Self-Employed ???

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Self-Employed ???

Мнение от Лина Иванова »

Здравейте,
цял ден разглеждам форума и не намерих тема, отнасяща се за Self-Employed програмата за имиграция. Което, разбира се може и да е мой пропуск :)

Със съпруга ми кандидатстваме по тази програма, но всичко става много много бавно. Не живеем в България и по тази причина изпращаме документите си до Канадското посолство в Лондон, което отговаря за нашия район (където средният срок за финализиране на документите и взимане на решение е 95 месеца)

Ако има някой с опит по тази програма, моля да сподели впечатления и да обменим информация :)



Благодарности и поздрави
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Self-Employed ???

Мнение от Koko »

Лина Иванова написа:Здравейте,
цял ден разглеждам форума и не намерих тема, отнасяща се за Self-Employed програмата за имиграция. Което, разбира се може и да е мой пропуск :)

Със съпруга ми кандидатстваме по тази програма, но всичко става много много бавно. Не живеем в България и по тази причина изпращаме документите си до Канадското посолство в Лондон, което отговаря за нашия район (където средният срок за финализиране на документите и взимане на решение е 95 месеца)

Ако има някой с опит по тази програма, моля да сподели впечатления и да обменим информация :)



Благодарности и поздрави
По тази процедура наистина няма много кандидати, мисля че преди време някой друг беше питал по същият начин, но не мога да намеря темата. Причините да няма кандидати са че критерийте трудно се покриват, пък и отнема време.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Self-Employed ???

Мнение от Лина Иванова »

Здравейте отново,
тази програма дава шанс за имиграция на определени групи от хора, които се занимават с професии, които никога не са попадали в списъка на федералната програма. В общи линии обхваща 3 категории - фермери, спортисти и артисти. Като под "артисти" се разбира, хора занимаващи се с всякакъв вид изкуство - кино, музика, фотография и т.н. (списъкът е дълъг).
Времето за разглеждане на документите, наистина е отчайващо. Но критериите не са трудни за покриване. Особено за човек, занимаващ се в някоя от тези сфери. Минималният брой изисквани точки е 35 от 100. С висше образование, добри резултати от IELTS и покриване на изискването 3 години от последните 5, да сте се занимавали с тази професия, точките се събират безпроблемно.
Конкретно за нашия случай - ние кандидатстваме, като спортисти. Съпругът ми е треньор от 10 години на чужди национални отбори. Първите документи, по тогавашните изисквания само една опростена форма, ги изпратихме октомври 2010г. След повече от 3 години, тази пролет се свързаха с нас, чрез имейл и ни поискаха всички останали документи - дипломи, военна книжка, свидетелства за съдимост, банкови извлечения,IELTS и т.н. и т.н. Като ни дадоха срок от 90 дни да ги съберем и изпратим. Също така ни уведомиха в следващите 6 месеца да не очакваме отговор от тях.
Шестте месеца почти минаха, новини никакви, още не са ни поискали да правим медицинските прегледи.

Споделям тази информация тук, ако има хора, чудещи се дали да тръгнат по този път, да могат да добият представа, какво ги очаква или по-точно за колко чакане да се подготвят :)

Поздрави
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Self-Employed ???

Мнение от balbi »

Наистина полезна тема! :y:
Лина Иванова
Мнения: 43
Регистриран на: Пон Окт 27, 2014 2:01 am

Re: Self-Employed ???

Мнение от Лина Иванова »

Почти година след отварянето на тази тема, мога да я допълня с конкретни срокове и подробности, свързани с нашия случай.
10 Март 2015- ни отговориха, че отварят нашият файл. Уведомиха ни, че сме пропуснали съществена информация да изпратим и ни дадоха срок от 30дни да я добавим.;
15 Юни 2015- поискаха актуални свидетелства за съдимост;
30 Юни 2015 - медицински прегледи;
30 Юли 2015 - получихме имейл, че сме одобрени, като инвеститори и ни дадоха срок от 30 дни да завършим инвестициите, за да получим виза. От което аз изпаднах в ужас, защото ние не кандидатстваме по тази програма и определено нямаме $800 000.
Но днес 17 Август 2015- ни уведомиха, че решението им е позитивно и имаме 30дни да си изпратим паспортите за виза и около 10 месеца да влезем в Канада.

Успех на всеки решил да тръгне по този път!
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Self-Employed ???

Мнение от myhata II »

Лина Иванова написа:Почти година след отварянето на тази тема, мога да я допълня с конкретни срокове и подробности, свързани с нашия случай.
10 Март 2015- ни отговориха, че отварят нашият файл. Уведомиха ни, че сме пропуснали съществена информация да изпратим и ни дадоха срок от 30дни да я добавим.;
15 Юни 2015- поискаха актуални свидетелства за съдимост;
30 Юни 2015 - медицински прегледи;
30 Юли 2015 - получихме имейл, че сме одобрени, като инвеститори и ни дадоха срок от 30 дни да завършим инвестициите, за да получим виза. От което аз изпаднах в ужас, защото ние не кандидатстваме по тази програма и определено нямаме $800 000.
Но днес 17 Август 2015- ни уведомиха, че решението им е позитивно и имаме 30дни да си изпратим паспортите за виза и около 10 месеца да влезем в Канада.

Успех на всеки решил да тръгне по този път!

Браво ! :y:
Адмирации ! :clap: :clap: :clap:
И хората да четат форумите, а не скайповете и позьорските снимки от Фейсбук !
:y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Self-Employed ???

Мнение от Bistra »

Е, какво да им четат? То, ако с четене само ставаше... |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор