Какво и е на България, бе?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Marto »

Изкара ли си нови български документи, или мина само с канадски паспорт имам предвид.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Павел »

Marto написа:Изкара ли си нови български документи, или мина само с канадски паспорт имам предвид.
Поднових си само личната карта - без глоба - бърза поръчка за 3 дни

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... B0#p597043"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от axinia59 »

Благодаря ти боже, че изпрати невиждан ураган в СОФИЯ,за да измете листата от софийските улици.

Благодаря ти и за това,че изпрати дъжд , за да ги измие,защото не са мити от години .

само,ако може не ни изпращай сняг,защото не знам как ще го изчистиш.
:clap: :clap: :clap:
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ivalin »

axinia59 написа:Благодаря ти боже, че изпрати невиждан ураган в СОФИЯ,за да измете листата от софийските улици.

Благодаря ти и за това,че изпрати дъжд , за да ги измие,защото не са мити от години .

само,ако може не ни изпращай сняг,защото не знам как ще го изчистиш.
:clap: :clap: :clap:
Със :sun: и :rain: напролет... :lol: Добре, че зимата е толкова кратка в България и температурите са благоприятни, почти летни спрямо канадските, иначе щяхте да видите: "Кон боб яде ли?". Как се кара по неразчистен сняг при -30/40 градуса? Стане ли коловоз не можеш да излезеш от него посмъртно, ако не си с 4Х4. Но това е друга тема дълга и широка... 8) "Всяка държава си засужава климата" бих казал аз като перефразирам една друга поговорка... :*:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от joro »

ivalin написа:
axinia59 написа:Благодаря ти боже, че изпрати невиждан ураган в СОФИЯ,за да измете листата от софийските улици.

Благодаря ти и за това,че изпрати дъжд , за да ги измие,защото не са мити от години .

само,ако може не ни изпращай сняг,защото не знам как ще го изчистиш.
:clap: :clap: :clap:
Със :sun: и :rain: напролет... :lol: Добре, че зимата е толкова кратка в България и температурите са благоприятни, почти летни спрямо канадските, иначе щяхте да видите: "Кон боб яде ли?". Как се кара по неразчистен сняг при -30/40 градуса? Стане ли коловоз не можеш да излезеш от него посмъртно, ако не си с 4Х4. Но това е друга тема дълга и широка... 8) "Всяка държава си засужава климата" бих казал аз като перефразирам една друга поговорка... :*:
Когато някой иска да стои в Канада винаги ще си намери причина затова.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Kpetrov »

BTW, два сантиметра сняг хванаха неподготвен и Монтреал.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ablood »

Каква демонстрация на подготовка очакваш за 2 см сняг? Снегорини и опесъчаване? Вдругиден се очакват +10.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Pavel M »

axinia59 написа:Благодаря ти боже, че изпрати невиждан ураган в СОФИЯ,за да измете листата от софийските улици.

Благодаря ти и за това,че изпрати дъжд , за да ги измие,защото не са мити от години .

само,ако може не ни изпращай сняг,защото не знам как ще го изчистиш.
:clap: :clap: :clap:

за твое сведение хората в канада сами си събират есента падналите листа пред къщите и блоковите ,а не чакат както в софия някой да им ги събере или някой друг както в случая цитираш вятъра да ги оправи
това някой да го оправи е единственно в съзнанието на българина,другите се оправят сами иначе плащат солена глоба
относно улиците и там се мият от дъжд на дъжд.аз за 10 год там водоструйка да мие улиците не съм видял,а и защо да има такава като и там си имат дъжд
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Pavel M »

ivalin написа:
axinia59 написа:Благодаря ти боже, че изпрати невиждан ураган в СОФИЯ,за да измете листата от софийските улици.

Благодаря ти и за това,че изпрати дъжд , за да ги измие,защото не са мити от години .

само,ако може не ни изпращай сняг,защото не знам как ще го изчистиш.
:clap: :clap: :clap:
Със :sun: и :rain: напролет... :lol: Добре, че зимата е толкова кратка в България и температурите са благоприятни, почти летни спрямо канадските, иначе щяхте да видите: "Кон боб яде ли?". Как се кара по неразчистен сняг при -30/40 градуса? Стане ли коловоз не можеш да излезеш от него посмъртно, ако не си с 4Х4. Но това е друга тема дълга и широка... 8) "Всяка държава си засужава климата" бих казал аз като перефразирам една друга поговорка... :*:

тука едни кадри от почистени канадски улици
https://www.youtube.com/watch?v=gdNA9RM5kzI"
https://www.youtube.com/watch?v=RyKHyj6Tv0A"

на това ,ако му се вика почистване от снега здраве му кажи.
почистват се главните артерии,а всичко в жилишните райони е във коловози както се вижда от кадрите
аз в българия макар и да живея в северната и част където е по студено и валежно зимата такова чудо не съм видял

такива кадри в нета има много за общественно ползване и моля да не ме нападате,че изопачавам нещата,защото могат да се видят с невъоръжено око
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
axinia59
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 1:24 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от axinia59 »

благодаря ви , че коментирате ,това ,което съм написала ,само ,че може би не знаете , че само преди дни кметът на София обяви ,че са отпуснати още нови 5 млн. лева за почистване на града от шумата и ще бъдат измити улиците.а тези 5 млн. са пренасочени от парите нужни за почистване на речните корита.е, след като природата си свърши работата ,къде мислите ще отидат паричките - в джоба на,, нашите хора,, от фирмите за почистване.затова България няма да се оправи. :n:
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Pavel M »

axinia59 написа:благодаря ви , че коментирате ,това ,което съм написала ,само ,че може би не знаете , че само преди дни кметът на София обяви ,че са отпуснати още нови 5 млн. лева за почистване на града от шумата и ще бъдат измити улиците.а тези 5 млн. са пренасочени от парите нужни за почистване на речните корита.е, след като природата си свърши работата ,къде мислите ще отидат паричките - в джоба на,, нашите хора,, от фирмите за почистване.затова България няма да се оправи. :n:
в канада известно е и на малките деца ,че общественните поръчки за поддръжка на градските пътища и чистотата се печелят от италианската мафия
то и за това уличната им настилка е като кадаиф и централните зони на градовете тънат в боклуци полу изчистени
предполага се ,че разликата от икономисаните средства отиват в нечий джоб за сметка на качественно свършената работа ,но раята покорно си мълчи
просто никой не иска да си има неприятности с мафията и така живота мирно и кротко си върви
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Павел »

Павел написа:
Marto написа:Изкара ли си нови български документи, или мина само с канадски паспорт имам предвид.
Поднових си само личната карта - без глоба - бърза поръчка за 3 дни

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... B0#p597043"

You welcome, Марто :)
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от 7George »

Това е за друга тема, моля да ме извините.
на това ,ако му се вика почистване от снега здраве му кажи.
почистват се главните артерии,а всичко в жилишните райони е във коловози както се вижда от кадрите
И при нас нещо не чистят - нямат работници, щото икономисват средства да си индексират редовно заплатите, тия от ситито. А данъка го дигат редовно. Обаче вали доста по-малко от Монреал де.
Embrace your climate change!
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ivalin »

joro написа:Когато някой иска да стои в Канада винаги ще си намери причина затова.
Мм дааа... така е наистина... искаме или не, ние сме направили вече своя избор и за това си натискаме и,,,.те задници. Но не можем да кажем като арабелските роми дето като стигнаха до Швеция и заявиха най-нагло: "Тука ни е студено, ние искаме в Германия"... А за снега ето как се почиства когато ни изненада... :!: :P :geek:http://bgkef.com/Izumitelno-Eto-kak-se- ... NADA-VIDEO"
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Павел »

ivalin написа:
joro написа:Когато някой иска да стои в Канада винаги ще си намери причина затова.
Мм дааа... така е наистина... искаме или не, ние сме направили вече своя избор и за това си натискаме и,,,.те задници. Но не можем да кажем като арабелските роми дето като стигнаха до Швеция и заявиха най-нагло: "Тука ни е студено, ние искаме в Германия"... А за снега ето как се почиства когато ни изненада... :!: :P :geek:http://bgkef.com/Izumitelno-Eto-kak-se- ... NADA-VIDEO"
Това не може да е в Канада - тия кадри са от някоя русенска магистрала :rofl:

Бате, защо не кашляш?

Щом тировете не могат да минават по моста, кво остава за рентакарите

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1368248"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Заключено