Стрелба в парламента

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Стрелба в парламента

Мнение от 7George »

Нищо не казват още за това, откъде нападателя е намерил пушката. И намираме още 1 интересно съвпадение: Канадския парламент, гласувал скоро закона за нерегистрираното притежание на пушки, става жертва на точно такова оръжие.
Embrace your climate change!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Стрелба в парламента

Мнение от MrGeek »

RCMP показаха уникални кадри с коментар от охранителните камери на Парламента, заснели нападателя.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Стрелба в парламента

Мнение от valioiko »

Много жалко!

С жена ми посетихме парламента преди около месец, минахме и покрай паметника - беше гореш и слънчев ден.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Ivan1007 »

Kpetrov написа:
Joya написа:Понякога когато чета този форум...срам ме е.
Някой замисли ли се че този войник е човек, че е момче на 24 години, че има малък син, че е нечий син, че е отишъл на работа като всеки друг ден и не се е върнал при семейството си,
Ако имаш предвид мен, истината боли. Какво искаш да си измислям истории и оправдания ли!
Фактите са си факти. Няма нищо злобно в това. Всички са нечии синове и дъщери и носят душа, а някои са дори деца!
Аз съм напълно съгласен с нея и мисля, че за съжаление не си единствения малоумник изявяващ се в този форум.
Само болен мозък може да каже, че е война да нападнеш цели насочено невъоръжен човек, каквито са нападенията тази седмица.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от agent Ozo »

Наистина само болен мозък може да приема и да вярва, че когато САЩ, НАТО и техните лакеи избиват невъоръжени цивилни граждани, това е демократизъм и трябва да се акламира, а когато други го правят на тях, е тероризъм и трябва да се отрича.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Павел »

Bistra написа:
Kpetrov написа: Всички са нечии синове и дъщери и носят душа, а някои са дори деца!
Да, само че някои са ТЕРОРИСТИ, а други са мирни граждани. Истината наистина боли. Затова на някой не му изнася и ме трие като луд. ;)
Да, мирни граждани са и многото жертви, вкл. и деца, където НАТО ходи и бомбардира, или тази фира е ОК, щото спада към т.нар. collateral damage?

под долу цитираната статия:


I'ii believe Harper when he sends his son to this war, and the rest of his cabinet follows suit.

Exactly my arguement against those that will without a seconbd thought, send others to fight their war while they shelter themselves and their family in the ivory tower. Until these nonentities lead by example by volunteering themselves or loved ones for combat missions they propose, they have no right to start a war or engage in one where others are the sacrificial lamb for their ideologies.

Много си отворена, ама нали и ти имаш синче - ако след някоя година мобилизират всички синчета и ги пратят на война, да не ядеш омари на панахида?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Стрелба в парламента

Мнение от speedy »

agent Ozo написа:Наистина само болен мозък може да приема и да вярва, че когато САЩ, НАТО и техните лакеи избиват невъоръжени цивилни граждани, това е демократизъм и трябва да се акламира, а когато други го правят на тях, е тероризъм и трябва да се отрича.
Не си измисляй ситуации. Кой от пишещите тук се радва на убити от САЩ/НАТО невинни хора? А, може би Бистра, ама не и следя излиянията.

А да застеляш невъоръжен човек в гърба не трябва да го отричам? "Отричам" в случая е доста меко казано.

Мразя омразата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от agent Ozo »

speedy написа:...
Спийди, скачаш ми прибързано и необосновано. Първо чети кой какво казва, осмисли го и тогава реагирай.
Изрично те посочих, заедно с още един съфорумник, че бяхме единствените, които се възмутихме от гаврата на Бистра с паметта на децата от Ястребино.
Сега съм използвал глагола "акламира", който е синоним на "приветсвам" и "поддържам", но не и на "радвам се".
Има ли смисъл сега да ти изброявам никове, които приветстват и поддържат действията на САЩ и НАТО в Югославия, Ирак, Афганистан, Либия и т.н.?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Стрелба в парламента

Мнение от speedy »

Не е нужно да ровиш из форума. Аз самият разбирам и "акламирам" намесата на САЩ и НАТО в Афганистан и Югославия, но нямам намерение да го коментирам сега.

Тук става въпрос за Канада. Не отклонявай нещата.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от agent Ozo »

speedy написа:Не е нужно да ровиш из форума. Аз самият разбирам и "акламирам" намесата на САЩ и НАТО в Афганистан и Югославия, но нямам намерение да го коментирам сега.

Тук става въпрос за Канада. Не отклонявай нещата.
А, дреме ми на мен. Не мисля да убеждавам никой в нищо. Просто аз съм от тези, които не приемат и не акламират, а отричат и осъждат неадекватната военна намеса на САЩ и ловджийската му хрътка НАТО в редица държави. В резултат на което са загинали десетки и стотици хиляди невинни хора - все синове, дъщери, бащи и майки, баби и дядовци на някои други хора. Ама явно има хора и хора, а и нехора по пиндоската идеология.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Стрелба в парламента

Мнение от roumensp »

Павел написа:под долу цитираната статия:

I'ii believe Harper when he sends his son to this war, and the rest of his cabinet follows suit.

Exactly my arguement against those that will without a seconbd thought, send others to fight their war while they shelter themselves and their family in the ivory tower. Until these nonentities lead by example by volunteering themselves or loved ones for combat missions they propose, they have no right to start a war or engage in one where others are the sacrificial lamb for their ideologies.
Глупости на търкалета, в Канада армията не е донаборна (за разлика от тая, в която аз служих) и "на война" отиват само доброволно присъединили се към армията. Никой военнослужещ в платена армия не е за жалене, защото го е направил съвсем съзнателно и по собствено желание, главно заради парите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Стрелба в парламента

Мнение от optics »

roumensp написа:Никой военнослужещ в платена армия не е за жалене, защото го е направил съвсем съзнателно и по собствено желание, главно заради парите.
Мисля, че преобладаващото мнозинство го прави поради липса на пари, а не от алчност да се напечели.
Съзнателно и по собствено желание - още не значи, че това му е било мечтата на живота.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Стрелба в парламента

Мнение от roumensp »

optics написа:
roumensp написа:Никой военнослужещ в платена армия не е за жалене, защото го е направил съвсем съзнателно и по собствено желание, главно заради парите.
Мисля, че преобладаващото мнозинство го прави поради липса на пари, а не от алчност да се напечели.
Съзнателно и по собствено желание - още не значи, че това му е било мечтата на живота.
Повечето го правят, защото не са годни за нищо друго. За някои се явява дори полезно ... помага им да се откачат от пътя на джънки, алкохолик или престъпник, по който евентуално вече са поели (лично знам един). Никое от гореизброените обаче не е достатъчна причина, която да ме накара да ги съжалявам. Единици се записват и от чист патриотизъм, тях също няма за какво да ги жаля, защото каквото търсят, това получават.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Стрелба в парламента

Мнение от Павел »

roumensp написа:
Павел написа:под долу цитираната статия:

I'ii believe Harper when he sends his son to this war, and the rest of his cabinet follows suit.

Exactly my arguement against those that will without a seconbd thought, send others to fight their war while they shelter themselves and their family in the ivory tower. Until these nonentities lead by example by volunteering themselves or loved ones for combat missions they propose, they have no right to start a war or engage in one where others are the sacrificial lamb for their ideologies.
Глупости на търкалета, в Канада армията не е донаборна (за разлика от тая, в която аз служих) и "на война" отиват само доброволно присъединили се към армията. Никой военнослужещ в платена армия не е за жалене, защото го е направил съвсем съзнателно и по собствено желание, главно заради парите.
Йеп, глупости са за тези, дето не са чули за draft/conscription. И в САЩ армията е платена, но при определени обстоятелства не изключва drafts. За това 30 хил."draft-dodgers" са се крили по канадските сокаци, някои от които и на Острова м/у Юкалит и Тофино, за да избегнат изпращането им във Виетнам.

Преди 2 седмици 157 идиота в парламента са гласували Канада да изпрати на война 600 пушечни меса, какво им пречи утре и за мобилизация да гласуват?

САЩ като обявиха война на тероризма преди 12-13 години, победиха ли го? Като премахнаха няколко диктатора, ситуацията там по-добра ли стана? По-малко хора ли бяха избити? Имаше ли по-рано ISIL? Имаше ли аутбрейк от бежанци в Бг?

Не мога да разбера, защо някои хора тук смятат, че всеки който е против безсмислени войни, или по-скоро войни за влияние и пари, под фалшивия претекст, че са за демокрация, е против Канада и не съжалява за убития вчера войник?
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Стрелба в парламента

Мнение от agent Ozo »

Павел написа:Не мога да разбера, защо някои хора тук смятат, че всеки който е против безсмислени войни, или по-скоро войни за влияние и пари, под фалшивия претекст, че са за демокрация, е против Канада и не съжалява за убития вчера войник?
Защото им разстройваме хармонията на хоровото блеене. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор