Руснаци ни показват Българската действителност...

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от Мъхеста Брада »

Е това е култово:

Изображение

Даже много актуално напоследък.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от miteto »

Pavel M написа:кои и колко живеят в просторни къщи,колко %
масата си налягат парцалите на 100 кв м и цял живот си плаща за това удоволствие или може би необходимост
100 квадратни метра са грубо 1100 квадратни фута - това са възможно най-малките таунхауси. Всичко друго е по-голямо. А 100 кв. м. апартаменти в България са мнооого малко, повечето са 50-80 квадрата.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от MrGeek »

ivalin написа:За какви сравнения тогава можем да говорим...?! :lol:
И що реши да го отправиш този мъдър въпрос към мен, а не към оригиналния автор на уникалното сравнение - батката? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от succes »

Marto написа:
Изображение
Тая е готова за полет с тия лястовици на очите ... :tmi: :tmi: :tmi:
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от succes »

optics написа:...чрез предизборни плакати

Извинявам се ако е пуснато и другаде, но това си е за отделна тема.

http://fishki.net/1707188-vybory-v-bolg ... rikov.html"
Нямам думи.
Отдавна съм се отказал да агитирам сънародници да емигрират, дори брат ми не агитирам вече.
Който има глава да мисли.
Аз не мога да повярвам, че това е истина ... Ако е истина, то това е голям срам, какво чудо е това, то едно нормално и бяло като хората няма! Толкоз ли се е влошило всичко...
Оптикс, благодаря за весело-тъжния линк!
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от succes »

Pavel M написа:
valsto1 написа:
joro написа:Руснаците и те горките щото са много цъфнали и вързали :D
Според оценка на швейцарската банка "Креди Сюис" през 2015г. средното нетно богатство на пълнолетните жители в САЩ и страните от Европейския съюз е много по-голямо от това на пълнолетните жители в Русия.
Според същата оценка средното нетно богатство на пълнолетен жител в САЩ е 352,996 $ средно на пълнолетен жител в САЩ-тук влизат и милиардерите, което е около 30,1 пъти повече в сравнение със средното нетно богатство на пълнолетен жител в Русия, средното нетно богатство на пълнолетен жител на Обединеното кралство Великобритания и Северна Ирландия е 320,368 $, което е около 27,32 пъти повече в сравнение с Русия, средното нетно богатство на пълнолетен жител в Франция е 262,070 $, което е около 22,35 пъти повече в сравнение с Русия, а средното нетно богатство на пълнолетен жител на България е 15,892 $, което е с около 35,53 % повече в сравнение с Русия.
Според същата оценка средното нетно богатство на пълнолетен жителна Русия/и олигарсите купуващи спортни отбори/ е 11,726 $ и Русия е едва на 91 място сред страните и владенията по света по този показател.

Сега остава да се направят изводи, защо според оценката на "Креди Сюис" хората в САЩ и страните от Европейския съюз средно са по-богати от хората в Русия. Нетното богатство се смята, като от богатството на хората се извадят дълговете на хората и затова се казва нетно богатство.

http://publications.credit-suisse.com/t ... 4BB9B9ADD5"

звинявам се много ма аз за 10 години в северна америка богати хора с малки изключения не видях
95% от населението са длъжници на банката,кой с по 300К,кой с по половин милион или по вече
докато почти всеки руснак или българин си има керемидка над главата която му дава сигурност защото за нея на никой нищо не дължи и му дреме на сайдера
Ама и ти сега ... то една керемидка богат ли те прави?
Народът гладува и мизерства, ти си тръгнал да сравняваш. Къде ги видя пък богатите в България? Масово хората не си живеят под керемидките, а са на квартира в София в разни кемезарници.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от 7George »

докато почти всеки руснак или българин си има керемидка над главата която му дава сигурност защото за нея на никой нищо не дължи и му дреме на сайдера
Далеч не всеки вече има такава. А който има в някое село или кварталче примерно, пак гледа да забегне доста по наЗапад от нея, за по-добър живот. Младите семейства масово имат ипотеки и в БГ, с доста по-висок лихвен % от канадския примерно. А преди 30 - 40 години апартаментите пак се изплащаха със заеми за по 25 години.
А руснаците масово живееха в държавни апартаменти и с идването на демокрацията много от тях се оказаха безимотни.

Да, и сигурната керемидка в един момент протича и това се оправя с едни сигурни разходи, където и да е.
ква е разликата от бунгалото бърлога във Ванкувър за половин милион и апартамент панелка за 50 хиляди в люлин
никаква
Ако нямаше голяма разлика, цената им щеше да е много близка, следвайки пазарния принцип. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от optics »

@Success
- истина е - пратих линка на майка ми, тя за някои от тях се сети че ги е виждала, за други явно са се коментирали, щото за тая лелка с косата нагоре знаеше че била казала, че така си е ходила от 30 години насам.

@Speedy - отдай му заслуженото - сложи си го в подписа :)

@Мъхеста брада - всъщност негрите на снимката са най-усмихнатите и лъчезарни хора от всички други - и то с много здрава преднина. Ако си способен да се абстрахираш от това кой бял кой черен, ще се съгласиш че от тези снимки те са най-нормалните и най-симпатичните. И въобще какво прави някого българин или канадец ? Имам предвид, защо трябва да се приема че не може да има негър българин ?

Видяхте ли дедото дето щял с немска прецизност и прочие да върнел усмивките... Какво да върне като на него самия му я няма усмивката ?
Ами другите идиоти - Самоков над всичко, Ще върна социализма, Данчо революционер, Гласувай ТРУДНО !!! :rofl: :rofl: :rofl:

Ще цитирам един мой приятел който не е толкова дипломатичен като мен, направо си е краен:
В България са останали само идиоти.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от succes »

optics написа:@Success
- истина е - пратих линка на майка ми, тя за някои от тях се сети че ги е виждала, за други явно са се коментирали, щото за тая лелка с косата нагоре знаеше че била казала, че така си е ходила от 30 години насам.

@Speedy - отдай му заслуженото - сложи си го в подписа :)

@Мъхеста брада - всъщност негрите на снимката са най-усмихнатите и лъчезарни хора от всички други - и то с много здрава преднина. Ако си способен да се абстрахираш от това кой бял кой черен, ще се съгласиш че от тези снимки те са най-нормалните и най-симпатичните. И въобще какво прави някого българин или канадец ? Имам предвид, защо трябва да се приема че не може да има негър българин ?

Видяхте ли дедото дето щял с немска прецизност и прочие да върнел усмивките... Какво да върне като на него самия му я няма усмивката ?
Ами другите идиоти - Самоков над всичко, Ще върна социализма, Данчо революционер, Гласувай ТРУДНО !!! :rofl: :rofl: :rofl:

Ще цитирам един мой приятел който не е толкова дипломатичен като мен, направо си е краен:
В България са останали само идиоти.
Непрекъснато си ги преглеждам за настроение :D
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от Павел »

MrGeek написа:
Pavel M написа: ква е разликата от бунгалото бърлога във Ванкувър за половин милион и апартамент панелка за 50 хиляди в люлин
никаква
Батка, това е достойно за подпис! :D

За онагледяване на казаното от батката, ето бърлога от половин милион във Ванкувър, сравнено с подобна панелка в Люлин (за справка и гледката от престижния квартал). :D :rofl:


Още малко блокчета и гледки от Люлин


https://www.youtube.com/watch?v=tI5-FrcYwoU"
https://www.youtube.com/watch?v=g14Cx9oZzNg"
https://www.youtube.com/watch?v=EFuCKt6A-yo"
https://www.youtube.com/watch?v=mXtdOsCMoLU"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от optics »

Е не важи! Човека ти каза - Ванкувър не е столица на нищо, а величието на Люлин е от Европейски мащаб.
Аз съм бил дълги години люлинец. Кви чудесии има там, тва Билла, тва Технополис, тва Мебелната, тва ПАЗАРА !!!, тва Търговския ! тва на Циганина сладкарницата... Сутрин на 112 ако живееш на 2-ра спирка, трябва да си балама да чакаш там - отиваш пеша до първа, инак забрави да си седнал. Доктор Върбев, моя любим зъболекар и той е там. На него принадлежи мъдростта "който веднъж е излязъл, повече не ще да се връща"... Всички клюки на микрорайона знаеше, а те са много.
Панелката е яка работа - ако искаш да закачиш картина ти требе ударна машина и свредло за бетон. Не кат Ванкувър с тия талашитки
:rofl: :rofl: :rofl:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от MrGeek »

optics написа:Е не важи! Човека ти каза - Ванкувър не е столица на нищо
Ами така е, Ванкувър не е столица дори на Британска Колумбия, та даже не и на индианците от Скуамиш. Демек, забутана провинция отвсЕкъде, както и да го погледнеш. Друго си е европейския столичен Люлин. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от joro »

Някои от снимките на плакатите май са минали през фотошопа :D Освен това изборите за кметове не са конкурс за "Мис България". От хилядите кандидати все ще се намери някой по- грозен и по- смешен. Сигурно и в Русия сред техните кандидати за местни управници ще се намерят подобни.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от grozdan »

optics написа:Е не важи! Човека ти каза - Ванкувър не е столица на нищо, а величието на Люлин е от Европейски мащаб.
Аз съм бил дълги години люлинец. Кви чудесии има там, тва Билла, тва Технополис, тва Мебелната, тва ПАЗАРА !!!, тва Търговския ! тва на Циганина сладкарницата... Сутрин на 112 ако живееш на 2-ра спирка, трябва да си балама да чакаш там - отиваш пеша до първа, инак забрави да си седнал. Доктор Върбев, моя любим зъболекар и той е там. На него принадлежи мъдростта "който веднъж е излязъл, повече не ще да се връща"... Всички клюки на микрорайона знаеше, а те са много.
Панелката е яка работа - ако искаш да закачиш картина ти требе ударна машина и свредло за бетон. Не кат Ванкувър с тия талашитки
:rofl: :rofl: :rofl:
Забрави за църквата (една-единствена за цял Люлин), както и култувия басейн недалеч от нея ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Руснаци ни показват Българската действителност...

Мнение от pumpy »

ivalin написа: До колкото знам (а аз няма претенции да знам много) Люлин се намира в София, а тя от своя страна е сегашната столица на държава от пределите на Европейския съюз. А Ванкувър все още не е в никоя столица на нито една държава още по-малко от Европеския съюз. За какви сравнения тогава можем да говорим...?! :lol:
Aлилуя и Алелуя и Алелуя.......
Ако трябваше да измина 8000 километра за да се "натреса" на София/Люлин пак, то би било ужасно.
Публикувай отговор