Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от todor73 »

От няколко години не живея в Монреал и го позабравих къде беше хубаво и къде не. Мдаа като казвам хубаво место, не е баш за Уестмаун и компания, а по-скоро непроблемно место, и точно за место питам, а не да кажем глобално Лашин, Ласал. Засега гледам в двете крайности на острова където се намират все още бунгала за 250К с ремонти де, но това не ме бърка. Малко си е циганийка където има блокове, но си има и хубави спотчета, къщички с градинки с две коли отпред...
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от Kpetrov »

За мен хубаво място е по възможност там където работиш, а не да прекараваш по още 2 часа в трафика.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от klisurov »

Темата ми прилича на провокация ;)

Ville-Émard
Kpetrov написа:За мен хубаво място е по възможност там където работиш, а не да прекараваш по още 2 часа в трафика.
Местоработата (често) се сменя, означава ли това да сменяме и дома си?
За нас проблем би било месторабота не северния бряг - ще трябва да пресичаме острова, а Decarie си е проблематичен.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от 7George »

Ако примерно си писател, и си работиш вкъщи - какъв е проблема? 8)
Embrace your climate change!
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от davidT »

Хубаво место за купуване на къща в Монреал
За един една дървена барака от летви на 70-80години в село на 20км от Монреал , и струваща майка си и баща си пари е перфектна къща,за друг пък е друго.Така че ,смятам знаеш :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от ablood »

davidT написа: За един една дървена барака от летви на 70-80години в село на 20км от Монреал , и струваща майка си и баща си пари е перфектна къща,за друг пък е друго.
За друг е перфектна нова къща с всички стени от истински тухли за много по-малко пари и близо до центъра. Успех с намирането.

ДавиТко е първият провокатор.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от Kan_Tangra »

davidT написа:
Хубаво место за купуване на къща в Монреал
За един една дървена барака от летви на 70-80години в село на 20км от Монреал , и струваща майка си и баща си пари е перфектна къща,за друг пък е друго.Така че ,смятам знаеш :D
Абе кое е това село, че не мога да се сетя!
Бтв, тия 20 километра, ако случайно минават през Декари може да ти се видят като 200.

Всъщност магистралите могат да се избегнат. Имаше една спирка на метрото 'Мърморя си'. Ама тя сигурно не е там, а в някое друго село, защото единственият плюс, говори се, е, че там обществен транспорт няма.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от todor73 »

davidT написа:
Хубаво место за купуване на къща в Монреал
За един една дървена барака от летви на 70-80години в село на 20км от Монреал , и струваща майка си и баща си пари е перфектна къща,за друг пък е друго.Така че ,смятам знаеш :D
А, аз този филм вече съм го гледал, ако намекваш за "другото место, примерно Варна", там с чиновническа заплата, смятах, струвах, изход не можах да намеря, хем всичко е от тухли, та нема как, ще се мъча тук, благодаря за загриженоста все пак.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от silvestur »

West Island е вариантът за семейства с деца, заради добрите училища. Каквото и да казват някои, доброто публично училище (и съответната семейна/социална среда) е за предпочитане пред частното. Бих търсила в близост до влакова спирка (Pointe-Claire, Beaconsfield, Pierrefonds - без най-източната част). Ако училището не е приоритет - кондо в широк център, но това май не е опция за вас...
Последно промяна от silvestur на Вто Сеп 29, 2015 11:02 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от pumpy »

todor73 написа:
davidT написа:
Хубаво место за купуване на къща в Монреал
За един една дървена барака от летви на 70-80години в село на 20км от Монреал , и струваща майка си и баща си пари е перфектна къща,за друг пък е друго.Така че ,смятам знаеш :D
А, аз този филм вече съм го гледал, ако намекваш за "другото место, примерно Варна", там с чиновническа заплата, смятах, струвах, изход не можах да намеря, хем всичко е от тухли, та нема как, ще се мъча тук, благодаря за загриженоста все пак.
Не, провокацията беше за блъди и той й реагира :lol:
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от Bubi »

silvestur написа:West Island е вариантът за семейства с деца, заради добрите училища. Каквото и да казват някои, доброто публично училище (и съответната семейна/социална среда) е за предпочитане пред частното. Бих търсила в близост до влакова спирка (Pointe-Claire, Beaconsfield, Pierrefonds). Ако училището не е приоритет - кондо в широк център, но това май не е опция за вас...
Не знам защо реши, че добрите училища са точно там, може би защото ти живееш там и твоите деца учат там. Добри и лоши училища има навсякъде. Точно съм на тази тема в момента.

Да ти кажа todor73, че темата ще стане най-вероятно около 100-на страници в оплюване на "различните от моя квартал" и ти няма да си намерил отговора.
silvestur
Мнения: 166
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 4:50 am

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от silvestur »

Най-добрите начални училища са във Ville de Mont-Royale, но там покупка нa собствено жилище в рамките на 250000-300000 не е възможна. Не случайно споменах добрата семейна/социална среда. Моят син изкара две години в едно от така наречените ecoles defovarisees, където ситемата беше желязна и аз като учител нямах никакви забележки по отношение на образователната и възпитателната част (тук те са донякъде разграничени). Средата обаче играе сериозна роля...
Според мен тази тема е обречена на заглъхване, защото този спор се е водил и преди. Този форум е на доизживяване и вече не останаха достатъчно хора мотивирани за сериозни дискусии по подобни въпроси. Не вярвам, че авторът търси провокации и затова реших да споделя личното си мнение. Моят опит в никакъв случай не изключва по-добри варианти в други части на града.
Последно промяна от silvestur на Вто Сеп 29, 2015 10:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от Bubi »

Според мен средата в училището ще е такава, каквато е средата в съответния квартал. Особено в примера.
Както и да е, пожелавам успех на тодор в търсенето. Цените на жилищата паднаха в момента, дано да намери това, което го устройва.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от davidT »

todor73 написа:нема как, ще се мъча тук, благодаря за загриженоста все пак.
Толкова съм загрижен за теб и за това каква къща/барака уж ще си купиш,че не мога да спя по цели нощи :D :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Хубаво место за купуване на къща в Монреал

Мнение от ablood »

Идва сезонът в който ще трябва да подновиш грижата си за студуването ни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор