Документ за роднинство

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Документ за роднинство

Мнение от Мъхеста Брада »

Пак се извинявам че питам ..... и ще се опитам да е по-ястно.

Казаха ми че имало някакъв документ за роднинство. Свалял се в PDF попълвал се и се носил на адвокат да се завери подписа.

Въпроса е:
.... къде е този документ да го сваля?

Благодаря предварително.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Документ за роднинство

Мнение от Bistra »

Роднина на кого? ZZ top? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документ за роднинство

Мнение от Koko »

Мъхеста Брада написа:Пак се извинявам че питам ..... и ще се опитам да е по-ястно.

Казаха ми че имало някакъв документ за роднинство. Свалял се в PDF попълвал се и се носил на адвокат да се завери подписа.

Въпроса е:
.... къде е този документ да го сваля?

Благодаря предварително.
Това че искаш да помогнеш на близките ти в България да имигрират към Канада е наистина хубав жест от твоя страна, дано те да го оценят.
Това което обаче трябва да сте наясно че докато те самите не се заинтересоват какво трябва да направят за да имигрират, т.е. какви са изискванията по имиграционната процедура - нещата няма да се получат. Това че имат близък в Канада е съществен плюс, но не е достатъчно за да успеят да минат процедурата. А ако разчитат че ти ще свършиш работа вместо тях, накрая най-вероятно всички ще се окажете разочаровани.
Мястото от където трябва да започнат е официалният сайт:

https://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/"

Тук са отговорите на основните въпроси, както и формите които трябва да се попълнят.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: Документ за роднинство

Мнение от Мъхеста Брада »

Ами аз пак много се извинявам че въобще тогава пиша тук, но искам да поясня че не на всички живота ни минава в интернет.
Тези на които им минава - добре поздрави. Но аз имам средно по 2-3 дни на всеки 2 седмици средно да влезна, а те и толкова нямат. Такива са обстоятелствата и се надявам да не се налага да давам обяснения защо.

Та когато питах в квартала ми дадоха този форум и ми казаха че на всеки мой въпрос ще има точен и пълноценен отговор. Не ми казаха обаче че ще питам, а отговора ще бъде да ходя и да си потърся сам.
Много се надявам да не са ме подвели.

Бих помолил ако някой въобще ми отговаря да ми отговаря на въпроса а не да ми дава съвети кой какво и как да прави.
Благодаря много.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
bengazi
Мнения: 153
Регистриран на: Вто Сеп 17, 2013 2:39 pm

Re: Документ за роднинство

Мнение от bengazi »

Здравей, обикновено не пиша и акъли не давам.Последният пост обаче ме подразни ужасно(предполагам не само мен).Никой тук няма да те хване за ръчичка и твоите близки и да те преведе през процедурата.Коко е винаги бил готов да помогне с каквото и където може с информация и много правилно и интелигентно без да се нервира като мен ти го е обяснил.
Моля, никой тук няма да те пита защо не влизаш и защо не можеш да четеш в нета, но никой тук не длъжен на някого.Получаваш помощ за конкретни въпроси след като си се потрудил да се осведомиш и не ти е станало ясно и ако някой друг има инфо и ЖЕЛАЕ да го сподели го прави.Не ти давам съвет а ти казвам от опит процедурта е дълга и се мени постоянно.Тъйкато моят френски не е перфектен а всичко по нея трябва да се следва стриктно(английския ми е на доста ниско ниво) ползвам човек който се занимава с това за помощ в следване поредността на всички формуляри и коректността на попълване (срещу заплащане), а има и фирми доколкото знам които се занимават с това.
Успех, и не бъди "нахален", а учтив и доволен че някой дава правилен съвет или информация!
15/10/2013 документи
01/04/2014 изтеглени пари
15/04/2014 AR
22/04/2015 доп. документи
26/09/2015 Certificats по пощата
13/10/2015 Sydney
19/04/2016 processing
08.07.2016/15.07.2016 - Examens médicaux/passés
03.10.2016/17.11.2016-покана визи/визи
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: Документ за роднинство

Мнение от Мъхеста Брада »

Така като чета имам чувстяото че голяма част тука са си направили всичко сами и чак след това са дошли в тоя форум да пишат .... и аз не знам какво и да го е страх човек да ги попита каквото и да е било само защото никой не е длъжен на никого.

А пъкй аз с цялата си наглост и бесрамие си позволиг да попитам за даден документ. Чудя се как ли не ме беше срам и как съм бил толкова загубен да не знам че такъв документ се казва: Déclaration du parent ou de l´ami(e) au Québec. Колко блозо до акъла е независимо дали знам френски или не.

Да са живи и здрави тая част от хората, които ползват лични съобщения. Явно има и такива които се чувстват задължени .... ДА ПОМОГНАТ.

п.п. А за други които ще им трябва и ще се надяват на помощ ето документа:
http://www.monquebec.net/immigrer/documents/D13.pdf"
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Документ за роднинство

Мнение от milly »

Оле, този образец от 2007-ма ли е? :wasntme:
Министерството отдавна не се казва Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles.
За съжаление не съм запозната със sponsorship (ако за това става въпрос), не мога да помогна
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Документ за роднинство

Мнение от pumpy »

milly написа:Оле, този образец от 2007-ма ли е? :wasntme:
Министерството отдавна не се казва Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles.
За съжаление не съм запозната със sponsorship (ако за това става въпрос), не мога да помогна
Документа обаче, създава нещо, което се нарича "мечешка услуга"....
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Документ за роднинство

Мнение от Bistra »

pumpy написа:
milly написа:Оле, този образец от 2007-ма ли е? :wasntme:
Министерството отдавна не се казва Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles.
За съжаление не съм запозната със sponsorship (ако за това става въпрос), не мога да помогна
Документа обаче, създава нещо, което се нарича "мечешка услуга"....
Mи те ZZ top са група от времето на баща ми. Не съм била родена тогава дори. :D
Спонсорството на роднини не го ли отмениха?
Да влезе любезният личен Мечо, моля да помогне!
Доколкото знам единственият начин за имиграция по този начин си остава чрез брак...Само дето желаещите да си сложат главата в торбата не са много. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
silenn
Мнения: 12
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 4:10 pm

Re: Документ за роднинство

Мнение от silenn »

Ако може малко по сериозно да му отговорите на мъхеста брада - как да заобиколи законния начин .

оферта номер :
1. карго - скрий ги в контейнер
2. кажи им да се представят за сириици - много модерно е на последък - (бежанци)
3.върни се в Бг и си разменете местата . (смяна самоличността)

Надявам се да съм ти бил полезен - ако ли не - има официален сайт . - там може да прочетеш всичко + изтегляне на всички бланки - има и избор език ЕН и ФР . Няма да ти отнеме повече време отколкото да пишеш тук - инф. която не казваш на 100% .
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Документ за роднинство

Мнение от Bubi »

И аз мисля, че спонсорството за роднини го отмениха още преди 2-3 години с изключение на събиране на семейство. Сега за родителите май издаваха някакви супервизи, за които си длъжен да направиш медицинска застраховка за определена минимална сума на ден.
Аватар
Мъхеста Брада
Изгонен от форума
Мнения: 58
Регистриран на: Пет Сеп 11, 2015 11:04 am
Местоположение: MTR
Обратна връзка:

Re: Документ за роднинство

Мнение от Мъхеста Брада »

milly написа:Оле, този образец от 2007-ма ли е? :wasntme:
Министерството отдавна не се казва Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles.
За съжаление не съм запозната със sponsorship (ако за това става въпрос), не мога да помогна
Еми извинявам се ама аз както поясних преди аз идея си нямам от тая програма.
Интересното е че отговорите трябва да се вадят с ченгел.
Намерих някакъв документ и чак след като го намерих се обявнява какво е имало и какво няма вече.
А преди това - изблик от остроумие.
Ено Рауд: Маншон, Полуобувка и Мъхеста Брада
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Документ за роднинство

Мнение от IRA »

Ако отидеш на десета страница на този pdf пише какви документи ти трябват :

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... en-dyn.pdf"

1.Act or certificate of birth of the family member domiciled in Québec
2.Valid Québec medicare card
3.Canadian passport, citizenship certificate or valid permanent resident card (front and back)

Recognized family members
are: spouse, son or daughter,
father or mother, brother
or sister, grandfather or
grandmother


Предполагам ,че носят пресниманите докумети и оргиналите до общината за заверка вярно с оргинала.Едно време струваше 5 долара и ти слагайа печат.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Документ за роднинство

Мнение от milly »

Мъхеста Брада написа:
milly написа:Оле, този образец от 2007-ма ли е? :wasntme:
Министерството отдавна не се казва Ministère de l’Immigration et des Communautés culturelles.
За съжаление не съм запозната със sponsorship (ако за това става въпрос), не мога да помогна
Еми извинявам се ама аз както поясних преди аз идея си нямам от тая програма.
Интересното е че отговорите трябва да се вадят с ченгел.
Намерих някакъв документ и чак след като го намерих се обявнява какво е имало и какво няма вече.
А преди това - изблик от остроумие.
човек, аз също си нямам идея от тая програма. Кандидатствах и дойдох по стандартната квебекска програма. Просто забелязах и констатирах, че формулярът ти е стар.
Не знам кого визираш с остроумието и ваденето на отговори с ченгел, но това със сигурност не ми е в стила. Включвам се, когато има кво да кажа и с какво да помогна. Здраве да е
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Публикувай отговор