помагат ли си българите?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: помагат ли си българите?

Мнение от optics »

Aaa kwon-do ! Инрересно техните приятели защо са им избрали апартамент от които да им се доплаче.
А какво стана със Сашо-сеемсеиедно ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помагат ли си българите?

Мнение от pumpy »

optics написа:
Aaa kwon-do ! Инрересно техните приятели защо са им избрали апартамент от които да им се доплаче.
А какво стана със Сашо-сеемсеиедно ?
Хей, аз избрах апартамента защото:
- бях в Канада за повече от една година и сивите блокчета не ми пречеха;
- месец за месец в Монреал не е лесно да се намери за парите, които те бяха готови да похарчат;
- апартамента беше на комуникативно място и според мен не беше лош;
- не очаквах че имат ТАКИВА очаквания;
- не знаех, че когато ми дойдат за първи път на гости ще ме попитат: "къде тие къщата с басейна :o "
- изобщо тяхното беше една ОРГОМНА грешка/разочарование и провал;

Днес са си в Толстой/Свобода/Надежда и са щастливи......Той е един от "успешните" зъболекари, модели на батката в БГ. Аз съм светлинни години назад от него и мога само да му дишам праха :rofl:

За таксито, дупките и всичко останало не нося отговорност ;)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: помагат ли си българите?

Мнение от optics »

Точно ! Ключовата дума си я казал - очаквания.
Повечето хора, с изключение на потомствените аристократи, не са се родили в разкош, но впоследствие когато си подобрят стандарта значително, НЯКОИ от тях тотално забравят, че е ВЪЗМОЖНО да се живее и бедно. Дали е генетично ;-) дали е въпрос на семейно възпитание - не знам, но факт е че тоя феномен не е функция на жизненото ниво, което е постигнал даден човек, тъй като има мнооооого богати хора които не забравят а има и не чак толкова богати, но затова пък тотално забравили.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: помагат ли си българите?

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:
Aaa kwon-do ! Инрересно техните приятели защо са им избрали апартамент от които да им се доплаче.
А какво стана със Сашо-сеемсеиедно ?
Хаха!
Това е култова тема:
Яко е да се попрочетат мнения от преди 10 години. То май май е същото каквото и сега. Хора с розови очила, хора с черни, и такива, дето се карат и на 2та вида ... :D

Ето едно мнение на кандидат-емигрант, което ми хареса:
ДРАГИ МИ СЪФОРУМЦИ, бахмааму, с извинение, на моменти си умирам от страх, какво ще правя, като / и ако / пристигна. Ама те хората са казали - КОЙТО ГО Е СТРАХ ОТ МЕЧКИ, ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА ! И зарад туй, аз като патил ловец, мисля да си приготвя за неофициални случаи, повече кафяви гащи. Обаче стига съм се лигавил, нека да мина по същество! Това, което ние си правим сами със живота, никой друг не може да го направи!


Vouloir c'est pouvoir!

Със здраве, и късмет на всички ни - ще ни трябва!
Друго, което забелязах, ако някой черноглед се изкаже, има някои го нападат с много злоба. Явно на много народ на косъм им държат нервите и не искат да се дума за табутата.
Ей това аз не мога да го разбера. Аз от истината не обичам да бягам. И хубаво да е, и лошо, по-добре е да се казват нещата с истинските им имена.

Тони, ти може и да си минал интервюта, но докато не минеш голямата вода, си оставаш кандидат-емигрант.
Емигрант е, когато си емиграл. Ти емигрирал ли си? Не. Следователно си кандидат емигрант.
За това, че като дойдеш и се издигнеш и това ще да е причината да не пишеш повече във форума, хубаво, ама то всички водолази точно това разправят.
А дали си водолаз? Това никой не знае, докато не се случи. Но има една поговорка "куче, което много лае, не хапе". Така и с кандидат-емигрантите. Които са най-сербез и бият най-много тъпана, най-често най-бързо сгъват платната и обръщат плочата като опре ножа до кокала.
А и зевзеците, и редовите писачи са видели мноого много такива случаи в нашия форум.
Разбира се, на вас ви пожелаваме да не сте от 'водолазите'.
:drinks:
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: помагат ли си българите?

Мнение от ivandaman »

Тони, понеже са ти заключили темата за Ванкувър, само искам да спомена че ако наистина имаш уредена квартира и работа в Уест Енд, правилно си се ориентирал.. Уест Енд (и даунтаун по принцип) е възмовно най-доброто място за новопристигнали във Ванкувър (лично мнение както обикновенно) .. Според мен ще ти хареса. Има атмосфера в района и е пълно с кафета, ресторанти, барове, пъбове бутици, магазини и т.н. Всичко ти е наблизо. Жалко че ще пристигнеш след лятото но в този район живота кипи целогодишно..

Успех от мен..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: помагат ли си българите?

Мнение от tonny »

ivandaman, благодаря за пожеланието, успех и на вас. :y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помагат ли си българите?

Мнение от pumpy »

newcomer написа: е добре де пумпи
да се съглася ,че си прав
но не е ли истина ,че за 15 години обиколи цяла северна америка
докато най накрая единствено те наеха на работа в затвора на нанавут
Няма как да е истина след като съм имигрирал през 2004, никога през живота си не съм бил в Нунавут, имам практика в БК, и съм работил в BVCC
Иска ми се да съм "обиколил" цялата Северна Америка, но за съжаление съм работил само в Аризона, Колорадо, Ню Фаундлен, Северните Територии и БК. Мечтата ми е Barrow Alaska, но за сега е на изчакване.

Виж, ако кажеш, че един мрачен мартенски ден през 2004 (най-вероятно, събота 27 март) сме се виждали и съм бил у вас, това би било истина, защото се е случвало. Всичко останало, което пишеш за мен обаче е "приказки от 1001 нощ", сори
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: помагат ли си българите?

Мнение от newcomer »

pumpy написа:
newcomer написа: е добре де пумпи
да се съглася ,че си прав
но не е ли истина ,че за 15 години обиколи цяла северна америка
докато най накрая единствено те наеха на работа в затвора на нанавут
Няма как да е истина след като съм имигрирал през 2004, никога през живота си не съм бил в Нунавут, имам практика в БК, и съм работил в BVCC
Иска ми се да съм "обиколил" цялата Северна Америка, но за съжаление съм работил само в Аризона, Колорадо, Ню Фаундлен, Северните Територии и БК. Мечтата ми е Barrow Alaska, но за сега е на изчакване.

Виж, ако кажеш, че един мрачен мартенски ден през 2004 (най-вероятно, събота 27 март) сме се виждали и съм бил у вас, това би било истина, защото се е случвало. Всичко останало, което пишеш за мен обаче е "приказки от 1001 нощ", сори

ok.това е верно
но винаги ми е било интересно това да предпочиташ да работиш по затворите и на диви места където човешки крак почти не е стъпвал
това някакво вътрешно предизвикателство към нестандартното ли те кара да го правиш или просто нямаш към настоящия момент да си развиеш частна практика в някое доста по култивирно место

щото е малко странно да зарежеш питомното за да гониш дивото и единствено мотивацията за малко по вече свободно време някак си не ми звучи състоятелно
но знам ли,хора разни

при теб как е ,мотивиран избор или липса на друга алтернатива
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помагат ли си българите?

Мнение от pumpy »

newcomer написа: при теб как е ,мотивиран избор или липса на друга алтернатива
Батка, това е моя избор, защото "дивото зове"
В БГ работех в Радомир, ако и да имам къща, където е бил кабинета на дядо ми и не би ми струвало кой знае какво да си направя кабинет в центъра на София - не ме е привличало.
Винаги съм си мечтаел да имам мобилен кабинет и да пътувам по села и паланки и да лекувам, там където има нужда;
С течение на обстоятелствата, понеже не много зъболекари са луди като мен, там където ходя има голяма нужда от зъболекар, хората имат добри бенефити (защото са диви чукари) и аз мога да правя добри кинти за лимитираното време, което работя. Е ако мога да си изплатя студентския заем/къщата и да събера кинти за инвестиция за лимитирано време, защо да не го правя ?
Ти някога бил си в затвор по собствено желание ? За мен това беше невероятно изживяване, пациентите са невероятни като такива, заплащането е много добро, работата е ненатоварваща, защо да виждам 15 души на ден, като мога да виждам 6-7 и да правя същите кинти ?
Е как да се откажа от мечтата си, доброто заплащане, свободното време ???
Да се забия някъде в кабинет, всеки ден едно и също, на едно и също място, просто :n:
Ако и когато се преместя в Денвър и започна работа от 8 до 5 ще съм най-нещастния човек на този свят и затова го отлагам колкото се може повече.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: помагат ли си българите?

Мнение от optics »

Мой учител от гимназията (по соц в България) се премести да преподава в затвора и беше много доволен. (не съм правил сметка дали е засякъл Кошлуков, Тренчев и други видни затворници)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помагат ли си българите?

Мнение от pumpy »

myhata II написа:
Ние пък взехме че и ти повярвахме ! :lol: :D :lol:
Муха, ако знаеш колко ми пука, просто не можеш да си представиш...
Темата е за помощта и българите:
- ти избираш да помагаш като убеждаваш всички, че тук е долна дупка, има бунгала, студено и кой знае още каква помия;
- аз предпочитам да показвам, че мечтите са осъществими;

Кой кого ще чете и кой път ще избере си е техен избор и във всеки случай и двамата сме полезни. Но аз лично не те чета и отговора ми тук не е за теб, а за тези които искат да четат и искат да чуят нещо различно от "помията" на няколко фантома в този форум;
Преди години едната от двете български зъболекарки в Монреал ми каза" забрави за професията си, няма да стане"
Един професор в МакГил ми каза същото;
Е аз доказах, че СТАВА, не само едни път, а два пъти (и жена ми и аз).

Аз намирам позитивната информация за помагаща и мотивираща. Аз не съм нещо особено, ако аз съм успял да постигна, това което сикам, няма причина и друг да успее. И не ми е необходимо ти да виждаш живота ми като успех или не.....
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: помагат ли си българите?

Мнение от Koko »

7George написа:
Koko написа: Аз пък се сетих за един стар лаф - Ако дадеш на някой 20 долара на заем и повече не видиш този човек, значи най-вероятно си направил добра инвестиция.
:D Някои такива длъжници пак идват обаче и викат: "Ама какви 20 долара, това беше много отдавна, още ли помниш... "

Българите си помагат, ама не всички и не на свекиго се помага. Помагайте и не очаквайте нищо в замяна, ако така ви харесва. Както и на другите хора по света. 8)

Най ги мразя тия, дето ти навират някаква ненужна услуга, за да си им длъжен после нещо, по техните представи поне..
Знам история за човек взел на заем доста по-голяма сума, след това изченал за 5-6 години и когато се беше появил отново, не само че беше забравил че дължи пари, но беше тръгнал да иска още.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: помагат ли си българите?

Мнение от myhata II »

Въпреки че ми изтриха въпросите към теб Пумпи, чакам снимков материал от твоите постижения, които непрекъснато ни ги натякваш
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: помагат ли си българите?

Мнение от Marto »

Мух, голям воайор си бе майна. :D
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: помагат ли си българите?

Мнение от myhata II »

Marto написа:Мух, голям воайор си бе майна. :D
Така е Марто, приемай го както искаш, важното е да хване дикиш, капиш ? ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор