Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Канадски простотии

Мнение от speedy »

pumpy написа:
Това е невероятен бизнес - някъде четох, че годишно 4.5 милиарда от гифт карти остават непохарчени, тоест са ЧИСТА печалба за издаващите ги компании
Всъщност непохарчените гифт карти са голям проблем за търговците, защото им висят в счетоводните книги като задължения и не могат да третират парите като приход, докато някой не използва картата и си купи нещо.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Някои са си решили въпроса. За всеки просрочен месец ти слагат чардж и така, докато сумата не се изчерпи. Тези карти не са направени за заспи! Трябва да си много заспал, за да не похарчиш навреме нещо, което ти е подарено.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

Bistra написа:Някои са си решили въпроса. За всеки просрочен месец ти слагат чардж и така, докато сумата не се изчерпи. Тези карти не са направени за заспи! Трябва да си много заспал, за да не похарчиш навреме нещо, което ти е подарено.
Някои просто не обичат да се циганеят като сменят картите в които има по 10 кинта само и само да ги изхарчат :rofl:
Taxation is theft.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

Какво значи да я сменяш? Аз като я изхарча, я изхвърлям и чакам да ми подарят нова. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

mortigur написа:Друга канадска дивотия, която се сещам е да не си вдигнеш телефона когато ти звънят, а да чакаш да ти оставят съобщение сякаш някой през слушалката ще те изяде. Знам, че е коментирано това нещо много пъти тук, но още не мога да му свикна и май няма и да му свикна. Защо може да се обаждам до двайсет различни страни по света и никъде да го няма това нещо само тук в Канада?
Сефте разбирам, че имало такова чудо.
Ще дам контрапример. На гости сме - телефона звъни. Домакините казват - нека си звъни, сега сме с вас, ако е важно ще оставят съобщение.
На гости у други хора - звъни телефона - веднага се скача и се говори по него докато на отсрещния му се избистрят проблемите. Познай в кой случай ми беше по-приятно. За съжаление той е единичен, болшинството хора по мои наблюдения, не бръснат гостите а скачат на телефона.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Канадски простотии

Мнение от succes »

mortigur написа:Друга канадска дивотия, която се сещам е да не си вдигнеш телефона когато ти звънят, а да чакаш да ти оставят съобщение сякаш някой през слушалката ще те изяде. Знам, че е коментирано това нещо много пъти тук, но още не мога да му свикна и май няма и да му свикна. Защо може да се обаждам до двайсет различни страни по света и никъде да го няма това нещо само тук в Канада?
Това се случва обикновено когато те избягват, ако става дума за приятели.
Това се случва в Квебек, ако става дума за работа :D
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

optics написа:
mortigur написа:Друга канадска дивотия, която се сещам е да не си вдигнеш телефона когато ти звънят, а да чакаш да ти оставят съобщение сякаш някой през слушалката ще те изяде. Знам, че е коментирано това нещо много пъти тук, но още не мога да му свикна и май няма и да му свикна. Защо може да се обаждам до двайсет различни страни по света и никъде да го няма това нещо само тук в Канада?
Сефте разбирам, че имало такова чудо.
Ще дам контрапример. На гости сме - телефона звъни. Домакините казват - нека си звъни, сега сме с вас, ако е важно ще оставят съобщение.
На гости у други хора - звъни телефона - веднага се скача и се говори по него докато на отсрещния му се избистрят проблемите. Познай в кой случай ми беше по-приятно. За съжаление той е единичен, болшинството хора по мои наблюдения, не бръснат гостите а скачат на телефона.
Нямам предвид за гости и такива работи, пък и кой по дяволите има домашен телефон още? Говоря за работа.
Taxation is theft.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

Още една дивотия! От DHL не го очаквах обаче.

Чакам важна пратка, обикновенно Canada Post нито звънят нито чукат просто решават че те няма в къщи и ти оставят едно листче на вратата да ходиш си вземеш пратката. Вече им бях свикнал на олигофренията.

Вчера DHL трябваше да ми донесе важни документи. Без да се замислят са ги хвърлили отпреде на снега. Получавам в 1600 часа емейл, че са пристигнали документите и съм се подписал за тях видиш ли докато аз седя и чакам в къщи да ми ги донесат :rofl: :rofl: :rofl: .

Вакам а на ся стана тя занесли са ги на грешен адрес я да погледна пред къщи и познай. Седи пакета отвън лежи си в снега :). Никой не му пука, че си си платил надлежно да ти донесат пратката с подпис.
Taxation is theft.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

Така правят, ако живееш в къща, иначе в апартамент билдинг, 3 пъти ми го носиха по обед и след като не ме намериха, ми се обадиха по телефона и се уговорихме да ми го донесат в офиса на работата
а иначе си прав нещата се сгомнясват от година на година , преди ми звъняха, а сега просто замазват нещата, а и персонала не се старае вече,за стинки никой не ще да работи вече, при положение че една краставица у магазина е 2 кинта, какво очакваш изобщо
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

myhata II написа:Така правят, ако живееш в къща, иначе в апартамент билдинг, 3 пъти ми го носиха по обед и след като не ме намериха, ми се обадиха по телефона и се уговорихме да ми го донесат в офиса на работата
а иначе си прав нещата се сгомнясват от година на година , преди ми звъняха, а сега просто замазват нещата, а и персонала не се старае вече,за стинки никой не ще да работи вече, при положение че една краставица у магазина е 2 кинта, какво очакваш изобщо
Аз съм в билдинг. Да и на мен това ми прави впечатление. Някъде след 2012 година от Canada Post спряха да ми носят колетите. Идват закачат бележката на вратата и после трябва да ходиш да си прибираш колета от офиса им. 3 години вече само така е. DHL преди около 6 месеца ми доставиха колет до вратата и се разписах но това беше защото е от iHerb и аз погрешка бях сложил доставка с куриер. Звъннаха ми защото трябваше да им платя 15 долара мито. Иначе съм сигурен че и него щяха да го оставят на улицата.
Taxation is theft.
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Канадски простотии

Мнение от myhata II »

mortigur написа:
myhata II написа:Така правят, ако живееш в къща, иначе в апартамент билдинг, 3 пъти ми го носиха по обед и след като не ме намериха, ми се обадиха по телефона и се уговорихме да ми го донесат в офиса на работата
а иначе си прав нещата се сгомнясват от година на година , преди ми звъняха, а сега просто замазват нещата, а и персонала не се старае вече,за стинки никой не ще да работи вече, при положение че една краставица у магазина е 2 кинта, какво очакваш изобщо
Аз съм в билдинг. Да и на мен това ми прави впечатление. Някъде след 2012 година от Canada Post спряха да ми носят колетите. Идват закачат бележката на вратата и после трябва да ходиш да си прибираш колета от офиса им. 3 години вече само така е. DHL преди около 6 месеца ми доставиха колет до вратата и се разписах но това беше защото е от iHerb и аз погрешка бях сложил доставка с куриер. Звъннаха ми защото трябваше да им платя 15 долара мито. Иначе съм сигурен че и него щяха да го оставят на улицата.
и аз имах мито за плащане от Китай ! :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

optics написа:
mortigur написа:Друга канадска дивотия, която се сещам е да не си вдигнеш телефона когато ти звънят, а да чакаш да ти оставят съобщение сякаш някой през слушалката ще те изяде. Знам, че е коментирано това нещо много пъти тук, но още не мога да му свикна и май няма и да му свикна. Защо може да се обаждам до двайсет различни страни по света и никъде да го няма това нещо само тук в Канада?
Сефте разбирам, че имало такова чудо.
Ще дам контрапример. На гости сме - телефона звъни. Домакините казват - нека си звъни, сега сме с вас, ако е важно ще оставят съобщение.
На гости у други хора - звъни телефона - веднага се скача и се говори по него докато на отсрещния му се избистрят проблемите. Познай в кой случай ми беше по-приятно. За съжаление той е единичен, болшинството хора по мои наблюдения, не бръснат гостите а скачат на телефона.
Естествено, че ще оставят съобщение! И не е канадски патент. Аз и в България така правех. Я си представи, че ми е неприятно да говоря с този, който ми се обажда?! А в служебни условия е винаги по-добре да си подготвен по въпроса, който ти задават, вместо да те изловят по бели гащи и след това да трябва да оправяш нежелани инфекции. :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

Bistra написа:
optics написа:
mortigur написа:Друга канадска дивотия, която се сещам е да не си вдигнеш телефона когато ти звънят, а да чакаш да ти оставят съобщение сякаш някой през слушалката ще те изяде. Знам, че е коментирано това нещо много пъти тук, но още не мога да му свикна и май няма и да му свикна. Защо може да се обаждам до двайсет различни страни по света и никъде да го няма това нещо само тук в Канада?
Сефте разбирам, че имало такова чудо.
Ще дам контрапример. На гости сме - телефона звъни. Домакините казват - нека си звъни, сега сме с вас, ако е важно ще оставят съобщение.
На гости у други хора - звъни телефона - веднага се скача и се говори по него докато на отсрещния му се избистрят проблемите. Познай в кой случай ми беше по-приятно. За съжаление той е единичен, болшинството хора по мои наблюдения, не бръснат гостите а скачат на телефона.
Естествено, че ще оставят съобщение! И не е канадски патент. Аз и в България така правех. Я си представи, че ми е неприятно да говоря с този, който ми се обажда?! А в служебни условия е винаги по-добре да си подготвен по въпроса, който ти задават, вместо да те изловят по бели гащи и след това да трябва да оправяш нежелани инфекции. :rofl: :D
Е ти след 4 години работа ако още те хващат по бели гащи трябва да се замислиш дали тая работа е за теб въобще.
Taxation is theft.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Канадски простотии

Мнение от Bistra »

mortigur написа: Е ти след 4 години работа ако още те хващат по бели гащи трябва да се замислиш дали тая работа е за теб въобще.
Ти за дипломация не си ли чувал? Или подобно на всички българи - специалисти по всичко, първо посягаш към клавиатурата първосигнално. Понякога хващането не е въпрос на свършена работа, а на политически уговорки на по-високо ниво. В такъв случай предпочитам да съм последната, която опира пешкира. И да благодарение именно на това съм толкова години все още на тази работа. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от mortigur »

Bistra написа:
mortigur написа: Е ти след 4 години работа ако още те хващат по бели гащи трябва да се замислиш дали тая работа е за теб въобще.
Ти за дипломация не си ли чувал? Или подобно на всички българи - специалисти по всичко, първо посягаш към клавиатурата първосигнално. Понякога хващането не е въпрос на свършена работа, а на политически уговорки на по-високо ниво. В такъв случай предпочитам да съм последната, която опира пешкира. И да благодарение именно на това съм толкова години все още на тази работа. ;)
Ами чувал съм, тия дипломатите тука обикновенно не оцеляват много гонят ги на 3-4 месец. Все пак работа трябва да се върши не да се плямпа по седянките :)
Taxation is theft.
Заключено