Express Entry - новата процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Не е задължително да. А линка и те са ти посочили: fswp ;)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Sunflower написа:Чакай сега ти май четеш не за приравняване за имиграция, а за кандидатстване във ВУЗ в Канада. Не ти трябва тази форма. Аз ги пусках моите октомври 2014, но преди няколко дена влизах да чета и нищо нямаше променено. В предишен пост бях посочила линка с изискванията от wes, който ви трябва. Гледате за FSWP, те изискванията са си същите, само платформата смениха на Express entry.
Не, точно за ECA рипорт съм се регистрирала. На Application Summary най-долу е опоменато Purpose of Evaluation: Immigration, ECA Package... За момент ми мина през ум, че съм направила друг application!
А иначе това, което бях копирала, е от хиперлинк document submissions checklist, който е в автоматичния мейл, изпратен ми от WES.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Ясно, разбрах те. За различни неща сме говорили.
Както сама си открила optional е академичното приравняване, а аз за чеклист имах предвид този от пакета, който се праща към имиграционните вече. Да погледнеш там какво искат и, ако не пише дипломи с апостил, а само преведени, че искат, да не се тревожиш като не ги върнат от wes. :)
Landed: 25.06.2016 Toronto
Des1
Мнения: 31
Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 5:08 pm

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Des1 »

Sunflower написа:Ясно, разбрах те. За различни неща сме говорили.
Както сама си открила optional е академичното приравняване, а аз за чеклист имах предвид този от пакета, който се праща към имиграционните вече. Да погледнеш там какво искат и, ако не пише дипломи с апостил, а само преведени, че искат, да не се тревожиш като не ги върнат от wes. :)
Пратих ги днес. В понеделник са там. Каквото - такова. Трябва да я карам по-спокойно, все пак това е едва началото... :)
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

На мен ми върнаха документите заедно с репорта.
georgi9110
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 3:59 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от georgi9110 »

Здравейте на всички,

Абсолютно нов съм тук и не съм много запознат с процедурите за имиграция в Канада.
За съжаление нямам много време и не мога да изтеча всички теми тук.
Не мо стана много ясно например точковата система. Веднъж срещам максимален брой точки - 100, друг път - 450 са били достатъчни. Бихте ли ми обясни ли за какво става точно на въпрос?
Моят случай е:
-магистър Финанси и счетоводство.
-английският не мисля че ще ми е проблем
-над 2 години работя в международна компания в Финансовия отдел

Според вас какви са ми шансовете да ме одобрят за имиграция? Благодаря предварително :)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

georgi9110 написа:Здравейте на всички,

Абсолютно нов съм тук и не съм много запознат с процедурите за имиграция в Канада.
За съжаление нямам много време и не мога да изтеча всички теми тук.
Не мо стана много ясно например точковата система. Веднъж срещам максимален брой точки - 100, друг път - 450 са били достатъчни. Бихте ли ми обясни ли за какво става точно на въпрос?
Моят случай е:
-магистър Финанси и счетоводство.
-английският не мисля че ще ми е проблем
-над 2 години работя в международна компания в Финансовия отдел

Според вас какви са ми шансовете да ме одобрят за имиграция? Благодаря предварително :)
Здравей Георги и добре дошъл!

Без четене няма как да стане, но форума нека ти е като допълнително четиво, важното е да се чете първо от официалните страници! Бих те посъветвала да започнеш от тук:

http://www.cic.gc.ca/ENGLISH/immigrate/ ... /index.asp"

Объркването ти идва от факта, че преди по Федералната процедура максимума бяха 100 точки. От 1 януари обаче се появи Express entry, нова система за кандидатстване за имиграция в Канада, която покрива следните 3 икономически програми за кандидатстване: Federal Skilled Worker Program /Федералната процедура/, Federal Skilled Trades Program, Canadian Experience Class както и провинциалните имиграционни програми. Максималният брой точки при Express entry са 1200, а минимален няма, тъй като от подалите кандидати документи /мисля че всеки месец е като време/ се избират определен брой с най-високия резултат и така минималният праг е различен всеки месец според регистрираните.
Има доста за четене, според мен имаш шанс, основните критерии са образование, възраст, стаж и език не на последно място, даже бих казала на първо. Задължително трябва да покриеш изискванията и да предоставиш сертификат IELTS за английски или TEF за френски. Като в твоя случай трябва да изкараш на всички компоненти на IELTS min 6.0 Вече сме коментирали в темата, но пак да спомена: трябва и дипломата да изпратиш за приравняване предварително / повечето ползвахме WES/, като за целта ти трябват нот.заверни копия, които се превеждат от лицензиран преводач и се изпращат за апостил в МОН. Нот.копия и преводи отново на всички необходими документи. Това на кратко за подготовката, ако изпускам нещо някой да добави.
Но като за начало е хубаво, освен да разгледаш хубаво сайта на CIC, да си направиш самооценка, за да се ориентираш колко точки би имал.
Успех с процедурата, ако решиш да я започнеш!
Landed: 25.06.2016 Toronto
georgi9110
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 3:59 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от georgi9110 »

Sunflower, благодаря ти много за бързия и изчерпателен отговор.

А къде мога да видя новата точкова система (кой компонент колко точки носи)?
Аз намирам само това http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp , което по твоите думи е старото оценяване. Благодаря предварително :)
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

http://www.cic.gc.ca/english/express-en ... ia-crs.asp"

тук и линковете на страницата по-долу
Landed: 25.06.2016 Toronto
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Даже тук: http://www.cic.gc.ca/english/express-en ... crs.asp#a1" , където пише Points breakdown, section by section е по-детайлното оценяване!
Landed: 25.06.2016 Toronto
georgi9110
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 3:59 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от georgi9110 »

Добре, къде са точките за българския стаж? Къде са точките за NOC (по-скоро изискване)? Това точкуването за FSWP ли е или за Express Entry и въобще каква е разликата?
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от partenieva »

Здравейте,

единственото нещо което не разбирам е как се прехвърлят точки на основния кандидат? Моля някой ако има резултат от експреса да го сподели, ни е сме се регистрирали януари и нямаме никакъв резултат.
Sunflower
Мнения: 109
Регистриран на: Чет Дек 01, 2011 6:38 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от Sunflower »

Съжалявам, но това не е процедурата, по която съм кандидатствала и по-скоро исках да дам насоки, от къде да се информирате подробно. Бих препоръчала и форума на http://www.canadavisa.com" там със сигурност има хора дори и вече стъпили в Канада по Express entry и бихте добили по-подробна информация както и отговори на въпросите си.

Успех!
Landed: 25.06.2016 Toronto
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от spaneva »

partenieva, за какво прехвърляне на точки питате? Точки не се прехвърлят. Напишете малко по-детайлно какво ви интересува.
georgi9110 написа:Добре, къде са точките за българския стаж? Къде са точките за NOC (по-скоро изискване)? Това точкуването за FSWP ли е или за Express Entry и въобще каква е разликата?
В линка, който Sunflower е дала по-долу, има две колони, първата е за кандидати със придружител (съпруг/а или живеещи на семейни начала), втората е за самостоятелни кандидатури.
Бг стажа попада в графа Foreign work experience, точки за НОК няма - НОК-а е условие за участие.

Ако ще ви е по-лесно гледайте на Express Entry като портал през който трябва да влезете, за да кандидатствате по FSWP. В момента има няколко програми по които може да се кандидатства: Federal Skilled Worker Program,
Federal Skilled Trades Program, and
Canadian Experience Class.

Независимо по коя от тях ще кандидатствате, процеса минава през: създаването на профил в Express Entry ->избиране на съответната програма -> попълване на онлайн формите. От там нататък нещата са си индивидуални в зависимост от програмата и точките на кандидата.
Аватар
skwestarz
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 3:52 am
Местоположение: Пловдив

Re: Express Entry - новата процедура

Мнение от skwestarz »

spaneva написа:
Ако ще ви е по-лесно гледайте на Express Entry като портал през който трябва да влезете, за да кандидатствате по FSWP. В момента има няколко програми по които може да се кандидатства: Federal Skilled Worker Program,
Federal Skilled Trades Program, and
Canadian Experience Class.

Независимо по коя от тях ще кандидатствате, процеса минава през: създаването на профил в Express Entry ->избиране на съответната програма -> попълване на онлайн формите. От там нататък нещата са си индивидуални в зависимост от програмата и точките на кандидата.
Здравейте,
ако в момента кандидатствам за Federal Skilled Trades Program, тъй като в момента стажът ми е за тази програма, мога ли 2016 да кандидатствам по Federal Skilled Worker Program, тъй като февруари ще имам нужния стаж да кандидатствам по тази програма (стажът ми ще е с търсена професия, от тази за Skilled Worker)? Стана малко объркващо :) Та въпросът ми е мога ли да си сменя профила по коя програма искам да кандидатствам преди да е изтекла едната година?
Публикувай отговор