Обмяна на канадски долари в България

Само за полезни връзки
Публикувай отговор
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Обмяна на канадски долари в България

Мнение от kurta007 »

Ще споделя личен опит от търсенето на канадски долари след като обиколих почти всички банки и чеинджбюра.Наи изгоден курс,удобно а и без страх че ще ви измамят понеже все пак тва е бг предлага UniCredit Вulbank наи голямата банка в бг.Курса на канадския долар ако обеняте в левове зависи от курса EUR/CAD понеже сме вързани за еврото.Та тоя курс от не-професионалисти :) може да се следи от саита на БНБ
http://www.bnb.bg/bnb/home.nsf/vWebPage ... ount=-1&BG

--> Курс за деня

обикновено всички банки и чеинджбюра взимат този курс за меродавен за деня и си слагат спред от които печелят или ако курса на БНБ е 1.23 те купуват на 1.21 и продават на 1.25.По мои навлюдения от 30-40 дена спреда в UniCredit Вulbank е наи-малък дори и от повечето чеинджбюра :roll:
Да не говорим и че само 3-4 банки изобщо продават реални канадски долари/не електронни по сметка/.Наличност в UniCredit Вulbank почти винаги има до към 3000-4000 CAD,ако искате повече отивате в друг клон или пък на следващия ден.В централния офис в София / пл. ″Света Неделя″ № 7/ разбира се има колкото искате.Курса на Вulbank може да се следи тук
http://www.bulbank.bg/index.jsp?id=5.2
->В (валута) CAD ->изчисли

Много важно
е тук да отбележим че след 16.00 часа Вulbank имат някъкъв вечерен курс които е доста неизгоден.
Така че не купуваите или продаите след 16.00 а изчакаите другия ден !!!
Също е добре да споменем че тук няма да ви дадат фалшиви $ или да ви вземат комисиона или направо да ви излъжат с голяма сума както в някои чеинджбюра :evil: какъвто случаи съм имал аз.
Ами тва е,да спомена че не работя в UniCredit Вulbank,нямам никаква изгода от изнасянето на тази информация и не им правя реклама а просто споделям личен опит.
Успех и умната :)
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от sofia_shi82 »

Да споделя и нашия опит за купуване на канадски долари в България от същата злощастна банчица.
Мъжът ми отива във въпросната банка, на която и двамата сме клиенти и казва, че иска 3000 CAD полимерни банкноти, копюри по 50 и по 100 долара. При това касиерката се обръща към него и казва:

И с претенции!!!

Мисля, че е излишен коментара за това колко е нелюбезно обслужването и колко изгубиха като ни изпуснаха като клиенти, каквито са канадските емигранти, които обменят не 1000 или 2000 CAD. Но както и да е.
Да не говорим, че истински долари има под път и над път, например Тавекс или в ЦКБ ,при което курс купува също е доста добър изключая споменатите часове. А в Тавекс например е много добро и любезно обслужването.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от the_coach »

sofia_shi82 написа:Да споделя и нашия опит за купуване на канадски долари в България от същата злощастна банчица.
Мъжът ми отива във въпросната банка, на която и двамата сме клиенти и казва, че иска 3000 CAD полимерни банкноти, копюри по 50 и по 100 долара. При това касиерката се обръща към него и казва:

И с претенции!!!

Мисля, че е излишен коментара за това колко е нелюбезно обслужването и колко изгубиха като ни изпуснаха като клиенти, каквито са канадските емигранти, които обменят не 1000 или 2000 CAD. Но както и да е.
Да не говорим, че истински долари има под път и над път, например Тавекс или в ЦКБ ,при което курс купува също е доста добър изключая споменатите часове. А в Тавекс например е много добро и любезно обслужването.
Чейндж бюрата винаги са по-изгодни от банките, все пак това им е работата. Не се занимавайте с банки, това са тромави институции. Едно чейндж бюро дори и да няма наличност на CAD в рамките на ден - два може да ви ги намери.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от optics »

sofia_shi82 написа:Да споделя и нашия опит за купуване на канадски долари в България от същата злощастна банчица.
Мъжът ми отива във въпросната банка, на която и двамата сме клиенти и казва, че иска 3000 CAD полимерни банкноти, копюри по 50 и по 100 долара. При това касиерката се обръща към него и казва:
И с претенции!!!
Яко !
Това трябва да влезе в златния фонд с бисери от български чиновници.

Един приятел си купува чисто нова тениска от български магазин. В последния момент забелязва нещо малко скъсано. Какво правим сега...
Отговорът на продавачката е не-по малко покъртителен от банкерката по-горе:

--- Ееее, айде сега, това е толкова дребно - ще си го зашиете !!!
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от domino »

Сори за офтопика, но като стана въпрос за лафове на продавачки... Случката се развива в Габрово. Август месец е. Търся да купя електрическа възглавница за една позната. Имаше (ако не се лъжа) ревматоиден артрит и започна да я тресе. След дълго търсене, накрая намирам на едно място. Питам продавачката:
- Колко струва тази електрическа възглавничка?
- Ъъ, ами аз на знам.
- Е как не знаете, нали я продавате?
- Ами тя шефката знае.
- Добре, аз искам да я купя. Може ли да се обадите на шефката и да я питате колко струва? Аз я купувам веднага.
- А защо аз да и се обаждам, да се набутвам? Обадете и се вие. На вас ви трябва.

Пълен потрес! Тъкмо се бях прибрал от чужбина. 1000 пъти се проклех, че се върнах.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от grozdan »

domino написа:Сори за офтопика, но като стана въпрос за лафове на продавачки... Случката се развива в Габрово. Август месец е. Търся да купя електрическа възглавница за една позната. Имаше (ако не се лъжа) ревматоиден артрит и започна да я тресе. След дълго търсене, накрая намирам на едно място. Питам продавачката:
- Колко струва тази електрическа възглавничка?
- Ъъ, ами аз на знам.
- Е как не знаете, нали я продавате?
- Ами тя шефката знае.
- Добре, аз искам да я купя. Може ли да се обадите на шефката и да я питате колко струва? Аз я купувам веднага.
- А защо аз да и се обаждам, да се набутвам? Обадете и се вие. На вас ви трябва.

Пълен потрес! Тъкмо се бях прибрал от чужбина. 1000 пъти се проклех, че се върнах.
Ако беше отишъл в Перник щяха да те пребият дето си много отворен. Тамо такива лигльовци отдаУече ги забеУЕзват. А ти само с едно телефонно обаждане си се разминал, не се оплаквай.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от domino »

А, даже не се обадих. Обърнах се и си тръгнах ... възмУтен и огОрчен (както се казва)!

Иначе аз доларите ги купувах от Varchev.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
boyan_kirilov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Яну 17, 2018 4:06 am

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от boyan_kirilov »

Колеги, излезе ми някакво бюро в София срещу Народния театър, че обменя канадски долари на добър курс. Някой ползвал ли го е, че не вярвам курсовете да са толкова добри, а да няма комисионни? Не знам какво да правя? Ако знаете добро бюро в София кажет :sweat:
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от Kan_Tangra »

Банките сменят при най-добър курс, ако има количество.
Наскоро установих, че ОББ са си сменили лимита за преференциален курс от 5 на 10к лева.
Дават стотинка и нещо над фиксинга на БНБ. Което е най-доброто постижение за най-добрите бюра с най-вървежните валути (с изключение на еврото)
Но трябва да имаш 2 сметки, в лева и кад, предложеният курс е безкасов.

Въпросът е, че канадските хартии не са много потребни и никой не си играе да ги държи налични.
Банките ги въртят виртуално.

Аз от години не ползвам бюра за канадска валута. Още повече, че прехвърлям после парите между държавите по банков път.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
galin65
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 6:47 am

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от galin65 »

boyan_kirilov написа:Колеги, излезе ми някакво бюро в София срещу Народния театър, че обменя канадски долари на добър курс. Някой ползвал ли го е, че не вярвам курсовете да са толкова добри, а да няма комисионни? Не знам какво да правя? Ако знаете добро бюро в София кажет :sweat:
Здравей! Има едно бюро Фактор срещу театъра. Имат всякаква валута, сигурно и с канадски долари работят.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от Kan_Tangra »

Е, то всякаква валута ...

Навремето професорът ми по икономика размаха едни (въображаеми) обувки, и попита.
Може ли с тоя чифт обувки да повлияем на пазарната цена на обувките.
Една колежка се излъга, да каже, че можело.

Какво е общото?

Трябват и количества.

Бюрата държат по 200 КАД, колкото да кажат, че имат.
Само че аз оперирам в 10ки К. (а и надявам се, не само аз ...)
Колко точно ще ме стоплят + - 200 КАД-чета? Те ми влизат в статистическата грешка.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Обмяна на канадски долари в България

Мнение от IRA »

Обикновено по моловете бюрата имат добри курсове . Аз поне като съм в София обменям в бюрота в мола на булевард Стамболийски.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор