Някой има ли път към Канада!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от grozdan »

Как протича един полет - упътване за начинаещи:
1. Каца самолета = слизаш;
2. Вкарват те на летището с останалите пътници на стаден принцип;
3. Зяпаш наоколо и се ориентираш в обстановката;
4. в София са ти казали колко време имаш до смяната - проверяваш дали е така;
5. гледаш табелките за смяна (пише Connections, Connecting Flights или нещо от сорта);
6. следваш стрелките;
7. гледаш екраните за информация (знаеш номер на полета, дестинация и час);
8. като си мислиш, че си почти на гейта търсиш служител на летището. Те са униформени, лесно се виждат;
9. мучиш името на дестинацията и показваш билета;
10. сочат ти къде да отидеш;
11. следваш инструкциите.

В презокеански полет:
1. сервират кафе, чай или вода. Полезно е да знаеш как да си поискаш, но може и да измучиш и посочиш желаното;
2. след два-три часа сервират храна - същото като 1;
3. спиш/дремеш/филм/книга - така горе-долу 4-6 часа в зависимост от полета;
4. преди да кацнете ти дават напитка;
5. има и митническа форма за попълване - имена, адрес, пари, отговаряш "Не" на всичко освен ако не знаеш какво точно правиш;
6. кацате;
7. изкарват ви на летището;
8. среща с митнически служител - показваш паспорт и митническа декларация;
9. прибираш куфара от лентата - има си табелки или екрани;
10. напускаш летището.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от scoubidou »

stasy1111 написа:Съпруга ми е в Канада и искам да сме заедно по празниците , затова просто се интересувах дали някой ще пътува към Торонто!
Ако някой тук е решил да се присмива, мисля че си е за него и показва същността му! От посолството ме одобриха за 3 месеца, и ние не очаквахме толкова бързо да се случат нещата и затова реших да се поинтересувам тук във форума. иначе за 10 януари имам с кого да пътувам.
Хиените ти се нахвърлиха веднага, но няма да се плашиш. Ако искаш да оцелееш в БГфорум, приготви се и за по-лошо. Скоро ще започнат да те наричат чанта(на форумен жаргон, сиреч мъжа ти те е донесъл катo куфар в Канада), ще започнат да подмятат, че те са се трудили да преминат програмата а ти си дошла наготово, че те имат образование, а на теб не ти се е налагало да учиш за да събереш заветните точки и т.н.
Добрата новина е, че фоума няма нищо общо с българската общност в Канада, като всички останали хора сме, помагаме си, събираме се, ходим на кафе чат-пат и др.
Повечето от нас работят на бюро, и си убиват времето с форума (като изключим някой и друг, като Аблъд например).
Добре дошла в Канада! :)
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от joro »

В самолета не сядай до прозореца, за да не ти духа, а и двигателя на самолета бучи много силно. Не излизай навън по време на полет. Носи си парашут за всеки случай.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
stasy1111
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Дек 02, 2014 6:24 am

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от stasy1111 »

В крайна сметка не мисля че преча на някого в този форум.Нали точно за това е българската общност тук, за да си помагате в належащи моменти ! Не съм предполагала , че ще ми се наложи да избирам между Бг и чужбина , къде да живея и какво ще правя занапред. Тук в България работя това, което ми носи удовлетворение и ми дава стимул, но съм длъжна да опитам и заради мъжа до мен. никога не съм насилвала нещата за нищо в живота си и мога да кажа , че се случват с лекота. Не съм предполагала , че ще ме одобрят за 3 месеца, ще ми изпратят виза и ще трябва бързо да решавам кога да пътувам. Това, че трябва бързо да действам малко ме стресира и по точно неизвестността и новата среда, в която ще попадна. :) :)
Така, че наистина четейки някои от мненията тук от злобни комплексари наистина ме порасмиват :D :D :D :D и гледам на всичко това с чувство за хумор....Така , че благодаря за информацията на всички свестни и добронамерени хора. :inlove: :inlove:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от MrGeek »

Защо не дадеш повече подробности - номера на полетите и през кое европейско летище минаваш, така може да ти се дадат по-конкретни съвети относно прехвърлянето?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от newcomer »

stasy1111 написа:В крайна сметка не мисля че преча на някого в този форум.Нали точно за това е българската общност тук, за да си помагате в належащи моменти ! Не съм предполагала , че ще ми се наложи да избирам между Бг и чужбина , къде да живея и какво ще правя занапред. Тук в България работя това, което ми носи удовлетворение и ми дава стимул, но съм длъжна да опитам и заради мъжа до мен. никога не съм насилвала нещата за нищо в живота си и мога да кажа , че се случват с лекота. Не съм предполагала , че ще ме одобрят за 3 месеца, ще ми изпратят виза и ще трябва бързо да решавам кога да пътувам. Това, че трябва бързо да действам малко ме стресира и по точно неизвестността и новата среда, в която ще попадна. :) :)
Така, че наистина четейки някои от мненията тук от злобни комплексари наистина ме порасмиват :D :D :D :D и гледам на всичко това с чувство за хумор....Така , че благодаря за информацията на всички свестни и добронамерени хора. :inlove: :inlove:
сега разбра ли защо видиш ли българин в чужбина удари му шамар.
винаги има за какво.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от the_coach »

Къде ще ти е прикачването? Хората тук могат да те ориентират доста добре за повечето големи европейски летища. Ако не си си букнала място, можеш да помолиш да те сложат до прозореца или до пътеката.
Щом ще летиш за Торонто, презокеанския ти полет ще е не повече от 6-7 часа, което е ок. Не е като до Ванкувър 10 часа. Вземи си книжка за четене.
В самолета ще ти дадат една декларацийка за попълване, която после даваш на граничния контрол (във Ванкувър я пъхаш в една машина, за Торонто не знам).
Приятен полет!
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от 7George »

И ти да не мислиш, че щяхме да се навием на съпровод без да ти видим първо снимка в цял ръст? :D Да се вкопчваш в мене от страх при всяко пропадане на самолета в яма... :rofl:
И после - саморазправа от съпруга на летишето в Тороно.. 8) Добре, че нямам път скоро. ;)
Embrace your climate change!
Аватар
edelwais
Мнения: 968
Регистриран на: Чет Дек 04, 2003 2:31 pm
Местоположение: Edinburgh, Scotland

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от edelwais »

grozdan написа:... Полезно е да знаеш как да си поискаш, но може и да измучиш и посочиш желаното;...
Абсолютно работи, говоря от личен опит! :)

Айде, че закъснявам за летището, весели празници на всички!
Пътувахме много, но изобщо ... едва ли.
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от succes »

7George написа:И ти да не мислиш, че щяхме да се навием на съпровод без да ти видим първо снимка в цял ръст? :D Да се вкопчваш в мене от страх при всяко пропадане на самолета в яма... :rofl:
И после - саморазправа от съпруга на летишето в Тороно.. 8) Добре, че нямам път скоро. ;)
А така ти се искаше всъщност, нали ;)
stasy1111
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Дек 02, 2014 6:24 am

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от stasy1111 »

Аз съм вече в Канада от седмица и всичко мина отлично, даже страха ми от летене се изпари на десетата минута!!! Така, че съм щастистлива и доволна!
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от the_coach »

stasy1111 написа:Аз съм вече в Канада от седмица и всичко мина отлично, даже страха ми от летене се изпари на десетата минута!!! Така, че съм щастистлива и доволна!
Welcome to Canada :)
Do you like it?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от pumpy »

stasy1111 написа:Така, че съм щастистлива и доволна!
Happy wife, happy life. Да са ви весели празниците в мъжа ти :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от newcomer »

fighter написа:
stasy1111 написа:Аз съм вече в Канада от седмица и всичко мина отлично, даже страха ми от летене се изпари на десетата минута!!! Така, че съм щастистлива и доволна!
Welcome to Canada :)
Do you like it?
тя не знае още на кой свят се намира ти и задаваш такъв кардинален въпрос
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
stasy1111
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Дек 02, 2014 6:24 am

Re: Някой има ли път към Канада!

Мнение от stasy1111 »

Да, като за начало ми харесва и се чувствам спокойно, гледайки реално на нещата.Не си мислете, че идвайки тук незная на кой свят се намирам, а по скоро съм доста осъзнат човек и зная, че за да се интигрирам трябва по малко да сравнявам с България!! Но всяко начало е трудно, но не и невъзможно!!!
Публикувай отговор