Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
canadaland
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 18, 2015 4:31 am

Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от canadaland »

Здравейте, някой кандидаствал ли е или да е заминавал в Квебек с предварително одобрена работна оферта?
Имате ли представа дали е по бърза този вид емиграция?
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от Koko »

canadaland написа:Здравейте, някой кандидаствал ли е или да е заминавал в Квебек с предварително одобрена работна оферта?
Имате ли представа дали е по бърза този вид емиграция?
Имаш оферта или просто питаш?
Ако имаш истинска оферта, то в такъв случай наистина би трябвало да е по-бързо. Има и друг вариант, да ти извадят първо работна виза с която да заминеш и почнеш работа в Канада, а вече там на място да подаваш документи за имиграция.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ВикНик
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 12:26 pm

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от ВикНик »

Koko написа:
canadaland написа:Здравейте, някой кандидаствал ли е или да е заминавал в Квебек с предварително одобрена работна оферта?
Имате ли представа дали е по бърза този вид емиграция?
Имаш оферта или просто питаш?
Ако имаш истинска оферта, то в такъв случай наистина би трябвало да е по-бързо. Има и друг вариант, да ти извадят първо работна виза с която да заминеш и почнеш работа в Канада, а вече там на място да подаваш документи за имиграция.
Което е къде къде по-добрия вариант. На мои приятели няколко познати програмисти така вече живеят в Канада и то от доста приличен старт, но те са и програмисти на много сериозно ниво за да ги прикоткат директно там де.
canadaland
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 18, 2015 4:31 am

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от canadaland »

Имам вариант да ми направят работна оферта за Квебек. Затова се чудя да изчакам и тогава да пусна документи или ако е същото време за емиграция да задействам нещата направо без нея.
canadaland
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 18, 2015 4:31 am

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от canadaland »

Това да заминеш като временен работник с работна виза и от там на място да се опитваш да емигрираш за постоянно е нож с две остриета, защото докато отговориш на условията могат да затворят текущага програма- както се случи с мен. И сега от изходна позиция.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от optics »

По мое скромно мнение - ще се чака еднакво - сиреч няма да се разбързат неимоверно затова че си имал оферта. Затова, ако се чувстваш достатъчно силен и без нея - подавай, след това искай офертата и като дойде я прати и нея за още по-голяма тежест.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от domino »

И аз не мисля, че намирането на оферта за работа ще ускори забележимо процедурата. Би трябвало но на практика май не е така. Аз намерих работа в Квебек Сити малко след като подадохме документите. Въобще не усетих да ни се ускори процедурата от това. На интервюто му казах на Али Алсиди, че имам уредена работа, това е фирмата, това е шефът, дето ме чака там. Писах им също няколко писма от рода на: ”Хайде бе хора, работодателят ме чака, какво става с нашите документи.” Не мисля, че имаше някакъв забележим ефект. Мисля дори, че Али Алсиди въобще не взе на сериозно това, че имам осигурена работа. Фирмата беше в Квебек Сити и естествено му казахме, че ще ходим там, а той написа в документите, че възнамеряваме да се установим в Монреал. Бяхме с търсени професии, уредена работа и чакащ работодател – 2 години до интервюто и още една година след това. ( Като сложим и времето за подготовка на документите за изпращане и подготовката за полета стават почти 4 години.) Имаше малко забавяне и поради наша „вина”.
Едни наши приятели са подали документите по процедурата чрез адвокат от тук. Нямам представа дали това е била причината и дали е правил нещо допълнително адвокатът тук но тяхната процедура е била доста по-кратка от нашата. Който иска да го провери този вариант. Отново – не твърдя, че това ускорява процедурата.
Идването с работна виза си има и своите недостатъци, особено когато не идваш сам а със семейство.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
canadaland
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 18, 2015 4:31 am

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от canadaland »

Това, което ме навежда на мисълта, че може да е по-бързо е,че в този случай посочения адрес за изпращане на документите е направо Монреал, независимо от държавата на пребиваване на кандидата.Тоест няма Букурещ, няма Виена. И пише,че независимо от останалата квота за емигранти или търсени професии по всяко време тези кандидати могат да пускат кандитатури. Под работна оферта обаче визирам не просто декларация или писмо от работодателя, че ще те наеме, а получено разрешение от посолството да бъдеш нает за кокретната длъжност( което също отнема време ).
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от Koko »

canadaland написа:Това да заминеш като временен работник с работна виза и от там на място да се опитваш да емигрираш за постоянно е нож с две остриета, защото докато отговориш на условията могат да затворят текущага програма- както се случи с мен. И сега от изходна позиция.
Какво разбираш под временен работник?
Ако имаш сериозна оферта за работа, което предплога да си на постоянна трудов договор, какъв е проблема да пристигнеш в Канада с работна виза? Докато те търпят на въпросната работа, би трябвало да имаш достатъчно време да подадеш документите в Канада, пък и това че имаш натрупан канадски стаж също би трябвало да помогне.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
canadaland
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Ное 18, 2015 4:31 am

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от canadaland »

Временните оферти са нещо съвсем различно и не са предмет на отворената тема. Какво се случва с хората след тяхното изтичане ( дали ще са взели постоянни документи) зависи от много фактори и никой не може да ти гарантира оставане. Така че неща от рода " би трябвало" да можеш да подадеш документи си е направо стреляне в тъмното ( особено ако си със семейството си). Не случайно над 300 000 временни работници бяха "изритани" от английската част тази година април месец. Целта е да се даде път на land immigrants. Така,че всеки си поема рисковете, ако кацне в Канада като временен работник.
Последно промяна от canadaland на Вто Дек 01, 2015 3:50 am, променено общо 1 път.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от optics »

Рискът е - всичко на всичко - да си заминеш като ти изтече визата. НО си прав, че това си е авантюра ако си със семейството.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Емиграция с предварително одобрена работна оферта

Мнение от balbi »

canadaland написа:Временните оферти са нещо съвсем различно и не са предмет на отворената тема. Какво се случва с хората след тяхното изтичане ( дали ще са взели постоянни документи) зависи от много фактори и никой не може да ти гарантира оставане. Така че неща от рода " би трябвало" да можеш да подадеш документи си е направо стреляне в тъмното ( особено ако си със семейството си). Не случайно над 300 000 временни работници бяха "изритани" от английската част тази година април месец. Целта е да се даде път на land immigrants. Така,че всеки си поема рисковете, ако кацне в Канада като временен работник.
Коко не стреля в тъмното ;)
Щом го е писал, значи знае защо го е писал! :)
Публикувай отговор