Манията по здравословно хранене

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от kiro »

roumensp написа:
kiro написа:
roumensp написа:
kiro написа:Генна модификация е да ти кръстосат гените с мушмула ;)
И мушмула с големината на човек задължително трябва да е вредна, така ли ? :D
Точно обратното - всички гмо се смятат за сейф според севрноамериканските закони по подразбиране и без изследвания.
Как знаеш, да не си работил за FDA или Health Canada ?
Всичко, което е GRAS (generally recognised as safe) е сейф и не подлежи на одобрение преди да се пусне на пазара, генно модифицираните растения са в тази категория:

According to a policy established in 1992, FDA considers most GM crops as “substantially equivalent” to non-GM crops. In such cases, GM crops are designated as “Generally Recognized as Safe” under the Federal Food, Drug, and Cosmetic Act (FFDCA) and do not require pre-market approval.
Bulgayrian
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от succes »

roumensp написа:На мен винаги ми е било смешно, че много българи използват "ГМО" като някаква мръсна дума, едва ли не нещо като ДДТ, очевидно изобщо неразбирайки какво означава понятието. Според тях всичко, което е генно-модифицирано непременно е вредно. Очевидно тия хора не схващат, че всички култивирани плодове и зеленчуци, както и домашни животни, реално са генно-модифицирани спрямо "дивия" им еквивалент и единствената разлика е, че модификацията е осъществена през по-продължителен период от време чрез селекция и подбор.

Не е важно дали нещо е генно-модифицирано, а как/какво точно е модифицирано, но ходи го обясни това на любителите на яйца от щастливи кокошки. :D
Ти нещо бъркаш ми се струва, какъв ти продължителен просец и период, не си ли чувал за смесване на гени на риба с картофи и т.н., едното се нарича естествен подбор и кръстоска по съвсем естествен начин, нещо като кръстоската на магарето с кон, ама да ми говориш че било същото... Генното модифициране е изключително сложен и ненадежден процес , използват се силни химикали, вируси и не знам си какво. Обработката е със специфични пестициди, които морят всичко наоколо, но не и генно модифицирания посев, така че ти си прави изводите. На местата, където се отглеждат генномодифицирани култури хората развиват заболявания заради използваните пестициди и си заминават от това. Нека някой който има повече култура и образование по темата си позволи да се изказва.

Иначе FDA одобряват много и лекарства, които след като навредят след известно време ги спират, така че не знам, Киро, доколко може да се вярва. Не че имаме голям избор, но за всякакви нови измислици си трябва период от време да се види колко са надеждни. По-добре е да се седи далече от такива неща колкото се може. Маргаринът например сигурно е одобрен също, макар чр има транс мазнини, които са мутагени, да, в малки количества, но ги има.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от tonich »

miteto написа:
tonich написа:Отделно, че има един без захар, който аз предпочитам.
Сладолед без захар е като бира без алкохол - what's the point?
Исках да кажа с много малко захар, почти не се усеща
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от pumpy »

succes написа:....... Генното модифициране е изключително сложен и ненадежден процес , използват се силни химикали, вируси и не знам си какво. Обработката е със специфични пестициди, които морят всичко наоколо, но не и генно модифицирания посев, така че ти си прави изводите. На местата, където се отглеждат генномодифицирани култури хората развиват заболявания заради използваните пестициди и си заминават от това. Нека някой който има повече култура и образование по темата си позволи да се изказва.
....
?????
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от ablood »

succes написа:На местата, където се отглеждат генномодифицирани култури хората развиват заболявания заради използваните пестициди и си заминават от това..
Леле.....
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от Kpetrov »

Последните две мнения ги намирам за много силни и красноречиви!

А и не разбирам по-горе какво му пречи на ablood, че еди кой си не бил ползвал мобилен телефон не искал предавател на покрива на къщата си или не бил топлил в микровълнова.

Сега ще излезе мит и че някой ГМ култури произвеждат токсини за да се пазят от насекоми.
А и какво толкова им пречи на някои хора анти-ГМ настроенията!?
Да слагат на етикетите съдържанието най-накрая и нека търсенето и предлагането да регулира пазара. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от succes »

pumpy написа:
succes написа:....... Генното модифициране е изключително сложен и ненадежден процес , използват се силни химикали, вируси и не знам си какво. Обработката е със специфични пестициди, които морят всичко наоколо, но не и генно модифицирания посев, така че ти си прави изводите. На местата, където се отглеждат генномодифицирани култури хората развиват заболявания заради използваните пестициди и си заминават от това. Нека някой който има повече култура и образование по темата си позволи да се изказва.
....
?????
!!!!!!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от speedy »

Има GMO с около 8% генетичен материал вкаран от вируси, които доказано унищожават други животински и растителни видове.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от pumpy »

speedy написа:Има GMO с около 8% генетичен материал вкаран от вируси, които доказано унищожават други животински и растителни видове.
Тези вируси имат ли каквото и да е влияние върху човешкия организъм - това е въпроса ?
Това, че унищожават други животински и/или растителни видове не ме интересува особено. Със сигурност не интересува и милионите гладуващи по света, за които стойността на храната е животоопределящо значение. И в крайна сметка искаме пестициди или устойчиви видове, които нямат нужда от пестициди ?
И как точно да се постигне баланса, да плащаме 1 долар за паунд и в същото време всичко да е "чисто" и "биологично"
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от speedy »

pumpy написа:
speedy написа:Има GMO с около 8% генетичен материал вкаран от вируси, които доказано унищожават други животински и растителни видове.
Тези вируси имат ли каквото и да е влияние върху човешкия организъм - това е въпроса ?
Абсолютно - въпрос на живот и смърт. Не вирусите, а самите GMO унищожават други видове.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от pumpy »

speedy написа:
pumpy написа:
speedy написа:Има GMO с около 8% генетичен материал вкаран от вируси, които доказано унищожават други животински и растителни видове.
Тези вируси имат ли каквото и да е влияние върху човешкия организъм - това е въпроса ?
Абсолютно - въпрос на живот и смърт. Не вирусите, а самите GMO унищожават други видове.
И пак ще попитам и най-вероятно няма да получа отговор:

Каквото там унищожава други видове (вируси или GMO) по НЯКАКЪВ начин унищожава/влияе ли на ЧОВЕШКИЯ организъм ? Не ме интересува дали унищожава някоя гъбичка/паразит по разстенията, а дали ми ВЛИЯЕ на мен, като консуматор на този модифииран вид. Ако може да получа прост отговор Да/Не и линк към научна литература по въпроса, която води към съответния отговор ще съм особено доволен...
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от speedy »

pumpy написа:
speedy написа:
pumpy написа:
speedy написа:Има GMO с около 8% генетичен материал вкаран от вируси, които доказано унищожават други животински и растителни видове.
Тези вируси имат ли каквото и да е влияние върху човешкия организъм - това е въпроса ?
Абсолютно - въпрос на живот и смърт. Не вирусите, а самите GMO унищожават други видове.
И пак ще попитам и най-вероятно няма да получа отговор:

Каквото там унищожава други видове (вируси или GMO) по НЯКАКЪВ начин унищожава/влияе ли на ЧОВЕШКИЯ организъм ? Не ме интересува дали унищожава някоя гъбичка/паразит по разстенията, а дали ми ВЛИЯЕ на мен, като консуматор на този модифииран вид. Ако може да получа прост отговор Да/Не и линк към научна литература по въпроса, която води към съответния отговор ще съм особено доволен...
Разбира се, че имам отговор.

Влияе и унищожава. Точни числа разбира се няма, но по сравнителни изследвания (виж страница 9), през 20-ти век към 150 милиона души са загубили живота си.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от ablood »

Speedy,

На страница 9 изобщо не намирам цифрата 150. Кой от нас е в грешка?

А това:
speedy написа:Има GMO с около 8% генетичен материал вкаран от вируси, които доказано унищожават други животински и растителни видове.
Даже и това наистина да беше вярно, умишлено пропускаш да споменеш, че това, което е смъртоносна отрова за студенокръвните насекоми често е абсолютно безвредно за нас. Не напразно съвременните пестициди не изискват маска при пръскане и са абсолютно безобидни, ако се опитваш да ги ползваш за хербициди, срещу гъбички, охлюви и други не-насекоми.

Абе изобщо ти ли си наивен будала, или нас ни взимаш за такива. Евтините медии и лобистите си умират за такива балъци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от 7George »

A-blood, предполагам, че не ти е все едно какво ядеш и с какво храниш семейството си. Приеми, че и другите го правят, но по свой собствен начин. Докато имаме избор какво да ядем. Да, има залитане по зеленото, има и манипулации. Ве знам и дали останаха места на земята, дето да стават за органик храна без никакви съмнения. Но, някои храни са за предпочитане. Или ги отсявате само на вкус?
Embrace your climate change!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Манията по здравословно хранене

Мнение от speedy »

ablood написа:Speedy,

На страница 9 изобщо не намирам цифрата 150. Кой от нас е в грешка?
Страницата е номерирана в горния край - 9. Ако броиш и заглавните - 12.
This comes to a total of between 136.5 and 148.5 million
Както казах, говорим приблизително.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор