Неделно четиво

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Неделно четиво

Мнение от 7George »

http://www.starshel.bg/?pos=1"

Все съм знаел че в Канада сме по-назад, ама чак пък с 2 дена... в БГ вече е 16-ти януари. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Неделно четиво

Мнение от 7George »

Целия сайт е интересен.

Исландската революция – и защо я няма в новините

Защо я няма - ми щото дава лош пример на длъжниците в хватката на капитала.
Embrace your climate change!
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

В България се връщат само бъмове...И...стават писатели. |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от agent Ozo »

Bistra написа:В България се връщат само бъмове...И...стават писатели. |(
Бате, тия камъни са в твоята градина. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Неделно четиво

Мнение от klisurov »

не го ли дразни хейтърската атмосфера, кофти хората и цялата тиня, в която тънем - ''избягвам да обобщавам нещата, всякакви хора има, но аз отговарям сам за себе си. В НЛП има едно чудесно понятие ‘филтър’ - сам избираш какво да виждаш, а аз съм си изградил такъв за нещата, които ме карат да се чувствам ок.’'
Аз нямам "розови очила", а още по-малко за децата ми.

Да, докато бях без деца, БГ бе ОК.
Правех пари, стандарта ми бе по-висок отколкото е в момента.
Шляех се из БГ и Европа и не ми пукаше каква е образователната система.

Затова разбирам Батето и всички без деца, върнали се в БГ.

Докато траеше процедурата ми,
разговарях с един, върнал се от Канада.
Цитирам по памет:
"В БГ получавам изключително висока заплата,
която ми позволява петък вечер лятото да взема самолета към морето, а зимата съм по ски курортите.
Изобщо в БГ е купон и това ме кефи.
Но, оженя ли се, имам ли деца, връщам се незабавно в Канада."

За мен, поне докато не изкласят децата ми, БГ е затворена книга.
За после не знам.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

За после супер фънът е да си отидеш и тук вариaнтите са 2:
1. Наемаш си топло местенце в някой хоспис, където се държат любезно с теб само, докато им направиш по-значително дарение. После те поливат със студена вода, надявайки се да пукнеш по-скоро.
2. Купуваш си собствено жилище и започваш да живееш в постоянен страх да не те ухапе куче, изнасили циганин или cчупиш крака на заледена непочистена улица, гордо отбивайки попълзновенията на алчни съседи, които са видяли в изкуфелия старец далавера да им припише нещичко и да го уморят после. А пропуснах да спомена и банките, които няма какво да ги коментирам. Значи трябва и средствата си за преживяване да копаш нейде. :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Неделно четиво

Мнение от klisurov »

Bistra написа:За после супер фънът е да си отидеш и тук вариaнтите са 2:
1. Наемаш си топло местенце в някой хоспис ...
2. Купуваш си собствено жилище ...
Има и трети вариант:
Ставаш Snowbird, но вместо в Маями, примерно, се радваш на топлата зима в Свиленград ;).
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Да и с високото кръвно, което рядко подминава възрастните хора се радваш ежегодно на поне 2 трансатлантически полета. Отделно, че е по-скъпо пътуването, попадаш в същата мазохистична среда, щото в държава без закони мошениците като видят чуждестранен пенсионер, доволно потриват ръчички. Айде, мерси!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Неделно четиво

Мнение от спеца »

„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Неделно четиво

Мнение от спеца »

„Когато свободата изчезне, страната остава, но родината – не.“
20 + 1 цитата от Франсоа Рене дьо Шатобриан, аристократът, който превърна морала в институция
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Неделно четиво

Мнение от спеца »

25 въпроса с Теа Денолюбова
Живея в България, защото…
имах възможността да живея навън и така разбрах кое е мястото, от което не искам да си тръгвам.
;) ;)
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Аватар
спеца
Мнения: 468
Регистриран на: Нед Мар 12, 2017 7:14 pm
Обратна връзка:

Re: Неделно четиво

Мнение от спеца »

КОГАТО СЕ ВЪРНЕШ В СОФИЯ ПРЕЗ ЛЯТОТО ОТ НЯКЪДЕ ТАМ ДАЛЕЧЕ

И цъфтят в суматохата спомени...
Където и да живееш, каквото и да правиш, все някога се връщаш в София за празниците, за сватбите на братовчедите или просто ей така… през лятото. Ех, софийското лято…
След роднините, съучениците, приятелите, банките и администрацията ти остава все пак и малко време за теб… и за София.
Разхождаш се край старите жилищни кооперации в центъра и ти мирише на печени чушки с доматен сос, на липи, на шампоана на преминаващите момичета, на бетон и гуми, на лято в София. Очите ти се плъзгат по плакатите на предстоящи и отминали концерти, по фасадите на историческите сгради, по графитите на разплискали душата си по стените младежи и най-обикновени грозни тагове, по бирените бутилки край кофите и слънцето в стъклата на колите… Краката ти прескачат счупените плочки на тротоарите, пресичат по изтърканите зебри и те водят към тревата в парка пред Народния театър.
В УШИТЕ ТИ ШУМЯТ ФОНТАНИТЕ, ЛЕТНИТЕ ХИТОВЕ ПО РАДИО ВИТОША, ЦИГУЛАРКИТЕ ПО „ВИТОШКА“ И ВЯТЪРЪТ ОТ ВИТОША.
Твои са горещите следобеди, празните улици, късметчетата от кафето, пълните чаши с джин тоник, свободните места за паркиране и всички паркове със стари спомени. Всичките ти срещи, всичките ти кризи – София пази всичките ти флиртове от минали лета, целувките по спирките, обиколките по баровете, нощните разходки, дните на сянка в Борисовата, бягствата от училище…
Където и да ходиш по света, твоето „у нас“ завинаги си остава тук.
Да, София лесно и силно се обича от време на време и за малко. Трафикът по изходите на града преди уикенда не те изнервя; съседите, които разместват мебели в събота сутрин, не ти пречат; симпатични са ти даже неща като рушащия се паметник пред НДК, пътуване в трамвай номер пет в пет следобед и затвореното Цариградско за ремонт.
МОЖЕШ ДА СИ ГЛЕДАШ МАЧОВЕТЕ НА ГРИГОР ДИМИТРОВ, ДА СИ ЗАКУСВАШ С БАНИЦА И АЙРЯН И ДА ТИ Е РОДНО И МИЛО, БЕЗ ДА СЕ НАПРЯГАШ.
Софийското лято е като гадже от гимназията. Завинаги твое! Завинаги специално! И някак в миналото.
Тук си и не си. Безгрижно ти е, леко ти е и някак нереално. Всяка градска пейка крие някой спомен, на всяка маса в Happyси вечерял някога с някого, на всички светофари си чакал зелена светлина, минавал си с колелото, с колата на баща ти или с бодра стъпка и музика в слушалките.
Връщането през лятото в София е като стар приятел, като любима песен, като гледката от прозореца на детската ти стая. Познаваш го до болка и просто го обичаш. Твое е и не е. Никой не може да ти го отнеме и никой не може да ти го върне обратно.
То е чувството да си си вкъщи… за малко… отново... там, където отдавна вече не е вкъщи и завинаги ще е. Като глътка студена вода от някоя градска чешма, като случайна среща с класната от десети клас, като машина на времето.
ОБИКАЛЯШ ИЗ МАЛКИТЕ УЛИЧКИ В ЦЕНТЪРА ВЕЧЕРТА, ПИЕШ РЕТРО БИРА, СЛУШАШ РОДНА РЕЧ, ДИШАШ ДЪЛБОКО И СИ МИСЛИШ: ЩЕ УСПЕЕШ ЛИ ДА СИ ВЗЕМЕШ ДОСТАТЪЧНО СОФИЯ ДО ДРУГИЯ ПЪТ. НЯМА!
Но София прощава и те чака: хубава, смирена, твоя…
Още за София с любов!
„България е устояла на всички бури и не може да бъде унищожена, защото е ДЪРЖАВА НА ДУХА!“.
Публикувай отговор