Heavy metal Montreal

Купувам-Продавам.Обяви за работа. Квартири.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от Люта чушка ® »

За да избегнем повторяемостта с колегата-(о)ценител, ще се задоволя да спомена другите позитиви на метъл-феста монреалски:

1. В случай че някой си пада краен привърженик на арийската раса, мястото ще му се стори същински Рай. В рамките на един фестивален ден може да се мернат не повече от десетина не-казвказки индивида, размити сред няколкохилядна навалица.
2. Все се намират тук и там разни разюздани невести да разголят публично пищна гръд, за радост на зяпачите :yeah:
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от c200 »

Биде вечер, биде утро - ден втори:

BODY COUNT - чичо Айс Ти открадна шоуто посред бял ден, а музикантите му мязат на Дон Кинг/заключон/бияч в кръчма/ - според инструмента - китарист/басист/китарист
HATEBREED - смотаняци
BAD RELIGION - изненадващо добре, вокалът им е същи Уили Танер
TWISTED SISTER - fucking crazy, Дий Снайдър можеше да изнесе още един концерт, абе направо са си за хедлайнери тез стари хора. И има плочки по корема, хем гони шейсетака.
LAMB OF GOD - не внимавах много, рифовете биваха, но вокалът беше над прага ми на болка.
SLAYER - за 4-ти път ги гледам, безмилостни както винаги, макар и в не съвсем оригинален състав. Вечна му памет на Джеф Ханеман.

От алтернативните сцени:
THE MOTORLEAGUE - стандартен хеви метъл, не знаех че млади групи ги влече да свирят такова
FUCKED UP - нищо особено, с изключение на басистката, която къдреше възсложни хармонии докато тримата и китариста опъваха едни и същи акорди.

Поради жеги и мързел пропуснах от двата дни Overkill, Death Angel и Exodus, за което се разкайвам. От друга страна открих WHITECHAPEL и DROPKICK MURPHYS, така че не съм съвсем валат.
Общо взето съм много доволен, повече от втория ден.
Като спомена колегата за невести с разголена пищна гръд - Дий Снайдър печели с нокаут това съревнование, на неговия концерт имаше таман три :)
Да живей!
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от miteto »

c200 написа:THE OFFSPRING - селямсъзи, никакъв контакт с публиката а и много стерилно свириха.
Сус бре мекере - вокал като Dexter Holland се ражда веднъж на 50 години. Само не разбрах за кво им трябваше онва допълнителното китаристче дето кесеше до барабаните, при положение че Dexter опъва жиците когато се наложи...
c200 написа:METALLICA - свириха каквото гласувала публиката, а публиката (особено младата) не познава важни песни като No remorse и Leper Messiah например поради пропуски в седемгодишното възпитание. Все пак изборът беше само на песни отпреди 20+ години, което ни връща вярата в младото поколение.
Публиката избираше с СМС между 3 песни и се избра Four Horsemen, която е по-добра от No remorse (целия концерт Металика правиха песни само от албумите 83 до 91).
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от c200 »

Като поръчвах билетите ми пуснаха някакъв линк да съм подредял 17 песни и пишеше че глас народен - глас божи, та останах с впечатлението че целият списък е от публиката. Абе няма значение, за консерви като мен даже и Черния албум идва малко нов :)
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от miteto »

c200 написа:Като поръчвах билетите ми пуснаха някакъв линк да съм подредял 17 песни и пишеше че глас народен - глас божи, та останах с впечатлението че целият списък е от публиката. Абе няма значение, за консерви като мен даже и Черния албум идва малко нов :)
А да, май целия списък е избиран от публиката... Тва на концерта с СМС-ите май беше ептен допълнително избиране. За мен Load/Reload са първите албуми на Металика, в които има поне 1 песен която не ми харесва ;( До 91-ва няма празно :rock: :rock: :rock:
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от c200 »

П.С. Май си е баш плебисцит, ето го списъка от Монреал http://www.metallicabyrequest.com/results.php?s=77"
Аз съм от аутсайдерите гласували за Whiplash и The Small Hours, мухахахаа
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от miteto »

c200 написа:П.С. Май си е баш плебисцит, ето го списъка от Монреал http://www.metallicabyrequest.com/results.php?s=77"
Аз съм от аутсайдерите гласували за Whiplash и The Small Hours, мухахахаа
Ти си класик :D Спомням си едно много старо интервю с Джеймс, където разказваше че след като изкарали Justice, един фен го спрял на улицата и го заплюл с думите "You sold out!" по повод това, че са направили видео-клип за One.
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от Люта чушка ® »

След като ми мина окончателно вторичния звън в ушите и кофти вкуса от "официалната бирена напитка" в устата, мога да добавя някои впечатления:

Death Angel - любима банда са ми, свириха с хъс и на ниво, само дето басовите честоти драстично липсваха от озвучаването, язък!
Exodus - гледам ги за пръв път на сцена. Добрият хеви-метъл от 80-те години на века цена няма, забележките са идентични спрямо предходната група.
Epica - свириха изцяло в регистъра на средните честоти, от което нищо не се чу от инак добрите им китарни партии. Като добавя и дребосъка, който се залепи зад бърба ми и пищя нескончаемо бетер назгулите в The Two Towers, кошмара доби почти съвършени измерения за мене :D
Symphony X - като тръгнем от там, че са една от-най добрите прогресив-метъл групи на американския континент и мои персонални любимци, този концерт го сънувах денем и нощем седмици преди събитието. Като и да е, и в тяхното озвучаване малко бас нямаше да е излишен...
Bad Religion - за мен са си почти религиозна институция. Ако някой се беше сетил да озвучи всички микрофони, за да се чуват и спомагателните вокали (trademark пар екселанс на бандата) изпълнението им щеше да бъде съвършено!

Добро попадение сред непознатите за мен групи излезе Grimskunk, монреалска банда в стила пънк-рок, с почти 100% англоезично творчество. Изкараха добри парчета, ще ги следя занапред с удоволствие!

Генерално заключение - саундчека на феста не беше особено близо до съвършенството :devil:
Все пак допускам че повечето посетители не са го приели дотам критично, защото изглеждаше да се забавляват от сърце.
Живи и здрави - догодина пак сме там :rock: :rock: :rock:
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
ilka
Мнения: 799
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 7:30 am

Re: Heavy metal Montreal

Мнение от ilka »

оо йеее, догодина пак :rock: :rock: :rock:
пак сме тук :-)
Публикувай отговор