Какво и е на България, бе?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Заключено
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Kan_Tangra »

miteto написа:
Kan_Tangra написа:Щом най-успелите държат в къщите си отопление по 15-20 градуса, за какво си говорим!?
Нещо отиде в полето на свободната фантазия май :D Кои са тия "най-успелите" дето държат по 15 градуса?
Ти как мислиш, северен Лавал колко мислиш държи? Бих сложил 1 бас :rofl:
Щом чак в подписа си е сложил, че му е много, ама много комфортно на -10.
Карай, зарежи!

п.с. има един лаф, гъзарията топли! Ама е за друго.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от miteto »

Така е Тангра. Хората тук нямат пари за отопление, седят с ушанките вътре. Правят се че карат некви коли ама то всъщност са пребоядисани Ситроени на 20 години. Правят се че живеят в къщи на 150-200 квадрата ама то всъщност само отвън изглежда така, вътре е панелена конструкция 40 квадрата. И най-важното, тук нямат достъп до пърцуца по 10 лева и трябва да плащат по $25 за бутилка уиски. А да, и местните телевизии не излъчват 4К като Планета.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Marto »

Kan_Tangra написа:
Marto написа:
miteto написа:
Pavel M написа: веднага се аргументира.заради разликата в цените които в българия са доста по ниски от тия в канада с 2700 единици мога да напъкня 3 кошници докато в канада с 2800 единици пълня 1,5 макс 2 кошници.
Пълни кошници с какво? Ако е с хляб, мляко, цигари, алкохол - тогава съм съгласен. Ако говорим за качествено месо, сирена, плодове и зеленчуци извън сезон - малко трудно ще напълниш в България два пъти повече кошници.
Ти остави кошниците, това "ако" имаш 3000 единици доход и тук, и там мирише, и то много.

Те икономистите са направили сметките (брутен продукт на глава на населението по паритета на покупателната способност) и коефициента е 3:1 в полза на Канада, $45К с/у $15К.
Ами 1/3 е, ама адвокатите колко кожи смъкват от народа тук?
А здравеопазването, а инфраструктурата, правителството, данъците?

Брутен, нетен БВП??
А коефицент на заплащане спрямо специалността?

А именно заради по-високия БВП, по-високи разходи за ВСИЧКИ услуги!!??

Точно тук е момента да кажем, Марто май нищо не разбира от 'АБСОЛЮТНА СТОЙНОСТ'!
:D :D :D :rofl: :rofl: 8) 8)
:rofl: Писах брутен, ти да не си чукча? И какво мислиш, че значи подчертаната буквичка "Б"? Бурканов? И какво означава "нетен БВП"? Ти нямаше ли икономическо образование от България?

Сега по-сериозно, БВП го споменавам като "прокси", не е перфектно, но достатъчно добро, за сравнение на заплатите между съответните страни. Няма нужда да задълбаваме по професии, но по принцип и там съотношенията са сходни.

И изрично писах за БВП по паритета на покупателната способност (Purchasing Power Parity), а не за номинален. ППП се използва (отново, не е перфектно, но върши работа) точно защото някои стоки и особено услугите са много по-евтини в бедните страни и предлага дин вид относително сравнение.

Ако сравняваме двете страни по номинален БВП на глава на населението, съотношението става 1:8 в полза на Канада.
The two most common ways to measure GDP per capita are nominal and purchasing power parity (abbreviated PPP). Nominal is an attempt at an absolute ;) measure, a sort of immovable standard that remains the same from country to country. It is the original concept of GDP. In contrast, PPP is an attempt at a relative measure, taking factors of each country into consideration in order to put a number on a person’s standard of living within that country.
Кой не разбира от абсолютни величини вече знаем, хайде да не те цитирам пак как ги бъркаш с проценти, т.е. точно обратното :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ivalin »

miteto написа:Така е Тангра. Хората тук нямат пари за отопление, седят с ушанките вътре. Правят се че карат некви коли ама то всъщност са пребоядисани Ситроени на 20 години. Правят се че живеят в къщи на 150-200 квадрата ама то всъщност само отвън изглежда така, вътре е панелена конструкция 40 квадрата. И най-важното, тук нямат достъп до пърцуца по 10 лева и трябва да плащат по $25 за бутилка уиски. А да, и местните телевизии не излъчват 4К като Планета.
Ако много ги имаха нямаше масово всички да се натискат на наем с включено парно, ако пък не, то бичат с дебелите ушанки и габините нонстоп. Ти юсчета ли копуваш по 25$? :lol:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Странджата »

ablood написа:
Странджата написа:Явно си изтрил старите съобщения.
Изглежда ти също.
Поствай мнения,смехурко!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Павел »

Каква стана тя - идиотът вика дръжте идиота :D

И след 100 изписани страници, Танграта така и няма да вдене, че 10 човека дипломатично се опитват да му обяснят колко е глупав. Също никога няма да разбере, че Квебек, от където явно нос не е подавал, не е Канада. Вчера говорих с едно семейство с 2 деца (ядат повечето в къщи, демек яко готвят на ток; парното им е също електрическо). Живеят в 100 м2 и плащат $270/месец кондо фий, в което влиза топлата вода. За ток през лятото плащат 20-30, през зимата 50-60.

Танграта като е такъв специалист по миене на прозорци, да дойде да ми измие ОТВЪТРЕ прозореца в хола който е 10 на 3 м. Ако успее, ще му купя билет да посети поне като екскурзиант заветната си мечта Калифорния.
Ако аз съм трол, той е тролище X2
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от miteto »

ivalin написа:
miteto написа:Така е Тангра. Хората тук нямат пари за отопление, седят с ушанките вътре. Правят се че карат некви коли ама то всъщност са пребоядисани Ситроени на 20 години. Правят се че живеят в къщи на 150-200 квадрата ама то всъщност само отвън изглежда така, вътре е панелена конструкция 40 квадрата. И най-важното, тук нямат достъп до пърцуца по 10 лева и трябва да плащат по $25 за бутилка уиски. А да, и местните телевизии не излъчват 4К като Планета.
Ако много ги имаха нямаше масово всички да се натискат на наем с включено парно, ако пък не, то бичат с дебелите ушанки и габините нонстоп. Ти юсчета ли копуваш по 25$? :lol:
Да, юсчета по 750 мл като това:
http://www.lcbo.com/lcbo/product/jim-be ... jFWNberTIV"

Що, ти в бидони ли купуваш уискито?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Павел »

Kan_Tangra написа:
miteto написа:
ivalin написа:
miteto написа:Пълни кошници с какво? Ако е с хляб, мляко, цигари, алкохол - тогава съм съгласен. Ако говорим за качествено месо, сирена, плодове и зеленчуци извън сезон - малко трудно ще напълниш в България два пъти повече кошници.
Ако говорим за качествено месо, сирена, плодове и зеленчуци извън сезона - КЪДЕ...?! Ако е за остров Бали ДА! Защо хляба, млякото, цигарите и алкохола не са ли необходимост за човека или са само за украшение на рафтовете в магазините?
Има качествено и в България и в Канада. Мисълта ми е че няма голяма разлика в цените на такива стоки и на двете места.
А ти какво точно искаш да кажеш, че не ти се разбира мисълта - че в България е много по-евтино? Примерно последния път видях ананас за 5 лева, тук във всеки магазин е $3 или $4.
Спор няма в Канада е пълно с ананас.
Например: 'ананас ни се е* от студ! :rofl: :rofl: :rofl:
Щом най-успелите държат в къщите си отопление по 15-20 градуса, за какво си говорим!?

За зеленчуци извън сезон, има, да, ама то в Канада цяла година е 'извън сезон'!
Това е все едно да се хвалиш, че в Канада 'почиствали снега'. Спор няма, далавера е! Ама в Бургас например, сняг изобщо няма! Кое е по-голямата далавера!?

Значи в България не мога да си хвана колата, да ида в някое село и да натоваря за стотинки, кеф ти зеленчуци, кеф ти плодове!?
И качеството на канадските е по-голямо!? По-малко нитрати, по-малко химия!? И виреят в тоя климат??
мхм ... да, и един мармот ... ;)
Като хванеш колата и идеш на село, ще намериш десетина старци да се припичат на мегдана пред затворения от години хоремаг. Циганите отдавна са ошлевили къде-що останало по полето. Най-много и теб да оберат и изнасилят; ако извадиш късмет, може първо да те убият и после да те изнасилят :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от Павел »

myhata II написа:
Marto написа:
miteto написа:
Pavel M написа: веднага се аргументира.заради разликата в цените които в българия са доста по ниски от тия в канада с 2700 единици мога да напъкня 3 кошници докато в канада с 2800 единици пълня 1,5 макс 2 кошници.
Пълни кошници с какво? Ако е с хляб, мляко, цигари, алкохол - тогава съм съгласен. Ако говорим за качествено месо, сирена, плодове и зеленчуци извън сезон - малко трудно ще напълниш в България два пъти повече кошници.
Ти остави кошниците, това "ако" имаш 3000 единици доход и тук, и там мирише, и то много.

Те икономистите са направили сметките (брутен продукт на глава на населението по паритета на покупателната способност) и коефициента е 3:1 в полза на Канада, $45К с/у $15К.
Глупости !
А га се навеждаш за моргиджо, при положение че в България си собственик, ех Марто сега като мина у лево вече никой няма да те взима на сериозно ;)
Муха, знам че с теб е губене на време, ама ако можеш да осмислиш каква глупост с направил, изпускайки златния момент да купиш жилище преди 10 години и до ден днешен да изплащаш моргидж от порядъка на 2-3%. Такова златно време сигурно скоро няма да се повтори. А ти си плащай наема, който лендлордът ти вдига по закон всяка година с поне 3% и се присмивай на хора, чиито имоти за същите тези години са поскъпнали в пъти. И дори камиларя да го няма след 25 години, изплатения имот ще остане за камиларчето. На теб ще ти остане подпухналия от пиене нос на бай Гошо :D :rofl:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от 7George »

Спор няма в Канада е пълно с ананас.
За ананас да не спорим /има го във всеки по-голям магазин/, ама авокадото в БГ не е популярно, щото е към 7 лв килото и като им остане на пазара търговците сами си го ядат...
Embrace your climate change!
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от JoroF »

myhata II написа:
Koko написа:
myhata II написа:
pumpy написа:
myhata II написа: АЗ МОРГИДЖ НЯМАМ ! :-)
E няма как хем да изплащаш на някой друг инвестицията, хем да имаш ипотека. Или едното или другото.... ти си направил своя избор това го знаят и слепите тук .....

Инвистиция ли ?
Ако за вас дупене на банки с бунгала е инвистиция то тогава как да го разбираме спестяването на живи пари на влог, при положение че нямаш такива разходи като :
пропърти такса, лихва на заема и битови сметки да отопляваш или охлаждаш хамбар, за ремонти и поправка на нещо изобщо не ги смятам,съпоставени с данъка на моите пари в банката твоята „инвестиция” направо си е една голяма набутка...

А забравих най важното, а то е качеството на живот ! :!:
Мухи, извинявай но ти в землянка ли живееш, и за да нямаш сметки го караш на фотосинтеза?
Извинявай коки, аз живея на свободен наем със всичко включено !
:y:
Нямам лимит за нищо
Живота под наем ,е фьрлени пари на ветьра
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от myhata II »

Хубаво, айде да спрем вече, съгласен съм ,ама айде да спрете и да убеждавате колко хубаво и умно било човек да се надупе на банките за бунгало ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ablood »

Странджата написа:
ablood написа:
Странджата написа:Явно си изтрил старите съобщения.
Изглежда ти също.
Поствай мнения,смехурко!
Мнения не намирам. Може и да няма такива, за което се извинявам.

Спомням си обаче колко бях фрапиран от едно много злобно твое лично съобщение, което ме стъписа една сутрин. Касаеше новият ни дом. Естествено извинение не съм очаквал от такъв като теб.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от klisurov »

myhata II написа:Хубаво, айде да спрем вече, съгласен съм ,ама айде да спрете и да убеждавате колко хубаво и умно било човек да се надупе на банките за бунгало ! ;)
Не, не е хубаво.
Предпочитам собствено, изплатено жилище.
Но дори и за това не си заслужава (мое лично субективно мнение) връщане в БГ.
А след като не мога да не плащам, аз лично (мое лично субективно мнение) предпочитам да плащам своя моргидж, отколкото този на лендлорда.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: Какво и е на България, бе?

Мнение от ivalin »

miteto написа:Да, юсчета по 750 мл като това:
http://www.lcbo.com/lcbo/product/jim-be ... jFWNberTIV"

Що, ти в бидони ли купуваш уискито?
Да кажем... Твоя избор на мен лично не ми допада. Но нали знаеш "Вкус и цвет товарищи нет"? Може да е най-калпавия бърбан за някои, но само това купувам аз. http://www.mybottleshop.com.au/wp-conte ... leshop.jpg" . :geek: ;)
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Заключено