Какво да сложим в куфарите??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

kamy написа:Не разбрах какво толкова ти е смешно? А и в тази тема говорим за багаж?!
Да но аз цъкнах да видя и вместо за багаж гледах за рейки мастър. Няма да казвам какво ми е смешно, точно за да не се отклонявам от темата, но ако отвориш отделна ще обсъдим.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от analgin »

И за мен тази тема ще бъде доста интересна - "the project will go ahead"!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от 7George »

Re: Какво да сложим в куфарите??
Видях няколко клипчета за багажа, не се смея.
Много от уредите работят и на 100 волта, обаче щепсела не влиза в кантакта тука, щото последния е с плоски дупки. Спасяват едни преходници , "travel adapter" които ги има в при електичарските джаджи в големите магазини, към 16 лв или 20-30-на долара са тука. Иначе и аз мъкнах трансформатор 5 кила, киловат и полвина, заради машата на жената, ама седи сега не го ползваме. Иначе в къщите има и 220 волта, ама са с едни пак доста специални контакти.
А саковете ми се виждат много меки и несигурни, щото багажа го хвърлят със замах по летищата. Освен ако не носите само дрехи и плюшени играчки. На летище София увиват багажа с полиетиленово фолио за по 10 кинта. И не слагайте катинари на куфарите, за да могат да ги проверят ако искат. Повечето компании таксуват по 100 канадски на парче свръхбагаж, след първия включен в билета.
:beer:
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

преходника е кинта и педесе в долар стора.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Kpetrov »

За такъв ли говорим! ;)

Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от analgin »

Това да не е поредното изобретение на Смехурко?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от tanyatais »

demococcus написа:
newcomer написа:в канада всичко има,и кръгли тави има и лаптопи също
Къде са кръглите тави за баница, от три години ги търся! Само веднъж намерих такава, в едно магазинче на Atwater, уж италианска, която ръждяса след първото изплакване!
В Доларама и Суперсторе има десетки типа кръгли тави -керамични ,стъклени и неръждавейки :) Както и рингове за торти ,за кескове и прочие :!:
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от 7George »

Kpetrov написа:За такъв ли говорим! ;)

:D Това помага и ако не ти влизат пръстите в контакта.. :rofl:
Embrace your climate change!
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от sofia_shi82 »

В куфарите и нищо да не сложите пак ще сте добре, само носете повече пари. Тук всичко има, от пиле мляко и то много много по- качествено.
Ние имахме на човек 2х23 кила и помъкнахме много неща, времето ще покаже колко са били потребни и колко не, още е рано за казване.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от milly »

зависи кой колко пари може да донесе и какво възнамерява да прави първите месеци, докато се лута, какви са нивата на езици и т.н.
Аз пък мисля, че колкото и български пари да донесеш тука, те се топят супер бързо. Все пак говорим за живот от 0, нямаш нищичко.
И ако някой ви казва, че тук всичко е по 2 за доларче, не му вярвайте! Макар че човек и за без пари може да си обзаведе апартамента с вещи от улицата (щом го кефи).
Всеки сам си решава, но много такива мнения прочетох преди да дойда, че тук всичко имало. Да, има, ама струва пари!
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Victualia »

здравейте,
подкрепям с две ръце мнението на milly. Моят личен опит ме научи, че е по-добре да се вземе повече багаж. Ние например взехме само един допълнително чекиран куфар и доста време след това осъзнавах колко недобро беше това решение. Като се замисля, може би минимумът на човек е по два куфара, плюс ръчния багаж. Колкото повече неща си донесете за първите месеци (та и година-две), толкова по-малко стрес ще си причините. Да, ще кажете, тук има всичко, обаче то си има цена. А когато си без доходи всеки цент има значение. Още няма да забравя как се радвах на елементарни неща, които успях да си купя с първата заплата и от които се бях лишавала много месеци (говорим за покъщнина, покривки, домашни потреби). За това моят съвет към хората, на които тепърва им предстои да стягат багажа - вземете колкото може повече с багаж вас. По мои груби изчисления един "спестен" допълнителен куфар (80-100 долара свръхбагаж) тук ще ви излезе минимум 500 долара разходи в пари. Изобщо не споменавам времето, което ще ви нужно, за да обикаляте и да търсите разни неща по магазините. А за дрехите специално искам да кажа - качеството им е много по-лошо в общия случай. А и пералните и сушилните тук им доразказват играта. С дрехи, напазарувани от тук (от нормален магазин), може да се окаже че след 3 месеца всичко ще е в неугледен вид и ще трябва да зареждате гардероб наново.... Така че, помогнете си и си пригответе добре куфарите. Ако после тук имате време, пари и късмет да си набавите по-хубави и по-качествени неща, то тогава нямате никакъв проблем да дарите "старите" работи :-)
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
bobbygeo
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Яну 29, 2015 11:22 am
Местоположение: Гатино/Отава

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от bobbygeo »

И така е и не е така! Всичко е въпрос на нагласа. Ние дойдохме само с 4 куфара (по един на човек). Вътре имаше летни дрехи и обувки, няколко по-дебели дрешки и много албуми със снимки, любимите книжки и играчки на децата. Къщата си я обзаведохме с всичко необходимо от кижижи за по-малко от 500 долара. Зимни костюмчета за децата купихме по 10 долара от The Snow Suit Fund искаха само да представим документ кога сме пристигнали и да докажем статута си. Всичко в кухнята ми е купено от гаражни разпродажби на смешни цени. От там съм купувала и завивки, и покривки за леглата, играчки, картини, лампи, дребни мебели. Хем е приятно, защото си общуваш с най-различни хора, хем можеш да си купиш нови или малко използвани неща за 3-5 долара. Тук хората обичат да купуват повече неща, отколкото са им нужни... Въпреки, че вече имаме всичко необходимо, продължаваме да ходим по гаражни разпродажби. Наскоро открих един чудесен Usborne Illustrated Dictionary of Science за 1 долар и учебник по биология за същата цена. Нови струват...много. Купувам книжки и на децата, речници, енциклопедии... Но е въпрос на нагласа. Има хора, на които идеята не им допада. За нас, обаче, това беше решението на първоначалните финансови затруднения.
Аватар
martin_1
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Яну 15, 2013 2:19 am
Местоположение: Montréal

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от martin_1 »

Ще споделите ли, които сте вече там - кои са нещата, които в Канада са скъпи, а от България си струва да се вземат да се пренесат?
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от balbi »

Зависи с колко пари разполагаш. В блога ми съм описал детайлно всичко - кое си струва да се взема, кое не и тн... Потърси в по-старите теми!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от roumensp »

Единственото, което си заслужава да вземеш са пари ... повече. :D
Публикувай отговор