Снимки

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Снимки

Мнение от compaq »

Търся сайт където да кача снимки и видео (клипчета от не повече от 3-5 мин), но там да могат да ги виждат само хора, на които аз да дам парола за достъп и да не се налага те да инсталирват каквото и да е на тяхния компютър, за да виждат и изтеглят снимките и ведеото. Затова не желая dropbox, хората там трябва и те да създават акаунт, а аз искам да избегна инсталация или регистрация на хората, с които споделям снимките. Ако знаете сайт, където само да им дам парола на хората и като я напишат да виждат и свалят снимките.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Снимки

Мнение от pumpy »

Picasa няма ли форма да се гледа само с покана ?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Снимки

Мнение от optics »

Пропуснал си да напишеш дали е важно сайта да е безплатен и дали паролата е задължителна.
Аз ползвам box.com (и не мога да разбера защо dropbox е по-популярен). Мога да давам линкове към отделни файлове, както и линкове към цели директории на приятели и те НЕ Е необходимо да имат акаунт за да ТЕГЛЯТ. Но не може да плейват (филми) директно, нито има парола. Сиреч сигурността е дето има една дума, security by obscurity.
Същата сигурност е и в ютуб и пикаса/гугъл плюс --- може да се даде линк (също както в box.com той е достатъчно сложен та да го налучка някой случайно) но не може с парола.
За фейса не знам - някога не можеше и това е една от основните причини да не го обичам - човек можеше да види снимките на приятелите си, само ако се запише и той за "мембър".
С парола може ако имаш платен хостинг . На unix машина се прави едно просто текстово файлче .htaccess и после се пише една проста команда в терминала която да създаде файла с криптираната парола. Не ми е известно обаче тоя номер да се предлага на безплатен хостинг.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Снимки

Мнение от compaq »

Мерси за отговорите. Вчера инсталирах пикаса, но като трябва да изпратя снимките трябваше да кликна на Gmail, за да ги изпратя. Тогава защо ми е тази програма, ако пак чрез пощата ще ги изпращам... Незная, може и нещо да не съм разбрал както трябва .... А пък и щом от мен се изисква да инсталирам тази програма, сигурно и на хората, на които ще показвам снимките трябва да я имат, за да ги гледат.

Ако има безплатен сайт ще е за предпочитане. На мен ми трябва само временно и за кратко време, след това ще изтрия всички публикувани снимки. За парола споменах, защото за друго не се сетих, защото не искам всички да виждат снимките, а само определена група от хора.
Ще разгледам box.com, мерси за идеята. Всъщност, ако използвам box.com хората отсреща трябва ли да инсталират нещо?

Мисля си също, ако направя профил на сайта за качене на снимки и дам юзернейм и парола на хората. Там няма да качам други файлове, така че няма опастност да виждат нещо друго. Ще взема да потърся сайтове за това, които не са на български, че групата от хора, за които са снимките не всички знаят български.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Снимки

Мнение от optics »

compaq написа:Мерси за отговорите. Вчера инсталирах пикаса, но като трябва да изпратя снимките трябваше да кликна на Gmail, за да ги изпратя. Тогава защо ми е тази програма, ако пак чрез пощата ще ги изпращам... Незная, може и нещо да не съм разбрал както трябва .... А пък и щом от мен се изисква да инсталирам тази програма, сигурно и на хората, на които ще показвам снимките трябва да я имат, за да ги гледат.

Ако има безплатен сайт ще е за предпочитане. На мен ми трябва само временно и за кратко време, след това ще изтрия всички публикувани снимки. За парола споменах, защото за друго не се сетих, защото не искам всички да виждат снимките, а само определена група от хора.
Ще разгледам box.com, мерси за идеята. Всъщност, ако използвам box.com хората отсреща трябва ли да инсталират нещо?

Мисля си също, ако направя профил на сайта за качене на снимки и дам юзернейм и парола на хората. Там няма да качам други файлове, така че няма опастност да виждат нещо друго. Ще взема да потърся сайтове за това, които не са на български, че групата от хора, за които са снимките не всички знаят български.
Твърдо не ! Хората които ще гледат снимките в Пикаса нямат нужда от програмата, а само от браузър. Нещо повече - ти също нямаш нужда от нея за да качваш снимки. Недоразумението идва от това че "пикаса" е едновременно име на сайт и име на програма. Можеш да качваш само през сайта, само с браузър без да инсталираш нищо !
Бокс-а го споменах като алтернатива на дропбокса която не изисква регистрация. Предимството му пред пикаса е за файлове които не са нито снимки нито видео (тоест това не е твоя случай), щото в пикаса може да качваш единствено снимки и видео. В твоя случай (снимки и видео) бокс няма никакви предимства пред пикаса.
Ако секретността е на първо място, тогава зипваш снимките с парола и качваш в бокс зипа. После (в отделен емайл) даваш на приятелите паролата. Те си изтеглят зипа на своя компютър и си го раз-зипват вкарвайки паролата. Тоя метод обаче не е подходящ за хора "скарани" с компютрите. Сиреч стигаме до добре известния факт че сигурността и удобството обикновено не вървят ръка за ръка. Още повече че зип паролите са доста по-лесно разбиваеми от тези на други популярни, но все пак по-слабо популярни архиватори, напр 7zip и rar. Решение на тоя проблем е - ти да инсталираш някой от тях и да правиш "саморазпУкващи/саморазпАкващи" архиви. В бокс-а ограничението за размер на файл е 250Мб а в дропбокса мисля че е повече.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Снимки

Мнение от ablood »

Аз вече ползвам http://fastpic.ru/. Бързо и лесно. Само дето изскачат разни рекламни прозорци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
compaq
Мнения: 347
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 1:29 am
Местоположение: MTL

Re: Снимки

Мнение от compaq »

Много благодаря за идеите и разясненията. За пикаса явно съм се объркал програматата със сайта. Ще намеря време тия дни да ги разгледам по-подробно. Снимките и видеота не са чак толкова ценни, че чак някой да тръгне да разбива парола към тях. Просто са повечко и ще останат хубав спомен за пресъстващите на снимките хора, ако успея да им ги изпратя, че няма да имам толкова време да си играя да ги разпращам на всеки един поотделно. От друга страна ми се иска самите хора да решат коя снимка харесват и да си я свалят, вместо аз да решавам на кого какво да изпращам. От трета старана ако има някаква парола, все пак няма да са на разположение на всички. Накак си го предпочитам, отколкото само с линк, колкото и да е сложен той.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Снимки

Мнение от 7George »

Мисля, https://www.flickr.com/" също предлагат подобна възможност.
Embrace your climate change!
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Снимки

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа: Сиреч сигурността е дето има една дума, security by obscurity.
Не съм го чувал, но ме кефи тоя израз!
:D :drinks:
За съжаление едва ли върши сериозна работа такава сигурност.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Снимки

Мнение от Independent »

Kan_Tangra написа: Не съм го чувал, но ме кефи тоя израз!
От колко време си в бранша, викаш?
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Re: Снимки

Мнение от fe_ya »

Филмчета можеш в ютуб да качиш и да ги гледат само след като дадеш линка - не се откриват по друг начин.
Снимки - зависи кой ще ги гледа - снимка.бг предлага опция за парола.
Публикувай отговор