Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от plamsht »

pumpy написа:
Bugi написа:Здравейте,

имам въпрос относно онлайн въпросника, който се попълва преди да се подаде онлайн молба за виза. Всеки път, когато го попълня в листа от документи, които трябва да придружават молбата ми излиза, че трябва да им предоставя копие от самолетен билет. Струва ми се странно при условие, че не знам дали баща ми ще получи виза.

Интересува ме има ли някой с подобен проблем?
Да:
- прати баща ти да си направи резервация в някоя агенция в София и прикачи това към молбата;
- направи си онлай "покупка" на билет и си "скрийншотвай" страницата с разписанието преди да си платил;
- купи реален, refundable билет от Ер Канада и когато получиш виза го върни и си купи нов, нормален билет;
- купи нормален билет от Ер Канада и имаш 24 часа след плащането да го анулираш без никакви неустойки;

Купения биет спокойно може да е от някое европейско летище и да твърдиш, че до там той ще стигне с личната си кола ,например. Тях, вярвам, ги интересува влизането и излизането от Канада, а не изходната точна. Аз лично, поради липса на билет, вчера качиш резервацията на нашите от София до Денвър и обратно и писах, че ще пътувас до Канада с мен с кола от Денвър - да видим какво ще стане ?

"You must provide a copy of your flight ticket or booking, if available, and/or the itinerary of your visit (proposed route of your journey.)
"

Не съм купувал билет предварително.Прикачих "proposed route of your journey" - т.е. само "разписанието".
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Покана за родители - документи

Мнение от MrGeek »

plamsht написа:Не съм купувал билет предварително.Прикачих "proposed route of your journey" - т.е. само "разписанието".
Преди няколко месеца аз направих същото нещо - просто една декларация за "разписанието" на пътуването на родителите ми, подписана от мен (билетите бяха купени чак след получаване на визите). ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

Тва с купуването на билета преди да е издадена визата май треа да мине в раздела "Канадски ПростотиЙ" :)
Всъщност за един кратък период от време го бяха премахнали ..

Като подавах за последната туристическа виза на жената (В края на 2012) не го изискваха, но след това некой мозък е решил че има нужда от него..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Покана за родители - документи

Мнение от IRA »

Аз винаги съм купувала билета след издаване на визата, но скоро не се е случвало.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

Малко статистика:

Подадени документи - неделя вечер, пасифик време;
Издадени визи - вторник сутрин - пасифик време;
Паспортите заминават - надявам се днес; Ще пиша, когато се върнат обратно в София с визи в тях;
Билет до щатите купен преди подаването за визи, Пътуване до Канада ще се осъществи с кола;
Поканата - само подписана от мен, но не и заверявана, където и да е;
На нашите това им пета или шеста виза от както ние живеем в Северна Америка;
Bugi
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 29, 2007 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Bugi »

Благодаря на всички, които отговориха на въпроса ми!
Pumpy, честито за визите :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

Още едни включване по процедурата:
паспортите бяха подадени в сряда със сизовия център в София, таксата била 223 кинта, днес са пристигнали обратно с положените визи.
Цялата занимавка отне 1 ден за попълване на молбите онлайн и прилагане на съответните документи и по-малко от 6 дни да имат визи в паспортите
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от IFF »

Малко личен опит. Подадох от Канада онлайн, без да пиша упълномощено лице, платих от Канада с моята карта, никакви подписи и заверки на документи, аз си направих преводите, честно казано доста лаишки. Два дена до положителния отговор. Намерих си на френски от интернет текста за поканата:
Je peux peut-etre t'aider car j'ai déjà produite 2 fois des lettres d'invitations.

Sur ta lettre au début tu dois donner tes informations: ton nom, ta citoyenneté, date de naissance, ton adresse, ton no de téléphone, stipuler si tu es propriétaire d'une résidence, le no de téléphone de ton employeur, le nom de ton employeur et depuis combien d'année tu es à son emploi, si cela s'applique pour toi et le tout sous forme de texte.

Ensuite, écris un texte qui ressemble à ceci, tu peux le composer à ton gout ceci n'est qu'un exemple

Je désire inviter (Ici tu écris la relation que tu as avec la personne), Monsieur, Madame ...................... à venir nous visiter, moi et ma famille et par la même occasion à lui faire découvrir notre belle région. La durée de son séjour sera de ...............Il sera hébergé chez moi, à ma résidence personnelle et je lui offrirai tout l’aide et tous les biens nécessaires dont il aura besoin durant son séjour au Québec. Il recevra une excellente hospitalité.

ensuite en dessous écris la date prévue d'arrivée au Canada et la date prévue de départ.

et à la fin les renseignements sur la personnes: Nom, Adresse, date de naissance, no de téléphone
et tu vas faire assermenter le tout soit chez un notaire ou autres, ceci pour prouver que tout ce qui est bien écris dans ta lettre est véridique...
Аватар
nikolovata
Мнения: 290
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 4:40 pm
Местоположение: До mоста...

Re: Покана за родители - документи

Мнение от nikolovata »

Лека корекция на писмото, цитирано в предния пост:

et tu vas faire assermenter le tout soit chez un notaire ou autres, ceci pour prouver que tout ce qui est bien écris dans ta lettre est véridique...

Assermentation агентът не се занимава и не потвърждава в никакъв случай истинността на написаното в документа, а просто удостоверява самоличността на подписващите се и освен ако не се изисква изрично, не е задължителен етап от кандидатстване за виза.
Mненията са като задниците, всички ги иmаmе, но не винаги е удачно да ги показваmе!
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от IFF »

nikolovata написа:Лека корекция на писмото, цитирано в предния пост:

et tu vas faire assermenter le tout soit chez un notaire ou autres, ceci pour prouver que tout ce qui est bien écris dans ta lettre est véridique...

Assermentation агентът не се занимава и не потвърждава в никакъв случай истинността на написаното в документа, а просто удостоверява самоличността на подписващите се и освен ако не се изисква изрично, не е задължителен етап от кандидатстване за виза.
Абсолютно нищо не съм заверявал.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от krisskka »

Здравейте,
Може ли някой, който е канил приятел на гости да сподели как е проверявал онлайн статуса на апликейшъна. Качихме документите вчера сутринта и имаме на мейла три съобщения за номера на апликейшъна и че е ъпдейтнат. За да се проверят съобщенията, да се влезе през акаунта. Но като се даде за туристическа виза изписва, че за нея не може да се следи статуса и съответно не можем да прочетем съобщенията.
Благодаря предварително.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

krisskka написа:Здравейте,
Може ли някой, който е канил приятел на гости да сподели как е проверявал онлайн статуса на апликейшъна. Качихме документите вчера сутринта и имаме на мейла три съобщения за номера на апликейшъна и че е ъпдейтнат. За да се проверят съобщенията, да се влезе през акаунта. Но като се даде за туристическа виза изписва, че за нея не може да се следи статуса и съответно не можем да прочетем съобщенията.
Благодаря предварително.
Не си на правилното място. Логни се отново там където си ъплоудвал документите и където си подал молбата за виза. Там има и кутия със съобщения за статута на молбата ти, най отдолу на страницата.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от krisskka »

Колко време след получаване на отказ за туристическа виза може да се подаде второ искане?
В петък качихме документите и днес са отказани. Причина е посочена недостатъчно приложени документи относно издръжката на гостуващия през престоя тук, тъй като писахме, че ще бъде на собствени средства. И поради това се съмняват, че ще се върне. Ние качихме само банково извлечение с оборотите на фирмата за миналата година без да приложим лично извлечение. Ако приложим и такова, дали би имало ефект или вече взетото решение е окончателно?
Благодаря
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Павел »

krisskka написа:Колко време след получаване на отказ за туристическа виза може да се подаде второ искане?
В петък качихме документите и днес са отказани. Причина е посочена недостатъчно приложени документи относно издръжката на гостуващия през престоя тук, тъй като писахме, че ще бъде на собствени средства. И поради това се съмняват, че ще се върне. Ние качихме само банково извлечение с оборотите на фирмата за миналата година без да приложим лично извлечение. Ако приложим и такова, дали би имало ефект или вече взетото решение е окончателно?
Благодаря
Взетото решение е окончателно; още утре може да кандидатствате отново.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
kapitan
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Окт 27, 2008 2:10 am
Местоположение: Монреал

Re: Покана за родители - документи

Мнение от kapitan »

Имам въпрос. Примерно,ако майка ми иска да дойде. Не ми трябва "супер виза",щото тя няма да седи повече от месец и не ми се плащат разходите за мед. застраховка. Така,при онлайн апликацията,при попълване на въпросника,ми дава въпрос за родствената връзка на госта и като напиша,че тя ми е майка,искат преведен документ за родствена връзка.
Моят ли или нейният акт за раждане? Не ми е ясно? Според мен,моят,щото на нейният не пише,че в бъдеще,че аз ще съм й син..ха-ха
Не става ясно,защото пишат изисквани документи на госта,а не на мен. Мога и да греша,не знам.
Ако напиша,че нямаме родствена връзка,ще има ли някакъв проблем за визата?
Проблема е,че тя не е в Б-я и ще е трудно да се намери и преведе акта й за раждане и да се приложи.
Публикувай отговор