Как да замина .

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
maskata
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 17, 2014 6:09 pm

Как да замина .

Мнение от maskata »

Здравейте !

Искам да замина ,с две думи ,как стоят нещата за виза .
Имам леля там . Тя е с семейството си там и имам възможност като за начало да живея при тях . Те са там от 93 г. и са граждани на Канада . Как могат да ми бъдат от полза за визата , какво се изиска и колко време се чака за тази виза.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да замина .

Мнение от pumpy »

Имаше тук една обява за един младеж, който си търсеше булка - не знам дали се класираш, но по-лесен начин от този няма.
Което пък ми напомня, че една позната от София си търсеше мъж - може би трябва да си звържа, току виж станала сварката
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как да замина .

Мнение от ablood »

Съжалявам, но в твоя случай не виждам как ще стане.
"Там" имат изисквания. Земи вишо, навърти стаж по него, ожени се за мома с вишо, научете език и питай пак!

Лелята "там" с нищо не може да ти помогне.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
maskata
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 17, 2014 6:09 pm

Re: Как да замина .

Мнение от maskata »

1г. живях в Швеция ! ''Там'' нямах проблеми с английския . И с нищо не изоставах от тях . Въпреки ,че имам само средно !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как да замина .

Мнение от ablood »

Аха. Ок.
Значи да не те мислим. Оправен си, че намериш начин.
Ние тук трудно ще помогнем, защото сме мнооооого по-изостанали от шведите, съответно и от теб.
Бате?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
maskata
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 17, 2014 6:09 pm

Re: Как да замина .

Мнение от maskata »

"Бате" питам за да знам ,а не за да споря с теб . Ти може да си "ДЪБ" или нещо от сорта ! Това мен неме интересува ! Аз питам ,за да знам . Ако има начин добре ,ако няма ! НЯМА !
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Как да замина .

Мнение от ablood »

Бях ясен още в първия си пост.
НАМА
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Как да замина .

Мнение от Leda78 »

След като се оправяте с английския, следете официалния сайт - http://www.cic.gc.ca" . В момента текат промени по процедурите, които влизат в сила от януари. Реално дотогава никой не може да каже как и дали имате шанс.
По старата процедура точките се събираха с доказано високи оценки по английски (IELTS над 6 по всеки един компонент) + точки за образование, стаж, възраст. Лелята в Канада също даваше точки, но много малко. Основното са език и образование.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да замина .

Мнение от Koko »

maskata написа:Здравейте !

Искам да замина ,с две думи ,как стоят нещата за виза .
Имам леля там . Тя е с семейството си там и имам възможност като за начало да живея при тях . Те са там от 93 г. и са граждани на Канада . Как могат да ми бъдат от полза за визата , какво се изиска и колко време се чака за тази виза.
От началото на следващата година в сила влизат нови правила за имиграция в Канада, на твое място бих прочел внимателно какво пише в официалният сайт и едва тогава би могъл да прецениш има ли програма по която евентуално да можеш да имигрираш, но имай предвид че изискванията и по старите правила не бяха лесни за покриване.
Това че имаш леля в Канада за съжаление няма да ти помогни с нищо.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Как да замина .

Мнение от hadministratora »

Независимо от промените обаче, нещата стоят горе-долу така:
  • - Избираш си имиграционна процедура, по която смяташ, че покриваш изискванията.
    - Подаваш документи и плащаш такси, според както е описано в официалните документи на вече посочения сайт на имиграционните.
    - Разглеждат ти кандидатурата и ако наситина отговаряш на условията получаваш виза за еднократно влизане в Канада.
    - При стъпването на канадска земя, ставаш permanent resident и с този статус можеш да живееш и работиш тук за неограничено време.
    - След няколко години, можеш да кандидатстваш за гражданство.
v_green
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Яну 28, 2015 9:41 am

Re: Как да замина .

Мнение от v_green »

Освен процедурата Express Entry не може ли да се подават документи на хартиен носител, както е било преди?
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Как да замина .

Мнение от valioiko »

v_green написа:Освен процедурата Express Entry не може ли да се подават документи на хартиен носител, както е било преди?
Не!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Публикувай отговор