Изтичане на паспорт и бебе на път

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
geronimo
Мнения: 74
Регистриран на: Сря Май 27, 2009 1:29 am

Изтичане на паспорт и бебе на път

Мнение от geronimo »

Здравейте,

Изтекоха ни медицинските в края на септември, а паспорта на жена ми изтича през януари, 2015 г. Опасявам се да не решат да ни пратят поканите, когато тя си сменя паспорта :lol: Затова се чудя дали да пиша в Букурещ, че предстои смяна на паспорта, или първо да го сменя и тогава да ги уведомя? Вие как смятате?

Другият проблем е, че жена ми е малко бременна (едва втори месец) и се чудя кога да ги уведомя в Букурещ?

Благодаря ви!

Успех и кураж на всички!
Аватар
Zvezdichka
Мнения: 156
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 12:59 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Изтичане на паспорт и бебе на път

Мнение от Zvezdichka »

На ваше място бих си сменила паспорта с експерсна или бърза поръчка.

За бременността ли мислите да ги уведомявате? Това да не е някакво ново изискване?!?! Не мисля.
Би трябвало да ги уведомите ако се роди бебе или нещо подобно, което променя изцяло първоначалните условия, но да ги информираме, че сме бременни.......Освен това от бременност до нов член на семейството има малка разлика ;)

За малко да забравя.......Честита ви радост! Дай Боже всички да ни споходи такова щастие!
Док.Виена/досие- 23.11.2011/12.06.12г
TCFQ B2/C1, B2/C1- 27.09.2012
Изчакв.интервю- 26.11.12г
Покана/сертификати- 25.03.14/03.06.2014
Нова Скотия/Баркодове- 18.07.14/16.10.2014
Медиц.- 26.08.15/04.09.2015
Покана визи- 06.01.16/21.01.2016
Полет- 18.06.2016
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Изтичане на паспорт и бебе на път

Мнение от Tish »

Сменяйте паспорта смело, и като получите покани за визи пращате новият паспорт и толкова. Няма нужда да уведомявате предварително за това. Ако не го смените, от посолството изрично ще ви накарат да го смените, защото имат изискване относно валидността на паспортите.
А за бременността - ако ви накарат да минете пак медицински изследвания може би ще се наложи да изчакате първо да се роди бебето, тъй като на бременна жена не се препоръчва да се прави рентгенова снимка. А след като се роди бебето и ако вие още сте тук, ще трябва да пратите акт за раждане или паспорт на бебето в Монреал за да ви издадат сертификат за него. След това, този сертификат за селекция се праща в Букурещ и от там ще ви пратят медицинските формуляри и за бебето. Тоест и бебето ще трябва да мине медицинския преглед. Това доста ще удължи процедурата ви.
Четох преди във форума, че на някой са им удължавали срока на медицинските и спестявали минаването им за втори път. Ако имате този късмет можете да заминете преди жена ти да роди. Не знам дали би било по - добре да им напишете и да обясните каква е ситуацията. Може би ще ви спестят повторните медицински изследвания.
Публикувай отговор