Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

По принцип харесвам това, че благотворителността тука е доста развита, ама понякога прекаляват.

Тази сутрин на дейкеъра сложили един плакат, ако сме имали излишни триколки, да им ги дарим, за да можели да си ги карат децата в двора. Абе аз за какво ви плащам почти 1000 долара на месец бе? :@ :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

Marto написа:По принцип харесвам това, че благотворителността тука е доста развита, ама понякога прекаляват.

Тази сутрин на дейкеъра сложили един плакат, ако сме имали излишни триколки, да им ги дарим, за да можели да си ги карат децата в двора. Абе аз за какво ви плащам почти 1000 долара на месец бе? :@ :rofl:
За мен лично това е ок - ако имаш излишни, защо да идат на бунището вместо да ги търкалят децата в двора? Така поне знаеш къде и за какво отива дарението. Много по-добре, отколкото разни "charity" дето по-малко от 1/3 от дарените суми отиват за каузата и се оказва че просто плащаш заплатите на една администрация че и някъв си "CEO" на всичкото отгоре :devil:
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

miteto написа:
Marto написа:По принцип харесвам това, че благотворителността тука е доста развита, ама понякога прекаляват.

Тази сутрин на дейкеъра сложили един плакат, ако сме имали излишни триколки, да им ги дарим, за да можели да си ги карат децата в двора. Абе аз за какво ви плащам почти 1000 долара на месец бе? :@ :rofl:
За мен лично това е ок - ако имаш излишни, защо да идат на бунището вместо да ги търкалят децата в двора? Така поне знаеш къде и за какво отива дарението. Много по-добре, отколкото разни "charity" дето по-малко от 1/3 от дарените суми отиват за каузата и се оказва че просто плащаш заплатите на една администрация че и някъв си "CEO" на всичкото отгоре :devil:
Опс......
Да си дам 5-те цента.
Марто, в случая твоето дарение би било оползотворено на 100%, тъй като ще отиде направо при този, който ще го ползва и няма да минава през няколко ръце, които да го чарджат за положен труд.
Мите, не слагай всички чарити под един знаменател. Има такива с ужасно раздута администрация, има и такива които събират огромни средства с много малко персонал, повечето волунтиъри.
Ролята на СЕО-то е най-важната, защото това е човекът с връзките и влиянието, и това е човекът който носи най-много приходи за въпросното чарити. Повечето чарити имат борд на директорите и там случайни хора няма, но те използват своите връзки, за да набавят необходимите суми за дарения.
Аз лично останах доста впечатлен от едно голямо чарити с 4 човека за определен регион какви донейшъни успява да привлече.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадски простотии

Мнение от Marto »

В случая това, което ме подразни е, че бизнес, който работи на/за печалба и му плащам сума ти пари иска на всичкото отгоре и дарения.

Най-добре давайте пари на Бил и Хилари :)

Изображение
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канадски простотии

Мнение от MrGeek »

Marto написа:Най-добре давайте пари на Бил и Хилари :)
Това е култово! При положение, че всички разходи, за каквито може да се сетиш в дейността на една фондация са отразени в другите пера, то това многозначително "Other Expenses" с внушителния си размер на върха от 34% просто кърти мивки. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Канадски простотии

Мнение от the_coach »

Затова всеки трябва да направи своя избор - да дарява ли, на кого и колко :)
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от emilcho »

http://www.charityintelligence.ca/index.php" - един полезен сайт с доста информация за канадските благотворителни организации.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: Канадски простотии

Мнение от dtodorova »

Канадската банкова система.... Е няма друга такава.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

dtodorova написа:Канадската банкова система.... Е няма друга такава.
Абсолютни капути.. Днес ходих да се "разправям" с Роял Банк. Казах им че ще сменя финансоват институция и те ми казаха "ОК"

Трябва да отбележа обаче че ми върнаха service charge който беше в центъра на дискусията..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

ivandaman написа:Абсолютни капути.. Днес ходих да се "разправям" с Роял Банк. Казах им че ще сменя финансоват институция и те ми казаха "ОК"
Бил съм свидетел на точно същата случка само че в TD
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадски простотии

Мнение от grozdan »

dtodorova написа:Канадската банкова система.... Е няма друга такава.
+1
Идиотите от Скоша Банк ми пращат "специална" оферта за някаква върховна кредитна карта. Обикновено такива писма отиват директно в кофата, но това реших да го разгледам. Попълних апликацията онлайн, където нямаше поле да напиша reference number от поканата. Отговориха ми, че не покривам изискванията. Което пък не е вярно. Но нищо, след няколко месеца пак ще пратят. Не ми се разправя за глупости.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Да не би да е била AERO-GOLD ? Отиват в коша директно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

optics написа:Да не би да е била AERO-GOLD ? Отиват в коша директно.
Личи си, че си клиент на CIBC, тия пристигат на килограм. :D
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Канадски простотии

Мнение от grozdan »

optics написа:Да не би да е била AERO-GOLD ? Отиват в коша директно.
Не, Visa Infinite, 4% cash back, waived first year fee. То и затова ми станA интересно. Сигурен съм, че ако им се обадя ще се извинят за "недоразумението", но съм над нещата. Те трябва да ме търсят, не аз тях ;)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канадски простотии

Мнение от ablood »

4%?
Това звучи добре, стига да не е само за някакъв промоционален период.
Аз трябва да си извадя нова карта, след като се нахендрих с Косковския си MasterCard. Поради коренно различната система в бързината съм платил по-малка сума, което е тъпо, защото в момента имах няколко хиляди свободни в чекинга. В резултат ми анулираха гратисния период със задна дата и ми шибнаха лихви за всички покупки миналия месец от момента на транзакцията. Докато се усетя беше минал още един месец (видях лихвата чак в следващото извлечение) и бях навътрял още няколко бона. Сега съм я покрил и замразил, но се оглеждам за друга cash back карта.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено