Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от ivandaman »

Случайно попаднах на тази пумия, която сама по себе си не е нещо особено, но е част от цялостната пропаганда напоследък представяща мюсулманите като вечните неоправдани жертви.
Някои факти са гнусно изопачени, като например че България е създадена като държава в началото на 20век след като декларирала независимост от "Отоманската Империя" от която била част цели 500 години????

България, Моята Земя


П.С.

Предупреждавам че гледането на този "филм" донякъде е "губене на време". Направен доста нескопостно с цел "мюсулманска пропаганда"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от Ivan1007 »

Ми съвременна България се появява на политическата карта на света през 1908-ма година.
За съжаление 22 септември продължава да не е национален празник за разлика от 3 март 1878 , когато се подписва нещо си без никаква фактическа и юридическа стойност, просто за задоволяване суетата на руския император.
Филма го гледах преди няколко дни - показва гледната точка на другата страна в тлеещия десетилетия след тъпнята наречена Възродителен процес етнически конфликт.

Какво разбираш под понятието "неоправдани жертви" в случая?
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от optics »

той разбира О-НЕ-правдани, но и така се е получило интересно.
:y:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от ivandaman »

optics написа:той разбира О-НЕ-правдани, но и така се е получило интересно.
:y:

:handshake: Явно това съм "разбрал" :y: ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от Bistra »

Каква е манипулацията в случая? България не е съществувала на практика цели 500 години. В резултат на това там живеят немалко мюсулмани.
Фактите за живота на тези мюсулмани по време на комунистическото управление и в частност така нареченият Възродителен процес надали някой може да оспори. Не разбирам. Защо отваряш тема след като смяташ, че информацията, която ни предоставяш е помия?
Благодаря все пак! Интересно ми беше да чуя и другата гледна точка.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от pumpy »

Реално погледнаато винаги има и друга гледна точка. Дали ни харесва или не е съвсем друг въпрос. В крайна сметка този "филм" е пропаганда. Не мога да повярвам на някой, който оспорва геноцида над арменците, както не мога да повярвам на някой, който оспорва лагерите на хитлер, но това не значи, че няма хора, които не вярват в обратното....
Това, което ние трябва да направим като нация е да се опитаме да интегрираме, не да асимилираме, а да интегрираме тези потомствени "турци" и да направим така, че да не си и помислят да превръщат част от Родината ни в Турция. Когато това се случи "проблема" ще изчезне от само себе си. За съжаление, това трудно се случва или изобщо не се случва и те се капсулират в мизерията и недоимъка, в който живеят масово. А са съжаление гладните маси лесно се водят от разни емисари.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от optics »

Bistra написа:Защо отваряш тема след като смяташ, че информацията, която ни предоставяш е помия?
Може би за тест - кой ще се изкуши. Аз не се.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от Bistra »

optics написа: Може би за тест - кой ще се изкуши. Аз не се.
Чакай да напреднат с мат'риала Странджата и МухЪта!...Единият с ракиите, а другият с водките и да видиш на думи какво ще стане!...
Глави ще хвърчат! :rock: :D :rofl:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Bulgaria, My Land (Манипулативен "филм" на Ал Джазира)

Мнение от Bistra »

pumpy написа: Това, което ние трябва да направим като нация е да се опитаме да интегрираме, не да асимилираме, а да интегрираме тези потомствени "турци" и да направим така, че да не си и помислят да превръщат част от Родината ни в Турция.
Ти сериозно ли? :o Къде първо я видя тази нация - Орел, рак и щука? Второ толерантността е за мислещи същества, не за астралопитеци с вакуум между ушите, дето обръщат на екс без да замезват, фащат се първо за пушката и се почесват дълбокомислено отпред между потурите. :lol:
Я, всеки да си сложи ръка на сърцето и да отговори съвсем честно и обективно на следния въпрос? Колко процента от "чистокръвните" българи се различават по нещо от изказалите се във филма? Освен език и религия? Да не говорим, че аз видях трима учители там. Да не се окаже за резил, че даже ни превъзхождат? :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор