От Канада в Европа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Трябва да си пълен идиот да си "купиш" на заем от банките дървено бунгало за 600 000 долара !
Ако някой хора се точат да се подпишат на банките за робство, да вземат първо да чукнат новинарските сайтове и да погледнат какво се случва по света !
Канада влиза в дълбока "РЕЦЕСИЯ", днес петрола на световния пазар чукна 40$ за барел !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от prace »

[quote="roumensp"]



Аз съм си купила къща според възможностите. Спри да се правиш на интересен. Бай дъ вей знаеш ли къде е Монтреал?
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: От Канада в Европа

Мнение от prace »

myhata II написа:Трябва да си пълен идиот да си "купиш" на заем от банките дървено бунгало за 600 000 долара !
Ако някой хора се точат да се подпишат на банките за робство, да вземат първо да чукнат новинарските сайтове и да погледнат какво се случва по света !
Канада влиза в дълбока "РЕЦЕСИЯ", днес петрола на световния пазар чукна 40$ за барел !
600К е евтиния..Вече няма такива. Имам колега, който работи при нас фул тайм до към 3 часа, после вечер работи на друго място.
Ама няма как купил си е къща в Делта преди година и половина за 620К. Мортгиджа му е $3500. Сега му се роди дете и трепери какво ще прави догодина, когато жена му трябва да се върне на работа и ще им трябва и дейкеър. Няма пари за дейкеър. всичко отива в банката.
Щото са му казали миналата година : Купувай сега, че е евтино. Догодина ще са по-скъпи къщите.
И явно не му се е ходело в Монтреал..
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: От Канада в Европа

Мнение от speedy »

prace написа:
600К е евтиния..Вече няма такива. Имам колега, който работи при нас фул тайм до към 3 часа, после вечер работи на друго място.
Ама няма как купил си е къща в Делта преди година и половина за 620К. Мортгиджа му е $3500. Сега му се роди дете и трепери какво ще прави догодина, когато жена му трябва да се върне на работа и ще им трябва и дейкеър. Няма пари за дейкеър. всичко отива в банката.
Щото са му казали миналата година : Купувай сега, че е евтино. Догодина ще са по-скъпи къщите.
И явно не му се е ходело в Монтреал..
Трябва да си пълен идиот, за да си купиш нещо, което да не можеш да си позволиш. Казали му.... мама и тати, ли? Не съм живял във Ванкувър, а само съм бил посетител. Затова не си позволявам да давам съвети за конкретни места, но едно бързо търсене изкарва много таунхаузи и кондовци за около $375-$450к във всеки от районите.

Когато си купувахме къща и имахме предварително одобрение за определена сума за ипотека, не се хвърлихме на максимума. Всеки с 6-ти клас образование (ако е канадско - 8-ми) може да си направи сметките, ако седне за половин час с най-добрите финансови съветници - молива и калкулатора.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

speedy написа: Когато си купувахме къща и имахме предварително одобрение за определена сума за ипотека, не се хвърлихме на максимума.
И аз така, ама жена ми се "хвърли" :lol: . Добре, че не кандидатствахме и двамата за тази ипотека, че тогава не знам къде щяхме да се намерим с къща ;)
Сега си праказваме с приятели, че видиш ли имали 30% от къщата си, понеже стойността й се била покачила - и кво ме грее това, месечната им вноска си е все същата. И те все още са със тези 5% даун, понеже плащат предимно лихви. Е ако и когато продадат може и да имат 30%, но това не го виждам скоро.......
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Павел написа:
myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
Предпочитам да живея под наем, така ми е по спокойно, имам си подземен гараж, зимата ми ринат снега, лятото ми подстригват тревата, есента ми събират шумата !
Какво по хубаво от това ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: От Канада в Европа

Мнение от roumensp »

myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:
Павел написа:
myhata II написа:За хората от другата страна на океана да уточня, че едно 90/95 % от хората в Канада къщите ги имат за "спестовни касички" !
:lol:
Муха, а твойта, исках да кажа на лендлорда, за какво я имаш :lol:
Аз съм волна птичка, не съм обвързан с договори, но за сметка на това си имам наематели !
Волна птичка-кукувичка - без собствено гнездо - за 10 години напълни гушата на лендлорда :lol:
Предпочитам да живея под наем, така ми е по спокойно, имам си подземен гараж, зимата ми ринат снега, лятото ми подстригват тревата, есента ми събират шумата !
Какво по хубаво от това ?
Ми и на Павел му събират шумата и му косят тревата или мислиш, че той обикаля с косачка из даунтаун. :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от pumpy »

myhata II написа:
Предпочитам да живея под наем, така ми е по спокойно, имам си подземен гараж, зимата ми ринат снега, лятото ми подстригват тревата, есента ми събират шумата !
Какво по хубаво от това ?
След 30-35 години да имаш нещо за продаване, вместо наемодателят ти да има нещо за продаване....
Години са толкова, защото взимам под внимание екстра разходите по подръжка на собствена къща.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: От Канада в Европа

Мнение от Павел »

Освен че обикалям с косачката и снегориначката по цял ден, нямам и подземен гараж (такъв се полага само на рентьорите :D ) та ми се налага да паркирам на плажа, при отлив де.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: От Канада в Европа

Мнение от Pointzero »

разликата между това да имаш собственост (макар тя да е на банката за 20-30 год) и да си под наем е:
в първия случай изхвърляш на боклука около 50-60% (особено в началото) от парите си
във втория случай - изхвърляш 100%
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: От Канада в Европа

Мнение от myhata II »

Pointzero написа:разликата между това да имаш собственост (макар тя да е на банката за 20-30 год) и да си под наем е:
в първия случай изхвърляш на боклука около 50-60% (особено в началото) от парите си
във втория случай - изхвърляш 100%
Дами и господа, пак почнахме да си говорим за „спестовни касички” , а господина отгоре забравя за едно основно правило
„качеството на живот” а след тия 30 години с тия меки п.шки и няколко зъба за къде по напред ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор