Дребни инвестиции

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

yahoo написа:Фармацефтиката е много силен отрасъл, а VRX заема значимо място в него. Съжалявам, че се отказах толкова бързо от тях...
Предполагам вече не съжаляваш. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:
yahoo написа:Фармацефтиката е много силен отрасъл, а VRX заема значимо място в него. Съжалявам, че се отказах толкова бързо от тях...
Предполагам вече не съжаляваш. ;)
Това е временно докато отмине шума около няколко уличаващи ги в некоректност недоказани още неща. Може да не се върнат точно на предишното ниво, но сега могат да се купят на добра "промоция". Възползвах се от първия значим неизбежен отскок нагоре след всяко подобно сриване, което се оказа по-голяма печалба от цялото ми участие във VRX досега.

Заел съм добри позиции от дъното на няколко други компании свързани с фармацефтиката, но този път ще стискам зъби и ще ги държа докато ги оценят подобаващо до достигане на прилична печалба. Все се отказвам малко преди наистина да дръпнат сериозно нагоре.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

След едни добри +25% за 3 месеца през далечната 2013 влизам отново в TSE:POT, пак на нивата отпреди 2 години.
Също така следя с любопитство ко стаа с Бомбардие, което любопитство засега ми струва -30%.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Vladislav
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Сеп 16, 2008 9:31 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Vladislav »

От модератора - напомням ви да пишете на кирилица, написаното на латиница се трие.
Човек е това, което мисли.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

c200 написа:След едни добри +25% за 3 месеца през далечната 2013 влизам отново в TSE:POT, пак на нивата отпреди 2 години.
Също така следя с любопитство ко стаа с Бомбардие, което любопитство засега ми струва -30%.
Като казахме влизане на ниски нива, не смяташ ли удачно инвестирането точно сега в енергийния отрасъл?
Аз съм набелязал едно фондче, пак на BMO, TSE:ZEO и докато се чудех дали да действам преди месец изпуснах най-удобният момент.
Бомбардие, правителството щяло да ги спонсорира, така че може да си върнеш част от негативите скоропостижно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

Kpetrov написа:Бомбардие, правителството щяло да ги спонсорира, така че може да си върнеш част от негативите скоропостижно.
Ако се чака достатъчно дълго все ще се появи случай да си намали загубата или дори да излезе и на печалба. Въпроса е дали да чакаш неясно колко дълго или да се откажеш навреме и да се възползваш от немалко други възможности за да си върнеш загубата. Аз се отказах дори в най-неправилния момент на 1.18, но наскоро чрез VRX си върнах за няколко дена загубата и съм дори на малко печалба от CAD акаунта, който по традиция е много зле.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

От гледна точка на акционер участието на правителството е по-скоро негатив.
Но пък от друга страна така е сигурно че C-серията ще да литне. Ще видим догодина.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Дребни инвестиции

Мнение от todor73 »

yahoo написа:Внимавайте много с маркет ордърите и най-добре изобщо не ги ползвайте защото най-вероятно не виждате level 2 цените, а там дебнат всякакви опасности. Например ето това което виждам сега за Интел акциите:

Изображение

Ако продам повече от 400 акции следващите ще ми ги купят по 1 цент както и ако купя повече от 610 акции следващите ще ги купя по близо $200,000 всяка ако ползвам маркет ордър и акаунта ми има толкова налични пари. Ползват се всякакви гадни номера и трябва много да се внимава.
Благодаря яху, нов съм малко в тая област, но скоро може и да кеширам нещо, но това какво означава, с куртаж директ на банк натионал съм, ако сложа поръчка за продажба на 1000 акции на цена определена от мен, 100 акции ще ги купя при декланширането на цената, но другите 900 по примерно ще бъдат по 1 цент, не е много по правилата според мен май |( как е възможно това.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

todor73 написа:Благодаря яху, нов съм малко в тая област, но скоро може и да кеширам нещо, но това какво означава, с куртаж директ на банк натионал съм, ако сложа поръчка за продажба на 1000 акции на цена определена от мен, 100 акции ще ги купя при декланширането на цената, но другите 900 по примерно ще бъдат по 1 цент, не е много по правилата според мен май |( как е възможно това.
При нормални условия на пазара до това няма как да се стигне. Ще има много други купувачи на позиции много преди тях. Обаче при срив на пазара когато всички тръгнат да продават и големите купувачи рязко се отдръпнат, а при рязък спад се получава и лавина от задействани стоп-лимит продажби то може да се стигне бързо до такова дъно.
Много внимателно стъпвай на пазара в момента защото динамиката тази година е огромна - може много да се спечели за кратко точно както може и много да се загуби също толкова бързо.
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от sundance »

Здравейте! Включвам се и аз в темата. Нова съм в търговията. Преди 3,5 месе си отворих сметка в TDAmeritrade и за сега съм с 26% възвращаемост. Търгувала съм предимно с TSLA, FIT, JCP и GERN.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Дребни инвестиции

Мнение от yahoo »

sundance написа:Здравейте! Включвам се и аз в темата. Нова съм в търговията. Преди 3,5 месе си отворих сметка в TDAmeritrade и за сега съм с 26% възвращаемост. Търгувала съм предимно с TSLA, FIT, JCP и GERN.
Здравей! След значителния срив от края на август и последвалото възстановяване на нивата през последния месец имаше достатъчно много възможности за печалба 20-50% дори само за месец. Най-доброто което постигнах с OSUR е 32% за 20 дена, но това си беше чиста спекулация, а не добро инвестиране.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Дребни инвестиции

Мнение от Kpetrov »

sundance написа:Здравейте! Включвам се и аз в темата. Нова съм в търговията. Преди 3,5 месе си отворих сметка в TDAmeritrade и за сега съм с 26% възвращаемост. Търгувала съм предимно с TSLA, FIT, JCP и GERN.
Ако си уцелила момента да влезеш на пазара когато беше по-големият спад. :y:
И вероятно наистина си търгувала, а не си ги държала дългосрочно, защото от всичките тези TSLA, FIT, JCP и GERN, както виждам само последните са на много добра печалба. Всички останали са на минус.
Много добър резултат в тези условия.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Дребни инвестиции

Мнение от sundance »

yahoo, 32% за 20 дена звучи доста добре. Аз търгувам основно на база фундаментален анализ и не смея да спекулирам.

Kpetrov, по време на flash crash- а вече бях започнала и като новак повярвах, че това е началото на bear market-а. Добре, че не продадох тогава. Иначе, да, за този период имам 14 покупко-продажби, като съм се стремяла да "държа" загубите малки. В момента съм fully invested в GERN, защото при тях се очакват много добри новини до края на годината.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Дребни инвестиции

Мнение от c200 »

Sundance, мисля че трябва да си определиш приоритетите по-точно.
sundance написа:...Аз търгувам основно на база фундаментален анализ и не смея да спекулирам.
и
sundance написа: В момента съм fully invested в ...
си противоречат напълно, да не говорим за частта "... до края на годината..", която е спекула отвсякъде.
Не че е неправилно, но според мен помага когато се наричат нещата с правилните им имена. Аз също имам едни парици в TSLA и още повече в Бомбардие, но да си призная няма нищо фундаментално в това - чиста спекула.
Като става дума за спекула с фундаментални окраски - IBM ми се струват твърде интересни напоследък.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Публикувай отговор