Поздрави от Мадрид

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

davidT написа:Все пак от страна с перфектен климат,топли хора и купони да се забиеш в страна с 8 месеца зима и сняг по 2,3 метра ми се струва доста глупаво :D
Подкрепям с две ръце.
Моето мнение аз съм малко над година в Канада в гр.Риджайна
от това което прочетох според мен там си много по добре. Аз пристигнах с много големи очаквания и с розовите очила. Да знам че трябва време за да се получат нещата но лично аз не обичам зима а тук тя е ужасна. Много е студено и дълго. Но моя съвет е ела виж как е и ще си прецениш. Ако аз имах всичко това в Испания не бих дошъл в Канада. Има много неща които ме шокират не е нормално да си запазиш час за преглед при зъболекар за месец април и още куп други. Малко ми се струва че тук нещата се развиват в 1995-1998 казвам го за Риджайна не знам как е в другите градове. Сега не искам да изглежда така че казвам нещо лошо за Канада или се оплаквам само споделям моя опит . Ако аз можех да дойда и да видя преди да взема решение за емиграция в Канада 90% нямаше да предприема това и нямаше да се боря сега с доста глупости и безумия тук. Но ти си прецени и направи това което смяташ е добре за теб и за семейството. На мен ми липсват родителите те са в София а от тук е доста скъпо от Европа е много по евтино. Но всеки си има цели и знае какво иска.
Поздрави от мен ако аз мога да бъда полезен с каквото и да е ще бъда насреща.
Дяко
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

davidT написа:
yahoo написа: Ама вие всички май по диагонал четете какво се пише. Това е станало на "Dec 21, 2013",
На
Изображение

Интересното тук е, че снимката обхваща един период, в който аз за разлика от теб, си пускам климатика да ОХЛАЖДА :D
Разкарвам се по гъси гащи и си пия ракията на двора с пресно набраните ранни домати ,100% био продукция.Върнал съм се от първото море,където с наслада съм се любувал на гледката млади красиви жени с напращели цици колкото твоята глава :D

Докато ти,в същия този времеви период,но в различна географска ширина, може да караш сноуборд по улиците,да гледаш дебели и грозни болни прасета/жени/ и да идеш да си купиш GMO храна,която даже не я и знаеш какво точно GMO е,понеже е забранено да се пише на етикетите.Премръзнал,се връщаш в къщи,където сутринта си ровил 30мин. сняг за да се качиш на колата,и включваш климатика в режим "ОТОПЛЕНИЕ" :D

Ето това са разликите,който искам да покажа на тоя испански амиго :D
Ето това е точно в десетка съгласен съм с поста. За съжаления това е самата истина. ;) Поздрави и лека вечер на всички
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от newcomer »

tonny написа:Nagual, прочетох отгоре темата и отговорите на титулярите. Информация тук няма да получиш, най-много храна за тея мъртви души да дадеш. Заканил съм се ако имам късмета да ида там да не поддържам връзка с тези, те се "помирисват" https://www.youtube.com/watch?v=qpgTC9MDx1o" , внимавай и ти! :emo:

не бързай,има време.ще ти гледаме и на теб сеира :rofl:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от myhata II »

newcomer написа:
tonny написа:Nagual, прочетох отгоре темата и отговорите на титулярите. Информация тук няма да получиш, най-много храна за тея мъртви души да дадеш. Заканил съм се ако имам късмета да ида там да не поддържам връзка с тези, те се "помирисват" https://www.youtube.com/watch?v=qpgTC9MDx1o" , внимавай и ти! :emo:

не бързай,има време.ще ти гледаме и на теб сеира :rofl:
Батка, ти вече какъв го играеш ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от yahoo »

PHOENIX ARIZONA написа:[Ако аз можех да дойда и да видя преди да взема решение за емиграция в Канада 90% нямаше да предприема това и нямаше да се боря сега с доста глупости и безумия тук.
Ако можеше да преброиш колко българи са избрали eмиграция в Риджайна сам щеше да си отговориш дали това е от привлекателните дестинации за eмиграция в Канада. Канада се простира и доста на север където щеше да срещнеш още по-големи безумия. Наистина недоумявам сега при толкова много информация от всевъзможни източници за Канада да бъдеш тотално подведен и излъган в разминаването на очаквания-реалност.
Последно промяна от yahoo на Вто Дек 09, 2014 9:46 am, променено общо 1 път.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от newcomer »

myhata II написа:
newcomer написа:
tonny написа:Nagual, прочетох отгоре темата и отговорите на титулярите. Информация тук няма да получиш, най-много храна за тея мъртви души да дадеш. Заканил съм се ако имам късмета да ида там да не поддържам връзка с тези, те се "помирисват" https://www.youtube.com/watch?v=qpgTC9MDx1o" , внимавай и ти! :emo:

не бързай,има време.ще ти гледаме и на теб сеира :rofl:
Батка, ти вече какъв го играеш ?

списващ във форрума
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Kpetrov »

tonny написа:Nagual, прочетох отгоре темата и отговорите на титулярите. Информация тук няма да получиш, най-много храна за тея мъртви души да дадеш. Заканил съм се ако имам късмета да ида там да не поддържам връзка с тези, те се "помирисват" https://www.youtube.com/watch?v=qpgTC9MDx1o" , внимавай и ти! :emo:
Е каква информация да получи! Как да се устроя в Канада така, че да съм по-добре от Испания след като:
Nagual написа:Тук имаме семейна фирма с договори с най-голямата застрахователна компания в страната - Mapfre. Основните дейности са реставрация на сгради, външни и вътрешни цялостни преустройства, от електричеството през plumbing и т.н. Експерти сме в този сектор.
Истина или не, тук такава семейна фирма няма да има и няма да живее, както той сам сподели, като испански цар.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от ivandaman »

A бе, къде се изгуби ел амиго...??? Gone with the wind??? :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

По скоро... Gone with the truck. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от domino »

ivandaman написа:A бе, къде се изгуби ел амиго...??? Gone with the wind??? :)
Най-вероятно ни е отсвирил вече и сега шътка някъде по испанските форуми.
Желаещи да ходим в Аляска за празниците? :)
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от newcomer »

domino написа:
ivandaman написа:A бе, къде се изгуби ел амиго...??? Gone with the wind??? :)
Най-вероятно ни е отсвирил вече и сега шътка някъде по испанските форуми.
Желаещи да ходим в Аляска за празниците? :)

няма смисъл.скоро тя ще дойде сама при вас
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от Bistra »

М-Не! Аз ще си дочакам Дядо Коледа в къщи и после отивам на юг. :sun:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от the_coach »

Може би му стана безинтересно в този форум :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от succes »

Леле Феникс-Аризона, как издържаш там където си, дано си със семейство или приятели, че инак не ти завиждам.
Иначе зимата си е гнусна и това си е, добре че има условия някакви да се превижее.
PHOENIX ARIZONA
Мнения: 220
Регистриран на: Пон Май 31, 2010 2:23 am
Местоположение: Sofia,Bulgaria> Ottawa

Re: Поздрави от Мадрид

Мнение от PHOENIX ARIZONA »

yahoo написа:
PHOENIX ARIZONA написа:[Ако аз можех да дойда и да видя преди да взема решение за емиграция в Канада 90% нямаше да предприема това и нямаше да се боря сега с доста глупости и безумия тук.
Ако можеше да преброиш колко българи са избрали eмиграция в Риджайна сам щеше да си отговориш дали това е от привлекателните дестинации за eмиграция в Канада. Канада се простира и доста на север където щеше да срещнеш още по-големи безумия. Наистина недоумявам сега при толкова много информация от всевъзможни източници за Канада да бъдеш тотално подведен и излъган в разминаването на очаквания-реалност.[/quote

Добър вечер
Да знам да броя и знам че не са много българите в Риджайна. Знам също и че не е привлекателна дестинация но това беше за момента предложението за работа от тук. А за проблемите които имах съм писал доста . По въпроса очаквания-реалност няма как да разбера всичко от интернет или от роднини и приятели в Торонто и Монреал. И за това аз съм тук да опитам и да видя мога ли да се реализирам и да живея в Канада или не мога и за това предложих на момчето да дойде да види и да прецени. Аз нямах тази възможност да направя това. Друго което искам да кажа е че с работна виза е супер кофти. Ако идваш с ПР карта е съвсем различно.За мен Риджайна не е Канада искам да видя и други градове и тогава ще преценя какво мога да постигна мога ли да се реализирам и след това вече ще си преценя какво,как и на къде.Най хубавото от всичко което става с мен е че вече сме заедно с моето семейство.Благодаря за съветите лека вечер
Публикувай отговор