Как се ремонтират самолети в София

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Как се ремонтират самолети в София

Мнение от joro »

"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Леле, ами това си е чиста антиреклама на Луфтханза! :D :rofl:
Качвай се после, ако ти е мил живота! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Koko »

Bistra написа:Леле, ами това си е чиста антиреклама на Луфтханза! :D :rofl:
Качвай се после, ако ти е мил живота! :D
Защо мислиш така?
Ремонтния хангар на Луфтханза-Техник не е от вчера в София и не виждам какъв е проблема с начина по който правят техническата поддръжка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от 7George »

Браво - то така се почва, с ремонти. После, като им останат (достатъчно) части, току виж взели да сглобяват и продават цели машини... :rock:
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Koko написа: Защо мислиш така?
Ремонтния хангар на Луфтханза-Техник не е от вчера в София и не виждам какъв е проблема с начина по който правят техническата поддръжка.
:D Имаше навремето един приятел-зевзек на баща ми. Та негова е фразата: "Като се знам какъв съм инженер, направо да те е страх да отидеш на лекар!" :D
... А аз просто си помислих за горното. :$
BTW...Имаше един ваш бивш съфорумник, който впоследствие отваря някакви си там миризливи негови форуми и накрая се прибра безславно в България. Та той се представяше, че бил самолетен техник тук в Монреал. Ама като го знам какъв е кукумицин, надали е бил и обикновен докер на летището. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от IFF »

Bistra написа:Леле, ами това си е чиста антиреклама на Луфтханза! :D :rofl:
Качвай се после, ако ти е мил живота! :D
Ще се опитам с един простичък пример да ти обясня как се отразяват зловоните ти писания на форума - Ако добавиш една лъжичка отрова на буркан с мед, целия ще стане негоден и отровен. На буркан с отрова, колкото и мед да му добавиш, ще си остане отровен. Заради такива като теб много българи избягват да четат и пишат във форума.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от domino »

Началото на 90-те, в Пловдив, ни заведоха на практика, да ни покажат местното производство на самолети. Тогава там се правеха едни малки самолети за руската армия – вдигат ги на не знам си колко си хиляди метра и ги стрелят. Другият самолет беше ново производство, 4 местен, за зараждащите се тогава бизнесмени - да не ходят от София до Пловдив с мерцедесите а със самолет, за по-бързо. Тоя самолет изглеждаше толкова ужасно, че ... Целта беше да е достъпен (разбирай евтин) в резултат на което изглеждаше все едно го бяха дялали с тесла. Общо взето тая практика си беше направо за отказване от авиационното инженерство. От бившите колегите май само 3-ма работят по специалността. Единият е колега на тези от снимката. Другият е учител по аеродинамика в някакво у-ще в Пловдив. А третата колежка е в РВД-то (нея я запомнихме с това, че викаше на „градусите” - „дегрини”). Имаше и един колега (той май най-умно постъпи), след първи курс се прехвърли в подобна специалност в университет тук в Канада.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от 7George »

Ае, тия пичове не моат ли да барнат и МИГовете, руснаците така и така са бесни, ама ше спестим €€...
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от jovani »

Bistra написа:
Koko написа: Защо мислиш така?
Ремонтния хангар на Луфтханза-Техник не е от вчера в София и не виждам какъв е проблема с начина по който правят техническата поддръжка.
:D Имаше навремето един приятел-зевзек на баща ми. Та негова е фразата: "Като се знам какъв съм инженер, направо да те е страх да отидеш на лекар!" :D
... А аз просто си помислих за горното. :$
BTW...Имаше един ваш бивш съфорумник, който впоследствие отваря някакви си там миризливи негови форуми и накрая се прибра безславно в България. Та той се представяше, че бил самолетен техник тук в Монреал. Ама като го знам какъв е кукумицин, надали е бил и обикновен докер на летището. ;)
Сега разбирам защо се противопоставяш на всичко Българско. Явно хората околко теб (а може би и самата ти) сте некадърници и си мислите, че и всички останали са такива.
Добрата новина е, че това не важи за хората, които познавам аз, за мен или за родителите ми, доказали се както с многобройните си успешни проекти в България, така и извън нея (името на майка ми познава почти всеки човек с инженерна специалност в определена индустрия в България; баща ми се е доказал в половин дузина страни по света; за себе си съм скромен и няма да парадирам в момента).

Един интересен факт: в областта на финансите в Канада (а вероятно и в други сфери) една огромна част от АйТи специалистите са от източна европа (по мои наблюдения над 50%, което е огромна цифра, като се има предвид относително малкият брой на имигранти от източна европа спрямо други региони). В Торонто разбира се има и много хора от източна и централна азия, но обикновенно са ориентирани към АйТи съпорт и по-рядко в дивелопмънт. Канадците са рядкост, защото това се води "трудна" и "неблагодарна" дейност - повечето се ориентират към сейлс и къстъмър сървиз, по-рядко в дивелопмънт, но пък имат много висока професионална етика и са отговорни (като цяло).

Би ми било интересно какво ли е разпределението в други инженерни области - дали съществува подобна зависимост?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Хората около мен не са некадърници. Не са супер известни, но за сметка на това добре се гледат кои в Щатите, кои в Канада... ;)
Ама мерси за определенията, които щедро сипеш, макар че не ме познаваш. :)
Това обаче не променя ни най-малко мнението ми, че не от вчера България е бита карта. Малката разлика е, че по-рано ни държеха като затворници там, а сега способните хора имат и друг шанс. Весели празници! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Хахаха сетих се още нещо. Из непубликувано интервю. Няма и да бъде публикувано, ама какво от това?! :party:
Въпрос: Имате вид на преуспял българин. Изпитвате ли носталгия към България?
Отговор: Последното нещо, което някога бих изпитал е носталгия към България. Отчитам като едно от най-положителните неща в живота си, че съм се махнал оттам.
Въпрос: Мога ли да попитам защо?
Отговор: Всичко започнато там е било ялово...
Нататък примери много, плод на богат житейски опит, с който нямам и ни най-малко намерение да ви занимавам...
Та така, Джовани! Прости, че мисля точно така, както и го изразявам! :)
P.S. Горката журналистка. Работила е залудо. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от jovani »

Весели празници и от мен!
Ти самата говориш постоянно за "некадърници" в България в хилядите си мнения, което е типична реакция на "projection of one's own reality".
Колкото до България - "картата е бита" е доста относително. Има много успели хора на които 99.99% от имигрантите могат само да завиждат, има и трудности, но къде ли ги няма?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Успели какви? Лекари? Адвокати? Архитекти? Учители? Учени?...Благодаря! Можеш и да не ми отговаряш! :)
Проектирам каква реалност, моля? Аз не живея отдавна в България и нямам дори и бегло намерение да се връщам там за постоянно.
Тук, където живея, оставям без никакво притеснение колата си за ремонт в автосервиз. Докато запазена марка на моят дядо, а и дори баща беше като се върнат от работа да лягат под колата. Дали не беше така и с повечето българи, а? Викаш, качеството на мат'риала се е подобрило дотолкова, че да започне да ремонтира и самолети? :D
Може и така да е, не знам. Вероятно некадърниците напускат, а кадърните остават да работят за полза роду и едно потупване по рамото. Ще ми се да е така, ама надали! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Успели какви? Лекари? Адвокати? Архитекти? Учители? Учени?...Благодаря! Можеш и да не ми отговаряш! :)
Проектирам каква реалност, моля? Аз не живея отдавна в България и нямам дори и бегло намерение да се връщам там за постоянно.
Тук, където живея, оставям без никакво притеснение колата си за ремонт в автосервиз. Докато запазена марка на моят дядо, а и дори баща беше като се върнат от работа да лягат под колата. Дали не беше така и с повечето българи, а?
:rofl: :lol:
Ето всички вече разбраха на какви хора носиш гените, а за хора като теб в България имаше една поговорка а тя гласи следното скъпа :

"Човек може да избяга от селото , но селото от човека не !"

За твое сведение, моя дядо си е ходил при ковача да му сменят подковите на конете, а моя баща редовно си ходеше на майстор и за смяната на бушонче, защото принципа им беше такъв
"Кой за каквото е учил" !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Как се ремонтират самолети в София

Мнение от Bistra »

Там е работата, че не беше такъв принципът. Всеки се занимаваше с неща, които не му беше работа да се занимава. Рискът да оставиш колата си на ремонт беше съвсем реален - да останеш без кола. Само не ми казвай, че кражбите не бяха компенсация за ниското заплащане и следствие от пълната липса на контрол или викаш, кадърното и с 10% от изискуемите части ще ти сглоби самолет. :D :rock: Ти или се правиш на пълен идиот или ти плащат за да изкривяваш реалността, или пък някъде по средата. :*
P.S. Де да имаше моите гени,...ама не можеш дори и да си мечтаеш за тях! :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор