Интернет

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Balkan
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 10:21 am

Интернет

Мнение от Balkan »

Някои използвал ли е интернет на QUERIZON.Моля кажете няколко думи да ли е сносен...
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

Този доставчик дори и Google трудно го открива:D .
Сайта им е направен на почина DIY с неясна (заблуждаваща) ценова политика, предлагат обвързване е договор (нещо което от години не е практика в Квебек), и предлагат услугите си през линиите на BELL... Аз не бих рискувал с тях.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Интернет

Мнение от speedy »

analgin написа:Този доставчик дори и Google трудно го открива:D .
Сайта им е направен на почина DIY с неясна (заблуждаваща) ценова политика, предлагат обвързване е договор (нещо което от години не е практика в Квебек), и предлагат услугите си през линиите на BELL... Аз не бих рискувал с тях.
Тези изводи как ги направи, просто не мога да разбера.

Нямам и най-малка представа от тях, но сайтът им е първото нещо, което излиза в Google. Цените им са нормални, трафикът е неограничен, имат цена без договор и със договор (за няколко долара по-малко). И това, че използват Bell, пак не е ясно защо е зле след като на практика почти всичките ISP-та работят по същия начин.

Ако някой ги използва и е имал/нямал проблеми може да помогне с мнение.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
miko
Мнения: 305
Регистриран на: Вто Дек 23, 2003 12:52 am
Местоположение: Montreal

Re: Интернет

Мнение от miko »

analgin написа:Този доставчик дори и Google трудно го открива:D .
Сайта им е направен на почина DIY с неясна (заблуждаваща) ценова политика, предлагат обвързване е договор (нещо което от години не е практика в Квебек), и предлагат услугите си през линиите на BELL... Аз не бих рискувал с тях.

Много не професионално изказване с привкус на конфликт на интереси.

Услугата им е FTTN, както и на повечето други доставчици, които преподават Бел.
Ако си нямал проблем на DSL FTTN ще работи добре, но ако си имал може и да имаш проблеми.
Това не е директно оптика до къщата, това засега е запазено за Бел.

Цените са много прилични, а и нямат ограничение на трафика. Това е важно при толкова много видео чат, особено при пубертетите.


Според няма риск в най-лошия случай се местиш при друг доставчик, който предлага FTTN. Модема си е твой и работи с всички доставчици.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

Изразих моето мнение и го поддържам!
Моята позиция е, че не съм птичка която да прелита от клон на клон или иначе казано заради спестени 3-5$ да сменям провайдерите.
Тук съм дал нагледен пример за стабилен интернет доставчик които удовлетворява моите потребности (realen speedtest).
Когато намерите друг доставчик които гарантира такова качество моля да ме информирате.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Интернет

Мнение от speedy »

Примерът, който си дал, е твоят домашен интернет?
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

ДА!!!
Не съм рекламен агент на въпросната компания и за мен тази тема е приключена.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Интернет

Мнение от speedy »

analgin написа:ДА!!!
Не съм рекламен агент на въпросната компания и за мен тази тема е приключена.
Значи предишният ти пример за интернет в Монреал е този:

Изображение

Предполагам, че се занимаваш с някакъв вид експериментална физика (wormholes, time warp), защото разстоянието от Монреал до тестовия сървър в Торонто е <50км и закъснението (двупосочно) е 3ms. Между другото, напълно ти вярвам, че не си рекламен агент на Acanac. Те са отдавна на пазара и не биха приказвали глупости.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

Speed testa е напълно реален, там има 3 (три) поредни от които можеш да сравниш времето в тях.
Ефекта се постига със специален модем, който все още не е на пазара поради факта, че вече 5 години не мога да получа патентен сертификат.
Като стана дума за wormholes известен ли ти е факта, че Общата теория на относителността на Айнщайн е доказана по коренно различен начин и подход от БЪЛГАРИНА проф. Димитър Пиперков и въпреки факта, че никой не намира пукнатини в неговият подход нито един университет няма куража да я преподава.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Интернет

Мнение от speedy »

Нямам никакви съмнения, че трите теста са направени, но не от някой, който ги прави от браузър на собствения си компютър в Hudson, QC. Или нищо не разбираш, или лъжеш за обстоятелствата (подбирам си думите много внимателно).

Ако смяташ да обясняваш колко си велик - в Интернет аудитории много.

Това няма да помогне с нищо на Balkan и неговия прост проблем да си намери приличен Интернет за вкъщи и едва ли има време да изчака да си патентоваш модема.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Интернет

Мнение от analgin »

Aз казах, че темата е приключена за мен и интернет за 20-30$ не ми звучи сериозно
Balkan
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Яну 26, 2013 10:21 am

Re: Интернет

Мнение от Balkan »

Благодаря ВИ много ,но Гугал имам и аз..
ttonybul
Мнения: 54
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 5:55 am

Re: Интернет

Мнение от ttonybul »

Здравейте,

Извинявам се предварително, че се намесвам във възникналия спор.
Казвам се Антони Брейчев и съм собственик на Querizon, компанията , която се обсъжда в тази тема.

Веднага искам да кажа, че по никакав начин не искам и да се опитвам да променям вижданията на никой, а просто да разясня ситуацията и на хората, които не са наясно с този вид услуги и на хората, които са запознати и могат да дадат адекватно мнение.
Наистина сме нова компания и целите са ни да се превърнем в реален конкурент на Канадските компании в този сегмент и разбира се да съумеем, да променим нещо в положителна насока тук.

Доста се колебаех преди да пусна обявата във форума, тъй като съм човек , който не обича да влиза в полемики или разговори от този тип, но реших в крайна сметка, че като българин, е задължително да го направя, макар да знаех, че ще се стигне до писанич от този тип. Защото ние българите би трябвало да сме по-толерантни един към друг и не би трябвало да гледаме негативно на проектите на себеподобните, а напротив да се опитваме с каквото можем да помагаме и да поощряваме. Защото всички знаем от къде сме тръгнали и никога не трябва да го забравяме, а забравим ли го се превръщаме в ренегати , мразещи цялото си минало. Според мен не трябва да го допускаме.

За това, което предлагаме, НЯМА НИЩО скрито, НЯМА скрити условия, като при абсолютно всички останали на пазара. ВСИЧКО е написано и е ЯСНО!

10Мбит/с – първи 3 месеца 20.95, след третия месец, с договор 28.95, без договор 31.95
25Мбит/с - първи 3 месеца 40.95, след третия месец, с договор 48.95, без договор 51.95
50Мбит/с - първи 3 месеца 51.95, след третия месец, с договор 62.95, без договор 65.95

За първата услуга (10Мбит/с) предлагаме модем (АДСЛ2+) с безжична връзка за 48.95
За втората и третата услуга (25Мбит/с и 50Мбит/с) предлагаме модем (ВДСЛ2) с безжична връзка за 98.95

Имате право да използвате свой модем от този тип или ако пожелаете можете да го закупите от друго място.

Инсталационната такса за всички услуги е 49.95

Такса Драй лууп, за направените заявки за включване до 28.02.2015 – НЯМА
За след 28.02.2015г. все още нямаме информация!

КАКВО НЕЯСНО И СКРИТО ИМА В ТОВА?
Всичко е написано просто и ясно.

За сайта, да не е напълно завършен, но ще бъде!
За конструирането на сайта са платени доста пари. Не е изработен от нас и това, че не се харесва на някой си е личен вкус. И на мен много неща не ми харесват...

Не искам да описвм всички услуги, които предлагаме, защото в крайна сметка са написани нещата на сайта , а той именно за това е направен, а ако има нещо неясно, има и телефони на които може да бъде получена повече информация.

Знам, познавам адски много хора, все пак съм вече на възраст и за съжаление познавам и много от такъв тип, които са наясно със всичко и обичат да са крайна инстанция, но за тях може да се говори много, а аз не мосля, че и да се говори би имало голям смисъл.

За скоростите и за цените, ДА ние можем да ви предложим и такива скорости, които „колегата” е показал на картинката от спиид теста, но цените са съвсем други, и повярвайте ми, не са необходими такива инвестиции, за да удовлетворите всички ваши нужди, а другото е суета  и постване на картинки за помпане на самочувствие. В медицината не съм голям специалист, но със сигурност, проблема е свързан, с нужда от посещение на лекар, а не на форуми.

Съжалявам ако съм ви отегчил с този пост, но бях подбутнат да го направя, все пак това е мой проект и съм длъжен да го защитя.

Обичам да заставам с името си и с работа и упоритост да го защитавам.

Предполагам, че хората които са безпристрастни ще ме разберат правилно, а останалите могат да се забавляват с писане на резолюции.

Поздрави на всички и се надявам да не съм обидил никого и да не съм направил много правописни грешки!
11.11.2010 - Документи до Виена
21.03.2011 - Акюзе
13.03.2012 - Интервю - успешно
11.06.2012 - Баркодове
07.08.2012 - Медицински прегледи
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от ablood »

ttonybul написа:...все пак това е мой проект и съм длъжен да го защитя.
Да се защитаваш от лични нападки във форумното пространство е изнервящо. Да защитаваш бизнес може да е пагубно.

Въпросният Analgin отдавна е в игнор-листа ми. Виждам дразнещите му нападки към този-онзи само когато някой го цитира. Този тип хора се забавляват да те нервират и единственият начин да "се защитиш" е да слезеш на тяхното ниво (което е пагубно за бизнеса).

От мен мога да кажа, че цените са по-добри от това, което ползвам в момента и несравнимо по-добри от големите картели.

Успех с начинанието!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Интернет

Мнение от klisurov »

ttonybul написа:10Мбит/с – първи 3 месеца 20.95, след третия месец, с договор 28.95, без договор 31.95

Такса Драй лууп, за направените заявки за включване до 28.02.2015 – НЯМА
За след 28.02.2015г. все още нямаме информация!
Привет и успех в начинанието!

От една страна, при предплащане за една година, но без договор, плащам $29.95+tax месечно за 10Mbps down & 1 1Mbps Up.
От друга страна, при предплащане за една година, но без договор, плащам $8.00+tax месечно за Dry Loop.

Реално, плащам по $6.00+tax повече на месец (договор не бих подписал).
АКО реша да премина към вас, ще съм на печалба след половин година
(поради таксата включване, "компенсирана" частично с отстъпката за първите три месеца).
Но пък и самите вие не знаете до кога няма да има такса Dry Loop.

Без да се заяждам: Считате ли, че само защото Вие и аз сме българи следва да Ви се доверя и сменя доставчика?
Считате ли, че само защото Вие и аз сме българи следва да понеса всички негативи на една прохождаща компания?

Аз отдавна съм спрял да вярвам на лозунги.
Трябва да бъда наистина впечатлен с невероятно атрактивни цени,
за да игнорирам липсата на "положителни коментари".
За $72.00+tax на година не бих "зарязал питомното, та да гоня дивото".

Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор