Покана за родители - документи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Bistra »

bankera написа: А трябва ли човека, който кандидаствали да си вади електронен подпис от бг?
Не.
Коко, издава се и еднократна виза, ако си поискал такава. 3 вида са визите:
- еднократна - Не е нужно да я коментирам, мисля, че е ясно.
- многократна ( с продължителност до датата на изтичане на паспорта ). Престой не повече от 6 месеца. След това човекът трябва да напусне пределите на Канада. Може да се върне след известно време в рамките на продължителността на визата.
- супер виза. - За тази канадците изискват медицински преглед и задължителна медицинска застраховка към канадска застрахователна компания. Не знам как може да се получи от България. Ако някой има опит да сподели.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ablood »

А някой правил ли е застраховка на болнав човек?
Например старец с леко сърдечно заболяване, застрахован в случай на сърдечен проблем?
Да не се окаже, че трябва да продавам къщата, ако тъстът направи инфарткт/инсулт, или нещо такова?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от mwanza »

Май се казваше pre existing conditions. Трябва да се пита като се прави застраховката.
edin_potrebitel
Мнения: 103
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:48 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от edin_potrebitel »

Така се казва и се прави със специално разрешение на застрахователя, разбира се АКО изобщо разреши, което зависи от вида на заболяването. И цената е доста по-висока.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

Павел написа:
ivandaman написа:Ние пък имаме отказ и одобрение..

Пуснах Тъщата като principal applicant (аз съм representitive) a балдъзата като secondary applicant.

Тъщата, възрастна госпожа и пуснаха съобщение да праща паспорта..

Балдъзата. Млада, образована, неомъжена, с външност на супермодел получи "refusal letter" щото имигрейшън офисъра от Гватемала of all places (според мен някоя трътлеста завистлива лелка) решила че:

1. "Няма да напусне Канада" след като влезе
и че:

2. Причината за посещение не била достатъчна..

Значи да имаш сестра в Канада, племенник и brother-in-law симпатяга не е достатъчна..

Да не говорим че е била в България, Европа, плюс Швеицария и има 10 годишна виза за САЩ. Никъде не е седяла повече от 3 седмици, но не.. Стъпи ли в Канада край.. Връщане назад няма..

Някой знае ли има ли начин да се обжалва това решение или ще трябва след известно време да се пуска нова апликация??

В краен случай ще чакаме балдъзата навърши 50 години да се набръчка да затлъстее и образува целулити та белким премине "face control-a" на имигрейшъна че да попадне в заветната категория "admissible to Canada"

Те такива работи... :?
:


Ванка, много жалко за балдъзата ти, но за съжаление няма смисъл от обжалване и трябва да aплайвате отново, но този път искайте десетгодишна виза! До колкото знам, това можете да направите веднага - не е необходимо да чакате определелено време и дано този път попадне на друг офицер; лошото е, че в досието вече има отказ. На твое място бих се обадил лично в тамошното консулство и то на самия консул и бих изтъкнал, колко съм разочарован като канадски гражданин от този отказ. Може и да изтъкнеш това по-горе - че е посещавала други западни държави и никога не е престоявала. Бъди вежлив, но настоятелен и в никакъв случай коки. В крайна сметка няма какво повече да губите.
Моята балдъза я пуснаха при нас на гости в САЩ когато беше на 13 с майка си и после на 16 с баща си. В Канада я пуснаха с тъщата когато беше на 20 и година по-късно и дадоха 10 годишна виза. Тя също е като модел и неомъжена. Явно всичко е късмет
.
Малко ъпдейт..

Пуснах пак молба за балдъзата (ба ти грозната дума.. звучи ми като "медузата" ) ..
Реших този път да използвам страгетията "overwhelm". Затрупах ги с информация всекви видове писма, покани, банкови сметки от Канадски и Костарикански банки, писмо от работодател. Фотокопия от всичко което са споменали и неспоменали.. . Допълнителни обяснения (travel history например ), "допълнителни документи", пълна работна и ученическа история в допълнителен файл и т.н. и т.н
Надявах се че с този "information overload" ще им бъде съвестно да откажат. Още на другият ден и пратиха съобщение да си праща паспорта..

Споделям го това за да го има "on record" че след отказа също може да се получи (многократа) виза. В случая до 2020 защото тогава изтича паспорта.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Покана за родители - документи

Мнение от analgin »

ablood написа:А някой правил ли е застраховка на болнав човек?
Например старец с леко сърдечно заболяване, застрахован в случай на сърдечен проблем?
Да не се окаже, че трябва да продавам къщата, ако тъстът направи инфарткт/инсулт, или нещо такова?
Аз съм правил, баба ми е на 88 години с една торба болести... на мен ми излезе 6 пъти по-скъпса от обикновенната. Но когато ми се е налагало да я ползвам след позвъняване при тях, винаги са ми изпращали линейка и запазен час на момента без да чакаме за специалист...
Няма безплатен обяд.
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Bubi »

Здравейте,
Искам да попитам 1-2 въпроса, ако някой може да даде идея. Искам да поканя сестра ми на гости за 1 месец. Чуденката ми е следната
Първо, преди около 17-18 години, когато все още имаше 2 комплекта документи /нямаше още онлайн тест дали ти стигат точките/ тя е подавала документи за Квебек с тогавашния си приятел. От там им поискаха документ за съвместно съжителство, но те се отказаха и така и нищо повече не изпратиха. Т.е. изпратиха само първите документи. Та се чудя сега, когато й попълвам докумнтите дали да отбележа това или не? Понеже има такъв въпрос от сорта Подавали ли сте друг път документи за влизане в Канада. И каква причина да изтъкна, защото истината е, че те просто се отказаха и решиха, че не искат вече да ходят в Канада.
Второ, тя е ЕООД. Четох, че трябва да представи актуално състояние на фирмата. Други документи не трябват ли? И това трябва ли да бъде заверено някъде?
Иначе тя е на 40 години, няма брак, но живее с "чома си" от много години и има 2 деца на 3 и 5 годинки, които няма да идват с нея. Може да покаже в банкова сметка около 8-10 000 лева, документ за собственост на жилище, както и фирмата й /ЕООД/, която е на печалба. Аз от своя страна ще изпратя бележка от работата си и последните няколко чека, но се чудя дали да не изпратя и последните няколко от заплатата на съпруга ми за по-сигурно.
Вие как мислите, дали ще я сметнат за потенциален имигрант или има шанс да получи виза?
Бих се радвала ако споделите идеи.

Благодаря предварително
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покана за родители - документи

Мнение от pumpy »

По първия въпрос - според мен отговора е НЕ - тя не е подавала документи за влизане в Канада. Може да е кандидатствала за сертификат за селекция и да се е отказала по пътя (според твоите думи), но това не е свързано с Канада. Факт, е че при получаване на сертификата (преди11 години) едва тогава кебекарите уведомяваха Букурещ за това, че ти съществуваш, изпращайки им служебно въпросния сертификат.
По втория въпрос - не знам, но товите разсъждения ми се струват логични и достатъчни за виза - деца, имущество, бизнес - мисля са достатъчно основания да не останеш
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Покана за родители - документи

Мнение от optics »

Последно - кога пристига балдъзата ???
;)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bubi
Мнения: 379
Регистриран на: Сря Окт 20, 2004 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от Bubi »

Благодаря за помощта

Само за протокола - имахме покана за виза точно за 24 часа. В понеделник сутринта пуснах документите, във вторник /днес/ сутринта имаше покана.
optics написа:Последно - кога пристига балдъзата ???
;)
юни-юли :y:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

Bubi написа:Благодаря за помощта

Само за протокола - имахме покана за виза точно за 24 часа. В понеделник сутринта пуснах документите, във вторник /днес/ сутринта имаше покана.
optics написа:Последно - кога пристига балдъзата ???
;)
юни-юли :y:
Ах немаше търпение да чака до лятото.. вече е тук.. :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от mima++ »

И аз имам питане. Някой знае ли номер на банкова сметка на посолството в Румъния за плащане на виза, разбрах че и банката вече не е Юнион банк ами е ПИБ ? И дали можем ние да я платим от тук,въпреки,че документите ще се подават на хартия от БГ през визовия център?
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Re: Покана за родители - документи

Мнение от mima++ »

Как така нямам отговор на моите питания, странно,мислех,че ще ме заринат с отговори и препоръки :?:
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Покана за родители - документи

Мнение от ivandaman »

Възможно е повечето хора да използват онлайн апликацията..

По "лесно" е. В смисъл че се ъплоудват документите плаща се с кредитна карта и след един два дни имаш отговор.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: Покана за родители - документи

Мнение от petiov »

ivandaman написа:
Реших този път да използвам страгетията "overwhelm". Затрупах ги с информация всекви видове писма, покани, банкови сметки от Канадски и Костарикански банки, писмо от работодател. Фотокопия от всичко което са споменали и неспоменали.. . Допълнителни обяснения (travel history например ), "допълнителни документи", пълна работна и ученическа история в допълнителен файл и т.н. и т.н
Надявах се че с този "information overload" ще им бъде съвестно да откажат. Още на другият ден и пратиха съобщение да си праща паспорта..

Споделям го това за да го има "on record" че след отказа също може да се получи (многократа) виза. В случая до 2020 защото тогава изтича паспорта.
Благодаря за инфото, полезно е да се знае, че дори след отказ, може пак да се получи виза.
Аз пък съм в начален стадий и още не съм изпратил документите, а причината за това е, че за разлика от Иван, който е изпратил всичко, което са споменали и неспоменали, аз имам проблем да изпратя само това, което са споменали. И за да не се стига до ситуация, в която да изпробвам тезата на Иван с повторно кандидатсване за виза ще споделя какво точно ме притеснява в исканите документи:
1.Каня племенницата си и ми искат "ИММ 5646" разрешение от родителите, което обаче е за хора, които ще учат тука, а тя идва на гости.
2.Искат "Letter of support", за което нямат специален формуляр и аз не съм сигурен, дали може да е свободен текст както поканата.
3.Документи доказващи причината на пътуването-това пък от къде да им го намеря.
4.А пък за доказване на роднинство и идея си нямам как да докажа, че ми е племенница.
Ако някой се е сблъсквал с подобни чуденки, нека сподели.
Публикувай отговор