Хиляди българи против Хелоуин

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от tonich »

Хиляди българи се обявиха против празнуването на Хелоуин у нас. Недоволство изразяват членовете на десетки групи в социалните мрежи, а причината – те не смятат празника за български.

http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo ... in-6044642"

Българско семейство празнува Хелуин (снимка - Интернет):
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от 7George »

Могат да изказват всякакви мнения, но не и да ги налагат на останалите си съграждани, особено пък на тия в други страни. Щото всички знаем, коя е тая къща на снимката. Та, налагането на непразнуване на това или инова е равносилно на налагането на примерно исляма като закон в една или друга страна, независимо тя светска ли е или не.

Хелоуина се празнува по икономически причини, за оня оборот. И по-бързо да минава тъмната и студена част от годината. Аз също може би го зачитам, като съм курдисал 2 кукли отпред и ще черпя децата, които наминат. :)
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от ablood »

Аз имам теория относно трядициите:

Някои традиции са досадни, но биват налагани по политически причини от правителството, църквата, или скучаещ член на семейството. Хората недоволстват, но им се казва: "Традиция е. Няма начин. ТРЯБВА да го правим!"

Други традиции са голяма радост за децата и полезни за икономиката. Без значение на произхода те се налагат глобално. Естествено винаги има мърморковци, които се противопоставят по националистически причини, завист, или за да се правят на интересни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от optics »

Това ми е смешно.
Първо ми беше смешно като гледах как през годините се подхваща тая нова мода, та се стигна дотам, че приятели от България да ми показват по скайп какви тикви са изрязали, при все, че аз тука никога не съм изрязвал тикви. Смешно ми е също каква скорост набра "Свети Валентин" в България. И за двете неща винаги съм си мислел че ги натрапиха журналистите, просто за да си намират теми (аз съм работил с журналисти и помня каква паника наставаше при глад за теми/новини).
Сега ми е смешно как се подхваща "патриотична" кампания сякаш, че лошите американци са дошли с танкове и ракети да ги наложат тия празници. Ми къде бяха тия патрЕоти по-рано ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Independent »

1. В България са свободни да празнуват или да не празнуват според зависи. Тук обаче не мога да заява на децата си, че няма да празнуваме Хелоуин, след като в училище говорят за това, направиха си цял празник с костюми и "страшни" ястия и всичките им приятели довечера ще ги викнат да обикалят заедно.
2. Снимката определено не е от България (аз лично не знам коя е тази къща) - подобна къща с драйв-уей, две коли и плакати на латиница изобщо не е нещо типично за българските географски ширини.
3. Защо не се хванат да си живеят живота тия граждани, ми седнали да простестират против празник?!
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Bistra »

От повече празници глава не боли! :)
Моите деца са вече големи и не обикалят да събират бонбони. За сметка на това аз не прощавам на празника. Вчера бяхме на едно парти с клуба по танго, а днес сме на друго с приятели. :party: :d:
А тия нека си протестират! Да живееш сиво и по български е къде, къде по-забавно! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Pavel M »

ти на това къща ли му викаш
в моите представи е най обикновенна лавалска барака,ама чак и къща не бих нарекъл тая постройка
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Guinness »

Ами това си е празник на децата.Щом децата са щастливи - нека бъде празник!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от pumpy »

Pavel M написа:ти на това къща ли му викаш
в моите представи е най обикновенна лавалска барака,ама чак и къща не бих нарекъл тая постройка
Познай сега на кого е къщата :rofl:
Само не мога да преценя със стария покрив ли е или с новия - много е тъмно нещо.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа:ти на това къща ли му викаш
в моите представи е най обикновенна лавалска барака,ама чак и къща не бих нарекъл тая постройка
Познай сега на кого е къщата :rofl:
Само не мога да преценя със стария покрив ли е или с новия - много е тъмно нещо.
че на кого да е.
на форумния палячо. :rofl:
то е ясно
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Bistra »

Що бе? Добре е осветена. Хелоуинска вечер. :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от 7George »

Bistra написа: А тия нека си протестират! Да живееш сиво и по български е къде, къде по-забавно! :D
Типичното празнуване на празник от българи:
1. Неходене на работа;
2. Претупване или прескачане на официалната част/манифестацията и... сядане на масата за ядене и пиене до забрава. Хелоуина си е направо нещо различно.
Embrace your climate change!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Bistra »

Цитат на един мой френд от фейса. :P
Сaмо дa уточня, че прaзникът нa вси светии/ден нa мъртвите, се нaричa Холоуийн. Хелоуин е име нa немскa рок бaндa . Блaгодaря!
С поздрав с нещо много любимо. ;)
Helloween - Forever And One
Хехе току що гледах парада на зомбитата в Монреал по телевизията. Децата истински се забавляваха. :y:
Няма ли възмУтени мухи наоколо противници на всякакви паради? :rofl: :D
Последно промяна от Bistra на Съб Окт 31, 2015 6:34 pm, променено общо 1 път.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Павел »

А аз съм против всички българи, казващи хЕлоуин. Aко за живеещите в Бг това е простено, щото те там нищо не произнасят както трябва, независимо че всички са с перфектен английски :rofl: , то за живеещите в английско говореща държава е кощунство да говорят като Митьо пищова.
Вчера обаче една българка, явно от мьекащите части на Бг, направо ме хвърли в тъч, както изтърси хилоуин :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Хиляди българи против Хелоуин

Мнение от Павел »

pumpy написа:
Pavel M написа:ти на това къща ли му викаш
в моите представи е най обикновенна лавалска барака,ама чак и къща не бих нарекъл тая постройка
Познай сега на кого е къщата :rofl:
Само не мога да преценя със стария покрив ли е или с новия - много е тъмно нещо.
Важното е, че летите джанти се виждат, които той не искаше ;) , ама трактора така дойде :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор