Имиграция - имам ли шансове ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
ВикНик
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 12:26 pm

Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от ВикНик »

Здравейте съфорумници,
Предполагам това е най-баналната тема, която се върти във форума и много от вас са я виждали поне няколко пъти, но отнесена за различни личности, за което моля да ме извинят подразнилите се.
От доста години насам ми е мечта да се заселя, поне за кратко в Канада. Доста време се бях оглеждал за бригади и до скоро нямаше, но от това скоро насам вече и нямам право да ходя на такава. Тъй, като вече завършвам (очаквам дипломна защита) започнах по-сериозно да се интересувам от заминаването натам. Прочетох доста мнения, изгледах доста видеа насочени към имигранти насочили се към Канада и разгледах канадския сайт за имиграция, но пиша тази тема не толкова за да получа информация по същите теми(такава вече доста има), колкото да събера някой и друг съвет от вече преминали процеса сънародници.
Що се отнася до мен, казвам се Виктор и съм на 24 години. Завършвам магистър в технически университет София по Електроинженерство на френски език (уж международно призната и акредитирана от Франция). Преди университета съм завършил френска гимназия. С Английския съм на поне прилично ниво, имам сертификат на ниво Профишънси от някаква измислена Великобританска частна институция, но реалното ми ниво може би е около Advanced, визирайки системата за оценяване на Cambridge. До момента съм работил, като строителен работник (до 18 годишна възраст) няколко лета подред, след това, като рецепционист в едно хотелче в центъра на София 1 година, след това 1 година, като инженер-конструктор в една фирма за производство на електродвигатели, а успоредно с това водих и лабораторни упражнения по Електроника в ТУ. Вече година и половина работя, като програмист. Засега все още не съм намерил професията си за доживот, но ако трябва да съм честен, бих признал, че ако имам избор какво да работя в Канада, то бих си избрал да бъда преподавател в университет (но нещата в тази насока разбира се не са никак прости).
Първият ми въпрос е може би малко несериозен, но все пак ще рискувам да го задам. Знаейки, че с висшето си образование имам една идея предимство, то липсата на поне 3 години пълен опит в една постоянна професионална насока и фактът, че ще имигрирам сам биха ли затруднили получаването ми на виза ?
Вторият ми въпрос, и този заради който повдигам темата въобще, е трудна ли би ми била адаптацията предвид това, че ще съм сам ?
Трети въпрос - трудно ли бих намерил работа в началото ?
Четвърти въпрос - с каква работа ще ме посъветвате да се опитам да стартирам вече на място, с оглед на това примерно, че би била по-лесна за намиране, пък в последствие вече стъпил на краката ще търся нещо по-добро или поради каквито и да било ваши си съображения ?
Пети въпрос - Дайте някакъв съвет от личен опит. Ако сега се върнете в момента си на стъпване в страната, какво смятате, че най-много е щяло да ви бъде полезно да знаете предварително ?

Благодаря за отговорите предварително !

Поздрави,
Виктор
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от domino »

Здрасти Виктор,

1. Доколкото си спомням за опит в професията се даваха точки, които нямаше как да получиш ако нямаш такъв.
2. Навремето нещо спорихме с Евгения Узунова и тя каза, че всички сами мъже на които е помогнала да отидат в Канада са се върнали след това. Аз все още не мога да повярвам на това твърдение. Преди време Коко беше пуснал една статистика която показваше същата тенденция.
3. Ква да е работа нямаш проблем да намериш. Трудното започва когато търсиш хубава работа за хубави пари. Хубава работа за малко пари също се намира относително лесно.
4. Ти доколкото разбирам си колега инженер. Търси работа като чертожник/техник (или направо като програмист). Има търсене на чертожници, техници, CAD оператори и пр. Заплатите са горе-долу сносни 20-25-35 кад/час (зависи от селото в което отидеш). Ще оцелееш. Не губи време с ниско квалифицирана работа.
5. Не е зле да знаеш, че ще ти е трудничко в началото. :)

Успех.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
ВикНик
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 12:26 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от ВикНик »

domino написа:Здрасти Виктор,

1. Доколкото си спомням за опит в професията се даваха точки, които нямаше как да получиш ако нямаш такъв.
2. Навремето нещо спорихме с Евгения Узунова и тя каза, че всички сами мъже на които е помогнала да отидат в Канада са се върнали след това. Аз все още не мога да повярвам на това твърдение. Преди време Коко беше пуснал една статистика която показваше същата тенденция.
3. Ква да е работа нямаш проблем да намериш. Трудното започва когато търсиш хубава работа за хубави пари. Хубава работа за малко пари също се намира относително лесно.
4. Ти доколкото разбирам си колега инженер. Търси работа като чертожник/техник (или направо като програмист). Има търсене на чертожници, техници, CAD оператори и пр. Заплатите са горе-долу сносни 20-25-35 кад/час (зависи от селото в което отидеш). Ще оцелееш. Не губи време с ниско квалифицирана работа.
5. Не е зле да знаеш, че ще ти е трудничко в началото. :)

Успех.

Благодаря ти колега !
Като програмист не искам да работя честно казано. Като чертожник с най-голямо удоволствие обаче. Работата в завода ми харесваше във всяко отношение, но никаква перспектива нямаше в България и затова смених бранша.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от pumpy »

ВикНик написа: Що се отнася до мен, казвам се Виктор и съм на 24 години. Завършвам магистър в технически университет София по Електроинженерство на френски език (уж международно призната и акредитирана от Франция). Преди университета съм завършил френска гимназия. С Английския съм на поне прилично ниво, имам сертификат на ниво Профишънси от някаква измислена Великобританска частна институция, но реалното ми ниво може би е около Advanced, визирайки системата за оценяване на Cambridge. До момента съм работил, като строителен работник (до 18 годишна възраст) няколко лета подред, след това, като рецепционист в едно хотелче в центъра на София 1 година, след това 1 година, като инженер-конструктор в една фирма за производство на електродвигатели, а успоредно с това водих и лабораторни упражнения по Електроника в ТУ. Вече година и половина работя, като програмист. Засега все още не съм намерил професията си за доживот, но ако трябва да съм честен, бих признал, че ако имам избор какво да работя в Канада, то бих си избрал да бъда преподавател в университет (но нещата в тази насока разбира се не са никак прости).
Първият ми въпрос е може би малко несериозен, но все пак ще рискувам да го задам. Знаейки, че с висшето си образование имам една идея предимство, то липсата на поне 3 години пълен опит в една постоянна професионална насока и фактът, че ще имигрирам сам биха ли затруднили получаването ми на виза ?
Вторият ми въпрос, и този заради който повдигам темата въобще, е трудна ли би ми била адаптацията предвид това, че ще съм сам ?
Трети въпрос - трудно ли бих намерил работа в началото ?
Четвърти въпрос - с каква работа ще ме посъветвате да се опитам да стартирам вече на място, с оглед на това примерно, че би била по-лесна за намиране, пък в последствие вече стъпил на краката ще търся нещо по-добро или поради каквито и да било ваши си съображения ?
Пети въпрос - Дайте някакъв съвет от личен опит. Ако сега се върнете в момента си на стъпване в страната, какво смятате, че най-много е щяло да ви бъде полезно да знаете предварително ?

Благодаря за отговорите предварително !

Поздрави,
Виктор
Доколкото знам, Кебек признава стоматолози завършили във Франция да практикуват веднага. Виж дали същото не важи за твоята диплома, ако има някаква "френска" стойност.
По въпроси 2, 3 и 4 си малко несериозен да ги задаваш сега. Те изцяло зависят от това какво искаш и какво си готов да ДАДЕШ за да го постигнеш.
Да си сам не е най-лесното, но и никой не е казал, че ще си още сам когато получиш визата за заселване. Така, че за сега си свиркай и се заеми със сайта на immigration quebec ou Ententes France/Quebec ако има такава в твоята област
ВикНик
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 12:26 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от ВикНик »

pumpy написа:
ВикНик написа: Що се отнася до мен, казвам се Виктор и съм на 24 години. Завършвам магистър в технически университет София по Електроинженерство на френски език (уж международно призната и акредитирана от Франция). Преди университета съм завършил френска гимназия. С Английския съм на поне прилично ниво, имам сертификат на ниво Профишънси от някаква измислена Великобританска частна институция, но реалното ми ниво може би е около Advanced, визирайки системата за оценяване на Cambridge. До момента съм работил, като строителен работник (до 18 годишна възраст) няколко лета подред, след това, като рецепционист в едно хотелче в центъра на София 1 година, след това 1 година, като инженер-конструктор в една фирма за производство на електродвигатели, а успоредно с това водих и лабораторни упражнения по Електроника в ТУ. Вече година и половина работя, като програмист. Засега все още не съм намерил професията си за доживот, но ако трябва да съм честен, бих признал, че ако имам избор какво да работя в Канада, то бих си избрал да бъда преподавател в университет (но нещата в тази насока разбира се не са никак прости).
Първият ми въпрос е може би малко несериозен, но все пак ще рискувам да го задам. Знаейки, че с висшето си образование имам една идея предимство, то липсата на поне 3 години пълен опит в една постоянна професионална насока и фактът, че ще имигрирам сам биха ли затруднили получаването ми на виза ?
Вторият ми въпрос, и този заради който повдигам темата въобще, е трудна ли би ми била адаптацията предвид това, че ще съм сам ?
Трети въпрос - трудно ли бих намерил работа в началото ?
Четвърти въпрос - с каква работа ще ме посъветвате да се опитам да стартирам вече на място, с оглед на това примерно, че би била по-лесна за намиране, пък в последствие вече стъпил на краката ще търся нещо по-добро или поради каквито и да било ваши си съображения ?
Пети въпрос - Дайте някакъв съвет от личен опит. Ако сега се върнете в момента си на стъпване в страната, какво смятате, че най-много е щяло да ви бъде полезно да знаете предварително ?

Благодаря за отговорите предварително !

Поздрави,
Виктор
Доколкото знам, Кебек признава стоматолози завършили във Франция да практикуват веднага. Виж дали същото не важи за твоята диплома, ако има някаква "френска" стойност.
По въпроси 2, 3 и 4 си малко несериозен да ги задаваш сега. Те изцяло зависят от това какво искаш и какво си готов да ДАДЕШ за да го постигнеш.
Да си сам не е най-лесното, но и никой не е казал, че ще си още сам когато получиш визата за заселване. Така, че за сега си свиркай и се заеми със сайта на immigration quebec ou Ententes France/Quebec ако има такава в твоята област
Благодаря и за този отговор !
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от Koko »

ВикНик написа:Първият ми въпрос е може би малко несериозен, но все пак ще рискувам да го задам. Знаейки, че с висшето си образование имам една идея предимство, то липсата на поне 3 години пълен опит в една постоянна професионална насока и фактът, че ще имигрирам сам биха ли затруднили получаването ми на виза ?
Вторият ми въпрос, и този заради който повдигам темата въобще, е трудна ли би ми била адаптацията предвид това, че ще съм сам ?
Трети въпрос - трудно ли бих намерил работа в началото ?
Четвърти въпрос - с каква работа ще ме посъветвате да се опитам да стартирам вече на място, с оглед на това примерно, че би била по-лесна за намиране, пък в последствие вече стъпил на краката ще търся нещо по-добро или поради каквито и да било ваши си съображения ?
Пети въпрос - Дайте някакъв съвет от личен опит. Ако сега се върнете в момента си на стъпване в страната, какво смятате, че най-много е щяло да ви бъде полезно да знаете предварително ?
1. От това което си написал за себе си като фактори за оценяване по квебекската процедура, като - възраст, образование и език профила ти е много добър, но наистина липсата на трудов стаж за сега е единственият проблемен момент. Все пак както се казва, времето е пред тебе, пък и самата процедура отнема не малко време, така че помисли какви възможности за получаване на поне някакъв трудов стаж.
2. Както вече е станало дума и по-горе в темата, докато минеш процедурата е доста вероятно вече и да не си сам, поне според мене ако си намериш подходяща половинка, по-добре тръгвайте заедно. От друга страна, не мисля че за сам човек нещата са толкова трудни, до голяма степен зависи колко си адаптивен.
Едно уточнение - преди време бях намерил и пуснал във форума една публикация че мъжете имигрирали сами в Канада остават там за около 8 години, след което напускат страната. Но това не означа че са се върнали там от където са дошли.
3. На този въпрос едва ли някой може да ти даде категоричен отговор, зависи от това и каква работа точно смяташ да търсиш, не е изключено в началото да се наложи да работиш и нещо на ниво по-ниско от това което ти се иска.
4. Всъщност за сега може би е по-добре да се концентрираш върху изискванията на имиграционната процедури и да получиш по-добра представа дали наистина ще успееш да покриеш изискванията и да получиш виза.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ВикНик
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 12:26 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от ВикНик »

Благодаря и за последния отговор !
Ако случайно някой е имигрирал към Юкон или Северозападните територии, моля да изкаже лични впечатления.
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от karelia79 »

Моите впечатления от мъжете, дошли тук сами, са абсолютно същите. Повечето севръщат обратно. На тези, които остават им е изключително трудно и определено се депресират. Лично за мен, наличието на партньор, приятели, близки е до голяма степен ключов фактор за бързата и успешна интеграция. Не казвам, че не може и без това, но определено не е за всеки.
Успех Виктор! Профилът ти наистина е много добър.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от Koko »

ВикНик написа:Благодаря и за последния отговор !
Ако случайно някой е имигрирал към Юкон или Северозападните територии, моля да изкаже лични впечатления.
Пусто, студено и отдалечено от всичко.
Всъщност теб какво те привлича в идеята да се заселиш там?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
ВикНик
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 12:26 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от ВикНик »

Koko написа:
ВикНик написа:Благодаря и за последния отговор !
Ако случайно някой е имигрирал към Юкон или Северозападните територии, моля да изкаже лични впечатления.
Пусто, студено и отдалечено от всичко.
Всъщност теб какво те привлича в идеята да се заселиш там?

Пустото и отдалеченото основно.
Тук живея в едно селце в непосредствена близост до София. Въпреки, че е село и не е квартал на София, Люлин и Овча Купел винаги са били на 5 до 15 минути с кола, а мястото беше сравнително незаселено и всички се познавахме. Последниге години обаче нещата рязко се промениха и сега мястото събра погледи на много общинари, мутри, връзкарчета и т.н. Започна да се заселва с всякакви боклуци, държавни места се разпродадоха по неведоми пътища и т.н. Преминаваме във вида на Бояна с доста скоропостижни темпове.
В тази връзка никога не съм бил почитател на самото жителство в самия град. Израснал съм свободен, без родителите ми да имат притеснения, постоянно навън и сред природа, защото мястото се намира в планината. Имахме малък двор, който не стигаше за нищо, но все пак двор, както и сговорчиви съседи, което позволяваше да не се пазиш от най-дребното нещо, за което могат да се оплачат(като да си празнуваш празник до късно или да си паркираш лошо автомобила). В тази връзка ме привличат толкова тези райони и може би бих търсил такъв модел ако не изначало, то някой ден ако успея да си стъпя на краката там - скромна постройка с огромен двор в слабозаселен район(което се надявам да предполага евтина земя или наем на такава), в сравнителна близост до цивилизация, когато се налага. Наумил съм си някои неща (пример - развъдник за кучета), които в България вече би ми било доста трудно да постигна, поне тук, където живеем сега и ако възгледите ми не се променят ще изискват да не съм в гъстозаселен квартал.

Но това са неща, които са толкова несигурни и надалеч във времето, че въобще не ги включвам в какъвто и да било настоящ план. Въпросът ми е отнесен от чисто любопитство на този етап, защото разгледах разни програми за имигранти в гореспоменатите райони.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от pumpy »

ВикНик написа:Благодаря и за последния отговор !
Ако случайно някой е имигрирал към Юкон или Северозападните територии, моля да изкаже лични впечатления.
Невероятно място. А ако се запознаеш и с някоя първа националка, можеш да прекараш живота си в пиене и секс - това последното лично съм го видял във Fort Good Hope.

Сега сериозно: пусто (което е невероятно приятно), красиво, диво, необятно, студено през зимала, горещо през лятото, изобщо с една дума КАНАДА.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от Kan_Tangra »

Развъдник на канадски кучета е определено постижима идея!
Но! Канадското куче много хапе!
Това последното както искаш го разбирай ... ;)
Но както са казали, човек трябва да внимава какво си пожелава, защото може да се сбъдне!

Канада е мнооого различна от България.
Докато твоето село е било на 15мин от град, тук някои квартали на градовете са на по 2 часа с кола. А тези северни територии, за които говориш, са на няколко часа самолетен полет от градове. УТФ млад мъж би търсил там! Е въпрос, който с основание ти зададоха и трябва много сериозно и продължително да помислиш над него. Приятелки не те ли вълнуват, момичета, жена, семейство, деца? Над тия въпроси си отговори. Иначе другото, кой по-малко успял, кой повече успял, в Канада всички емигранти са много, ама много успели! Неуспял няма да останеш!
Друго, за северните територии, ти погледна ли че средната максимална температура за юли 0ла.
Какво означава това? Примерно в бг януари месец е толкова. Ти хубаво обичаш да ходиш сред природата, ама кога го обичаш това? януари или юли? Защото там юли ще ти е януари. А там януари (със -50 -70 градуса) ще ти е ...
Друго, ден с максимална 0ла температура в България е почти същото като 'средна' температура 0ла.
Т.е. почти през целия прогнозиран ден си е 0ла.
Канадски ден, с 'максимална' 0ла, означава, целия ден да е -15, и за половин час следобеда да качи до -2 + някакъв кошмарен вятър. Т.е. статистиките не са това, което са. 'Количествена' температура за деня (примерно сбор от температурите за всеки час в диапазона 8ам до 8пм) НЕ СЕ изчисляват! А би трябвало! Защото дават много по-достоверна информация.

Има една желязна максима за канадските емигранти:
Когато планираш емигриране, не мисли кое НЕ ти харесва в България, а кое би ти харесало в Канада. Ако няма такова, мотивацията кое не ти харесва в България не е достатъчно. Т.е. емиграцията не трябва да е бягство, тя не би могла да е успешна в тоя случай. Емиграцията трябва да е заминаване с конкретна цел и план.
Имаш ли такава цел и план? Или само искаш да избягаш от нещо?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Т.е. емиграцията не трябва да е бягство, тя не би могла да е успешна в тоя случай. Емиграцията трябва да е заминаване с конкретна цел и план.
Имаш ли такава цел и план? Или само искаш да избягаш от нещо?
Като игнорираме мнението на Танграта за времето, това отгоре е желязно :)
ВикНик
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Ное 16, 2015 12:26 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от ВикНик »

Kan_Tangra написа:Развъдник на канадски кучета е определено постижима идея!
Но! Канадското куче много хапе!
Това последното както искаш го разбирай ... ;)
Но както са казали, човек трябва да внимава какво си пожелава, защото може да се сбъдне!

Канада е мнооого различна от България.
Докато твоето село е било на 15мин от град, тук някои квартали на градовете са на по 2 часа с кола. А тези северни територии, за които говориш, са на няколко часа самолетен полет от градове. УТФ млад мъж би търсил там! Е въпрос, който с основание ти зададоха и трябва много сериозно и продължително да помислиш над него. Приятелки не те ли вълнуват, момичета, жена, семейство, деца? Над тия въпроси си отговори. Иначе другото, кой по-малко успял, кой повече успял, в Канада всички емигранти са много, ама много успели! Неуспял няма да останеш!
Друго, за северните територии, ти погледна ли че средната максимална температура за юли 0ла.
Какво означава това? Примерно в бг януари месец е толкова. Ти хубаво обичаш да ходиш сред природата, ама кога го обичаш това? януари или юли? Защото там юли ще ти е януари. А там януари (със -50 -70 градуса) ще ти е ...
Друго, ден с максимална 0ла температура в България е почти същото като 'средна' температура 0ла.
Т.е. почти през целия прогнозиран ден си е 0ла.
Канадски ден, с 'максимална' 0ла, означава, целия ден да е -15, и за половин час следобеда да качи до -2 + някакъв кошмарен вятър. Т.е. статистиките не са това, което са. 'Количествена' температура за деня (примерно сбор от температурите за всеки час в диапазона 8ам до 8пм) НЕ СЕ изчисляват! А би трябвало! Защото дават много по-достоверна информация.

Има една желязна максима за канадските емигранти:
Когато планираш емигриране, не мисли кое НЕ ти харесва в България, а кое би ти харесало в Канада. Ако няма такова, мотивацията кое не ти харесва в България не е достатъчно. Т.е. емиграцията не трябва да е бягство, тя не би могла да е успешна в тоя случай. Емиграцията трябва да е заминаване с конкретна цел и план.
Имаш ли такава цел и план? Или само искаш да избягаш от нещо?

Хахаха не знам как да разбирам майтапа с "канадските кучета", но кучетата, които ми тичат из главата са САО - Алабай и Кавказка овчарка, което предполагам вече дава обяснение на проблема с урбанистичната обстановка.
За жена, приятелка и прочие, разбира се, че имам мераци. В момента също не съм сам, но в обкръжението ми няма и един човек, който да споделя интереса ми към Канада сериозно.
Студът не ме плаши или поне в целия смисъл на "българския студ", без да имам реална представа за Канада. На мнение съм, че зимата можеш да се облечеш, но лятото не можеш да си свалиш кожата от гърба. Като всеки човек и аз обичам лятото и морето и всяко лято, като дете съм го прекарвал по черноморието, но това време ми подхожда само и единствено за почивка. Не ми харесва идеята, че за да стигна от едно място до друго лятно време, гърбът ми става вир-вода от седалката на колата, или целият се изпотявам за първите сто метра от всяко ходене пеша под слънцето - чувствам се мръсен постоянно, а за да свършиш някаква работа, то неминуемо попадаш в тези ситуации. Това пак подчертавам е с моята родна представа за топло и студено, в канадския студ може и бързо да си сменя представите.
Не се опитвам да избягам от нищо тук. Засега имам и семейство и здраве. Това, което ме подтиква са природата, хокея и пословичното спокойствие, за което са ми разказвали разни познати, на мои приятели. Това, което имам, като цел е да отида и след някакво време и усилия да постигна спокоен начин на живот, както за себе си така и за децата ми, не е нещо възвишено или сложно, но си е моя мотив. Смятам, че най-добрия вариант, както за човек с моите мотиви, така и може би за всички имигранти са този тип новооткрити бригади натам. Могат да траят до 1 година, което е предостатъчно време човек да се ориентира дали има желание да живее там и в повечето случаи прочетох, че се работи au-pair, което дава възможност да прецениш дали искаш да съжителства с тамошните хора или не. След една такава разходка мисля, че човек би бил много по-ориентиран дали да полага сериозните усилия по имиграционния процес или не, но аз изпуснах, затова раздуваме тази тема тук :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имиграция - имам ли шансове ?

Мнение от pumpy »

ВикНик написа: Хахаха не знам как да разбирам майтапа с "канадските кучета", но кучетата
Това е много готино :)
Няма как да го разбираш, защото си тук от скоро, а някои от нас са тук от 10 години и отгоре.
Канадското куче е символ на заразата, което те обхваща като заживееш в Канада - "нагъзваш се на банката за бунгало и мокет, студуваш през 10 месеца от годината, висиш по 2-3 часа на ден в трафика, ходиш до Куба през зимата на промоция, и разправяш на ляво и на дясно колко си успял, но винаги се намира батката под някаква форма да ти обясни точно обратното.
Успех
Публикувай отговор