Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Borislav11 написа:В акаунта получих съобщение, че е възможно онтарио да ме номинира. Имам 45 дни да попълня и изпратя апликация с документите и да платя 1.500 долара. След това до 90 дни ще получа отговор дали съм номиниран и получавам ли допълнителни 600 точки

Супер съмнително ми звучи с такава такса, това от официалния сайт ли е? Да не е нещо фалшиво... Разгледай сайта на провинцията. Прекалено много ми се струват за такса!

P.S. Редактирам се. Наистина е толкова...обърнали са го на печалба, намерих информацията в сайта на програмата. Ако те изберат със сигурност си близо до Канада. И имай предвид, че при провинциалните прага за език е по-нисък :) Успех!
Landed: 25.06.2016 Toronto
Borislav11
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 4:12 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Borislav11 »

Ако някой е минал през въпросната Provincial процедура, може ли да сподели къде е намерил въпросната банкова сметка за плащане на таксата ? Нещо не я виждам никъде...

Намирам само следното, от което не ми става ясно как точно става плащането..
The
application fee for
Ontario
Human Capital Priorities
Stream
candidates
is
$1,500
.
The application fee is per application. The fee must be submitted with the
application package or the application will
be considered
incomplete and returned to
you
. All fees must be made
payable
to the
Ontario Minister of Finance
.
Payments must be made in Canadian dollars only. No other currency will be accepted.
Check the appropriate boxes
to indicate the method of payment and the
amount
enclosed. Acceptable Methods of Payment:
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... how-ee.asp"

Тук чел ли си? Пише, че след като са се свързали чрез акаунта ти и следващите стъпки са там. Аз само предполагам, че след като е електронно всичко вече, ще се плаща с кредитна карта?! Въпросът е да откриеш къде точно се задвижва процедурата в акаунта ти.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Borislav11
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 4:12 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Borislav11 »

От тук става ясно, че трябва да следвам стъпките от сайта на Онтаро... Там пише, само че таксата се плащала на Министъра на финансите.... объркан съм... нито банкова сметка, нито нищо.. не приемат кредитна карта

Check the appropriate boxes to indicate the method of payment and the amount enclosed.

Acceptable Methods of Payment:

Money Order
Cashier/Certified Cheque
Postal Money Order
Bank Draft

Please note that OINP will not accept:

Cash
Personal cheques
Credit card payments
Any amount of funds other than those in the fee schedule above.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Щом има certified check, значи и документи на хартиен носител се подават като апликейшън? Писах на един познат за информация, ако открия нещо ще споделя. Чети всичко наред от сайта и в акаунта.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Borislav11
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Окт 05, 2015 4:12 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Borislav11 »

Да, кандидатстването става с апликейшън плюс един куп документи... само за тази такса не ми е ясно.

Благодаря ти, ще следя темата :)
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

Към пакета документи трябва да приложите и сертифициран чек за поисканата стойност в канадски долари.
Borislav11 написа:От тук става ясно, че трябва да следвам стъпките от сайта на Онтаро... Там пише, само че таксата се плащала на Министъра на финансите.... объркан съм... нито банкова сметка, нито нищо.. не приемат кредитна карта....
Точно така, чека се издава на името на Minister of finance и нищо повече. В пакета документи трябва да има указано точно към кой документ да го прикрепите - обикновено това е декларация за съгласието ви да платите.

Вадих такъв преди 10-на дни от Булбанк - става готов за 3 работни дни и съответната такса (около 20-на лева).
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Здравейте,

Тъй като съм подала документите за ЕЕ заедно с приятеля ми, сега възниква нов казус. Според системата точките ни са достатъчно , за да ни изберат за ITA (с мъничко късмет). Ние сме common law, но планираме съвсем скоро да се женим. Въпросът ми е ако ни изберат сега, а се оженим след като ни изпратят въпросната покана какви са последствията от това?

Засега не съм ъпдейтнала профила. Искам да разбера първо дали рискуваме с това си решение.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Няма да имаш проблеми, аз и преди ти казах. Ако искаш подайте като common law, а ако ви изтеглят бързо сключвате брак и подавате свидетелството за брак на ред с другите документи, но бъдете готови да ви искат доказателства /не е задължително, но имайте едно на ум/ за не-фиктивността на брака, тъй като ще е от скоро /снимки, писма адресирани един до друг и всичко, което носи имената ви и някаква дата...тук варианти за доказателство всякакви, включително и имейли/.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Мен ме притесняват тези доказателства честно казано.. Освен някакви снимки къде сме ходили (на които няма дати) не виждам какви други можем да дадем..
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/rounds.asp"

Според последното теглене минималният праг е 450 т.


Ани,

Помислете са разговори в скайп, фейсбук, резервации на двамата на името, имейли, картички, писма, снимки също. Името на този, който не е регистриран на общия ви адрес не фигурира ли някъде, домова книга, може и нотариално заверено твърдение от близки и познати, че се познавате, обща банкова сметка... Знам, че звучи налудничаво, но такива доказателства се приемат от посолството. Сключването на брак възможно най-скоро и прилагане на снимки от сватбата също би ги убедило, че съжителството и бракът ви не е фиктивен. Ако имахте дете както коментирахме по-горе щеше да е доста по-лесно :)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Прегледах и в разни чуждестранни форуми на тази тема. Явно подобни дреболии имат значение наистина. Като се замисля кой ли пък пази подобни щуротии , но все нещо може да се намери - снимки най-вече, телефонни разговори евентуално от стари разпечатки ако изобщо искат. Решихме да подпишем сега, а да си правим официално тържеството през пролетта :) Ще им направим снимки от залата в общината да си имат ;)

Ако бяхме готови до 2-ри щяхме да се вредим ...
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Аватар
Anna.N
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 20, 2015 2:46 am
Местоположение: Mississauga, ON

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Anna.N »

Задължително ли е за процедурата като цяло, не за началния етап, втория кандидат да е изкарал езиков тест? Не намирам това никъде, само че ще помогне за точките, но не и дали е задължително.
"Life, as I see it, is not a location, but a journey. Life flows." Henry Ford
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Не е задължително. :)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Express Entry Draw #19 Increases Qualifying Score To 489

Прагът се е вдигнал. Тази процедура оряза крилете на много кандидати за Канада. Да се надяваме, че новият министър председател ще внесе значими промени в имиграционната политика както е обещал.
Landed: 25.06.2016 Toronto
Публикувай отговор