Новопристигащи, имайте предвид, че...

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Koko »

ablood написа:Админ, темата беше замислена като полезна, а не шипкарска.

Може ли да я разчистите, или разделите?
Кажи от къде точно да я разделиме, че май наистина полезните мнения по темата не са много. Алтернативно, тази тема отива във Шипките и вместо нея започваме нова само по същество.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от newcomer »

Koko написа:
ablood написа:Админ, темата беше замислена като полезна, а не шипкарска.

Може ли да я разчистите, или разделите?
Кажи от къде точно да я разделиме, че май наистина полезните мнения по темата не са много. Алтернативно, тази тема отива във Шипките и вместо нея започваме нова само по същество.

koko ,прави каквото ще правиш по съвест
само не се подвеждай по акъла на най големия спамър аблъд
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Rall »

Айде едно клипче, от вчера, да не помислят новодошлите, че още ринем сняг а шоферите само дебнат да сгазят колоездачите :lol:
Dead Eyes See No Future
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от myhata II »

Rall написа:Айде едно клипче, от вчера, да не помислят новодошлите, че още ринем сняг а шоферите само дебнат да сгазят колоездачите :lol:


:rofl: :lol: :y:
Последно промяна от myhata II на Нед Юли 26, 2015 6:46 pm, променено общо 1 път.
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Pointzero »

По темата:
не знам в БГ как е сега, но тук (поне навремето) не беше особено лесно да вземеш първа крдитна карта. Щото нямаш ТУКАШНО кредитно досие. Не казвам, че кредитната карта е хубаво нещо, но в Сев Америка си е необходимост (може да ти откажат сметка в мобилните оператори ако нямаш досие) .
Та дори и някои наемодатели може да ти искат проверка на кредитното досие. Иди им разправяй, че сега си пристигнал, пък ако щеш и да си готов да им предплатиш 3 наема. Но мисля, че темата за първо жилище (под наем) вече е разисквана.
Та - за кредитните карти - хубаво е да си изкарате поне една на възрастен дори и лимита да е 500$.
След не повече от година, кредитните институции (банки, кредитни къщи) ще ви научат (те си имат канали - като ЦРУ са :D ) и ще започнат да ви предлагат (ако сте редовен и надежден платец) много повече кредити. И тук е врътката: ако може да карате без кредити - НЕ ВЗИМАЙТЕ нови кредити, дори и да си мислите, че новия кредит е само "резерва" и няма да го ползвате!
Ще имате десетки обаждания с предложения за кредити, дори и писма в пощата - без да сте давали каквито и да е координати или телефонни номера.
99% от тях не са изгодни - т.е. лихвите са безумни (20-30% на година).
Но това за кредитите си е е тема за отделна "тема" - така, че накратко - внимавайте - кредит лесно се взима, трудно се погася.
От друга страна е хубаво да имаш досие, защото като тръгнеш за голяма покупка - къща например - това се гледа.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Pointzero »

newcomer написа:Новопристигащи имайте напредвид че ...

придържайки се директно към темата

идвайки от тук
https://www.youtube.com/watch?v=IDaJ7rFg66A"

отивате тамhttps:

https://www.youtube.com/watch?v=9bFTtGWs57Q"
разликата в културите е драматична и трябва да бъдете доста мотивирани и подобаващо подготвенни за куЛтурния шут който ще отнесете
честно, както вече колега тук спомена, сравняваш ябълки и моркови.
Първо, никой "новопристигащите" от БГ не са "изложени" на културата, която показваш в първия клип.
Второ, Канада не е USA и подобни концерти (втория клип) не са особено популярни.

Но ето какво може да видите тук в Сев Америка Live:
https://www.youtube.com/watch?v=hiEUngkxqYg

че дори и това (на фестивала в Монреал)
https://www.youtube.com/watch?v=_Pp5rh-q9Ls"

Ами U2 с 200 хилядна публика? И (е, да) 1 млн долара за почистване на улици и др. след концерта.

да не продължавам нататък.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от Pointzero »

И във връзка с по-горното.
Ами тукашната (Канада и USA) българска публика дори не е лишена от български изпълнители, които по незнайна причина се натискат да летят nnn часа и да направят концерт.
За последните 10 год бая народ пя в Канада и USA. Като почнеш от Десислава, Малина.. през Сигнал, Фондацията и сега гледам Лили Иванова.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от ablood »

Pointzero написа:И тук е врътката: ако може да карате без кредити - НЕ ВЗИМАЙТЕ нови кредити, дори и да си мислите, че новия кредит е само "резерва" и няма да го ползвате!
Би ли не светнал какво имаш предвид под взимане на кредит-резерва?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
polo26
Мнения: 66
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 3:01 am

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от polo26 »

Lind of credit?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от optics »

polo26 написа:Lind of credit?
What is "lind" ?
8)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от optics »

ablood написа:
Pointzero написа:И тук е врътката: ако може да карате без кредити - НЕ ВЗИМАЙТЕ нови кредити, дори и да си мислите, че новия кредит е само "резерва" и няма да го ползвате!
Би ли не светнал какво имаш предвид под взимане на кредит-резерва?
Примерно ти ми даваш 100 кинта на заем, аз ги слагам под дюшека за резерва.
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от pumpy »

ablood написа:
Pointzero написа:И тук е врътката: ако може да карате без кредити - НЕ ВЗИМАЙТЕ нови кредити, дори и да си мислите, че новия кредит е само "резерва" и няма да го ползвате!
Би ли не светнал какво имаш предвид под взимане на кредит-резерва?
Например картата ми има лимит 20к. Един ден ми пращат писмо "можете да увеличите до 30к"
Аз лично винаги казвам "да", защото имам контрол над харчовете си и не ме притеснява, но никой никога не знае какво може да се случи. Той лимита, така да се каже ни яде ни пие докато си стои по картата.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от the_coach »

Pointzero написа:По темата:
не знам в БГ как е сега, но тук (поне навремето) не беше особено лесно да вземеш първа крдитна карта. Щото нямаш ТУКАШНО кредитно досие. Не казвам, че кредитната карта е хубаво нещо, но в Сев Америка си е необходимост (може да ти откажат сметка в мобилните оператори ако нямаш досие) .
Та дори и някои наемодатели може да ти искат проверка на кредитното досие. Иди им разправяй, че сега си пристигнал, пък ако щеш и да си готов да им предплатиш 3 наема. Но мисля, че темата за първо жилище (под наем) вече е разисквана.
Та - за кредитните карти - хубаво е да си изкарате поне една на възрастен дори и лимита да е 500$.
След не повече от година, кредитните институции (банки, кредитни къщи) ще ви научат (те си имат канали - като ЦРУ са :D ) и ще започнат да ви предлагат (ако сте редовен и надежден платец) много повече кредити. И тук е врътката: ако може да карате без кредити - НЕ ВЗИМАЙТЕ нови кредити, дори и да си мислите, че новия кредит е само "резерва" и няма да го ползвате!
Ще имате десетки обаждания с предложения за кредити, дори и писма в пощата - без да сте давали каквито и да е координати или телефонни номера.
99% от тях не са изгодни - т.е. лихвите са безумни (20-30% на година).
Но това за кредитите си е е тема за отделна "тема" - така, че накратко - внимавайте - кредит лесно се взима, трудно се погася.
От друга страна е хубаво да имаш досие, защото като тръгнеш за голяма покупка - къща например - това се гледа.
В Канада кредит се взима когато ти го дават, а не когато ти трябва.
Когато ти трябва, банките не дават ;)
Както каза pumpy ако умеете да си контролирате харчовете, какъв е проблема да имате по-голям кредитен лимит?
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от tonich »

Pointzero написа:Ще имате десетки обаждания с предложения за кредити, дори и писма в пощата - без да сте давали каквито и да е координати или телефонни номера.
Невярно!
Никакви случайни хора не са ми звъняли. Телефоните обаждания са само от банките, към които имам кредитни карти.
Още след първото такова, се обадих обратно с молба да ме изключат от списъка за обаждания, което те направиха веднага.
След това ми пращат само писма - веднъж годишно, като ако аз реша набирам един телефон, натискам няколко клавиша и взимам увеличението на кредита. Ако не - писмото отива директно в коша. След три поредни писма в коша вече даже нищо не ми пращат. :)
Получавал съм случайни писма без име на получател - и те отиват директно в коша, без да се отварят изобщо.
Няма драма.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Новопристигащи, имайте предвид, че...

Мнение от ablood »

pumpy написа:
ablood написа:
Pointzero написа:И тук е врътката: ако може да карате без кредити - НЕ ВЗИМАЙТЕ нови кредити, дори и да си мислите, че новия кредит е само "резерва" и няма да го ползвате!
Би ли не светнал какво имаш предвид под взимане на кредит-резерва?
Например картата ми има лимит 20к. Един ден ми пращат писмо "можете да увеличите до 30к"
Аз лично винаги казвам "да", защото имам контрол над харчовете си и не ме притеснява, но никой никога не знае какво може да се случи. Той лимита, така да се каже ни яде ни пие докато си стои по картата.
Това не е "взимане" на кредит, а увеличаване на лимита. И аз си имам една $20'000 кредитна линия за черни дни, която не съм пипал откакто е отворена 2007. Много е важно човек да е защитен с нещо такова.

Да "вземеш" кредит обаче е друга работа и идва с връщането му.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор