Куба - на почивка....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от analgin »

konstanta написа:Analgin , не ми харесва тона с ,който взимаш отношение по моето участие в този форум . Да ти напомня , че живеем в свободна страна , а и далеч НЕ си ти човека , който да дава оценки за характера на писанията ми.
На всички останали съфорумци -БЛАГОДАРЯ за мнението.
Ako имаш проблеми с паметта прочети какво си написал/а Тук за Интернет ИЗМАМНИЦИ....
Още един съвет за който не е необходимо да ми благодариш е, че ако поради факта, че не сте проверили отзивите за хотела в който ще се настаните (липсват в бгканада) и ако той се окаже голяма развалина, снимките за фейсбука можете да ги направите в някой от съседните хотели.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Куба - на почивка....

Мнение от tonich »

yahoo написа:На много места забелязвам значима промяна в цените, особено там където сме останали доволни и цените са били нормални за тогава. Сега проверявам за същия период цената на хотел в Доминиканската република където сме били преди 3г. и виждам че вече е по-скъпо с близо $2000 върху старата цена за трима.
Ако цената е в канадски долари една от причините е сегашната разлика в курса на щатския долар. Ако цената е в щатски, тогава според мен не си струва...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Куба - на почивка....

Мнение от grozdan »

ablood написа:Всъщност на 2 пъти сме ходили в доста хубави хотели в Куба, където базата и обслужването бяха на доста прилично ниво. Звездите не са от значение, а цената. Проблемът е, че това струва над $2000 отгоре, а и децата изобщо не го оцениха. Даже напротив - малките много се забавляват, когато ги карам да дават на сервитьора, бармана, камериерката и прочие бакшиш. Вярно е, че за това отиват още ~$100, ама всички са доволни.

Единствено на аниматорите давам повече пари, но ги карам да си ги заслужат. Миналата пролет един пич по цял ден си играеше с децата, забавляваше ги и ни оставяше време за нас си. Всеки ден получаваше стимул 5-10 песос, плюс стандартните подаръци за довиждане.
Малките господарчета и гоуемио господар. А пък в зоопарка пише "Не хранете маймуните, давайте им бакшиш, за да ги унизите повече".
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Куба - на почивка....

Мнение от grozdan »

analgin написа: Още един съвет за който не е необходимо да ми благодариш е, че ако поради факта, че не сте проверили отзивите за хотела в който ще се настаните (липсват в бгканада) и ако той се окаже голяма развалина, снимките за фейсбука можете да ги направите в някой от съседните хотели.
аналгине, мноу ма кефиш, продължавай все така!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Marto »

grozdan :y: :rofl:

Като ученик съм работил в системата на Балкантурист и още тогава ме дразнеха разните социално слаби западняци дето идваха. То и сега е така по българските курорти де, ако не и по-зле в това отношение. Никога няма да забравя как озверя портиера в хотела, където работех, защото някакъв изпаднал германец даде една дойчмарка бакшиш на мене, вместо на него. Не че аз не се натисках да им помагам с куфарите, когато оня го нямаше, но фактът че се карахме за някакви смешни днес пари още ме ядосва.

Та това е една от причините да не ми се ходи в Куба, че и в други страни от третия свят на почивка.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Куба - на почивка....

Мнение от ablood »

grozdan написа:Малките господарчета и гоуемио господар.
Имаш нек'ви проблеми с достойнството? Намираш нещо нередно в даването/получаването на бакшиши за качествена услуга?

Ти ми дай тук в Канада такива господари, дето да ми дават по няколко месечни заплати под формата на бакшиши всеки ден, пък нека да ми е унизително положението.

Или това е начин да оправдаеш стиснастостта ти? Не даваш бакшиши, щото е унизително?Аз децата ги уча, че трябва да оценяват и да са любезни. Наричай го както си искаш.

Виж ми подписа! Ясно е, че повече няма да ти отговарям. От теб зависи дали изобщо ще ти виждам постовете.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от konstanta »

Analgin , не ме кефиш , ама въобще...Не са ми нужни съветчетата ти ....И още , проверил съм не само хотела и мястото , но и персонала ,..., до 7-мо коляно......, комплексар недодялан...... :n:
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Куба - на почивка....

Мнение от grozdan »

ablood написа:
grozdan написа:Малките господарчета и гоуемио господар.
Имаш нек'ви проблеми с достойнството? Намираш нещо нередно в даването/получаването на бакшиши за качествена услуга?

Ти ми дай тук в Канада такива господари, дето да ми дават по няколко месечни заплати под формата на бакшиши всеки ден, пък нека да ми е унизително положението.

Или това е начин да оправдаеш стиснастостта ти? Не даваш бакшиши, щото е унизително?Аз децата ги уча, че трябва да оценяват и да са любезни. Наричай го както си искаш.

Виж ми подписа! Ясно е, че повече няма да ти отговарям. От теб зависи дали изобщо ще ти виждам постовете.
По-добре и ти ме вкарвай в игнор листата си и у лево. Изобщо не ме интересува дали ми виждаш постовете, нито дали ми отговаряш!

Така ще ти е по-лесно вместо да ти обяснявам как да бъдеш човек. Едно е даване на бакшиш за добре свършена работа, друго е да унижаваш хората поради това, че в дадения момент ти си по-добре финансово.

Ама не вярвам да вденеш и не ми се спори.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Павел »

Marto написа

"Като ученик съм работил в системата на Балкантурист и още тогава ме дразнеха разните социално слаби западняци дето идваха. То и сега е така по българските курорти де, ако не и по-зле в това отношение. Никога няма да забравя как озверя портиера в хотела, където работех, защото някакъв изпаднал германец даде една дойчмарка бакшиш на мене, вместо на него. Не че аз не се натисках да им помагам с куфарите, когато оня го нямаше, но фактът че се карахме за някакви смешни днес пари още ме ядосва.

Та това е една от причините да не ми се ходи в Куба, че и в други страни от третия свят на почивка."

Като се има предвид, че болшинството хора предпочитаме предимно да отидем на достъпно и "екзотично" място - бели пясъци, топла вода и палми, имаме ли друг избор, освен страни от третия свят, най-вече карибския басейн? Хаваите? Там няма ол инклузив и само след три-четири ходения, ще научиш всичките 5 острова наизуст. Австралия? От долната страна на географията. Помогни ни с идеи!

Чудя се, дали ако американците се втурнат масово към Куба (поне докато се усетят каква булшит.com e новата за тях дестинация), дали няма да се получи отлив от Мексико и Доминиканската република и последните да си свалят цените, които всяка година упорито вдигат? Примерно, когато Мексико го удари свинския грип през 2009 и имаше тотален отлив от туристи, цените бяха паднали почти на половината.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Куба - на почивка....

Мнение от IRA »

Мексиико не е.Бахамските острови също и т.н...
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Bistra »

Marto написа:grozdan :y: :rofl:

Като ученик съм работил в системата на Балкантурист и още тогава ме дразнеха разните социално слаби западняци дето идваха. То и сега е така по българските курорти де, ако не и по-зле в това отношение. Никога няма да забравя как озверя портиера в хотела, където работех, защото някакъв изпаднал германец даде една дойчмарка бакшиш на мене, вместо на него. Не че аз не се натисках да им помагам с куфарите, когато оня го нямаше, но фактът че се карахме за някакви смешни днес пари още ме ядосва.

Та това е една от причините да не ми се ходи в Куба, че и в други страни от третия свят на почивка.
Ами, а де, де! И аз това казах. Чудя се на някои като кажат: "Виждам българската действителност от миналото, само че сега ние сме в ролята на чужденците. И се кефя от това."
Какво те кефи? Усещането, че сме били жалки? Ами това е болно. :x
И аз предпочитам места, където 5-те звезди си отговарят на категорията и бакшишът се дава за наистина добре свършена работа, а не от неудобство.
Какво сега? Дай да помъкнем боклуците от Доларама за да се похвалим после, че сме били щедри? Е, тук има достатъчно сънародници, които ги даряват или продават на българи, щото черните идват и си купуват всичко от магазина - ново. ;)
Не е нужно да се злоупотребява с бедни хора. Така ще се притъпи стремежът им да се борят за свободата си или да доплуват до нея. :P
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Куба - на почивка....

Мнение от analgin »

grozdan написа:аналгине, мноу ма кефиш, продължавай все така!
konstanta написа:Analgin , не ме кефиш , ама въобще...Не са ми нужни съветчетата ти ....И още , проверил съм не само хотела и мястото , но и персонала ,..., до 7-мо коляно......, комплексар недодялан...... :n:
Нещата в живота винаги имат елементарно обяснение.
В конкретният случай аз виждам, че някой иска да прескочи релацията между: "ходенето по голяма нужда" и "мисловният процес", а това е невъзможно защото всичко се подчинява на законите на гравитацията. По-конкретното е, че и двата процеса могат да се отлагат във времето, но не и до безкрай защото идва момента в който и най-силният арабски парфюм неможе да заличи последиците от пораженията които са нанесени от отлагането им.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Куба - на почивка....

Мнение от Chomsky »

ablood написа:Всъщност на 2 пъти сме ходили в доста хубави хотели в Куба, където базата и обслужването бяха на доста прилично ниво. Звездите не са от значение, а цената. Проблемът е, че това струва над $2000 отгоре, а и децата изобщо не го оцениха.
И аз мога да потвърдя, че Куба е супер стига да не се буташ в санаториуми за под $ 2к на човек. Другия критерий е кой точно посещава курорта.
По принцип съм забелязал, че двете са свързани.
Без претенции за абсолютнаистина, а само за това което аз съм наблюдавал:
Бил съм в хотели където е имало само европейци и които на кандците (които ходят в Куба) им идват скъпо. За мен те си бяха класни дестинации.
Бил съм и в хотели където има канадци, но няма френски канадци... там може и да е фишек работата.
Чел съм (в трипадвайзор) и съм чувал страхотии от хората които са били в почивни лагери и санаториуми предпочитани и пълни с френски канадци. От разказите съм си изградил менение, че с тези и от Nationa Geographic да ме пратят да правя репортаж, ще откажа.

А мен Куба ме кефи именно заради спокойствието и контролът, който гарантира социализмът. Защото там може и 2 часа посред нощ да се раходиш из нощна Хавана без да се притесняваш. Това не може да се каже за много о т държавите в карибския басейн.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Куба - на почивка....

Мнение от miteto »

Chomsky написа:И аз мога да потвърдя, че Куба е супер стига да не се буташ в санаториуми за под $ 2к на човек.

Бил съм в хотели където е имало само европейци и които на кандците (които ходят в Куба) им идват скъпо. За мен те си бяха класни дестинации.
Дай малко препоръки с точните имена на тези класни хотели, че тези които им се ходи на Куба да имат предвид.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Куба - на почивка....

Мнение от ablood »

Има една такава заблуда, че щом сме видяли един-два 4-звездни кубински хотели, значи в общи линии сме наясно с предлагането. Нищо, че този хотел е бил на първа страница, наред с тризвездните. А на 5-та страница има 4-5 звездни хотели, струващи 3-4 пъти повече при същата цена на полета. Тоест 7-8 пъти по-скъпи.

Да, ама Бай ти Ганя вече е бил в евтин 4-звезден хотел и за него Куба е скапана дестинация за бедняци. Точка.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор