Търся си работа

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от klisurov »

domino написа:Няма инженерни позиции за вашата специалност ли?
Ами няма. Никой не е луд да назначава "компютърджия" като инженер, след като закона не го задължава. А аз трябва да "чиракувам" при назначен като инженер такъв. Де да го търся такъв, че и да го убедя да ме "дундурка". Направо ми иде да се преквалифицирам, ама не съм първа младост вече.

Та така, да се върнем на трмата, търся си работа, на чек.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Търся си работа

Мнение от kiro »

klisurov написа:Търся си работа, на бяло.
Ако е за техник, да е от $19.50/час нагоре + бенефити.
Ако е за младши инженер, офертите да са от $29.90/час нагоре (дъмпинг правя) + бенефити.
Някакви оферти? Или можем само да дуднем.
Приятелю, най-добронамерено те съветвам да си смениш attitude-а. Не може да търсиш работа, без да обявиш в коя област и да имаш претенции за часовата ставка с точност до 10 цента.
Bulgayrian
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

Знам за чиракуването. И аз вървя по този кофти път. Но въпреки всичко, на твое място, бих си скъсал задника от зор, но бих започнал като инженер и нищо друго.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от klisurov »

domino написа:... значи си я заслужил...
Благодаря!
Аз освен диплома, имам и над десет години (БТК и РосексимБанк) стаж като инж в БГ. Последно работех за една малка фирма за малко над €1К чисто на месец. След толкова години шефа още ми пази мястото. Да се чуди човек що го диря в Канадата. Но ако зависи само от мен, аз от Монреал не мърдам
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от yahoo »

klisurov написа:Направо ми иде да се преквалифицирам, ама не съм първа младост вече.
Инженери без опит в напреднала възраст наистина не са от най-търсените просто поради наличието на прекалено много инженери за малкото работни места поне в Квебек. Когато човек си прави "бизнес плана" преди да започне да учи нещо или да влиза в ордери обикновено започва с много проучвания за реалните а не въображаеми възможности за реализацията след завършване/приемане. Познавам много такива които не го направиха и са в твоето положение. Аз видях че няма никакъв смисъл за мен да уча или да си правя усилието да ставам поредния член на ордерите. Когато има работа в моята област членство не е нужно. Когато няма членството дори пречи. Никога не е късно да се смени професията особено ако се окаже че няма никаква светлина в тунела при достатъчно много положени усилия за реализация. Някои мои познати го направиха поради спецификата на пазара в Монреал и не съжаляват. Успех в търсенето.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от klisurov »

kiro написа:... Не може да търсиш работа, без да обявиш в коя област и да имаш претенции за часовата ставка с точност до 10 цента.
Що бе, Кире, да не може бе ... толкоз време до сега всички обясняваха как работа има и само се скатаваме на социал, а сега изведнъж, трябва и да уточнявам що за техник или младши инж си мисля, че съм .... ти работа дай, аз CV-то ще си го удурдисам, даже и ще понауча туйцинка-унуйцинка ...

А ако си със сериозни оферти, Goodle me, у табарнашко, че даже и у канадско нема друг
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Търся си работа

Мнение от domino »

След толкова хвърлени усилия - преквалификация!? Не знам. Дали проблемът е в липсата на работа или в това, че "ловуването на работа" от година на година става все по-труден и сложен процес?
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

succes написа:
fighter написа:
agent Ozo написа:
pumpy написа:Тук се промотира основно работа на черно и как да се "мине" системата, защото тя е създадена за да бъде мината
По-точно е да се каже "да се впишем" в системата. Защото тя не е създадена от нас и ще продължи да си съществува независимо от нас.
Има и такива, които не се вписват в системата и съществуват въпреки нея ;)
Ха-ха, тва като Нио от Матрицата с хапчето ... Не си в системата, ама друг път! Къде ги раздават тия хапчета за избор?
В системата си и се ползваш от благата и, иначе щеше да идеш в Индия или Судан да правиш бизнес, да си изплащаш кондо, децата ти да играят свободно на улицата и т.н.?!
Отдавна една част от света живее на гърба на друга, повечето тук сме избрали Канада, за да не живеят на наш гръб богатите държави, които векове наред експлоатират ресурсите и работната ръка на други държави. Не знам колко са данъците в Индия, Сомалия и т.н., ама май никой от тукпишещите не иска да ходи там да ги плаща. Всеки се е набутал тук да плаща дебелите данъци и да квичи, щото и по нещо тлъстичко, въпреки всичко, се слага на страна, след всичките непосилни данъци.
Драги ми "Успешко", чукча писател.........
С това, което си цитирал, имам предвид, че по света има единаци, които живеят отшелнически, не са част от системата, не плащат данъци, не ползват благата й. Не съм визирал себе си. Аз не само че ползвам "благата" на системата, ами и допринасям за тях.
Всеки ден се сещам за нещо написано е този форум от ivanko13 преди години, че в началото Канада ти дава, но после си го взима с лихвите. Та когато дойдохме детските за двете ни деца бяха 576$ месечно, сега са 10 пъти по-малко, от догодина ще изчезнат. Не се оплаквам, живея си живота по честен начин, и ако мога да помогна - помагам. Не веднъж съм пускал обяви за работа в този форум, вече спрях, защото има опашка от чакащи.
Никога обаче няма да приема този начин на мислене, "Дай да дърпаме помощи и да изкарваме нещичко на черно". Колкото и да ми развиват теории, че така било, щото трябвало да се учи, пък да не се преуморяваме........
Обвинявате Пумпи, че си разкавал историята непрекъснато, но тя е много показателна, че човек има ли желание постига всичко. При нас също работи момиче, което учи. А позицията й е може би най-ключовата в компанията. Как тя съчетава работа с учене, а други "не могат"????? Просто така е възпитана, такива са й ценностите. Затова такива хора вървят напред и много врати се отварят пред тях :)
А ние нека си "генерираме трафик" :lol:
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от klisurov »

yahoo написа:... Никога не е късно да се смени професията.
Тъй де, и аз това викам де ...
Някои, докато си сменят професията, ползват социал...
Други отделят 80-90 часа седмично ...
Кой както си го може ...
Социалкаджиите не ги коментирам, ама и те може да не могат да го могат както други го могат ...

Колкото до моя милост, аз влязох в ОрдерЪТ покрай французкия. Избрахме табарнашко, за да отворим "вратите" пред децата. Едното хлапе говори свободно български, руски, френски и аглийски. Поназнайва кебекарски и испански. Другото говори свободно български, руски и френски. Справя се и на английски, а разбира и кебекарски.
Знаете ли, че Кебек е единственото място по наште ширини (CA & US), където не изискват Bachelor's degree преди медицина?
Та така, в мерака си да понауча и аз французкийо, взех че влязох в OIQ.
Плащам едни $500 годишно, но знам, че трудно ще се вредя. Затуй и регистрирах фирма и докато я изправя на крака, приемам работа като техник.

BTW някой да знае да се продава buanderie на острова? То работа че няма да ми предложите се е видяло, ама барем инфо може да споделите
Последно промяна от klisurov на Чет Ное 27, 2014 10:01 pm, променено общо 1 път.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Търся си работа

Мнение от klisurov »

fighter написа:... по света има ...
... хора разни ... не всеки е Боец ...
А от Тъщата си съм научил това: Умный в гору не пойдет, умный гору обойдет.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от yahoo »

klisurov написа:Затуй и регистрирах фирма и докато я изправя на крака, приемам работа като техник.
Това е една от алтернативите която работи добре за много хора тук включително и за мен. Обаче ако разчиташ само на местните клиенти нещата може да не се окажат розови дълго време в началото (особено пък ако повечето клиенти са българи :) ). Много по-успешно би могло да бъде ако успееш да се закачиш и към пазара в щатите.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Търся си работа

Мнение от IFF »

fighter написа:
succes написа:
fighter написа:
agent Ozo написа:
pumpy написа:Тук се промотира основно работа на черно и как да се "мине" системата, защото тя е създадена за да бъде мината
По-точно е да се каже "да се впишем" в системата. Защото тя не е създадена от нас и ще продължи да си съществува независимо от нас.
Има и такива, които не се вписват в системата и съществуват въпреки нея ;)
Ха-ха, тва като Нио от Матрицата с хапчето ... Не си в системата, ама друг път! Къде ги раздават тия хапчета за избор?
В системата си и се ползваш от благата и, иначе щеше да идеш в Индия или Судан да правиш бизнес, да си изплащаш кондо, децата ти да играят свободно на улицата и т.н.?!
Отдавна една част от света живее на гърба на друга, повечето тук сме избрали Канада, за да не живеят на наш гръб богатите държави, които векове наред експлоатират ресурсите и работната ръка на други държави. Не знам колко са данъците в Индия, Сомалия и т.н., ама май никой от тукпишещите не иска да ходи там да ги плаща. Всеки се е набутал тук да плаща дебелите данъци и да квичи, щото и по нещо тлъстичко, въпреки всичко, се слага на страна, след всичките непосилни данъци.
Драги ми "Успешко", чукча писател.........
С това, което си цитирал, имам предвид, че по света има единаци, които живеят отшелнически, не са част от системата, не плащат данъци, не ползват благата й. Не съм визирал себе си. Аз не само че ползвам "благата" на системата, ами и допринасям за тях.
Всеки ден се сещам за нещо написано е този форум от ivanko13 преди години, че в началото Канада ти дава, но после си го взима с лихвите. Та когато дойдохме детските за двете ни деца бяха 576$ месечно, сега са 10 пъти по-малко, от догодина ще изчезнат. Не се оплаквам, живея си живота по честен начин, и ако мога да помогна - помагам. Не веднъж съм пускал обяви за работа в този форум, вече спрях, защото има опашка от чакащи.
Никога обаче няма да приема този начин на мислене, "Дай да дърпаме помощи и да изкарваме нещичко на черно". Колкото и да ми развиват теории, че така било, щото трябвало да се учи, пък да не се преуморяваме........
Обвинявате Пумпи, че си разкавал историята непрекъснато, но тя е много показателна, че човек има ли желание постига всичко. При нас също работи момиче, което учи. А позицията й е може би най-ключовата в компанията. Как тя съчетава работа с учене, а други "не могат"????? Просто така е възпитана, такива са й ценностите. Затова такива хора вървят напред и много врати се отварят пред тях :)
А ние нека си "генерираме трафик" :lol:
Поучителния тон си го запази за дома, не си бил на мястото на другите, и не можеш да ги съдиш. Всякакви житейски истории има, имах едни познати на Кофи-то, ревяха, нямаха пари да си платят наема, работа излизаше само от време на време. Викат ми, искаме да си ходим, ама нямаме пари за билети. Разбираш ли за какво ти говоря? Не мога да разбера защо всеки малко насмогнал си на масрафа започва да си мисли, че е авторитет по всякакви теми, и осибенно по тази - как се успява в живота. Добре че има хора, минали през социала, та другите да могат да се тупат в гърдите на техен гръб.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Търся си работа

Мнение от crusader »

Клисуров, каква ти е инженерната специалност и от колко време търсиш работа по нея ?

Това за ставките е много относително нещо. Чувал съм за инженери без опит да започват на 40к.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Търся си работа

Мнение от the_coach »

Разбирам ИФФ.
Преди 5 години се събудих една сутрин фалирал, без доходи, само със задължения. След 3 дни вече бърках бетон на един строеж, след 3 седмици бях на интервю за работа. След 6 месеца събрах пари за първи пакет документи до Виена.
В Канада кацнах в събота, в сряда вече разтоварвах контейнери с алкохол в един склад. На минимална заплата. За ден само, можех да продължа, но отказах. След 20 дни започнах първата си фул тайм джоб. Това беше моят избор.
В Канада хората имат избор, и никой не може да ме убеди в противното. Трябва само да си повярваш :)
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Търся си работа

Мнение от succes »

fighter написа:
succes написа:
fighter написа:
agent Ozo написа:
pumpy написа:Тук се промотира основно работа на черно и как да се "мине" системата, защото тя е създадена за да бъде мината
По-точно е да се каже "да се впишем" в системата. Защото тя не е създадена от нас и ще продължи да си съществува независимо от нас.
Има и такива, които не се вписват в системата и съществуват въпреки нея ;)
Ха-ха, тва като Нио от Матрицата с хапчето ... Не си в системата, ама друг път! Къде ги раздават тия хапчета за избор?
В системата си и се ползваш от благата и, иначе щеше да идеш в Индия или Судан да правиш бизнес, да си изплащаш кондо, децата ти да играят свободно на улицата и т.н.?!
Отдавна една част от света живее на гърба на друга, повечето тук сме избрали Канада, за да не живеят на наш гръб богатите държави, които векове наред експлоатират ресурсите и работната ръка на други държави. Не знам колко са данъците в Индия, Сомалия и т.н., ама май никой от тукпишещите не иска да ходи там да ги плаща. Всеки се е набутал тук да плаща дебелите данъци и да квичи, щото и по нещо тлъстичко, въпреки всичко, се слага на страна, след всичките непосилни данъци.
Драги ми "Успешко", чукча писател.........
С това, което си цитирал, имам предвид, че по света има единаци, които живеят отшелнически, не са част от системата, не плащат данъци, не ползват благата й. Не съм визирал себе си. Аз не само че ползвам "благата" на системата, ами и допринасям за тях.
Всеки ден се сещам за нещо написано е този форум от ivanko13 преди години, че в началото Канада ти дава, но после си го взима с лихвите.Та когато дойдохме детските за двете ни деца бяха 576$ месечно, сега са 10 пъти по-малко, от догодина ще изчезнат. Не се оплаквам, живея си живота по честен начин, и ако мога да помогна - помагам. Не веднъж съм пускал обяви за работа в този форум, вече спрях, защото има опашка от чакащи.
Никога обаче няма да приема този начин на мислене, "Дай да дърпаме помощи и да изкарваме нещичко на черно". Колкото и да ми развиват теории, че така било, щото трябвало да се учи, пък да не се преуморяваме........
Обвинявате Пумпи, че си разкавал историята непрекъснато, но тя е много показателна, че човек има ли желание постига всичко. При нас също работи момиче, което учи. А позицията й е може би най-ключовата в компанията. Как тя съчетава работа с учене, а други "не могат"????? Просто така е възпитана, такива са й ценностите. Затова такива хора вървят напред и много врати се отварят пред тях :)
А ние нека си "генерираме трафик" :lol:
Нека да сме по-скромни с епитетите, когато спрат да ти червенеят бузките и ти, и децата ти, и започнете да работите за по-малко от долар на ден, тогава ми обяснявай, че си вън от системата(канадската).
Следващия път като си купиш супер евтина дрешка за канадските стандарти се замисли защо е толкова евтина.
Ние всички си живеем живота по честен начин, не само ти.
Никой от тук пишещите предполагам не е нарушил закона, иначе нямаше да има привилегията да пише.
Ти имаш своите мотиви, другарката, която даде за пример си има неините, хората, които търсят спокойствие си имат техните.
Канада е предложила и на трите категории място под шапката си и на трите е дала право на избор... и все още дава право на избор, така че можеш моментално да смениш избора си.
Ако толкова си загрижен за данъците си ходи скачай срещу спонсорирането на навързаните като свински черва корупционни схеми, банкети, Г8 срещи, военни дейности, и какво ли не още, които се гощават с данъците на данъкоплатците.

Какво работи момичето, не ми казвай че учи ядрена физика или медицина например, щото тогава толкова ще работи, колкото и ще учи.
Айде гледайте си във вашата паница и се оплаквайте на Харпър или на Кралицата на Англия, и спрете да давате безсмислени пример за какво можело и какво не можело.
И Луис Сир е можел да вдигне 300 паунда с гърба си, ама щото е имал и генетиката.
И не ми казвай, че щом Нютон го е ударила ябълката и е стигнал до велико откритие, всички трябва да седим под ябълкови дървета и да вземаме примера му.
Следвайте си и се наслаждавайте на вашия си път и не го пробутвайте на другите.
Публикувай отговор