FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от DanyMir »

Здравейте!Бих искала да попитам въпросният "Educational Credential Assessment (ECA)" само за федералната процедура ли трябва?Никъде в процедурата по имиграция в провинция Квебек не успях да го намеря.Мога ли да кандидаствам едновременно по двете процедури?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

ECA е изискване само за Федералната процедура, доколкото знам.

До еднозначен отговор по този въпрос с кандидатстването така и не се стигна... Аз даже им бях писала в Букурещ и ми отговориха, че не могат да отговорят на хипотетични въпроси и са съсредоточени да отговарят на хора, които вече са кандидатствали :)

Така че - на твой риск - да, можеш. Но имай предвид, че нямаме идея каква е връзката между двете процедури и дали случайно франсетата нямат инфо, че искаш да ходиш във Федералната. Както знаеш, може би, за Квебекарите основен критерий, по който те избират е фактът, че искаш да живееш именно в Квебек (даже подписваш декларация, че ще го направиш). Та ако имат инфо, че кандидатстваш за Федералната, не е ясно това как ще повлияе на твоя Квебекски кейс. Това е основният проблем.

Също така - в момента, в който ти се задвижи едната процедура, трябва да спреш веднагически другата, защото при два апликейшъна за различни по вид визи, румънците спират и двете процедури, докато остане само една... Имаше такъв кейс при спонсорствата на съпруги...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от DanyMir »

Leda78 благодаря за отговора!От два месеца се чудя по коя от двете да кандидатсваме.За федералната нещата някяк си ми изглеждат по-достъппни, но пък парите които искат да са ти налични са доста повече от тези за Квебек.От друга страна аз с английският съм на средно ниво B2 и ще ми трябва по-малко време, за да се подготвя за IELTS, с френският сега започнахме заедно с половинката.............. не знам, наистина не знам на къде да се насочим.Съвет???
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

DanyMir написа:Leda78 благодаря за отговора!От два месеца се чудя по коя от двете да кандидатсваме.За федералната нещата някяк си ми изглеждат по-достъппни, но пък парите които искат да са ти налични са доста повече от тези за Квебек.От друга страна аз с английският съм на средно ниво B2 и ще ми трябва по-малко време, за да се подготвя за IELTS, с френският сега започнахме заедно с половинката.............. не знам, наистина не знам на къде да се насочим.Съвет???
Имай предвид че се очакват съществени промени по федералната, правилата посочени в официалният уеб сайт ще са валидни още не много време, а в началото на 2015 се очаква да бъдат обявени новите правила, за които за сега може само да се спекулира какви точно ще бъдат.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

DanyMir написа:Leda78 благодаря за отговора!От два месеца се чудя по коя от двете да кандидатсваме.За федералната нещата някяк си ми изглеждат по-достъппни, но пък парите които искат да са ти налични са доста повече от тези за Квебек.От друга страна аз с английският съм на средно ниво B2 и ще ми трябва по-малко време, за да се подготвя за IELTS, с френският сега започнахме заедно с половинката.............. не знам, наистина не знам на къде да се насочим.Съвет???
За Квебек четох, че е свършила квотата за тази година - за другата и там се чакат промени. Нокъм момента не мисля, че изобщо ти е опция.
Както ти е казал Коко - нямаш никакво време за Федералната, ама никакво... Трябва да подадеш преди Нова година, ако изобщо смяташ да ползваш тази програма. След Нова Година не е ясно ще я има ли и в какъв вид...

ECA от WES към момента го водят за 20 работни дни, т.е. месец.
IELTS - единствената дата, която ти върши работа ти е 22 ноември, за да може да имаш резултати началото на декември. Като регистрацията е приключила на 16 октомври, т.е. трябва да разчиташ на това, че не са запълнили всички места за General IELTS - звъниш в Британски съвет и питаш и т.н.

Така че, ако ще действаш, веднагически подавай нотариално заверено копие с Апостил на дипломата към WES и веднага звъни на Британски съвет за 22 ноември за изпит. Ако ли не - ще чакаш другата година да видим какво ще измислят.

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от DanyMir »

Прекалено малко е времето до края на годината.А и английският все още не ми е достатъчно добър.Не ми се иска да изчаквам, но мисля че по-разумно на този етап ще бъде да изчакам следващата година.Дано само да са слухове всичко което витаее в уеб пространството.Чували(чели) ли сте, че искат да орежат тотално България и Румъния?Бих рискувала и сега, но наистина времето е много малко а и парите не са за пренебрегване.Благодаря за отговорите.Желая успех на всички ви а за нас, които късно се осъзнахме надежда и много късмет.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

DanyMir написа:Прекалено малко е времето до края на годината.А и английският все още не ми е достатъчно добър.Не ми се иска да изчаквам, но мисля че по-разумно на този етап ще бъде да изчакам следващата година.Дано само да са слухове всичко което витаее в уеб пространството.Чували(чели) ли сте, че искат да орежат тотално България и Румъния?Бих рискувала и сега, но наистина времето е много малко а и парите не са за пренебрегване.Благодаря за отговорите.Желая успех на всички ви а за нас, които късно се осъзнахме надежда и много късмет.
Изискванията са еднакви за кандидатите от всички държави, няма такъв вариант при който да орежат кандидатите само от определени държави. Въпроса по-скоро е какво ще представлява новата федерална процедура и какви ще са изискванията по нея.
Чудя се кой и защо ги разпространява тези слухове, може би това е някакъв криворазбран начин да откажеш някого от желанието да имигрира?

В момента като че ли най-добрата стратегия е да наблегнете на езика, по отношение изискванията за езика едва ли ще има съществени изменения, както и да следите за всички очаквани промени в процедурите. Всъщност ако искате да кандидатствате по процедурата за Квебек, то дори и за нея нямате чак толкова много време за подготовка – това което стана през 2014 беше че намалиха чуствително квотите, съответно те бяха запълнени бързо. Ако искате да сте готови с документите към 1.04.2015 то имате само около 5 месеца, което не е толкова много.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
DanyMir
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2014 5:17 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от DanyMir »

Благодаря на Kоко!!! :y:
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Абсолютно съм съгласна с Коко, че е абсурндо да се орежат определени държави - особено държави от Европейския съюз...

Въпросът е, че промените, които предстоят - въпросното Express Entry, говореха, че ще рефлектира върху всички процедури и ще доведе в изменения във всичките. Дават за пример Австралия като модел за Express Entry, а за Австралия, освен, че самата процедура е доста по-скъпа, ти трябват много високи оценки за език (май 8 на IELTS беше) и още 100 неща, като изобщо не е сигурно, че ще те изберат. (инфото ми е от приятели, които са започвали подобна процедура)

За Канада гласят нещо подобно по първоначална информация и тъй като един вид "нуждата на пазара" към момента те избира, т.е. решението ще си е изцяло в тях... Няма ясни критерии дали пазарът се нужнае от теб. Просто апликейшъни ти попада в тъй наречения pool of interest, т.е. база данни с всички заинтересовани и оттам нататък... неясно е. Поне от това, което бях чела от официалните им източници... Разбира се, тъй като не са казали нищо конкретно, не може да се каже дали това ще ни улесни, но честно казано - надали... Поне тенденциите са в обратна посока.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Ако изкопират модела на Австралия, пула мисля, че е валиден за 6 месеца и ако не те изтеглят гориш с някаква такса и трябва да подадеш отново. IELTS трябва да е 7 минимум, ако успееш да събереш точки със стаж и дипломи. Сумите са доста по-големи, но не искат да доказваш пари в банката. Грубо около 8000$ с цената на визата, а може и малко повече да излезе.
F*ck Google, ask me!
1242migp
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 30, 2014 7:41 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от 1242migp »

Здравейте,

Нова съм във форума, но следя информацията за федералната процедура 2014. Има ли някакво раздвижване при хората, подали вече документи?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Има много раздвижвания, но по стар български обичай заради завистливите ни душици няма да получите отговор.
За да наруша традицията ще кажа, че аз отпаднах заради липсата на дата върху писмото от работодателя, което си беше личен избор...

Поздрави и успех!
F*ck Google, ask me!
moonlight79
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 11, 2014 2:04 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от moonlight79 »

Заради липсата на дата да отпаднеш....това не мога да го повярвам! Сигурен ли си?
Application at CIO: 16 Dec 2014
CC charged: 9 Feb 2015
PER: 3 March 2015
Additional docs: 6 May 2015
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Официално документи по текущата процедура се приемат до/преди 1 януари, 2015.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ly-how.asp"
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Привет от нас! Ето че дойде и нашия ред да се похвалим с получените визи! :party: :party: :party:
Като се казва, трудното сега започва :lol: (но те така казват и за децата, а по-хубаво от тях няма)

За протокола - продължителност на процедурата ни - 6 месеца без 3 дни. На 12 юни те ни получиха документите, на 9 декември ние си получихме паспортите. След PER, който се забави почти 4 месеца, всичко беше направо светкавично...

Честно казано тази бързина на процедурата ми дойде вповече. Мислех, че ще имаме време да се подготвим (знаете, че съм от готвещите се :lol: ) , та сега всичко ми идва малко на тъгъдък. Та затова очаквайте теми от мен пълни с въпроси... Ще почета на Колегите от квебекския форум описанията като основа, че в нашата процедура частта "а сега накъде" не е развита особено, поне напоследък...

А време няма - до 15.11.2015 трябва да сме приключили процедурата, което може би означава не просто да сме влезли в страната, а дори да сме си взели PR картите. Не зная, започвам да чета по темата тепърва ...

Успех на всички, които чакат! Желая ви от сърце да постигнете мечтите си!

Светлина в тунела има и тя не е от идващия насреща влак ... :rofl:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Публикувай отговор