Неделно четиво

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

anitsa написа:Скандално: Филолози учат децата ни как се пишат “стрийптиз”, “пед_р_ст” и “дашен”
Тези са били травмирани като деца с програма "Знание". :tmi:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Неделно четиво

Мнение от speedy »

Добра идея за правописа. Така децата ще станат изглеждат грамотни, като почнат да пишат по интернет форумите. Повече от тези думи няма да им трябват.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Неделно четиво

Мнение от 7George »

anitsa написа:===
P.S. Интересно, системата на този форум не позволява да се изпише правилно думичката “пед_р_ст” , замества я с думичката "младеж" :) Време е да се синхронизира с новото учебно помагало за първокласници
:* :hug: --> педeрaст - питай старите кучета, как. Аз съм хетеро-, но и тука много взеха да ги лансират, чак и филми показват, обучение в школата... ужаст.
Embrace your climate change!
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Много е хубаво!
http://www.highviewart.com/articles/view/1049"
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Неделно четиво

Мнение от IRA »

А какво значи "дашен"?За мен си е обратното на стиснат. Кое е лошото? Същото важи и за още един куп думи набутани в статията, които са си съвсем нормални всекидневно ползвани думи - бръмбазък, смърдеж, смърдя, усмърдявам,сутиен,бременност и т.н.....
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

IRA написа:А какво значи "дашен"?За мен си е обратното на стиснат. Кое е лошото? ..
Мръсното подсъзнание на родителите. :D
Aз не намирам нищо лошо и в думата пе_ераст като част от речта. Друг е въпросът в кой клас трябва да се обяснява. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Много добра история!
Браво на момчето!
Видеото е много добро!
Мен това ме разплака,да видим как ще е при вас...
http://novanews.bg/news/view/2014/12/21 ... %BE%D1%82/"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

V-box не работи добре в Канада. Е, какво има да те разплаква? Събудил се българинът за благотворителност. |(
Това се прави ежедневно в Канада ( не снимаме с таблети и телефони само умрели войничета, все пак :tmi: ) и никой ни плаче, ни брише ред сълзи - ред сополи. :yawn:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Bistra тази история е много по-реална от много други,защото се иска и Сърце при този акт,а малко го притежават за съжаление!
При това момчето е излязло от подобен дом и историята е абсолютно реална.
А не като бивши мои работодатели в БГ,които носеха подаръци по Коледа и Великден на едни такива деца,снимаха се с тях,после се тагваха да ги види "цяло село",а в офиса се преобличаха,че същите тези деца ги гушкаха и разбираш ли много се били изцапали....и разказваха с полу-погнуса условията им на живот над черен хайвер,хапки,мезета и алкохол.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Е, не знам. Вие там сте паралелна вселена. Тук хората не си разказват какво са дали, нито пък пишат статии, а има случаи на немалко хора произлезли от бедни семейства и впоследствие придобили слава, които се ангажират с благотворителност. Дори една Селин Дион, ако вземеш. Какво объркват положението хапките черен хайвер, не разбрах само? За да си ги чула и видяла, значи и ти си яла. Ти дари ли пари или само си падаш впечатлителна? :^)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Bistra аз пък не виждам на какво отгоре нападаш така яростно.
Кои сме "ние там" :^) и за каква вселена говориш идея нямам,като аз самата не съм в България.
А ти дари ли пари?
Аз,да.Дарих.Всяка кампания която имахме.И за бедните пенсионери също.
Хапките хайвер имат много общо за който го разбира посланието.
И ще те учудя,но аз си излизах от тези сбирки.не ми беше комфортно някак си,сериозно.
А и няма какво да се заяждаме за такива неща,защото като се скрием зад невероятните си линкове съм убедена,че голям % и в Канада и навсякъде другаде е произлязъл именно от тази БГ мизерия и няма как да бъде забравена!
Това е част от историята ни!
Спомням си само как четяхме в западната преса какво е Бъдни Вечер 80-те години,а баща ми се връщаше на 24 декември от работа в 8 часа,защото ги караха да подписват документи в Министерството в което работеше за 5-годишната петилетка.
радвам се искрено на това момче,което е доставило най-необходимото на тези деца от собственият си джоб.
И Bistra не е нужно да четеш и коментираш щом не е твоята статия,просто!
Не е необходимо да нападаш,обсъжадш хора,които не познаваш реално все пак има и тема като Турнето на Малина в Канада,в която гледам си се разписала!Явно по ти пасва някак си!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

Mielle написа: Мен това ме разплака, да видим как ще е при вас...
Съжалявам, че не всички сме на едно мнение! Мисля, че ти помоли за отзвук. Какво общо имат другите теми, не разбирам? :fubar:
Но ако следваме тази посока, поразтърси се! Ще откриеш всякакви екземпляри : такива, които подреждат хората в пирамиди (явно са били фараони в предишен живот :D ), делят ги на черни и бели, etc..., абе въобще пъстър свят! :rock: :party:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Неделно четиво

Мнение от Mielle »

Bistra Да,плача понякога на подобни истории и не виждам лошо в това.
Емоционална съм.Няма как да задържам подобни емоции,вредно е просто.
А и не искам 100% да се хареса ,хората са различни.
Но и не приемам да величаем канадската общност,европейската или която и да е на тема благотворителност,защото тези нации имат традиции в това.Ние прохождаме още,факт.Но все пак начало трябва да бъде поставено някак си и това което видях на мен ми хареса.
Ще споделя какво видях аз и ще приключа този видео материал:Видях един човек,който е направил добро дело и има добро сърце.Той не обвиняваше съдбата си,родината си,политиците,съседите си за всичко,което е преживял,а е търсил и намерил начин да поеме свой собствен път,който виждаме е успешен.И е решил да подари една Коледа на едни деца,които не са изпитали тръпката да седнат на празничната трапеза до майките и бащите си.Утре тези деца ще излязат от там и колкото повече подобни добри примери имат пред себе си биха могли да следват мечтите си.А както виждаш засега са простички-от радио през колело.Животът извън домовете повярвай ми ги плаши.И този човек намери желание,средства и време да ги подкрепи с нещо,което нямат-надежда.За мен това е благородно.
Това видях аз.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Неделно четиво

Мнение от Bistra »

:y: :handshake:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор