25 неща, които загубихме за 25 години

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Bistra »

:) :wave2:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от 7George »

Радиоточката си беше класика, не знам кой от вас я помни още. Сега кабела - с пари, и пак пропаганда и реклами...
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Ivan1007 »

7George написа:Радиоточката си беше класика, не знам кой от вас я помни още. Сега кабела - с пари, и пак пропаганда и реклами...
Тя и радиоточката беше с. пари - смътни спомени имам, че съм и плащал таксата - 4-5 лева на година някъде. Любима беше на баща ми - казваше и "клюкарчето", заради излъчването на местни новини и съобщения :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Ivan1007 »

myhata II написа:Е затова обаждах на по горните самозабравили се вещомани !!!
На мен лично това много ми липсва ....!
Е все пак поздрав до всички бели и червени от Мухата.....!!!! :rock: :drinks:

http://www.youtube.com/watch?v=A-vWQBIELC0"

:wave2:
Мухъ,
Ако помниш Шурда си ми поне набор! :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от ivalin »

Руските групи бяха предмет на постоянни подигравки, а понякога на съжаление. Един български екскурзовод беше подредил веднъж група от 120 руски крайморски туристи, които за първи път виждаха чай в хартиена торбичка, с конец и етикет накрая. Те запитали как се пие този чай и той се изкушил да им каже, че торбичката се слага в устата, конецът и етикетът висят навън, а ти бавно отпиваш гореща вода. Задържаш я в устата си и после преглъщаш. Така 120-те члена на руската група чинно лапнала пакетчетата, пуснали всички конците с етикетчетата навън и засърбали гореща вода. Екскурзоводът си загубил работата, но казвал, че гледката си заслужавала. Не знам доколко е вярно.
Малко късничко се включвам с коментара си по тази глупост, ама не можах да се сдържа. С крайно наивното си съчененийце, ако може въобще така да се нарече, Юлианчо Попов доста се е пообъркал да не казвам без едното (о), че може да се сметне за обида и пак да получа мъмрене от модератор. Няма как да се вмени подобна глупост за една нация, която е един от най-големите консуматори на чай в света и са с най-дългогодишни трации. Не може и да си помислиш руските групи да са обект на подигравки, защото за това се наказваше строго, а за "съжаление" - пълен абсурд, само им завиждахме, защото те можеха да си позволят почивка в България, докато обратното за хората извън елита, беше само мечтиии... Дори и да допуснем, че се е случило как мислите въпросния "герой" дали щеше да се отърве само с уволнение или щеше да бъде зачислен на храна в "Белене" или "Скравена" въпрос на "личен" избор... :lol: :rofl:
Последно промяна от ivalin на Чет Окт 30, 2014 12:59 am, променено общо 1 път.
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Independent »

Не че нещо, ама откога "не мога", "не можах" и т.н. започнаха да се пишат слято? Доколкото ми е известно, във всички езици, които говоря, частицата за отрицание ВИНАГИ се пише отделно от глагола.

Аман от неграмотници, които се опитват да раздават акъл! :devil:
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Ivan1007 »

ivalin написа:Малко късничко се включвам с коментара си по тази глупост, ама неможах да се здържа. С крайно наивното си съченение, ако може въобще така да се каже, Юлианчо Попов доста се е пообъркал да не казвам без едното (о), че може да се сметне за обида и пак да получа мъмрене от модератор. Няма как да се вмени подобна глупост за една нация, която е един от най-големите консуматори на чай и са с най-дългогодишни трации. Неможе и да си помислиш руските групи да са обект на подигравки, защото за това се наказваше строго, а за "съжаление" - пълен абсурд, само им завиждахме, защото те можеха да си позволят почивка в България, докато обратното за хората извън елита, беше само мечтиии... Дори и да допуснем, че се е случило как мислите въпросния "герой" дали щеше да се отърве само с уволнение или щеше да бъде зачислен на храна в "Белене" или "Скравена" въпрос на "личен" избор... :lol: :rofl:
Кой би искал да отиде на почивка в СССР? :lol:
Аз поне не съм срещал толкоз изпаднал българин на времето. :D
Пионерчетата отишли на лагер там се връщаха отслабнали с 5-6 килограма за две седмици и майките им не можеха да ги познаят. То на "манна каша" и подобни буламачи едвам оживяваха децата.
Популярна задявка с групите туристи от СССР от онова време беше в ресторанта. Приближаваш масата им, посочваш солницата и питаш високо та да те чуе поне половината ресторант:
- Може ли да ви ева майката?
На което поне десетина колхозника и колхознички отговаряха с широка усмивка:
- Конечно, пожалуста!
Славяни, кво да ги праиш. :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivalin
Мнения: 914
Регистриран на: Сря Авг 27, 2008 6:40 am
Местоположение: Monreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от ivalin »

Independent написа:Аман от неграмотници, които се опитват да раздават акъл! :devil:
Аман от грамотници, които раздават акъл! :whew:
Аз съм това, което ти ще бъдеш, а ти си това, което аз бях.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от grozdan »

ivalin написа: Малко късничко се включвам с коментара си по тази глупост, ама не можах да се сдържа. С крайно наивното си съчененийце, ако може въобще така да се нарече, Юлианчо Попов доста се е пообъркал да не казвам без едното (о), че може да се сметне за обида и пак да получа мъмрене от модератор. Няма как да се вмени подобна глупост за една нация, която е един от най-големите консуматори на чай в света и са с най-дългогодишни трации. Не може и да си помислиш руските групи да са обект на подигравки, защото за това се наказваше строго, а за "съжаление" - пълен абсурд, само им завиждахме, защото те можеха да си позволят почивка в България, докато обратното за хората извън елита, беше само мечтиии... Дори и да допуснем, че се е случило как мислите въпросния "герой" дали щеше да се отърве само с уволнение или щеше да бъде зачислен на храна в "Белене" или "Скравена" въпрос на "личен" избор... :lol: :rofl:
Как можа да напишеш "съчененийце", когато знаеш, че идва от "съчИнение"? И как разбра, че Русия е "с най-дългогодишни трации" (надявам се става въпрос за "траДИции") в пиенето на чай при положение, че цял Китай го прави същото? М?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от optics »

За радиоточката... то си беше една бандура - бяла пластмасова кутия с говорител и потенциометър, закрепваща се на два пирона на стената (или гардероб или там каквото се случи). На стената имаше нещо като контакт, в който се включва кабела за към бандурата. Това е за сигнала, захранване нямаше щото бандурата нямаше собствен усилвател.

Ведущата (1) руска техническа мисъл беше изобретила и по-секси вариант - цилиндър с размери горе-долу колкото юмрук и куплунга монтиран директно на цилиндъра така че едновременно играе роля и като закрепител (в контакта). Цилиндърът разбира се съдържаше говорител и потенциометър т.е.пременил се Илия та пак в тия.


1) Красива руска дума, която свързвам най-вече с "Ведущий Петербургский матемАтик Леонард Эйлер"
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Bistra »

Баба от Бяла Слатина имаше радиоточка. :rock: :rofl:
Ама тате като идваше да ме взема от лятната ваканция, слушаше ВЕФ-а на дядо, щото по радиоточката не излъчваха "Свободна Европа" и "BBC" ;( Kоето от своя страна побъркваше дядо, щото беше комунисс, а зетят не му се вписваше в никакви рамки. Ко да праиш? Неведоми са пътищата на либофта! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от scoubidou »

26. Девствеността си, това не се отнася за Бистра-та, тя я изгуби доста по-рано. :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Bistra »

scoubidou написа:26. Девствеността си, това не се отнася за Бистра-та, тя я изгуби доста по-рано. :D
Стара мома/ерген? :lol:
Няма страшно, сега има русские сексоложки, дето открехват по-застреляните, така че напредваме, напредваме! :rock: :D
Tо не са Кобилкина, па Кучкова...Боже, Българийо, на какво заприлича?! :puke:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
scoubidou
Мнения: 230
Регистриран на: Чет Дек 15, 2011 9:25 am
Местоположение: Montreal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от scoubidou »

Bistra написа:
scoubidou написа:26. Девствеността си, това не се отнася за Бистра-та, тя я изгуби доста по-рано. :D
Стара мома/ерген? :lol:
Няма страшно, сега има русские сексоложки, дето открехват по-застреляните, така че напредваме, напредваме! :rock: :D
Tо не са Кобилкина, па Кучкова...Боже, Българийо, на какво заприлича?! :puke:
Аз ли не съм в ред :?: , ама нищо не ти разбирам от това което си написала. Пиеш ли си хапчетата редовно, или пушите ароматни треви на работа?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: 25 неща, които загубихме за 25 години

Мнение от Bistra »

scoubidou написа:Аз ли не съм в ред :?:
:y: :nod:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор