Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от ablood »

Това е ситуация като в Tween Peaks - градът в който никой не е невинен.

Шофьорът е нарушител и нанасящ щети - рецидивист.
Куките са приемали подкупи, или услуги за да му позволят да продължава.
Градските/държавните управници позволяват подобна практика.
Бащата е пуснал детето по тъмно, на бърза улица, без каска.
И двамата родители не са си свършили работата да обяснят на детето уличните рискове.
Детето... детски му работи.

Моите деца също ги хващах няколко пъти да се засилват на улицата без да поглеждат въпреки наставленията ми. Един ден ги накарах да седнат и да гледат YouTube компилации за инциденти с пешеходци докато малката не се разплака. Беше гадно, но реших, че се налага. От тогава имат напълно сериозно отношение към връхлитащите стоманени убийци.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от pumpy »

ablood написа:Това е ситуация като в Tween Peaks - градът в който никой не е невинен.

Шофьорът е нарушител и нанасящ щети - рецидивист.
...
Колко хубаво би било историята да свърши до тук със следното продължение: "и е в затвора от години и децата по улиците са живи"

голям съм наивник, нали ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от roumensp »

Да не ви дава господ да срещате колоездачи на пътя по тъмно. ... Около нас има доста и добре, че повечето са със специални светлоотражетели по дрехите или с мигащи светлини, че иначе наистина трудно се забелязват.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от grozdan »

Bistra написа:Да и да паднат на неговото ниво? А, защо трябва да е така?
Защото иначе става точно така както стана във видеото. В България е наивно е да се чака полицията да си свърши работата.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Bistra »

grozdan написа: В България е наивно е да се чака полицията да си свърши работата.
А би трябвало! Защото иначе за каква държава става дума?
Става като във вица:
Шофьорите в България се делят на две групи:
1. Педер*ст нещастен.
2. Патка заспала.
Само, дето не е хич до смях, ако потърпевшият си ти.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от klisurov »

ablood написа:... Един ден ги накарах ...
Един ден, преди повече от десет години, при поредното капризничене, пуснахме на хлапето снимки на и видео за гладуващи деца.
Сега определено не го правя с второто.
След толкова години разбрах какво въздействие има това върху децата.

Abood, нищо лично - за съжаление няма училища за родители, така че, всеки сам се лута как да възпитава децата си.

По темата: Преди много години качих дете на предния калник.
Още се разтрепервам като се сетя (на изпита тук за книжка ми трудно трудно да обясня на изпитващия защо намалям на кръстовища, особено ако има чакащи деца).
Полицията ме пусна пред очите на майката на детето.
След като бях закарал детето на преглед в близката болница,
изчаках извиканата от лекаря полиция.
Оказа се, че полицаите са били спрени на местопроизшествието, вече са били заснели от къде започват следите на гумите (осевата линия на празния междуселски път) и колко е спирачния път (реално карах с не повече от 40, т.к. бях забелязал хлапетата да излизат от дерето край пътя на банкета на пътя).
След като майката на хлапето бе свидетел, че дрегера не показва наличие на алкохол, бях пуснат да си ходя.
Врочем никога, никога не сядам зад волана дори и след една бира.
От аптечката на колата дадох риванол на жената, да почисти охлузването на сина си - защо това не бе направено в болницата, нямам идея.

В БГ точки са ми отнемали за участие във верижна катастрофа - бях трета кола, а Шкодата зад мен ме вкара в Реното пред мен (от удара касетофона изскочи от "шейната" и бе на пода).

Пари никога не съм давал в брой на ченгетата.
Един единствен път съм оставил за кафе, след като прибрах фиша за превишена скорост в джоба си.

В Канада единствения случай на отнемане на точки бе, след като спрях да изчакам полицейската кола, тъй като бях минал на червено.

Искрено се надявам, шофьора от конкретния случай, да изкара дълго в затвора.
Дано това, че раздухаха случая да попречи на бизнесмена да се откупи и този път.
Децата заслужават да живеят, независимо кога и къде карат велосипед.
Ние сме ДЛЪЖНИ да им осигурим щастливо детство.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от optics »

roumensp написа:Да не ви дава господ да срещате колоездачи на пътя по тъмно. ... Около нас има доста и добре, че повечето са със специални светлоотражетели по дрехите или с мигащи светлини, че иначе наистина трудно се забелязват.
Колоездачите имат толкова повече светлини и отражатели, колкото са по-възрастни. Лично наблюдение.
Има обаче и по-страшно - това са шеметите които карат "дъски" по улиците. Те като правило нямат абсолютно никакви светлини, никакви отражатели и дрехите им са тъмни !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от joro »

optics написа:
roumensp написа:Да не ви дава господ да срещате колоездачи на пътя по тъмно. ... Около нас има доста и добре, че повечето са със специални светлоотражетели по дрехите или с мигащи светлини, че иначе наистина трудно се забелязват.
Колоездачите имат толкова повече светлини и отражатели, колкото са по-възрастни. Лично наблюдение.
Има обаче и по-страшно - това са шеметите които карат "дъски" по улиците. Те като правило нямат абсолютно никакви светлини, никакви отражатели и дрехите им са тъмни !
И аз имам велосипед, но избягвам да го карам по оживени улици. А когато някой автомобил те задминава със 100 км в час въздушната струя може да те събори от колелото. И нощем колоездачи и пешеходци трудно се забелязват. В някои по-големи градове на Запад е забранено на колоездачите да карат по оживените улици- има си направени велоалеи за тях. На междуградските пътища е още по-опасно, има големи камиони, автобуси, да се навираш между тях с колелото си е голям риск.
За едно 6 годишно дете- изобщо не му е мястото на пътното платно. На тази възраст децата нямат никакви инстинкти за съхранение, не знаят да се оглеждат, не осъзнават изобщо, че трябва да се пазят. Не правете изобщо сравнение между 6 годишно дете и 15 годишни тиинейджъри, които може да играят на улицата, разликата в поведението им е огромна.
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от dea »

Водачът е имал регистрирани над 20 нарушения по пътищата. Замислих се: колко ли още не регистрирани нарушения е извършил и се е отървавал като е давал подкуп или когато не е имало представител на закона?
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от 7George »

Аз бих оправдал родител, който реши да се саморазправи с въпросния престъпник. Защото държавата явно няма кураж. За надзора на детето, което си играело на улицата си е отделен въпрос, можеш да пострадаш и на тротоара да ходиш или играеш, има и такива случаи доста. Поредната тъжна история.
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от ablood »

klisurov написа: Искрено се надявам, шофьора от конкретния случай, да изкара дълго в затвора.
Дано това, че раздухаха случая да попречи на бизнесмена да се откупи и този път.
И с какво този човек заслужава по-тежка писъда от Максим Стависки, който ПИЯН (!!!) уби момче и ТЕЖКО осакати момиче, но се измъкна с условна. Той имаше даже международно медийно внимание.

Раненото от него момиче е щастливо, че от няколко месеца може да диша почти самостоятелно:
Изображение
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от klisurov »

ablood написа:И с какво този човек заслужава по-тежка писъда от Максим Стависки
С това, че е убил дете, без да има (информация за) каквито и да е смекчаващи вината обстоятелства.
Или ще се позовава на наличието на прецедент за избягване на наказани?!?

ПП Аз бих вкарал в затвота всеки, който нарушавайки по един или друг начин закона, удари с кола дете.

Както вече писах, за да спася детето, бях минал над осевата линия, бях намалил под максималната скорост и "крака ми бе на спирачката".
Съчетано с факта, че не бях близнал алкохол, притичалото да пресече дете се оттърва само с охлузване и уплаха.

Пияният Максим е за зтвора.

Ако на този му бе за пръв път
ако книжката му бе чиста
ако бе карал с (под) максималната скорост
ако бе се изнесъл по в ляво
ако ...
бих могъл да застана на негова страна
Но не е, поради което е за затвора.
Последно промяна от klisurov на Нед Апр 19, 2015 7:11 pm, променено общо 1 път.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от ablood »

Максим Ставински - прецедент?!? Сериозно?
В България е прецедент когато шофьор-убиец бъде ефективно осъден. Не обратното.
Познавам лично 1 и бегло още 2-ма, които са убили човек на пътя и са се разминали само с обезщетение.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от Bistra »

Даам, руснакът трябваше да гние в затвора без значение от спортните му заслуги. :y:
Както винаги нашите се сложиха на чужденец. Не само, че не лежа в затвора, но и доколкото ми е известно и книжката не бе отнета.
Законът трябва да се прилага с цялата тежест независимо дали е срещу свои или чужди.
В Щатите само затова, че си пил, ти слагат белезниците и отнемат книжката. Какво остава за убийство на човек и осакатяване на друг!
За убийство на дете аз също съм за по-тежко наказание, особено ако е след поредица от нарушения на пътя.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Е ли "бизнесмен" синоним на нещо ?

Мнение от the_coach »

optics написа:
roumensp написа:Да не ви дава господ да срещате колоездачи на пътя по тъмно. ... Около нас има доста и добре, че повечето са със специални светлоотражетели по дрехите или с мигащи светлини, че иначе наистина трудно се забелязват.
Колоездачите имат толкова повече светлини и отражатели, колкото са по-възрастни. Лично наблюдение.
Има обаче и по-страшно - това са шеметите които карат "дъски" по улиците. Те като правило нямат абсолютно никакви светлини, никакви отражатели и дрехите им са тъмни !
Те и новините на Global News са пълни с Hit and run.........
Публикувай отговор