пътуващи за Монтреал от България

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
psimeonova
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Авг 24, 2014 1:51 am
Местоположение: Montreal

пътуващи за Монтреал от България

Мнение от psimeonova »

Здравейте. :)
Интересувам се дали има пътуващи българи към Монтреал в началото на септември.Бих искала да вържа билета на моя мъж,който за първи път ще пътува насам и не знае добре езика.Ще бъде чудесно за него да някой,който да може да му е компания.
Авиокомпанията в такъв случай не е важна.
Благодаря предварително .
Вярвайте силно.....и тогава чудесата се случват
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от Kan_Tangra »

Не му трябва език! То си има табели по летищата ... ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
psimeonova
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Авг 24, 2014 1:51 am
Местоположение: Montreal

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от psimeonova »

скъпи или скъпа Kan_Tangra - моето питане съвсем не е дали има табели по летищата, а дали ще има пътуващи хора за насам... и все пак благодаря за отговора
Вярвайте силно.....и тогава чудесата се случват
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от Koko »

psimeonova написа:Здравейте. :)
Интересувам се дали има пътуващи българи към Монтреал в началото на септември.Бих искала да вържа билета на моя мъж,който за първи път ще пътува насам и не знае добре езика.Ще бъде чудесно за него да някой,който да може да му е компания.
Авиокомпанията в такъв случай не е важна.
Благодаря предварително .
Презокеански полет се планира доста по-напред във времето, ако идеята е пътуването да е в началото на септември т.е. в рамките на следващите 2-3 седмици, може би е по-добре първо да проверете какви самолетни билети въобще може да се намерят и по-важното - на каква цена ще бъдат. Предвид краткия срок си мисля че за съжаление вероятността да му намерите компания не е особено голяма.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от pumpy »

И моето мнение е като на Танграта - не му трябва език. Ако един 12 годишен може да се оправи по летищата в Щатите, не виждам проблем един възрастен да си намери гейта във Франкфурт или Париж. Още в София ще му дадат бордна карта и най-вероятно гейт за прекачване. Ако си знаеш номера на втория полет, не е голяма философия да погледнеш едно табло в Париж, например и да отркиеш къде ти е "паркиран" самолета. Планирай му достатъчно време за престой и не се притеснявай - все ще стигне до теб ;)
Ако е толкова тежко положението - един телефон с роуминг в Европа, намира гише на съответната авиокомпания, обажда ти се и ти говориш с някой агент и му превеждаш по телефона, само време да има.
Аз лично винаги съм намирал този ангажимент с придружаването за 16-18 часа крайно неприятен и досаден. Ами ако не си допаднат с придружителя в първите 5 минути представи си какво преживяване ги чака....
Успех.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от yahoo »

Как не разбрахте че компания му търсят на човека за по-леко минаване на полета. Иначе със или без езици не съм чул за нито един случай на някой загубил се по летищата. Най-важното както се спомена е да има достатъчно време между двата полета защото всичко се случва и изтърве ли връзката тогава може да стане проблем дори и за хората с езици.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от pumpy »

yahoo написа:Как не разбрахте че компания му търсят на човека за по-леко минаване на полета.
Е кое му е лекото ? Да ти се тръсне някой чалгаджия, например до теб за следващите 16 часа ? Я да си вземе една книжка и малко Бенадрил и без да се усети ще е в Монреал :)

PS: в горния пример не визирам никого конретно, моля да се отбележи предварително.
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от yahoo »

И аз не съм си мислел че мога да намеря обща приказка за добитък с фермер от Саскачеуан, но като пътувах сам в едната посока до Европа доста часове си поговорихме с един сладкодумен дядка по време на полета.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от newcomer »

psimeonova написа:Здравейте. :)
Интересувам се дали има пътуващи българи към Монтреал в началото на септември.Бих искала да вържа билета на моя мъж,който за първи път ще пътува насам и не знае добре езика.Ще бъде чудесно за него да някой,който да може да му е компания.
Авиокомпанията в такъв случай не е важна.
Благодаря предварително .
малко оф топик,ма ти така ли решаваш проблемите.
навместо да пуснеш мъжо сам сред джунглата да се научи как да оцелява
ти предлагаш лесната
да го вържеш за някой щото мъжо не знаел да се оправя с езика

ми то,ако се окже ,че мъжо не знаел как се таковата
пак ли ше го вържеш за някой дето знае как се таковата
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от IRA »

Ама много държите да давате съвети дето никой не ви ги иска. :?:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от Independent »

Наща баба на 67 години за пръв път дойде тук, без да знае езици. Благополучно се ориентира из лабиринта на Франкфурт и съвсем безпроблемно кацна в Монреал. Бяхме я инструктирали в никакъв случай да не кима с глава, за граничен контрол и бяхе приготвили едно обяснително писмо, че не говори езици, до кога ще остане в Канада, на кой адрес. Граничарката и показала листче с надпис "МЯСО?" и бабата казала Но. Според мен най-важното е да се приготви това писмо, да му се обясни какви могат да са последствията, ако вземе да кима по български и да се запаси с книжки за четене. Да следи таблата на летищата за евентуални промени на гейтове. Дори и да излезе някакъв проблем, поне в Европа ще може да се намери някой служител да говори български.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
ssimeonov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Авг 25, 2014 12:27 pm

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от ssimeonov »

Здравейте на всички :) Аз съм "въпросният" мъж, за пътуването до Монреал.
Искам да ви благодаря, от свое име и на жена ми, за дадените съвети, препоръки или просто писаници ;)
Разбира се, че ще се оправя относно пътуването, просто имам най-грижовната и любяща жена на света и е нормално да се притеснява за мен и да се опитва да ми помогне, да е по-малък стреса.

P.S. Относно "таковането", не съм се замислял по-въпроса.... :rofl:
Да предположим, че "криво-ляво" се справям :D

Хубав ден на всички !
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от newcomer »

ssimeonov написа:Здравейте на всички :) Аз съм "въпросният" мъж, за пътуването до Монреал.
Искам да ви благодаря, от свое име и на жена ми, за дадените съвети, препоръки или просто писаници ;)
Разбира се, че ще се оправя относно пътуването, просто имам най-грижовната и любяща жена на света и е нормално да се притеснява за мен и да се опитва да ми помогне, да е по-малък стреса.

P.S. Относно "таковането", не съм се замислял по-въпроса.... :rofl:
Да предположим, че "криво-ляво" се справям :D

Хубав ден на всички !
:y:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от Independent »

Симеонов, няма да се впрягаш. Най-стресовите ситуации винаги са свързани със закъсняли и отложени полети. А тогава да си впрегнат с някой непознат хич няма да ти облекчи положението, даже напротив. Два дни преди полета се обади на авиокомпанията да провериш дали резервацията не се е изгубила по трасето (извънредно рядко, но се случва), преди полета се наспи хубаво. В ръчния багаж си вземи четка за зъби за всеки случай и дишай спокойно. В повечето случаи най-големия стрес ще ти бъде да си поискаш пиле вместо телешко.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: пътуващи за Монтреал от България

Мнение от pumpy »

ssimeonov написа:Здравейте на всички :) Аз съм "въпросният" мъж, за пътуването до Монреал.
Искам да ви благодаря, от свое име и на жена ми, за дадените съвети, препоръки или просто писаници ;)
Разбира се, че ще се оправя относно пътуването, просто имам най-грижовната и любяща жена на света и е нормално да се притеснява за мен и да се опитва да ми помогне, да е по-малък стреса.

P.S. Относно "таковането", не съм се замислял по-въпроса.... :rofl:
Да предположим, че "криво-ляво" се справям :D

Хубав ден на всички !
Пътуването със самолет не е стрес - от теб се иска само да се явиш на посоченото място в посоченото време. За всичко останало се грижат други хора: чекиране на багаж, сигурност, предвижване по летището, натоварване на багажа, качване в самолета, хранене и поене, самото летене. Ти само се наслаждаваш на прекарването и преди да се усетиш си кацнал.
А иначе жена ти със сигурност не го прави с лошо, но е нож с две остриета и според личното ми мнение нямаш нужда от него. Успех.
Публикувай отговор