Какво да сложим в куфарите??

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от analgin »

Мързи ме да изчета всичко, но от моят опит незабравяйте да си вземете отрова за мишки и хлебарки :D
Аз дойдох в Канада при по-различни обстоятелства (жена ми беше поканена за преподавател в университет) и ни беше осигурена квартира от университета в добър квартал с чисто ново обзавждане, след ремонт ..., но на втората сутрин се натъкнахме на хлебарки :devil: Изпратиха ни ловци на хлебарки, но изживяването не е от най-приятните.
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Godis »

Да не забравите и капан за катерици, повече са от хлебарките.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от balbi »

Godis написа:Да не забравите и капан за катерици, повече са от хлебарките.
:D
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от karelia79 »

Една практична идея от мен като наскоро преминали границата... :)
Като приготвях багажа и се тюхках как да взема разни играчки на децата, за да преодолеят промяната по-лесно и ми хрумна да пъхна в ботушите/боти/високи маратонки разни дребни колички, части от конструктор и т.н. за уплътняване на обувките и спестяване на място. Благодарение на това премъкнахме 2 конструктора, торба колички и динозаври, а малчовците са много щастливи.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Peace-Lover »

Това за катериците е абсурдно! Ако те видят такава глоба ще ти тръшнат че може и в затвора да полежиш.
:geek: :geek: :geek:
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Godis »

Изнасям поне по 60 гадини на година, ако иска някой, нека ме спре.
Катериците не са защитен вид. За мен са плъхове с големи опашки.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

Всяко иначе мило животно ти догадява ако ... дет има една дума... ти интерферира с бизнеса :D
Аз съм на нож със сърните, но за съжаление закона ме възпира да го употребя щото не съм индианец.
Ракуна е гот да го снимаш в парка как се катери, как влиза и излиза от кофите за боклук и т.н. ама ако си на мястото на А-Блъда дето го е намерил на тавана си - само който е имал аналогични срещи може да го усети.
Тъй и катериците, тъй и зайците.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Godis »

Разменям катерици за сърни, само кажи пропорцията. На килограм ?
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Peace-Lover »

уф не знам...
дето викаш ако не са защитен вид може и да не те преследват.
все пак с убийството си трупаш яко карма и това е.
един ден може би ще разберем какво е трябвало или не трябвало да правим
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от analgin »

Godis написа:Изнасям поне по 60 гадини на година, ако иска някой, нека ме спре.
Катериците не са защитен вид. За мен са плъхове с големи опашки.
И аз открих сезона, в неделя хванах 6 дървесни плъха с капана на Ози и котката ми донесе още един, но беше "студен". Няма спасение от тази напаст. За момента ги изнасям в центъра на Монреал (за да им се радват природозащитниците), ако има по-добро решение моля сподели.
Аватар
Peace-Lover
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Авг 03, 2007 7:51 am
Местоположение: Земя

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от Peace-Lover »

Винаги има по-добро решение и за да стигнем до него трябва да търсим ПРИЧИНАТА за това което се случва. Там се крие голяма част от истината. :?:
Не е важно колко си живял на земята, а как си живял. Всеки човек трябва да има вътрешен мир и да е в хармония със себе си и всичко около него. Що за човек е този, който не прави света по-добър?
Ахимса, мир и любов !!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от ablood »

Peace-Lover написа:Това за катериците е абсурдно! Ако те видят такава глоба ще ти тръшнат че може и в затвора да полежиш.
:geek: :geek: :geek:
Ъ?!?!
Такива капани се продават във всеки голям магазин. Те не убиват животното, а го хващат, така, че после да можеш да го пуснеш някъде надалеч.

Какви глоби, какъв затвор?!?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от kamy »

Да ви върна към темата, тъй като нямам какво да кажа за катериците ...
Относно изискванията - " На деклариране подлежат количествата на благородни метали, включително изделия от тях, над следните размери:
- 37 гр. злато и платина в необработен и полуобработен вид и монети;
- 60 гр. за бижута и аксесоари от злато и платина;
- 300 гр. за сребро в необработен и полуобработен вид, монети, бижута и аксесоари."
писах на бг митницата, питах какво следва ако имам по-голям размер от обявените и ми отговориха:
"Посочените лимити за пренасяне на валутни ценности през границата на страната ни са за едно пълнолетно лице. (тоест двама възрастни с дете могат да пренесат горепосоченото х 2 пъти без декларация); Ако ги надвишите ще трябва да попълните и подадете пред митническите власти Декларация за паричните средства."
Последва въпрос от моя страна, дали се заплаща такса ако надвишим лимита и ми отговориха:
"Не се заплаща никаква такса. Изискването за подаване на Декларация за паричните средства (не става дума за митническа декларация) е единствено със статистически цели с оглед събирането на данни за количеството внасяни или изнасяни валутни ценности."
Така че, вземайте си каквото имате, въпросът е ако е над лимита да се декларира. Нищо повече. За това ще говоря и в новото си видео посветено на приготвянето на багаж, който се интересува да ми види канала в подписа. Поздрави!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от optics »

kamy написа:За това ще говоря и в новото си видео посветено на приготвянето на багаж, който се интересува да ми види канала в подписа.
oh-oh !!! reiki-master !?!?
:lol: :lol: :lol:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: Какво да сложим в куфарите??

Мнение от kamy »

Не разбрах какво толкова ти е смешно? А и в тази тема говорим за багаж?!
Публикувай отговор